Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: tema no128
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Metanoia
Ами.. казах го горе. Обяснете ми... wine.gif
Warrior Of Ice
Нима според теб разлика не съществува?! Или просто питаш за нашето мнение...

Кросоувърът според мен е по-общо понятие, което ще рече смесване на различни екстремни стилове, като крайният резултат е нещо, звучащо сравнително брутално. Slipknot са най-яркия пример, а според някои хора дори групи като Apocalyptica и Children Of Bodom правят кросоувър, с което не знам колко съм съгласен... smile.gif

Неометълът следва определени стилови параметри - специфично звучене на китарите и барабаните, семпли, понякога рап вокали... Не може да се каже, че двата стила съвпадат.
Metanoia
Хех... естествено, че за мен има огромна разлика... Някой да виждам нещо общо между Godsmack и Meshuggah примерно. wink.gif Искам някой да ме светне за неговото мнение и да се получи дискусия и евентуално спор за да съживим форума. laugh.gif

Иначе съм съгласен с твоето мнение с изключение на това, че кросоувъра задължително е брутален. Кросоувъра е част от алтернативната музика, но той не създава нещо съвсем принципно ново, а смесва "старите" видове музика с цел получава нещо по-различно
А неометъла е започнал като кросоувър , но с течение на времето се установява, че тази комбинация е доста печеливша, превръща се в отделен стил и губи до голяма степен алтернативостта си.
И нещо, което не е включено в основната тема - рап-метъла (в случая рап-рока) започва още през 1978 година (получава се своего рода кросоувър), когато Aerosmith правят оригиналната версия на Walk This Way. После през 1987 записват парчето с Run DMC символично разбивайки бариерата между рока и рапа. После Antrax & Public Enemy изкарват стила на улицата... не че хората, които си обичат просто така да си мразят и псуват това им повлиява... В последствие се появяват банди като Rage Against The Mashine, а поради известното сходство на възродилия се неометъл и рап-метъла двата стила започват до известна степен да се преплитат, като редовно си канят за гост музиканти разни рапъри ... както правят хардкор групите (то хардкора и рапа в СЪЩНОСТТА си са социална и политическа музика, така че имат общ корен).

Айде псувайте ме сега! cool.gif
SepulTeraHead
Хах... Слим постоянно го мяркам на разни Hardcore лайфчета..
Абе сега ще дам пример за да се разбере какво е кросоувър и кво е нео-метъл:
Insmouth са кросоувър
Fyeld са нео-метъл
Има разлика. Винаги като слушаш нещо можеш да прецениш дали е едното или другото. За нео-метъла е характерно голямо влияние от хип-хопа. Това не означава че задължително има рап вокали. Ама чуийте например ан Korn баса. И барабаните. Китарите също имат един такъв специфичен звук.
Downset са кросоувър
Factory 81 са нео-метъл
И в двете има рап. Обаче докато при Downset това е по скоро рапиране върху типични хардкор рифове, то при Factory 81 цялата музика е такава че да е като бийт върху който да се рапира. Поне аз така ги виждам нещата.
Fear Factory са кросоувър
Static-X са нео-метъл
И двете групи смесват метъл рифове и електронни елементи. При Fear Factory това е по скора като допълнителен инструмент който да придаде допълнителен мрак на музиката. Static-X използват електронните елемнти с съвсем друга цел.

П.С. Наистина мисля че тази тема спокойно може да се премести в метъл форума
t0xIc
Sepulturahead to4no na Factory81 [lubimata mi grupa] primerno v nanu ima mnogo koradjiiski rifove ..osobeno sredata na pesenta kudeto stava nai golqmata brutaliq...aa ne tq vsu6tnost e v kraq
ina4e Factory81 sa si Neo Metal verno oba4e imat spored men na nqkoi mesta dosta hardcore elementi
pak za men Killswitch-a primerno sa smes ot Metal/Hardcore/Neo
tupo zvu4i ama ...smile.gif
bobz
Tuka mnogo iaki mnenia, ako moga da kaja i moeto...
Neo-metal-a e stil - tova e fakt...oba4e...
...niama takuv stil kato crossover - poneje v liubimia mi vestnik "Rhythm" predi mnogo vreme biaha napisali, 4e ima takova neshto, do skoro - 4-5 godini - i az misleh, 4e e taka. Posle se okaza, 4e vikat crossover i na Jennifer Low-azz i na Ricky Martin i vuobshte na vsi4ki, koito smesvat stilove i tova datira ot mnogo vreme. Ta vsushtnost tova, koeto kaza e SepulTeraHead e viarno - neo-metal-a e proizleznal ot 4oveka...opa...t.e. ot crossover-a v smisul, 4e smesva stilove i posle prosto se e obosobil, kato opredelen tip muzika.
ta v toia red na misli, niamam nishto protiv da mi vikat i neo-metal, no sled kato sum povlian ot grupi kato Down, Downset i Helmet, koeto si li4i ot pesnite mi, 4udia se zashto ni praskat direktno v toia stil i v nikoi drug - vse edno puk samo neo-metal svirim:)))
...ta za crossover-a - S.O.D. i D.R.I. sushto gi vodeha za crossover - a sega im vikat prosto hard-core...
mat.gif mat.gif brickwall.gif mat.gif mat.gif
Metanoia
Цитат(bobz @ May 13 2003, 12:46 AM)
S.O.D.... sega im vikat prosto hard-core...

mat.gif mat.gif mat.gif
SepulTeraHead
Ами S.O.D. са си кросоувър... punk.gif punk.gif punk.gif
Аз още така си ги водя
Metanoia
Цитат(SepulTeraHead @ May 12 2003, 10:07 AM)
Insmouth са кросоувър
Fyeld са нео-метъл

Предните пъти забравих да отбележа, че съм точно на обратното мнение - Insmouth са точно това, което наричам нео-метал - ниски рифове, завършващи на висок тон, псевдо-рапиране и умерено темпо. Когато КоЯn с първия си албум започнаха да използват този похват то си беше направо уникално, но сега е станало банално (те самите от тогава почти не са го прилагали) и примерно Slipknot го ползват в 1 песен от втория си албум с цел изразяване на същото гневно чуство - Despise.
Поне първия на Insmouth, де, който в интерес на истината ми е любим албум.
SepulTeraHead
Не съм съгласен. Ама въобще. Fyeld са толкова откровен нео-метъл. Insmouth бяха в първия албум но сега са поели в друга посока и единственото парче от Cross Over The Crossover което има нещо общо с нео-метъла е Mary's Chrismas. Докато при Fyeld има много примери...
AcidMilk
4e neo-metala si ima harakterno zvu4ene si e syvsem sigurno. ok. oba4e nikoi ne moje da me ubedi, 4e insmouth ne sa neo-metal. o6te pove4e, 4e pyrviqt im album be opit za kopirane na korn( rifove, kitari....e do basa ne go bqha dokarali...). Kolkoto do Fyeld.... Te su6to sa ne0-metal, vypreki, 4e pri tqh neo-metal rifovete sa rqdko. spored men neo-metala e vseki (spolu4liv) opit da se interpretira po nov na4in tejkata muzika, koqto ve4e e stignala do pod krivata kru6a... Tova razbira se e li4no moe mnenie...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.