Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
scion_of_storm
"Не е време за дракони" на Сергей Лукяненки и Ник Перумов. Доста добра творба, по-различна от западния стил на фентъзито...абе препоръчително е за всеки фен, ще ви хареса smile.gif
Boot
Идеалният мъж (някъде го превеждат и Идеалният съпруг) на Оскар Уайлд. Невероятна пиеска, умрях си от кеф докато я четох, препоръчвам wink.gif
Izkufelia
Ив. Иванов - "Мениджмънт на ученическия клас" brickwall.gif

и

Р. ЩАЙНЕР - Биодинамично земеделие" icon_headbang[1].gif
TerminalFrost
В момента чета Историкът на Елизабет Костова. Доста интересен поглед върху Дракула / граф Влад Цепеш и Брам Стоукър (авторът на Дракула).
Wrath_Child
^Ха,това трябва да го прочета.Какви ли не вариации на тема Драkула съм чела и чувала.,..
Аз чета Жътварят на Прaтчет.По-точно-препрочитам я за н-ти път.Чакам да ми дадат новата...
scion_of_storm
^^Историкът въобще не ми хареса, не беше толкова интересна книгата, колко ми бяха разказвали и колкото очаквах hmm.gif
Последната книга, която прочетох ( вчера вечерта към 1 беше) е Пол Андерсън- Прокълнатият меч. Старо фентъзи, писано по времето на Толкин, подобие на епос и доста хубаво smile.gif Има уникални стихове, не знам как ги е измислял автора, но наистина са неповторими песните на елфи и тн. Доста интересно е, защото действието не се развива в друг измислен свят, а в нашия. Има моменти за викингите, използвани са няколко митологии, но това не пречи да има измислени същества- елфи, тролове, от тоя род. Горещо я препоръчвам, заслужава си smile.gif wub.gif
stage
дракони, елфи, глууупости...

http://liternet.bg/library/bl/h/nhajt.htm bye.gif
King_of_Beer
"Живот след Живота" Реймънд Муди
````````
"Захапи за врата" - Тери Пратчет
Nightmare
"Алхимикът" на Паулу Коелю.
Невероятно е, радвам се, че успях да я прочета в толкова ранен период от живота си - вдъхнови ме да следвам мечтите си!
dambov
Железният Светилник-Димитър Талев
King_of_Beer
Започнах "Червеният Дракон" на Томас Харис
Ivita
Войнът на светлината на Пауло Куелю
ама честно да си призная хикак не ме изкефи-има някои точни попадения но като цяло е общи приказки-поне за мен.
Warrior Of Ice
Псевдофилософизмите на Куелю в повечето моменти откровено ме дразнят...
parabellum
Hah, дам. Доста бързо я разкарах тая книга, понеже ме насилиха да я прочета... преди 3 години сигурно, заедно с някаква си божия "Планина" (пак негова). Не помня вече. За нищо не става тоя автор, според мене.
Pyjamka
Приключих със "Зеленият път" на Кинг. След като повече от седмица ми трябваше да преполовя книгата, втората половина прочетох от 8:30 до 12:30 в неделя сутринта. Не зная за филма, но писанието не е лошо. Докато четях, асоциирах с различни неща от моя живот. Обикновено така става с книгите на Кинг... Хареса ми, да. Най-малкото, че ме пренесе на място, за което знам изключително малко - затворът. Препоръчва се. Поставям я на едно равнище с "Мизъри", ако това ще помогне на някой от заинтригуваните.
Сега... сега реших да погледна към книгите за четене през лятото, дадени от училище. Българската възрожденска литература винаги ми е била странна и не е успявала да ме грабне по ....онзи начин, но този път определено ще й дам шанс! "Чичиовци" гордо запълва празното пространно от нощното шкафче, а "Под игото" е право след него. Пожелайте ми (им или направо "ни") успех! smile.gif
````````
Джордж Мартин - Игра на тронове
varador
HALO-не играта,книгата.Най-много ме изкефи главния(казвам го за тези,които са я чели).Сега чета 2-ра част и трилогиятя на Салваторе Icewind dale.
Mago De Oz
Пир за врани
Мартин, Джордж Р. Р.
Фентъзи, Роман
поредица Песен за огън и лед, кн. 4
излиза на 31.07.2006 г.

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Аз лично съм изтрещял от радост, че най-накрая ИЗЛИЗА !!!!!
Warrior Of Ice
Разгеле! От толкова време го чакам вече...
T.M.F.
Цитат(Pyjamka @ Jul 18 2006, 06:21 PM) *
Приключих със "Зеленият път" на Кинг. След като повече от седмица ми трябваше да преполовя книгата, втората половина прочетох от 8:30 до 12:30 в неделя сутринта. Не зная за филма...

Филмът е хубав, гледай го. Мизъри е наистина култува книга bowdown.gif , за разлика от филма. Препоръчвам ти Играта на Джералд ако не си я чела, според мен се нарежда точно до Мизъри.

(имам едно сиамско зверче вкъщи което се казва Мизъри smile.gif)
beowulf
'VoIP Service Quality'...требе леб да се вади...деа!

инак мисля от доста време насам да хвана онази...'Орки' - бил здраво батален разказ!
conguestadors
Цитат(beowulf @ Jul 25 2006, 11:58 AM) *
'VoIP Service Quality'...требе леб да се вади...деа!

инак мисля от доста време насам да хвана онази...'Орки' - бил здраво батален разказ!

"Орки"-много добро фентъзи.
MadHatter
Цитат(magodeoz @ Jul 24 2006, 04:36 PM) *
Пир за врани
Мартин, Джордж Р. Р.
Фентъзи, Роман
поредица Песен за огън и лед, кн. 4
излиза на 31.07.2006 г.

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Аз лично съм изтрещял от радост, че най-накрая ИЗЛИЗА !!!!!

w00t.gif yahoo.gif yeah.gif ...
scion_of_storm
Излязла е вече, доколкото разбрах icon_headbang[1].gif Иначе за последно прочетох общо 4 книжки( на морето ги четох). 3 от тях са от поредицата "Взор през огледалото" на Йън Ървайн, а другата е "Свещеният крал" на Л.М.Бюджолд . Поредицата въобще не е лоша, въпреки че с баща ми спорим по нея, той твърди обратното rolleyes.gif Бюджолд винаги е била интересен писател, малко странни са й книгите, но и те са хубави. smile.gif
````````
Тъкмо прочетох и втората от "Песен за огън и лед" .. бих казала че 4 идва тамън на време.
Mago De Oz
"Пир за врани" ме разби тотално ! bowdown.gif Скоро не бях чел 850стр за 2 дена, ама няма оставяне просто
Ivita
Последната - Роб на свободата от Йордан Бозушки.
Стил Чарлз Боковски само че БГ вариант, лично мен ме кефи много.
Ro6ava GarGa
Една книга за мотивация на твор4еството... boxed.gif
Creative Sparks...но сега ще мога да си припомня кефа от 4етенето,както и спаменето на форума laugh.gif
Pyjamka
Прочетох "Под игото". Откакто започнах да я чета си задавам малоумния въпрос защо в 4-ти клас са ни карали да я четем, след като едно 10-годишно дете изобщо не би могло да я проумее и само ще се разстрои. И сега се питам, след като плаках на края на книгата. Май само с въпроса ще си остана... Българска класика завинаги!
Wolfheart
Цитат(Pyjamka @ Aug 3 2006, 12:16 PM) *
Откакто започнах да я чета си задавам малоумния въпрос защо в 4-ти клас са ни карали да я четем, след като едно 10-годишно дете изобщо не би могло да я проумее и само ще се разстрои.

И аз това съм се питал много пъти. И то не само за литературата, ами изобщо за почти целия учебен материал за началните класове. Може-би МОН знаят wink.gif
emerald
Цитат(Pyjamka @ Aug 3 2006, 03:16 PM) *
Българска класика завинаги!

Обичам българските автори! "Под игото съм я чела няколко пъти". И Елин Пелин, и Ангел Каралийчев.
А последното нещо, което четох беше "Знахар" и "Морал" на Тадеуш Доленга-Мостович, една стааара книга, ама хубава.
InsArtTure
Ебаси, аз от поне година не съм прочел абсолютно нищо. Много съм ограничен значи. huh.gif
Ro6ava GarGa
^Same.емалко Прат4ет по4етох biggrin.gif
Pyjamka
Взех си от библиотеката две книги. Едната е на Оскар Уайлд и включва няколко новели. Винаги съм имала представата, че това е някакъв велик писател. Написаното в тези новели с нищо не ме впечатли! Или не съм подбрала правилните произведения, или само англичаните могат да оценят такова четиво. Дори не е интересно! Прочие, другата книга, която взех, е на Уилям Такъри и се казва "Книга за снобите". Започнах да я чета тази сутрин и изглежда занимателна. Имам чувството обаче, че всичките 344 странички са някакви разсъждения и няма никакво действие, а просто кратки случки, от които са направени многобройни изводи.
Wolfheart

Много силна книга
Arq
за четвърти път прочетох на Кристофър Паолини Ерагон...велика книга... devil.gif
scion_of_storm
^ Meн пък не ми хареса...някакси детски стоеше :/ Иначе, по темата:
Вчера свърших "Пир за врани". Не може да се сравнява с миналите книги според мен, но пък нали липсваха няколко от любимите ми герои, сигурно затова. Иначе книгата беше в типично Мартиновския стил, който кърти отвсякъде. Сега чакам 5тата "Танц с дракони" да видим там какво става smile.gif icon_headbang[1].gif
gtzvetkov
Едно кратко разказче. Сетих се за него случайно, навремето имаше и игра инспирирана от него.

http://www.scifi.com/scifiction/classics/c...n/ellison1.html
SepulTeraHead
Чета тука едни книги на Георги Ифандиев, които не са чак толкова добри, но пък ме карат да мразя евреите. smile.gif
Blade al'Slayer
Започнах да препрочитам Мечът на Истината на Тери Гудкайнд. Велика серия - според мен отстъпва само на Колелото на Времето. Онзи ден завърших Първото Правило на Магьосника, а като гледам до утре ше съм прочел и Камъкът на Сълзите. Докато препрочета всичките книги, които вече са излезли, таман ще се е появила и новата - Phantom, която вече излезе на английски.
Alekto
Цитат(Benedict XVI @ Aug 12 2006, 09:00 AM) *
Чета тука едни книги на Георги Ифандиев, които не са чак толкова добри, но пък ме карат да мразя евреите. smile.gif

AHAHAHHAHAHHAHAHAH!!!!!!!!!!!!!

Започнах да си препрочитам "Голият обяд", Уилям Бъроуз.
Някой да е чел или да притежава сборникът с разкази "Речникът на сатаната" на Амброуз Биърс, защото моята я затриха, а ми трябва монолога от един от разказите.
Warrior Of Ice
Братя Стругацки - "Обитаемият остров". Неслучайно са сред любимите ми фантасти - и тази книга, както всичко друго тяхно, което съм чел, е шедьовър. Особено ми допада философския им и същевременно много човешки поглед върху проблемите на обществото.
Ares
Еманциширана магия.
Ся ще чета Нощен Патрул
^bodom_after_midnight^
последно прочетох "залогът на крадеца" но не се сещам на кои беше, а сега чета преразказана библия puke.gif
HeLeNa
Джеймс Хадли Чейс-Ковчег от Хонгконг и Свидетели няма да има wink.gif
Wrath_Child
^Джеймс Хадли Чейс puke.gif

Албер Камю - За Кризата на човешкото. Влюбена съм в тази статия.
Slash
Цитат(WrathChild @ Aug 13 2006, 10:56 PM) *
^Джеймс Хадли Чейс puke.gif

Подкрепям! biggrin.gif


"Колко е трудно да бъдеш сериозен" на Джеръм К. Джеръм excl.gif
Wrath_Child
^ icon_headbang[1].gif

Прати ми я по пощата , като я довършиш.
laugh.gif
HeLeNa
Ех,това имаше на село,това четох hmm.gif
И на мен не ми се хареса особено,ама си задържах коментара.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.