Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Slash
Аз "Дядо Горио" трябваше да го прочета преди година, но не го направих-пуст мързел. И беше много интересно, когато трябваше да го разказвам...
Peter
Цитат(Drummer @ Apr 3 2005, 05:18 PM)
По-точно: Матрицата е нещо като "Лабиринтът на Отраженията". Нищо чудно, филмът от книгата да е черпил идеи. След като излгедах The Night Watch, мога да твърдя, че DEPTH ще засечни Матрицата отвсякъде.
Btw, аз продължавам да си чета The Fall of Hyperion.

За какво става въпрос в "The Night Watch", че нещо ме заинтригува tongue.gif

Иначе "Дядо Груьо" си е интересна книжка, едно време ме изкефи като я четох.
Hansi
Michael Crichton - Prey
````````
Книгата е прекрасна. И не е трудна за четене. Не виждам излишъци....:")) И е много тъжна, ако четеш в неподходящо настроение.

*Много прецакано. Дебатът ни е на тема "С пари всичко се купува" , а аз съм от Отрицаващите.... Светъл вас ви е лесно:")))
Death_Angel
Все още съм на Тери ПратчетГосподари и Господарки ама ми остава доста малко и после започвам Дракула на Английски tongue.gif
Drummer
Цитат(Peter @ Apr 5 2005, 11:33 AM)
За какво става въпрос в "The Night Watch", че нещо ме заинтригува  tongue.gif

За равенството между доброто и злото, за един човек, който може да позволи едно от двете да победи, ако заеме някоя страна, за разни вампири, dark warriors и т.н.
Яко дет метъл. headbang[1].gif
Btw, бъкано е със специални ефекти от класата на The Matrix. Трябва и книгата да си я намеря.
The Forsaken
Sega 4eta "Mahaloto na Fuko" ot Umberto Eko. Tova, koeto e napisano v knigata, si e napravo izkustvo, kato u4ebnik po istoriq, samo 4e hilqdi puti po-interesno........Kato q svursha po4vam i "Imeto na rozata" biggrin.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Drummer @ Apr 6 2005, 05:31 PM)
Трябва и книгата да си я намеря.

За съжаления я няма преведена на български. Учудих се що книги е написал Лукяненко, а колко малко от тях могат да се намерят у нас...

Иначе "Ночной Дозор" = icon_headbang[1].gif
Drummer
Яко тъпа работа. Не разбирам руски. Впрочем, в руската библиотека преди доста време гледах "Прозрачните Виражи". Третата книга от Лабиринта. Ако чаткаш руския, може да провериш.
То, Лукяненко е и режисьор. Работи в екипа, който прави "Глубина" (Depth).
Ataegina
"Възпитаните трупове пращат писма" - Валентин Пламенов. Много хубаво криминале с леки препратки към вътрешното устройство(устройване) на тогавашното българско 'цоц' общество.
Поправка - съвсем не са леки.
Написана е 1989г.

После някакви разкази на Рей Бредбъри и Конрад Фиалковски.

Стана въпрос за "Майстора и Маргарита" на Булгаков по едно време.
Препоръчвам и един негов сборник - "Дяволиада". В софийската библиотека може да се намери(изненадващо като се има предвид колко е окрадена горката mat.gif ).
_SiegfrieD_
Сега започнах "Доктор Живаго"(добре че са "24 часа" и "Труд",защото никога нямаше да се сетя да я чета) и от самото начало ме грабна.Препоръчвам ви да си я вземете.
Everblack
Днес прочетох "Железният светилник", много добра книга според мен... Заслужава си да бъде прочетена, аз лично, когато намеря свободно време смятам да прочета и останалите 3 книги от тетралогията... smile.gif
cunt
О "Железния светилник" е наистина много хубава книга и положително си заслужава да прочетеш и следващите го smile.gif Аз ги четох като съъвсем малко лапе на 12 някъде бях но страшно ми допаднаха още тогава tongue.gif
Death_Angel
Вече съм на Дркула на Английкси и след това похващам Фауст ама като се знам това ше е края на годината
Nightwish
"Фауст" на Гьоте..интересна книга. Чете се буквално на един дъх:)
Nightmare
Чета "Лолита" и разбирам колко важна роля играе психическото състояние на автора, докато я е пишел, и само колко ти влияе ... не че съм тръгнала да заглеждам малки момиченца де biggrin.gif
ivomag
А аз сега взех да чета "Лолита".Добре че са "Труд" и "24 часа"!
Nightwish
Как успявате да се вредите за тези книги..или тук са толкова малко, че човек и рано сутрин да отиде, пак ги няма..не че съм хукнала да ги купувам, ама имах желание и то се оказа, че никъде няма нищо..Сега са май "Диви разкази" на Николай Хайтов. Иначе е идеално, ако успее човек да събере цялата поредица wink.gif
Lethe
'Степния Вълк' от Хесе.
Интересно ми беше да видя за какво в крайна сметка е целият шум , който се вдига около тази книга.Оставих я някъде до средата, може някой ден и да я дочета.
Dead`blue`eyes
"Животът на един канибал" - от Питър Конради
Не съм я прочел все още цялата де,обаче е хубава
pi4
Цитат(Lethe @ Apr 18 2005, 05:45 PM)
'Степния Вълк' от  Хесе.
Интересно ми беше да видя за какво в крайна сметка е целият шум , който се вдига около тази книга.Оставих я някъде до средата, може някой ден и да я дочета.

"степният вълк" беше първата книга, която прочетох от хесе, тогава ми хареса. сега, като гледам превода: малко съм потресен.


Цитат
Самоубийство, което носи наслада
Ще се пукнеш от смях

инак децата на цветята го почитат като техен гуру едва ли не. което ми е малко странно, за интересуващите се - "сидхарта", волен преразказ на живота на буда.


Цитат
дори ако навярно в борбата между отчаянието и малодушието днес победеше малодушието, то утре и всеки идващ ден отчаянието отново щеше да се възправя пред мене, още по-силно поради себепрезрението ми.

а след като се опитах да чета "игра на стъклени перли", съвсем си развалих мнението за хесе.
между другото, "степният вълк" много прилича на места на "2046", може би не случайно.
giggle
Цитат(Death_Angel @ Apr 16 2005, 02:10 PM)
Вече съм на Дркула на Английкси

haeh da..Bram Stoker e klasika, imam anniversary izdanieto malko e trudno da go 4ete6, ako e napisano taka kakto moqta na british english...i to s dosta ostareli dumi..no se svikva stiga da ne se otkaje6 na vtorata stranica, az po tazi pri4ina q 4etoh nqkolko meseca biggrin.gif
The Forsaken
Мен пък ми подариха една книга "МОМО" на немски, но нещо не ми се чете...Някой чел ли я е, да ми каже дали си заслужава или не ?! mellow.gif
Cynthia
Цитат(Death_Angel @ Apr 16 2005, 04:10 PM)
Вече съм на Дркула на Английкси

Много ми се ще да я прочета, ама не съм чак до толкова на "ти" с английския.
Иначе последно четах Сейлъмс Лот на Стивън Кинг - доста е добра.
Наскоро четох и някои книги на Марио Пузо - Кръстника, Сицилианеца, Омерта - много ме впечатлиха! smile.gif
Lethe
Цитат(Cynthia @ Apr 24 2005, 10:02 AM)
Наскоро четох и някои книги на Марио Пузо - Сицилианеца

Всеки път като я чета се скъсвам от рев накрая... как можа да предаде братовчед си .. sad.gif
Warrior Of Ice
Книгата е велика. Пузо е велик. Четох "Сицилианецът" отдавна, но ми направи огромно впечатление. А краят е съвсем закономерен...
Hansi
Кевин Дж. Андерсън - Буреносни хоризонти
Cynthia
Цитат(Lethe @ Apr 24 2005, 03:45 PM)
Всеки път като я чета се скъсвам от рев накрая... как можа да предаде братовчед си .. sad.gif

Да, и при мен ефекта беше същия!
Понеже съквартирантките ми спяха, а на мен ми оставаха 30 сраници до края
отидох да си я дочета в кенефа.
И гледаш как моя милост в 2 след полунощ седи в кенефа и се къса от рев!
Беше толкова емоционално - просто нямам думи.
Не можех да повярвам, че свършва така... no.gif
Nikola Bathory
ами аз ъъъ таковата

Баудолино на Умберто Еко.

Еко рулира!!!
Demiurg
Цитат(The Forsaken @ Apr 7 2005, 06:23 AM)
Sega 4eta "Mahaloto na Fuko" ot Umberto Eko. Tova, koeto e napisano v knigata, si e napravo izkustvo, kato u4ebnik po istoriq, samo 4e hilqdi puti po-interesno........Kato q svursha po4vam i "Imeto na rozata" biggrin.gif

icon_headbang[1].gif
Наистина Еко рулира !!! Тоя се чете по много пъти. В началото- да видиш каква е интригата (един вид кой е убиеца), след това - още 2-3-4 пъти, за да прецениш историческите и политически моменти (Историята, вече), и след това - колкото пъти искаш, просто заради удоволствието от езика... Аз като съм в подходящо настроение, просто отварям на произволна страница и се кефя.
Не че съм чел много, ама само Аристотел ми е правил толкова голямо впечатление !

А "Махалото" е тежичко за първа книга - трябваше с "Розата" да почнеш. Тя е по- лека, като за начинаещи в Еко-логията читатели и като за пръв опит на автора. tongue.gif

_______________
А снощи прочетох пак "Илион" на Дан Симънс. Готино книжле - препоръчвам на всеки любетел на фантастиката и фентъзито!! Няма елфи и пр. сволоч, но има една Троянска война, с която и Боговете, и човеците се забавляват, има един тераформиран Марс и някакви земляни, които са в "матрицата"... заслужава си.
Aglarana
Дочитам "Хобит" на Дж. Толкин и започвам "Землемория" от Урсула Ле Гуин
rage`girl
В неделя свърших "Войната а Студенокръвните" на Реймънд Фийст, не не останах с особено добро впечатление.Сега привършвам "Леговище от кости" на Фарланд и четирите книги от поредицата определено си струваха парите и времето.
anonimna_dx
оня ден прочетох цялото списание "Коса &Стил"-априлския брой... biggrin.gif tongue.gif имаше интересни неща.. wink.gif tongue.gif
иначе сериозно...от скоро време немога да си харесам нещо за четене... е заради и това че много много нямам време.... blink.gif ph34r.gif
,но ако не ме домързи да кача баира... тази вечер може да си взема .... по-после ще й напиша данните ,че не се сещам.. huh.gif evil.gif


PS: Умберто Еко- "Името на Розата"...поне това дет прочетох за нея ми хареса...ще видим за цялата.... tongue.gif
Slash
В момента чета Анастасия по Колин Фалконър... страхотен исторически роман.

Шанхай, 1921
Американският журналист Майкъл Шеридан скача в река Хуанпу, за да спаси рускиня белоемигрантка, която случайно е срещнал в един от шанхайските нощни клубове. Анастасия Романова прилича невероятно много на великата княгиня, която носи същото име и за която се говори, че е оцеляла, след като болшевиките избили цялото й семейство. Съдбата на най-малката дъщеря на руския цар става една от най-обсъжданите загадки на своето време. Но Анастасия на Майкъл страда от амнезия и помни само последната година от живота си...
pi4
приключих "кратил", макар че се твърди, че бил скучен и пълен с неточности, цялата етимологиа много ми допадна и го изчетох с удоволствие.
после "менексен", той кратък, но пък наистина скучен, има ценна мисъл обаче:

Цитат
Защото, ако трябваше да се произнесе похвала за атиняни пред пелопонесци или за пелопонесци пред атиняни, би имало нужда от добър оратор, за да успее да ги убеди и отличи. Но когато човек се бори за отличие пред тия именно, които и хвали, не е толкова трудно да го счетат за добър оратор

хахаха wink.gif
после и "менон", където се обосновава тезата, че ученето е припомняне и става срещата между сократ и оня (анит), дето го натапя, с което става причина за осъждането на сократ. освен това има ценно определение на добродетелта като правилно мнение.
сега съм вече на "горгий" и наистина е удоволствие за четящия, затова чета бавно и се връщам да препрочитам.
Demiurg
Цитат(rage`girl @ Apr 27 2005, 01:52 PM)
Сега привършвам "Леговище от кости" на Фарланд и четирите книги от поредицата определено си струваха парите и времето.

Абсолютно!!! Сред толкова блудкави фентазита, това ми направи страшно впечатление !!! Не че е нещо кой- знае- какво, ама самата идея за "даровете" е нещо уникално!!!
Ето, взимам 5 дара на глас и ви я препоръчвам !!!! tongue.gif
Валкирия
Чета Името ми е Легион на Зелазни
rage`girl
Цитат(Demiurg @ May 2 2005, 12:50 AM)
Цитат(rage`girl @ Apr 27 2005, 01:52 PM)
Сега привършвам "Леговище от кости" на Фарланд и четирите книги от поредицата определено си струваха парите и времето.

Абсолютно!!! Сред толкова блудкави фентазита, това ми направи страшно впечатление !!! Не че е нещо кой- знае- какво, ама самата идея за "даровете" е нещо уникално!!!
Ето, взимам 5 дара на глас и ви я препоръчвам !!!! tongue.gif

Мен пък ми направи много добро впечатление, че цялото действие се развива за около 10 дена.За пръв път срещнах фентъзи, което не се разпростира в няколко години.Иначе идеята за даровете (както и за валхеру при Фийст) е много зарибяваща.
Cynthia
Цитат(rage`girl @ Apr 27 2005, 03:52 PM)
В неделя свърших "Войната а Студенокръвните" на Реймънд Фийст

Това ми звучи адски познато, но не мога да се сетя
за какво ставаше въпрос. Би ли ми припомнила с няколко
думи, че ще се изям от нерви.... sp_ike.gif
Warrior Of Ice
Ще го сторя вместо нея, ако позволиш. "Войната на студенокръвните" е продължението на "Сага за войната на разлома" - култовата първа поредица на Фийст. Пъг и Томас пак са тук... Втората серия е от четири книги - добри са, макар малко да отстъпват по качества на предишната серия. Доколкото знам, в момента Фийст работи и върху трети цикъл.
Mort
Цитат
Това ми звучи адски познато, но не мога да се сетя
за какво ставаше въпрос. Би ли ми припомнила с няколко
думи, че ще се изям от нерви....

Тъкмо него с огромно задоволство препрочитам тия дни и при втория прочит, като че ли ми хареса още повече и ми се изкачи доста в личната класация. За какво става въпрос в поредицата е трудно да се обясни с няколко думи, защото тя е доста обширна. Обхваща първите шест книги (по две в том, поне така са издадени от Бард) за Войната на разлома, в първите две от които под война на разлома се има в предвид войната на Мидкемия с империята на Цурануани и описва основно съдбите на младия магьосник Пъг и неговия приятел Томас, който в последствие на магическа броня се превръща във валхеру. Естествено има ги и благородниците от Крудий, любимецът от които ми е принц Арута. В следващите две книги войната на разлома, обхваща по-скоро опита на Врагът да се завърне отново на родната си Мидкемия и опитите на населението й да го спрат, като действащите лица са почти същите като в първите две книги. В следващите две се разказва за децата на Арута и сина на Томас и те може да се каже, че нямат почти нищо общо с войната на разлома във всичките й аспекти. Следва сагата за Войната на студенокръвните, където отново се подхваща древната битка с Врага. Страхотни книги но своенвременно и доста тежки за читателя, защото изведнъж се е разделил с голяма част от добре познатите герои от Войната на разлома, от която са минали много години. Има я и книгата Крондор, която обхваща три по-малки книги и в която действието се развива 9 години след войната в Сетанон. Страхотен повод да прочетеш още няколко приключения на Арута.
Mort
Цитат
Втората серия е от четири книги - добри са, макар малко да отстъпват по качества на предишната серия. Доколкото знам, в момента Фийст работи и върху трети цикъл.

Не че са по-слаби, просто според мен много липсват хората от фамилията Кондуин, някак си си свикнал с тях като герои и ти липсват и просто не е същото. Особено трудно е когато си изчел Войната на разлома и веднага се заловиш с Войната на студенокръвните...
rage`girl
Мен пък ми беше най- гадно като умря Джими sad.gif беше ми любимец (заедно с Арута).
Nightwish
Последното, което прочетох, беше една от темите по история, че се задава изпит biggrin.gif
Ro6ava GarGa
Цитат(pixie @ Apr 9 2004, 11:39 AM)
...хилила съм се като истеричка в един часа през нощта като разбрах ква е религията на дърветата:ако е било наистина много добро(дървото), накрая ще се прероди в пет хиляди ролки тоалетна хартия.
...
а иначе последно май прочетох хари потър 5... вярно детска книжка за повечето ама мене ми хареса:))

Тери е велик...а Хари може всеки да го про4ете с удоволствие:)
последното което аз про4етох беше "Влад Талтош"

"Шифърът на Леонардо" беше добра книга...ама това за световната конспирация да не се взима много много на сериозно...иначе си струваше

"Алхимикът" и "11 минути" ми остават в бестселър листа:)

много искам да прочета "Лук4о"..ама това маи беше кум др. тема:)
rage`girl
Мислех да почвам "Влат Талтош", но ми казаха , че е голяма боза...Става ли за четене?

Хари Потър puke.gif puke.gif puke.gif
Mort
Хвани Taд Уилямс и трилогията "Спомен, Печал и Трън", приятно приключенско фентъзи в духа на Фийст...
Ro6ava GarGa
даааааааа....много е яко...още на книгата си пише:"наемен убиец си търси дракон за верен другар..."или нещо от сорта:)страхотен е...има невероятния хумор...и наи-ме кефи че тои си има една гадинка...него като малко драконче..абе не го помня то4но кво беше,ама си говорят чрез телепатия...и тва,гадта само дрънка ебаси глупостите:)има и много магия...леко крими...и па казвам НЕВЕРОЯТЕН хумор wub.gif
The Forsaken
Хари ПоТЪР wub.gif wub.gif wub.gif
Какво не й харесвате на книжката?
А "Шифърът на Леонардо" ми казаха че било поредната недоказана измислица. Мария Магдалена как била на Тайната вечеря и Леонардо я бил нарисувал тогава.... Много се чудя дали да я почвам изобщо ph34r.gif
Feanor`
Борис Виан - Ще плюя на вашите гробове. Тази книга е била бич за американското общество през 50-те години, развенчавайки мита за патриархалната им ценностна система. Днес не е особено актуална но все още си струва да се прочете.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.