Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Vaskes
"Есен в Пекин" на Борис Виан. Лудият французин рулз.
Queen_Of_Snow
Понякога те се завръщат - Стивън Кинг
MadHatter
^^Много ме изкефи като я прочетох, макар че другите му неща не ми допадат толкова. blink.gif
Queen_Of_Snow
Зеленият Път - Стивън Кинг
ся тряа да ходя да си взема нова книжка а немога защото съм болна brickwall.gif
Izkufelia
Жан-Батист Морен (Морен дьо Вилфранж) - "Астрология Галика"
`Xandria`
"Чудовище"-К.Пайк smile.gif Тъй като нямам време да чета нещо по-задълбочено, хванах това романче, мъничко и компактно, от тези, които отморяват, става за носене навсякъде.Интересно е, нещо като Досиетата Х + това, че бяха сложили за корица рисунка на Royo icon_headbang[1].gif
Mpa4ko
Тъкмо приключих с четенето на "Играта на Джералд" на Кинг...
доста кенефно написана дори като за него... въздействаща до мозъка на костите - спах на светнато две нощи...а сега ми се чете нещо смислено и задълбочено...дайте идеи rolleyes.gif
Queen_Of_Snow
^Играта на Джералд е.... thumbdown.gif
четох я преди 2-3 години ама хич не ми хареса... иначе... виж "Торба с кости" тя е една от яките особено края...
onnellinen
мрач, Мопасан как ти се вижда?

Аз посл четох Сатирикон на Петроний... отвратителна е
Beerzebub
Десетте лъжи на македонизма, на Божидар Димитров.
Mpa4ko
Мопасан та Мопасан (тва малко като "Секс та секс,стиа с тоя секс-братовчедка си ми все пак" )
"Торба с кости" съм я чела , както и по-голямата част от творчеството на Кинг.
Сега препрочитам "Страта" на Тери Пратчет...тя се явява начало на Света на диска..май...
PrincessOfDark
виждам, че сте обсъждали Дориан Грей... много съм навита на тази книжка и най-вероятно сега ще започна нея, днес завърших третата част от Тъмната кула на Стивън Кинг, между другото много готина книжка... много ми допадна, което ме подсеща, че Радо трябва да ми даде 2-рата част, че Пешо ще заминава и трябва да си му я върнем
Ivita
POslednata be6e "Viva la Revolution - 5o godini Kuba, rom i puri"
Sega zapo4vam Paulu Koeljo - Voinut na svetlinata - ne me kefi
Wrath_Child
Картата на Пекин. dry.gif
Beerzebub
Ама ти там ли си?
Въх smile.gif
Донеси снимки... Китайки - няма нужда biggrin.gif
Man Of Sorrow
А аз току що приключих със Световната конспирация... brickwall.gif
Ще започна и аз с ужасите, препоръчайте някой хубав моля bowdown.gif ...
scion_of_storm
^Aми Стивън Кинг винаги е подходящ.Също мога да ти препоръчам няколко кримита,които имат и малко ужаси в тях-"Всяко мъртво нещо","Белият път","Дарк Холоу","Черният ангел"-всичко е на един и същи автор Джон Конъли bowdown.gif
Nightmare
"Мълчанието на агнетата" и като я прочетох се сетих и за филма колко велик беше, та сега и него тегля.
BlutEngel
'Сянка по стъклото'. Не бях много впечатлен hmm.gif
Wrath_Child
Цитат(Beerzebub @ May 23 2006, 07:59 PM) *
Ама ти там ли си?
Въх smile.gif
Донеси снимки... Китайки - няма нужда biggrin.gif

Ха,ще донeса,къде ще ходя....

Мдам,твърде малко книжоци си взех аз за тука...голям грях!Чета един учебник по психология.Много е интересен и т.н.,но като го прочета,ще има глад...
scion_of_storm
Aми препрочетох "Дарк Холоу" на Джон Конъли и сега започнах "Зверилник в главата ми" на Джералд Даръл.Така де,айде малко детски книжки,обаче да са стойностни icon_headbang[1].gif
Man Of Sorrow
Преди две минути приключих "Четири след полунощ-1част"...
Баси, хареса ми!!! Ще почвам и втората!!!
(абе тоз Кинг да не е болен мозък)?
Уникален е!!!
`Xandria`
^Kaто каза болен мозък се сетих за един много як хорър.
Силно препоръчвам романа на Айра Левин "Бебето на Розмари"&"Синът на Розмари", автора пише много увлекателни хоръри, абсолютен отшелник(почти не дава да го снимат,рядко дава интервюта,за телевизия да не говорим,има отличие за цялостно творчество на името на Брам Стокър).
Много хубава книга, филмирали са я,но не мога да си намеря филма.
Revenant
Цитат(scion_of_storm @ May 28 2006, 03:22 PM) *
Aми препрочетох "Дарк Холоу" на Джон Конъли и сега започнах "Зверилник в главата ми" на Джералд Даръл.Така де,айде малко детски книжки,обаче да са стойностни icon_headbang[1].gif

Кви детски книжки неразбрах smile.gif
Джон Конъли описва яко убийствата и мрачната атмосферата като цяло, но като почне да вкарва герои ги набутва доста и почваш да губиш връзката кой кой беше...иначе Птицата е пич
scion_of_storm
Ми Даръл си пише главно детски книжки,но много го обичам като писател.Е,Птицата е просто icon_headbang[1].gif Един от любимите ми литературни герои въобще icon_headbang[1].gif Ти какво си му чел на Конъли?
Revenant
Ааа аз Даръл не съм го и чувал... искарах си грешно заключение от името на книгата smile.gif ...на Конъли - "Всяко мъртво нещо" и "Дарк Холоу"
Demiurg
Излезе петото сказание от "Малазанска Хроника на Мъртвите" - "Среднощни приливи":
http://www.bard.bg/catalogue/?al=С&BookID=...07c42e1d6a71960

ама ще отложа четенето, щото нямам свободно време за сега... Просто дававм новината.

ПП. Разбрах, че книгите от поредицата щели да бъдат 10, а от преди бях останал с впечатлението за 5 книги. Дано не се олее автора като Джордан !
The Outsider
Естествено новия Пратчет - Чудовищна Команда icon_headbang[1].gif bowdown.gif
Не съм съгласен с определението , че Джералд Даръл пише детски книжки . Това, че пише в малко лековат и хумористичен стил , не омаловажава в никакъв случай научната стойност на книгите му !!! Естествено не очаквам всеки да се съгласи с мен rolleyes.gif
scion_of_storm
Eстествено,че не я омаловажава, аз Даръл го уважавам като личност също, нали все пак е положил основите на няколко тръста защитаващи редките видове а пък и книгите му са весели и развлекателни.
По темата: Дневен Патрул на Сергей Лукяненко, изключително фентъзи, доста по-различно от всички западни такива.Пълна зарибявка е, едвам съм отлепил вчера вечерта от него.Препоръчвам го на всички, които не са го чели icon_headbang[1].gif
Pyjamka
Последно прочетох "Алилуя" - сборник с новели плюс два от романите на Виктор Пасков. Е, аз си знам защо го уважавам този човек! Просто се размазвам на писанията му, колкото и невероятни и "изкрейзили" да звучат понякога!
Сега съм си взела "1984" на Джордж Оруел от библиотеката. Доста хора ми я препоръчаха, засега върви доста добре. Има хляб, бате, в цялата работа. Ще видим какво ще излезе на края.
Ataegina
"Ззлатното руно" на Андрей Гуляшки - страховит автор
Почитателка съм му дори само за две от мен прочетени негови книжки.
Исторически са и двете, а втората - от по-близката, дори преживяна от моите дядовци и баби наша история.
T.M.F.
Последно прочетох на Виктор Пелевин "ДПП". Сега чета пак от него "Чапаев и Пустота", главоблъсканица smile.gif
`Xandria`
Последно време стихотворенията на Яворов. bowdown.gif
Като никой път да ми харесва и да прочета каквото изучаваме, силно се надявах след това да минем към Николай Лилиев, но дори и да не минем пак ще попрехвърля стихосбирките му. wub.gif
Thrashy
аз четох "Историкът" на Елизабет Костова да видя в какво са забъркали горкия Дракула този път - много е тъпа с много безмислен край. Преследваха го през няколко балкански държави за около 670 страници та да го гръмнат от раз дето се вика и после той пак да изскочи от нищото.. след няколко години естествено.поредната тъпотия с отворен край.
Ще си мина пак на Вонегът че той поне слаби неща няма.
autumn
Наистина прехвалената книга на Елизабет Костова се оkазва доста повърхностна. Дори не и отдадох уважението да я прочета до край. Виж, музиката към романа се оказва далеч по-приятна, макар да е излишно скучна.


Миналата седмица прочетох "The Royal Hunt Of the Sun" на Peter Shaffer. Това е една толкова брилянтна пиеса, че не знам, какви епитети да използвам за нея. Все пак, това е авторът на "Амадеус" и "Equus".


Сега съм зачел "Последното изкушение" на Никос Казандзакис и доста ми харесва. Филма вече със сигурност съм го препъчвал.


След това преминавам на "Slavs!" на Tony Kushner, който е автор на пиесата "Аngels in America" и на сценария на "Мюнхен"
parabellum
Цитат(Man Of Sorrow @ May 23 2006, 08:12 PM) *
А аз току що приключих със Световната конспирация... brickwall.gif
Ще започна и аз с ужасите, препоръчайте някой хубав моля bowdown.gif ...

Ми, на Хауърд Лъвкрафт - Шепнещият в Тъмнината. Авторът е по-добър от Кинг.
Girl_from_Hell
Aз не сам много по четене и си падам само по ужаси , а последната която прочетох беше "Гробище за домашни любимци" на Стиван Кинг- не беше кой знае кфо.....
Nickolleta
Цитат(The Outsider @ Jun 12 2006, 03:26 AM) *
Естествено новия Пратчет - Чудовищна Команда icon_headbang[1].gif bowdown.gif
Не съм съгласен с определението , че Джералд Даръл пише детски книжки . Това, че пише в малко лековат и хумористичен стил , не омаловажава в никакъв случай научната стойност на книгите му !!! Естествено не очаквам всеки да се съгласи с мен rolleyes.gif

напълно съгласна. 6 негови книги съм прочела и въпреки че през почти цялото време говори за животни, не писва ни най-малко, ами поддържа интереса. историите и начинът, по който са поднесени са пленителни и звучат като интересна приказка. много приятен за четене е Даръл и хубавото е, че само звученето на текста е приказно, случките са си реални. smile.gif

по темата: 6-тата поред на Лиана Антонова - "Живот-училище"
тази авторка май не е от най-четените. sleep.gif
rueva
последно четох Алхимикът на Паулу Колелю, хареса ми. доволна останах smile.gif
Nirvana_Girl
"Алхимикът" наистина е много хубава книга, подобна на нея е и "Сидхарта" на Херман Хесе.
А относно последната книга, която прочетох: това беше "Парфюмът" на Патрик Зюскинд, която противно на първоначалното и общоприятото мнение се оказа много интригуваща.
icon_headbang[1].gif
Boot
Аз прочетох разкази на Мопасан. Много добри. После почнах Мисис Дауауей (ако така се пише изобщо) на Вирджиния Улф, но не на 20тата страница бях повече от отегчена, без изглед за промяна. И хванах пиеси на Оскар Уайлд.
Pyjamka
^Спомням си, че с Вирджиния Улф е свързан филмът "Часовете". Още когато го гледах, си наумих да потърся някоя нейна книга. Чела ли си нещо друго, по-хубаво от "Мисис Дауауей", за да ми препоръчаш? smile.gif
Иначе аз все още си цъкля на "1984" на Оруел. Интересна ми е, но си признавам, че последната седмица не ми остава много време, а и почти никога не съм си доспала, за да мога да чета по-дълго време без да задремя.
Boot
Дам, и аз от "Часовете" се зарибих. И от един час по английски. Но, не. Не съм чела друго нейно. Стила й на писане ме дразни. Тоя стрийм ъф коншъснес може да е много оригинален и да е бил баси добрия за времето си, но е смотан. Някфи изречения по две страници, които скачат от тема на тема и редуват авторова реч и реч на героите едновременно... баси, скучно е.
Но ти винаги можеш да хванеш нещо нейно (или на Джеймс Джойс) и да разбереш дали те кефи тоз стрийм оф коншъснес. Ако ти харесва сигурно ще се израдваш и на произведенията като цяло.
parabellum
Последно прочетохме:




&




Дан Симънс. bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Искам да умра.
Pyjamka
Boot, благодаря много за отговора и съвета!
t0xIc
История на Византия
Изпити кво да правиш...
Nightmare
"На Западния фронт нищо ново" Ерих Мария Ремарк - плаках няколко пъти на тази книга, изключителна е, представя войната в съвсем непозната светлина.
cunt
Ремарк
bowdown.gif
Nirvana_Girl
Цитат(Boot @ Jun 24 2006, 05:30 PM) *
Аз прочетох разкази на Мопасан. Много добри. После почнах Мисис Дауауей (ако така се пише изобщо) на Вирджиния Улф, но не на 20тата страница бях повече от отегчена, без изглед за промяна. И хванах пиеси на Оскар Уайлд.

Boot, в момента чета разкази/новели на Мопасан, обожавам натуралистичните автори
Boot
Аха, аха. Много добри.
Обаче не мога да си намеря книга, в която да има "Малката Соваж", нито в нета. Жалко...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.