Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Pyjamka
Все още не съм я прочела до край, но поради факта, че съдържанието не е последователно, нищо не ми пречи да споделя с вас: "Любовните истории и сексът в Българското средновековие" на Йордан Андреев. Много интересна книжка, написана е по увлекателен начин. Липсата на посочени източници подлага на съмнение достоверността, но в случая историческата точност и пълната фактологичност се оказват излишни. Едно такова... рицарско и романтично. rolleyes.gif Много е приятна, може да се намери в "Пингвините", ако някой се интересува.
Slash
Thomas Harris - Hannibal Rising
Warrior Of Ice
Месец и половина никой да не пише тук, ебати илитератите сме станали...

Вчера прочетох "Зовът на Ктхулу" на Лъвкрафт. Хубав сборник, макар че част от нещата са издавани и преди у нас. Ако обаче нямате нищо на автора, е силно препоръчителна книжка. Преводът е добър, трябва да се отбележи.
Mort
^ Така и не съм ги чел тия неща, а всички ги хвалят. Трябва да ми дадеш сборника да му хвърля едно око.
Свар
"Български хроники" на Стефан Цанев + "10те лъжи на македонизма" и "7мте големи цивилизации по българските земи"(или нещо от сорта беше заглавието) на Божидар Димитров...наравно с тях ,четях и втората част на "Викинг".

В момента чета "Песен на Нибелунгите" ,но е тежка книга и не може да се чете по всяко време ....за това доста време ще ми отнеме.

Следващата книга която смятам да прочета е или "Народопсихология на българският народ" или някоя книга на Лев Шестов ,ако намеря.
MadHatter
Джон Уиндъм - Денят на Трифидите... хехехе чак сега, но колкото и рядко да чета фантастика, направо съм страшно доволна от книгата. Какавидите ми бяха харесали много, но Денят на Трифидите като че ли ще ми стане по-любима.
Второто нещо, на което хвърлих едно учо, беше Архитектите на Луцифер (поредицата великите конспирации). Има доста...хм...интересни неща,а и колкото и да не съм човек на конспирациите, има над какво да мисля tongue.gif
ShannonLarkin
15 Годишния Капитан от Жул Верн
Rodd1ck
Ми чета си учебника по Макроикономика, още малко и го преполовявам. sp_ike.gif
Hansi
Урсула ЛеГуин - Лявата ръка на мрака II том
Свар
Цитат(Rodd1ck @ May 17 2007, 11:24 PM) *
Ми чета си учебника по Макроикономика, още малко и го преполовявам. sp_ike.gif

^ Лесна е нали wink.gif
ShannonLarkin
да бе лесна...ебаси шибания предмет..
Свар
Макроикономиката като предмет ли ви го водят О.о
Rodd1ck
Първия семестър микро- сега макроикономика. Ако не се запознаваш с материала за първи път може и да е по-лесно, но.. Има и някои интересни неща, но е доста сухо.
ShannonLarkin
^ъхъ и аз тъй...
Beerzebub
Аз набарах някаква фантастика - "Ускорение" на Робърт Уилсън. Интересна идея и по същество мащабно действие, но очаквах повече. Някак оставя впечатление за леко претупан разказ.
wqwrrr
^ Не е лоша книжката, става за уплътняване на време, но и аз няма да я запомня с много.

Аз последно прочетох "Кралицата на Слънцето" на Андре Нормън (която, впрочем, се оказа увлекателна) и днес почвам "Пътят на Марсианците" на Айзък Азимов.
sodomicdream
"Мъртвата зона" - Стивън Кинг
afito
Пауло Куелю- Алхимика
Очаквах много повече от тая книжка thumbdown.gif
Warrior Of Ice
При Куелю очакванията обикновено водят до разочарования. Както сигурно за пореден път пиша, излишно прехвален автор.
lodborg
+1

И аз мога да пиша многозначително и да оправдавам незавършеността на книгите си с дълбока философска нагласа.
Wolfheart
+1

Алхимика съкс на макс.
Опитвах се да я чета преди време, но неуспешно. Това нещо просто няма сюжет - всичко е толкова нагласено - дори това което дават за сънчо изглежда по-реално. Явно Куелю има същия успех, като овчарчето си, щом така добре продава книгите си
Wrath_Child
Ху-ху, tooth.gif значи да не се потя от притеснение пред разни приятели,че не съм чела проклетия "Алхимик".
Карам си на добрия стар Пратчет,въпреки ,че вече не остана непрочетено май.
pa®tci
горното мнение umnik2.gif
Duh5
Пътуване към Сарантион - Гай Гавриел Кай

Видях, че и други сте чели книжката, препоръчвам я горещо. Дори Венци, който не можа да понесе Фионавар предполагам би я харесал. (само плс не я чети на немски, аз се пробвах да подхвана втория том на английски, че не ми се чака до началото на 2008 когато щели да го издадат, ама това нещо няма четене..)
За който не знае - ГГК е канадски автор, помагал е на Кристофър Толкин при обработката на "Силмарилион". От Толкин (баща) взаимства доста идеи, но това само във първите му книги, трилогията за Фионавар. От там нататък твори нещо, което прочетох, че се класифицира като историческо фентъзи, но до момента, от двете книги които са преведени на български единственият фантастичен елемент е, че светът, където се развива действието, има две луни. (е, в "Пътуването" има и още нещо, загатнато:П)

По този повод: How To Tell That You've Been Reading Too Much GGK...

You keep wondering where the hell the other moon is.
Mago De Oz
Препрочетох с огромно удоволствие сагата за "Тъмната Кула" на Стивън Кинг! Преди около 2 години, когато излезе последната книга я завърших, но...тази книга след време е също толкова интересна, колкото когато я четеш за пръв път! Препоръчвам я на всеки, който не я е чел!
Wrath_Child
Като каза King, се сетих, че от едно известно време насам се мъча с Тъмната половина на английски.Що не взема да се откажа и да си купя беге издание unsure.gif
Mago De Oz
^Кинг в оригинал..това наистина е предизвикателство ! Понякога е труден преведен...мога да си представя какво е в оригинал!
peterjohnhenry
Попаднах на една страхотна книга с истории на Владо Даверов, много хубаво разказва този човек, истински и с жестока фантазия! happy.gif

ПС. Почнах Филип К. Дик, много любим фантаст, препоръчвам! По негов разказ е правен "Беглец по острието" и "Окончателен доклад" smile.gif
lodborg
Джеймс Клавел - Шогун.

Не е истина колко е увлекателна тази книга! Не е истина, че досега не съм я чел никога. Не е истина, че утре трябва да ставам рано...
Warrior Of Ice
^ Страшен роман, наистина. Сега хвани и прочети "Тай Пан".
lodborg
Хванах. biggrin.gif Двете на куп си ги напазарувах на съвсем тънка цена. Всъщност, това беше една от причините да се спра на тях - просто в тия немски книжарници като има някакво голямо намаление трябва да се пазарува експедитивно, че не се знае кога ще загориш за четиво и ще ти се наложи да даваш 20 евро+ за някаква друга книга.
Duh5
Четеш Шогун на немски? You are my hero, maaann...
noel_f
Поръчах от САЩ една книга на един от най-големите модни експерти от Ню Йорк - Tim Gunn.
Има чудесни статии за това как стилно да съчетаваш дрехите и аксесоарите. Нямам търпение да пристигне. bounce8.gif
_TNT_
Гледам доста негативни мнения за "Алхимикът". На мен, пък, ми хареса, може би защото го четох без каквито и да е очаквания, пък и "истерията" около Коелю някак си ме е подминала wink.gif. Иначе последно чета "Хрониките на Амбър" - много съм доволен, доста стегнато написано, не е като множеството фентъзита,в които се разтягат локуми, а случващото се е толкова малко... Остана ми петата книга, жалко, толкова бързо вървят sad.gif.
````````
Версия Пеликан. Подхващам му сериозно нещата на Гришам... Увлекателни са, четат се на един дъх..
traektoriq
Алхимикът, Вероника решава да умре- зле поне мен не ме впечатлиха с нищо.
Край река пиедра седнах и заплаках и дневникът на един маг са хубави:)

Последно Кърт Вонегът.. ама е малко специфичен рядко допада на хората....

Препоръчвам един реалист Фредерик Бегбеде,разкази за лсд...или либовта трае 3 години happy.gif
Braindead
Точно за 2 дена изядох "Ръкописът на Чансълър" на Лъдлъм... bowdown.gif

Само малко накрая става попретрупано, но книгата извозва. wub.gif
sharon
Лъдлъм... wub.gif Подсещаш ме, че трябва да препрочета "Скорпионите" скоро bowdown.gif
wqwrrr
Джек Слейд - "В бърлогата на звяра" и "Мъжът от бригада седем".

Доста приятни уестърнчета, разнообразни, при положение, че отдавна не бях чел такива. =)
noel_f
^ Уестърнчета казваш. wub.gif Има ли ги по книжарниците, всмисъл новоиздадени ли са или... unsure.gif
wqwrrr
^ Едва ли, аз най-често купувам книги от спирките, там където са втора ръка и са евтини. =)
noel_f
Ех, много жалко. От доста време ми се чете някакво уестърнче. Изобщо много харесвам такъв тип истории, но нищо не мога да си намеря. hmm.gif
prayer4eto
^ Потърси за Зейн Грей - неговите са такива smile.gif.
Иначе Карл Май, Маин Рид ...
noel_f
Чела съм го - не ми хареса. thumbdown.gif Карл Май и Майн Рид ги знам също. Всичко тяхно съм изчела.
Майн рид все още е един от любимите ми писатели. wub.gif
Gilraen
Последно прочетох "Кръстникът", бива си я книгата, ама не ми стана любима. Сега чета една на Майкъл Кремо- "Тайната история на човешката цивилизация" - много е зарибяваща. А последнта книга, която прочетох и наистина ми допадна е "Quo Vadis" bowdown.gif (тя вече ми е любима, накрая съм я чела със сълзи на очи)
J'eor
Последно прочетох на Робърт Силвърбърг - "Някой е бил тук"... Сега му започнах "Време на промени". Интересен автор, особено след като лятото минах "Замъкът на лорд Валънтайн" ^^
noel_f
Джеймс Хадли Чейс наистина е гениален. bowdown.gif За един ден преполових ''Смяна на сцената''.
Досега не бях чела такава книга. Нещо уникално. bowdown.gif
MadHatter
Снощи най-накрая домъкнах до края "Крвъта на Братството" и почнах "Храмът на Ветровете" на Тери Гудкайд, но явно никой не се е постарал да го преведе като хората и да добави липсващите 34, 35, 36 и още не знам коя глави laugh.gif Та ако някой има книгата и може да ми я даде, ще му бъда изключително благодарна с една биришкъ beer.gif
noel_f
Тази вечер започвам ''Канарските острови'' на Арчибалд Кронин. Знам, че е много известен, но досега не съм чела нищо негово. Някой може ли да ми каже дали си струва да започвам книгата, plz smile.gif
Warrior Of Ice
През последния месец изчетох "вулгарните романи" на Христо Калчев - "Нерон Вълка" и всичките му продължения от серията. Колкото увлекателна, толкова и съдържателна поредица! Човекът изключително достоверно представя манталитета на народа, пък и геополитическата обстановка не само в България, но и на Балканите като цяло. Грозно, но и много обективно отражение на модерната ни действителност. Впечатлен съм.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.