Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: R.I.P. Kurt Cobain
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
giggle
Na 05.04.1994 Kurt Cobain , liderut na NIRVANA ,grupata koqto opredelq6e stila v muzikata v na4aloto na 90-te godini,umira na 27 godini.
Na 7 april ,dva dena sled smurtta mu , izsledovatelite kazvat 4e toi se e zastrelql.
Denqt predi da bude otkrito tqloto mu policiqta zaqvavq 4e Courtney Love,suprugata na Cobain, e zakarana v bolnica sled kato e vzela svruh doza.
Tqloto na Cobain e otkrito kogato elektrotehnik pose6tava ku6tata mu za da instalira ohranitelna sistema..Nikoi ne otvarq zatova toi zapo4va da obikalq ku6tata i da nadni4a prez prozorcite.Purvona4alno tova koeto vijda mu se struva maneken razpolojen na poda dokato ne vijda kurvavata lokva okolo uhoto na Cobain.Kogato policiqta razbiva vratata namira Kurt Cobain murtuv a pistoleta vse o6te naso4en kum bradata mu. Blizo do tqloto mu e namerena predsmurtna belejka za jena mu Love i togava 19 mese4nata mu du6terq Frances Bean.
V pismoto toi opisva mukata s koqto e trqbvalo da se sre6tne prez poslednite meseci ot jivota si svurzana s postoqnniq natisk, koito mu okazva mediite.Izkazva i blagodarnostite si kum vsi4ko onezi,koito oceniha muzikata mu.

R.I.P. Kurt

Той беше жив,
Но не разбра това,
Стараеше се да го разбере
И така умря

Но той бе жив
Подгонен и плашлив,
В устрем гонеше живота
И така умря.

Но той бе,
Той бе твърде дълго жив
Изпънал вени страшен и страхлив
Показа свойта немощ
И затова умря.

Но той бе жив
И тъй умря .
bowdown.gif sad.gif sad.gif
falio`
amin
nirvana ne mi e tolkova liubima grupa ama imat strahotni pesni i to mnogo... headbang[1].gif
Crafter
RIP






но все пак... не съм съгласен с по-горните думи... той избра дали да умре или не...
giggle
To tva stihotvorenie zaedno s mnogo drugi gi be6e pisal edin fen na 4in v daskalo
celiq 4in be6e v stihotvoreniq,citati,eseta posveteni na Kurt.6ibanite 4ista4ki zatriha vsi4ko 6to be6e obrisuvano i napisano... ranting.gif ranting.gif edno hubavo ne6to iz daskalo i te go razru6iha..ami ne go proumqvam tova
_SiegfrieD_
Какво толкова го боготворите?наистина ли е бил чак толкова голям музикант?
BTW много етъпо да драскаш по чиновете независимо за какво.Така ли изказвате признателносста си към Кърт?Детска му работа...
Beoulf
О, това е голям празник!
отървали сме се от вредител!

съжалявам за думите, но го мисля сериозно.
Warrior Of Ice
Цитат(Beoulf @ Apr 5 2004, 01:29 PM)
О, това е голям празник!
отървали сме се от вредител!

съжалявам за думите, но го мисля сериозно.

Макар да не споделям чак в такава степен ентусиазма ти, принципно съм съгласен. Бих скърбял за Кобейн точно толкова, колкото бих скърбял и за Бритни Спиърс. wink.gif
SAXON
Цитат(Deville @ Apr 5 2004, 11:22 AM)
To tva stihotvorenie  zaedno s mnogo drugi gi be6e pisal edin fen na 4in v daskalo
celiq 4in be6e v stihotvoreniq,citati,eseta posveteni na Kurt.6ibanite 4ista4ki zatriha vsi4ko 6to be6e obrisuvano i napisano... ranting.gif  ranting.gif edno hubavo ne6to iz daskalo i te go razru6iha..ami ne go proumqvam tova

Kubavo ste da e bilo skoloto ti togava ! Muhahahaaaaaaaaaaa
falio`
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 5 2004, 01:41 PM)
Цитат(Beoulf @ Apr 5 2004, 01:29 PM)
О, това е голям празник!
отървали сме се от вредител!

съжалявам за думите, но го мисля сериозно.

Макар да не споделям чак в такава степен ентусиазма ти, принципно съм съгласен. Бих скърбял за Кобейн точно толкова, колкото бих скърбял и за Бритни Спиърс. wink.gif

e kvo tolkova e napravil osven qka muzika...
xskacorex
rip
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

puke.gif nirvana puke.gif

devilsmiley.gif devilsmiley.gif devilsmiley.gif
alpha prime
Цитат
To tva stihotvorenie zaedno s mnogo drugi gi be6e pisal edin fen na 4in v daskalo
celiq 4in be6e v stihotvoreniq,citati,eseta posveteni na Kurt.6ibanite 4ista4ki zatriha vsi4ko 6to be6e obrisuvano i napisano... ranting.gif ranting.gif edno hubavo ne6to iz daskalo i te go razru6iha..ami ne go proumqvam tova

ami ako wseki re6i da si pi6e po 4inowete to ko 6e stane . sled wreme 6e re6ti da si zeme to bolt4e ot stola ... wink.gif whatever nirvana imat 1 pesen za sweta koqto gore doluse qdwa


*brave_new_world poema s udowolstwie edna ogromna magistralka w 4est na kurt kobain nazdrawe
t0xIc
4estito
ina4e seriozno kofti ...pokrai Nirvana se zaribih kum Alice In Chains smile.gif
a i samite sa dobra grupa ..ne estetsveno tolkova velika kolkoto gi izkarvat mediite ima mnogo po qki to4no grunj bandi v tehniq stil..po to4no ima6e ..prosto tui se slu4va ama ko vi obqsnqvam vse edno ne znaete:)
interesno mi e ako be6e jiv dali 6te6e se razvie muzikata v Nirvana ili 6tqha da tup4at na edno mqsto ..
alpha prime
ami ako ne be6e umrql nqma6e da sa towa "ВЕЛИЧИЕ" koeto sa w momenta
Hansi
Цитат(Deville @ Apr 5 2004, 12:16 PM)
NIRVANA ,grupata koqto opredelq6e stila v muzikata v na4aloto na 90-te godini

Е това ме хвърли в тъч. Аз сигурно съм бил в кома та не съм разбрал. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
_SiegfrieD_
Какво толкова ревете за един наркоман?Винаги съм се чудила какъв е този култ към Кубейн.Отговор не мога да намеря...
SepulTeraHead
Layne Staley > Kurt Cobain
Svetyl
Kultyt kym Cobain se izrazqwashe w towa, che toi uspq da lansira na pazara muzika dylboko ot dushata si...pochti wsqka pesen na Nirvana e ili swyrzana s Kurt ili po nqkakyw deistwitelen sluchai. Ne moga da wi razbera zashto tolkowa go mrazite i go narichate wreditel. Toi e stanal izwesten zashtoto e bil sebe si... Malko hora mogat da go naprawqt towa. Eto segashnite grupi... (tezi ot Mtv goworq) tolkowa sa typi kato se prawqt na towa koeto ne sa. Kurt e bil sebe si... smqtm (towa si e moe mnenie de) che toi wyobshte ne e iskal da byde izwesten... prosto horata sa ocenili choweka Cobain, malko poweche otkolkoto muzikanta.
Neshto drugo... Wie smqtate che ne e bil dobyr muzikant. Obache go dokajete!
Bil e sebe si prawil go e za sebe si... daje e iskal da se otkazwa ot Nirvana malko predi da umre zashtoto mu e bilo pisnalo ot grundge-a. Mojel e da prawi nqkakyw po- slojen stil mojel e wsichko. No toi e izbral da izliwa emociite si w pesni... Wqrno i drugite muzikanti go prawqt, samo che go i shlifowat i go prawqt da blesti... a toi, toi e namiral w towa utehata si.
Kakwo kato e bil narkoman a? Samo zatowa go zakleimqwate!? Mi to i Ozzy e bil narkoman... I Sepultura sa bili edni skapani piqnici prez 80-te... Porocite na Cobain ne sa wajni! Wajnoto e che toi za mene e pyrwiq izpylnitel koito uspqwa bideiki sebe si da prawi pari. Ako ne drugo pone ne e bil typ skapan pozior!

I tei moje bi napisah gluposti moje bi sega shte me narugaete shte mi se prismeete i tn i tn... Ne mi puka! Kurt e welik!
P.S. Towa s Britney beshe typo...
SepulTeraHead
Ако те наръгат, ще им го върна, защото мисля че си прав.
Svetyl
Da be da... hmm.gif
giggle
Swetyl napulno si prav.i nikoi ne vi e nakaral da go bogotvorite ...prosto zamul4ete dnes...ina4e va6e si mnenie kolkoto i tupo da e to mi e vse taq kakvo e.
smisula na temata ne be6e da go hulite a da okajete supri4astie kato ne mojete pone zamul4ete mat.gif
_SiegfrieD_
Съпричастие-и за какво?
BTW днес се проведе един голям спор в чата-ставаше въпрос слагането на X в траур за децата,които загинаха в Черна Гора.За съжаление това беше една от многото трагедии станали в последно време,но аз помня да е имало Х-ове само за войниците в Кербала и тези ученици.А когато станаха корабокрушението на "Хера" и кървавите атентати в Мадрид нямаше никаква реакция-поне аз не видях...Както и да е-който иска да си слага Х,но за мен(както и за много други) това си е чиста гавра с паметта на хората-особено след днешният случай, в който някакви пикли(които даже не можеха и да пишат правилно) в чата започнаха да карат хората да слагат знака и отгоре на всичко обиждаха и наричаха "животни,жестоки,коравосърдечни..." и т.н похвали...Цялата тази картинка ми се стори страшно грозна.По тяхна логика ако не си сложиш тъпия Х пред ника в чата значи не ти пука за загиналите деца,а далеч не е така.Има и съвсем други начини да изразиш съболезнования-например съм сигурна,че всеки ще може да отиде и да запали свещ за душите на загиналите.Няма защо да се караме за някакви пълни простотии,когато става въпрос за нечия памет.Това просто си е гавра.
P.S. Съжалявам,че се отклоних от темата,но мисля,че този въпрос засяга всички ни.Стига с тази позьорщина!
Warrior Of Ice
Мария, това за децата май си беше за отделна тема в Общия... както и да е.


Цитат
Neshto drugo... Wie smqtate che ne e bil dobyr muzikant. Obache go dokajete!

Не просто, че не е добър... wink.gif На фона на някои групи и изпълнители не е никакъв музикант. Е, предполагам, че за гръндж това, което правеше, е било достатъчно. Иначе единственият му принос за рок музиката е в посока на нейното опростяване и комерсиализиране.


Цитат
Mojel e da prawi nqkakyw po- slojen stil mojel e wsichko.

Никой така и не разбра... laugh.gif
SepulTeraHead
Аман от тъпи мнения. Тва е все едно някой да отиде и да ви псува в някоя тема в памет на Chuck Schuldiner или Paul Baloff...
Ако нямате какво хубаво да кажете - STFU!
Svetyl
Warrior_of_Ice aide molq ti se priemi che moje da ima i hora koito prawqt po oprostena muzika ot Luca Truili (dano se pishe tei). Ili Satriani... Da kajesh che prinosyt na Cobain w rock muzikata e malyk e wse edno.... abe ne znam... wse edno kakwo e. Godishninata mina wie moje da go pliuete weche kolkoto shtete....
Sw1tched
Цитат(_SiegfrieD_ @ Apr 5 2004, 11:19 PM)
Има и съвсем други начини да изразиш съболезнования-например съм сигурна,че всеки ще може да отиде и да запали свещ за душите на загиналите.

laugh.gif сори сетих се как палиш свещичка с т-шърт на Кредъл и внимаваш да не избодеш окото на некой поп с шипове ph34r.gif ..както и да е друга тема.


Цитат
На фона на някои групи и изпълнители не е никакъв музикант

лиол wink.gif ..въпросните групи изпращат дълбоко философските си послания носейки кожени гащи и пеейки как искат свобода и право на избор, заливайки се с алкохол и чакайки някое groopie да ги ..ъм..вдъхнови..НО те са истинските музиканти защото могат да ИЗСВИРЯТ нещо смислено и сложно с малко повече стойност? Разбира се глупаво е да обобщаваме всичко под един знаменател но..времето на Нирвана си е баш време в което всички true-метали със true-metal-spirit се надпреварват да са по-cooler и бунтари..бунт пред какво?..вабното е да са бунтари и headbang[1].gif super.gif punk.gif
alpha prime
ta wse pak nqkoi 6a mi re4e li 4e nirwana NE SA KOMERSIALNA grupa
Warrior Of Ice
Цитат(Sw1tched @ Apr 6 2004, 10:58 AM)
времето на Нирвана си е баш време в което всички true-метали със true-metal-spirit се надпреварват да са по-cooler и бунтари

По-скоро е време, в което най-вероятно си ходил прав под масата и едва ли си чувал както за Nirvana, така и за въпросните "true-метали". wink.gif Така че, да, обобщението беше глупаво.
_SiegfrieD_
Извинете-не съм видяла темата за децата...
Sw1tched-това за свещичката беше "за който иска"-пък и съм влизала на майтап в Бачковския манастир с Cradle и целия арсенал,така че това не е нищо ново за мен(не съм палила свещи де)...та да си дойдем на думата
Може би Кърт Кубейн навремето е олицетворявал нещо като бунтарски дух на младежта(но не само той) и затова някои(нищо,че са по-малки и не ми се вярва да го помнят или пък да са били бунтарчета от детската градина tongue.gif )го почитат толкова много.Аз лично не мога нищо да кажа,защото когато е умрял е било годината,която влязох в първи клас,но пък ми става смешно като знам,че най-главните негови защитници в тази тема са по-малки от мен...По въпроса с "true метълите" и Nirvana-никога не съм правила асоциация на метъл с Nirvana-по-скоро с Iron Maiden и Metallica...
Svetyl
Цитат
но пък ми става смешно като знам,че най-главните негови защитници в тази тема са по-малки от мен... По въпроса с "true метълите" и Nirvana-никога не съм правила асоциация на метъл с Nirvana - по-скоро с Iron Maiden и Metallica...

Wqrno po-malyk sym... no izwinete me pone polowinata ot liubimite mi grupi sa tworeli muzika kogato az wse oshte sym bil ili na 4-5 godinki ili wyobshte ne sym bil roden....
I molq ti se _SiegfrieD_ tuk ne e wyprosa koga i kak chowek e chul Nirvana ili koqto i da e druga muzika.
Moje da ne sym gledal premierata na Smells Like Teen Spirit, no towa ne mi prechi da se kefq na Nirvana...
synchu
Умишлено си замълчах първоначално по темата не за друго ами щото за мъртвите или хубаво или нищо. За разлика от повечето списващи във форума по времето на Нирвана бях точно във горните класове на гимназията и началото на университета и благодарение на разюзданите времена между 90-94, когато анархията се беше възцарила за добро punk.gif или за зло може да се каже, че с доста пиене сме злоупотребили на фона на Нирвана. Беше популярна музика тогава (предполагам за доста хора и сега) и беше символ наистина на бунта. Може да се каже, че има доста добри идеи (музикални) в грънджа и в частност в музиката на Нирвана, спорен е въпроса дали са новаторски (според мен не).
Отделен е въпросът, че на мен голяма част от парчетата им са ми силно еднакви.
Още по-отделен въпрос е какво е мнението ми за Кърт Кобейн, което ще се въздържа да изкажа.
Beerzebub
Цитат(Svetyl @ Apr 6 2004, 10:18 AM)
Da kajesh che prinosyt na Cobain w rock muzikata e malyk e wse edno....

Само да вметна, че музиката на NIRVANA няма нищо общо с рока! Grunge спада към алтернативните стилове...
А що се отнася до самия Cobain, ми когато си нсдрусан е почти лесно да се гръмнеш. В смисъл, когато си под действието на опиата, всички чувства се усилват многократно и ако ти стане смешно, то се хилиш като олигофрен, но ако се сдухаш - жална ти майка! Та от тази гледна точка самоубийството на Кърт не ме учудва особено.
ДА, революция в алтернативния жанр наистина е имало и NIRVANA е една от водещите групи в това отношение. Но какво от това? Не харесвам Alternative, защото е твърде елементарен като композиция и изпълнение (поне за мен). Добър музикант? Приличен - може би, но да чета класации за топ-китаристи, в който той е на първо място е пълна смехория...
Спирам до тука! Все пак: "За мъртвите или с добро, или нищо!!"
Sw1tched
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 6 2004, 12:16 PM)
Цитат(Sw1tched @ Apr 6 2004, 10:58 AM)
времето на Нирвана си е баш време в което всички true-метали със true-metal-spirit се надпреварват да са по-cooler и бунтари

По-скоро е време, в което най-вероятно си ходил прав под масата и едва ли си чувал както за Nirvana, така и за въпросните "true-метали". wink.gif Така че, да, обобщението беше глупаво.

мислиш че съм ходил..дам ходил съм, затова пък всяка сутрин докато си ходех прав под масата майка ми и баща ми дънеха Нирвана..е може би грам не съм вдявал за какво става дума ама ме кефеше като музика. А,Siegfrid..трябва ли да съм съвременник на дадена музика за да я оценя..защо има хора които ценят beatles въпреки че като се се родили половината от Beatles ги е нямало.


Цитат
Не харесвам Alternative, защото е твърде елементарен като композиция и изпълнение (поне за мен).

hmm.gif е поне представи мнемието си от лична гледна точка а не Nirvana са тъпи щото можеш да различиш инструментите един от друг. wink.gif На мен примерно ми въздействат много повече от оркестрацията в Блек-а която ми идва някак неестествена (с изключения) (...за разлика от само оркестър)
SepulTeraHead
Цитат
Само да вметна, че музиката на NIRVANA няма нищо общо с рока! Grunge спада към алтернативните стилове...

Всъшност грънджа има мнооого общо с рока, защото и алтернативната музика е произлязла от там. bye.gif

Стига простотии. Слушах Nirvana в 6ти клас и име се кефих много. И сега щях да ги слушам ако не се бях загубил диска на Nevermind. brickwall.gif

Това ако го смятате за незначителене албум сте много заблудени. Това нещо като се появи просто помете всички глем лайна... headbang[1].gif
Svetyl
Brawo i tuka nai setne se izkazaha hora deto se kefqt na Nirvana...
Crafter
Има нещо странно в тая тема... преди няколко месеца имаше подобна такава... тогава само аз казах, че няма какво да тъжим за него, защото си е дрогичка и защото той е избрал дали да живее или не... тогава 5 човека ми се нахвърлиха как не съм бил прав, колко кОравосърдечен съм и т.н.

странно...
synchu
aaaa че си е дрога дрога си е ... дума да няма....

И не си прав за глем рока....тва си е рок'н'рол отсякъде. Г'Н'Р са ми една от най-любимите групи за всички времена. Аз се още се опитвам да чуя някъде по надъхано парче от Nightrain ама ей на - нема....
falio`
mai nikoi ne kaza zashto kurt kobain e vreditel?
tva 4e e pravil "typa muzika" i 4e ne e "bil nikakyv muzikant" li go pravi vreditel?
_SiegfrieD_
Цитат(Sturmfuhrera @ Apr 7 2004, 12:21 PM)
Има нещо странно в тая тема... преди няколко месеца имаше подобна такава... тогава само аз казах, че няма какво да тъжим за него, защото си е дрогичка и защото той е избрал дали да живее или не... тогава 5 човека ми се нахвърлиха как не съм бил прав, колко кОравосърдечен съм и т.н.

странно...

Познато...
Jicata
Ми по принцип съм съгласен с мненията на Swetyl и SepulTeraHead.
Ебаси..много се дразня на някви смешници, дето влизат да пишат в някоя тема, без дори да си имат и на представа за какво става дума!!!! Бе като гледам явно тези хора много ги интересува Kurt Cobain, че са влезнали и да постват дори хаха.
Не съм голям фен на Nirvana, но оценявам това, което са направили. punk.gif
П.С. За тези, които няма какво да казват ще е по-добре да си замълчат ааай smile.gif
Beerzebub
Цитат(Sw1tched @ Apr 7 2004, 08:51 AM)
hmm.gif е поне представи мнемието си от лична гледна точка а не Nirvana са тъпи щото можеш да различиш инструментите един от друг wink.gif . На мен примерно ми въздействат много повече от оркестрацията в Блек-а която ми идва някак неестествена(с изключения) (...за разлика от само оркестър)

Хаха... Напротив, различавам иснтрументите един от друг! Дори миналата година един приятел ми пусна едно доста енергично парче на Nirvana, което ми допадна.... може би защото се различаваше от типичния им "наркомански" стил.
Но просто не харесвам алтърнатив и нео... Просто болшинството са ми твърде еднообразни и монотонни... Не всичките разбира се wink.gif ...
Sw1tched
Цитат(Sw1tched @ Apr 7 2004, 08:51 AM)
а не Nirvana са тъпи <span style='font-size:14pt;line-height:100%'>щото можеш </span>да различиш инструментите един от друг  wink.gif . На мен примерно ми въздействат много повече от оркестрацията в Блек-а която ми идва някак неестествена(с изключения) (...за разлика от само оркестър)

Цитат
Хаха... <span style='font-size:14pt;line-height:100%'>Напротив, различавам иснтрументите </span>един от друг! Дори миналата година един приятел ми пусна едно доста енергично парче на Nirvana, което ми допадна.... ...

ph34r.gif


Цитат
може би защото се различаваше от типичния им "наркомански" стил.
Но просто не харесвам алтърнатив и нео... Просто болшинството са ми твърде еднообразни и монотонни... Не всичките разбира се wink.gif

""наркомански" стил" ??wtf? nishto 4udno ako 4uesh blues syshto da kazhesh 4e teq sa sduhani narkomani. Bati..ne moga da razbera shto kato ne mozhete da wyzpriemete neshto ili prosto ne wi kefi ne kazhete samo "ne e tipa muzika kojto hareswam" a triabwa da prilagate i nqkakwa psewdo-obektiwna argumentaciq t.e. 4e edwa li ne towa ne e swyrzano s indiwidualen wkus a s nedostatyci na muzikata sprqmo "prewyzhodniq wi i obektiwen wkus" ..obektiwen i muzika ne wyrwi..wsi4ko se pre4upwa prez prizmata na li4nostta.
Warrior Of Ice
Да го кажем така: има технически и композиционно издържана и неиздържана музика. Това, че ми допада DMX, например, съвсем не прави музиката му особено дълбока и обратното - колкото и да се счупва Impelitterri от свирене, не може да ме накара да го харесам. wink.gif Всеки с предпочитанията си, но има музика и музика.
Sw1tched
towa koeto e lipsa na tehnika za edni e abstractno postigane na atmosfera za drugi
Warrior Of Ice
Едното съвсем не пречи на другото; но всичко все пак опира до това как слушателят възприема...
Sw1tched
dostignahme do syglasie. nqma smisyl da razwiwame temata w edna nenuzhna nasoka.
Crafter
Говориш като индианец с 1500 поста smile.gif

хахаа


А за Нирвана... стила им наистина може да се определи като наркомански... но все пак музиката, която основнно правят ми харесва... не много, но е хубава...


Ай сега в чест на това ще си пусна Smells like teen spirit (баса е доста добър в тва парче... кефи ме много).
super.gif super.gif super.gif super.gif

Абе тъкмо да ви питам... текста на тая песен ми е като на латински... нищо не схващам... в смисъл... текста мога да си го преведа, но не виждам никъв смисъл... моя ли е вината или на Кубейн smile.gif?
SepulTeraHead
Исцяло твоя е вината.

Гръндж бълната и в часност Нирвана са оказали огромно влияние върху днешната метъл сцена. За нео-метъла наяма нужда да обяснявам. Там текстовете и темите са почти идентични. Но има и групи които свирят истински метъл и аз знам със сигурност че са им фенове. Machine Head записват кавър на Negative Creep за сингъла на Take My Scars. Новия супер силен и метълски албум на Fear Factory завършва с кавър на School...
Warrior Of Ice
Цитат(SepulTeraHead @ Apr 9 2004, 08:04 AM)
Гръндж бълната и в часност Нирвана са оказали огромно влияние върху днешната метъл сцена.

Дръжки. wink.gif Оказали са влияние единствено на т.нар. "нео метъл" и донякъде на гравитиращите около него кросоувър банди. С това се изчерпва приноса на грънджа; в други метъл стилове няма (а и не би могло да има) следа от него.
SepulTeraHead
giggle
e ...radvam se 4e vse pak se subraha i sumi6lenici otnosno muzikata ,koqto NIRVANA sa praveli biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.