Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: IN FLAMES – SOUNDTRACK TO YOUR ESCAPE
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Warrior Of Ice
IN FLAMES – SOUNDTRACK TO YOUR ESCAPE



За банда-пионер, прокарала нови течения в света на екстремната музика, късното творческо поведение на In Flames е меко казано унизително. След като неотдавна поеха по пътя на радикалната промяна в стила, за да бъдат обсипани за което с озадачаващо незаслужени хвалебствия, рязко контрастиращи с музикалната им деградация, шведите удрят дъното със седмия си албум.

Тук можем да говорим за всичко друго, но не и за автентичен, стойностен метъл, и да си спомняме с носталгия за шедьоврите, които никога няма да видим надминати. Факт е, че In Flames окончателно изгубиха уникалната си някога идентичност, било за да избягат от клишето на мелодичния шведски дет метъл, което сами създадоха, или просто за да вкусят повече известност. "Soundtrack To Your Escape" може да бъде наречен мелодичен с малко въображение, но дет, камо ли вдъхновен - при никакви обстоятелства. Групата никога не е звучала толкова леко и изкуствено, нито някой от предишните й записи е бил така зверски свръхпродуциран. Anders Friden се напъва да пее чисто колкото се може по-често, което съвсем не му се удава. Трудно е да не се забележи стремежът му да имитира доста старателно скимтенето на Jonathan Davis - може би най-надценения фронтмен в съвременната сцена. Търпимите слабости на "Reroute To Remain" в композиционно отношение тук виждаме да взимат плашещи стойности. Песните в новия албум на In Flames следват до болка познатия нео "метъл" стереотип на откриващ риф/вокална строфа/ядосан припев/повтори няколко пъти и в по-голямата си част са тотално безидейни и предсказуеми; да не говорим, че средната им продължителност се колебае около три минути и половина. "F[r]iend" открива по приличен начин албума, бидейки може би единственото неподправено агресивно парче в него. "The Quiet Place" е жалко модерничене в стил Korn, а надеждите за нещо смислено са закопани с едва ли не пънкарската "Dead Alone" и последвалите я недоразумения. Китарите се давят в синтезаторен звук, рифовката е крайно елементарна и постна, сола липсват, ритмите са слаби и незапомнящи се. Епизодичните проблясъци в "Touch Of Red" и "In Search For I" за съжаление не са в състояние да спасят положението в "Soundtrack To Your Escape". За хомогенност в звученето и дума не може да става, a някои текстове минават в смехотворна близост с еднотипната тематика на актуалните псевдо-метъл групета.

Нямам (и не бих могъл да имам) нищо против новите приоритети на Anders, Jesper и компания. Всяка банда се нуждае от развитие, но в името на тази явно криворазбрана за In Flames цел те се превърнаха едва в сянка на някогашното си величие. Тъжно е да гледаш как една легенда умира.
SepulTeraHead
Загинаха още с предишния албум.
Warrior Of Ice
Да, но Soundtrack To Your Escape показа недвусмислено и категорично, че възкресение няма да има... sad.gif thumbdown.gif
SepulTeraHead
Да. Аз недвусмислено и категорично дори не го свалих тоя път...
Whoracle, Colony и Clayman си остават едни от най-любимите ми албуми. Но просто вече не очаквам нищо от тази група.
Bitango
сингълът е много як... направо разбива... icon_headbang[1].gif
звучи модерно и това ми допада.
InsArtTure
Abe vii znaete 4e sym fen na In Flames.
4uh 2 par4eta ot noviq i mi stana qsno-shit.
Ne znam kvo im e v akyla na petimata-kvo gi promeni ot predi 4 godini.

Prosto mi e mnoo gadno 6ot mi bqha liubimata banda-prosto si zaslujavaha.

Sega sym se sprql na Blind Guardian-te sy6to smeniha mnogo ne6ta ama si ostanaha unikalni i o6te svirqt v stila si!

Drugi bratq na IN Flames sa Dark Tranquillity-Of chaos and eternal night e nai dobroto koeto sym 4uval v metala a sled tova sledvat dosta bozi.

Skoro 6e pusna tema za tqh!

Kakto i da e-IN Flames sa myrtvi i tui to. A mojeha da se pou4at ot EDGUY naprimer:(
SepulTeraHead
Не е 100% сигурно. Виж на Machine Head как им дойде ума в главите след 2 по-слаби албума...
Crafter
За група с 5-6 албума ли говорим?
Beerzebub
На мен ми хареса албумът...
Верно че на места има забежки леко напомнящи Koяn, но те се преживяват. Аи честно казано шведите свирят много по-добре и по-раздвижено и Дейвис и компания.
Имам само една критика към него: ТОВА НЕ Е IN FLAMES! boxed.gif
InsArtTure
Да бе може и да възкръснат някой ден ама като някоя друга група.

Просто слушайки се усеща потенциала на петимата и същевременно изкуствеността! Личи си че се стараят да не приличат на IN FLAMES.

Абе нямам думи....
t0xIc
imam 1 zabelejka otnosno sepulturahead
ne moga da priema 4e The Burning Red e slab album..
smile.gif
za Supercharger ne iskam i da se obajdam oba4e smile.gif
za In Flames 6tom tolkova vi drazni moga da mu pusna edno uho..moje i da mi dopadne smile.gif
gad
кой умрял?
мен си ме кефят все още и не забелязвам за сега съществени промени от Reroute to Remain blink.gif
Warrior Of Ice
Те, съществените промени, точно там започнаха... thumbdown.gif
gad
but i still like them smile.gif
SepulTeraHead
Цитат(t0xIc @ Apr 30 2004, 12:52 PM)
imam 1 zabelejka otnosno sepulturahead
ne moga da priema 4e The Burning Red e slab album..
smile.gif
za Supercharger ne iskam i da se obajdam oba4e smile.gif

Абе и аз нямах предвид че е слаб TBR ама стават много обяснения....
t0xIc
ee kakto i da e smile.gif
da ubiem konq
4e tui de q daite URL za In Flames 4e ot dnes sum na neograni4en i durpam kato nasran:)
SepulTeraHead
Korn wannabe swedish death metallers here!
Inferno
Малко прекалихте с хулите ми се струва. На Ин Флеймс не им пука - създадоха Клейман и изчерпаха стила - така че направиха правилното решение - да потеглят в малко по-различна посока.
Чак ми се прищя да го браня този албум след това ревю, в което нео-метъл е мръсна дума.
SepulTeraHead
То не е мръсна дума. Аз харесвам нео-метъл по принцип. Само дето In Flames не са тези каито трябва да го свирят.
Първо: вокалите са немощни.
Второ: Това не е наякъв творчески прогрес. Единственото което са направили е да елементаризират музиката си до безкрайност.
Трето: Може би наистина сме крайно критични, но факт е че албума не ми харесва. Точка.
InsArtTure
Da neo-metala ne e hi4 glupost samo deto ima dosta bozi v nego ama ima i dobri ne6ta koito ne mogat prosto da se propusnat.

Grupi kato Spineshank mi pylnqt du6ata s potenciqla si.

Typoto e 4e In flames sa syzdali stil, izkarali sa suma twor4estvo a sega se pravqt na korn-nqmam ni6to protiv tqh-te si dyrvat na stila i ne imitirat drugite.


Ne e typo da smeni6 stila-typo e da se pravi6 na takyv kakyvto ne si!
Inferno
Цитат(SepulTeraHead @ May 11 2004, 08:01 AM)
То не е мръсна дума. Аз харесвам нео-метъл по принцип. Само дето In Flames не са тези каито трябва да го свирят.
Първо: вокалите са немощни.
Второ: Това не е наякъв творчески прогрес. Единственото което са направили е да елементаризират музиката си до безкрайност.
Трето: Може би наистина сме крайно критични, но факт е че албума не ми харесва. Точка.

преди първото: бе от определението "псевдо-метъл" друго си личи.
първо: Андерс никога не е бил нещото, което е правило Ин Флеймс уникални. А във F-riend са по-мощни и агресивни откогато и да било.
второ: според мен пък това е проблемът - че музиката този път не е достатъчно изчистена и стегната, а това май повече граничи със сложност отколкото с "елементаризирана"
трето: и аз очаквах много повече, особено след разстърсващия reroute.

Защо искаме Ин Флеймс да свирят все едно и също след като Clayman има хиляди клонинзи направени от други групи в цяла Швеция...
А текстовете са достатъчно добри. Тук съм готов да споря и да ги браня докато не се откажете smile.gif wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Inferno @ May 12 2004, 11:22 PM)
първо: Андерс никога не е бил нещото, което е правило Ин Флеймс уникални. А във F-riend са по-мощни и агресивни откогато и да било.

Ето първата откровена глупост... Старите им неща явно са минали небрежно покрай ушите ти; съветвам те да ги преслушаш пак, защото контрапримерите на твърдението ти са цяла страница. wink.gif


Цитат
според мен пък това е проблемът - че музиката този път не е достатъчно изчистена и стегната, а това май повече граничи със сложност отколкото с "елементаризирана"

...а ето и втората. Къде по-изчистено от това бе, момко? Как може всички песни да следват един повтаряем попаджийски стереотип и ти да ми говориш за сложност?! Не се излагай - ясно, харесва ти албума, но това не го прави по-малко плосък и шаблонен.
Anders Friden
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 30 2004, 08:03 PM)
Цитат(gad @ Apr 30 2004, 09:56 PM)
кой умрял?
мен си ме кефят все още и не забелязвам за сега съществени промени от Reroute to Remain  blink.gif

Те, съществените промени, точно там започнаха... thumbdown.gif

Закостенели метални тикви колкото искаш puke.gif

Много високо ниво на себичност изявяваш. In Flames са сред водачите в едно течение и не могат да си позволят лукса да драпат в рамките на един стил и звук дълго време. Те се промениха и ще останат.

Сравненията с Metallica са крайно неуместни.
Inferno
г-н Войнико, ти ми говориш за разнообразие - твоите любимци от стратовариус, рапсоди и т.н. не са записали една различна нота от създаването си.
Подписалият се като Anders Friden си ти го е казал достатъчно ясно.

Попаджийски стереотип
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Цитат
Не се излагай - ясно, харесва ти албума, но това не го прави по-малко плосък и шаблонен.

Толкова си и разбрал дали ми харесва - ти можеше да го оплюеш и преди да е излязъл ми се струва. Плосък е шабленен е 90% от всичкия дойч и блекметъл, който излиза на килограм всеки ден.
SepulTeraHead
Same shit different thread...
Warrior Of Ice
Цитат(Inferno @ May 13 2004, 10:09 AM)
г-н Войнико, ти ми говориш за разнообразие - твоите любимци от стратовариус, рапсоди и т.н. не са записали една различна нота от създаването си.

ОК, ще му предам... wink.gif

Бъди по-сериозен. Подобно малоумно, подчертавам - малоумно изказване особено за Rhapsody може да направи само човек, тотално незапознат с творчеството им, или такъв с повреден слухов апарат. Или може би просто някой новоизлюпен прогресар-(не)разбирач, за който е закон и въпрос на самочувствие да се плюе по всичко, което не минава за "новаторско" и "прогресивно". laugh.gif laugh.gif
InsArtTure
Da aide da ne se obijdame na power!

A Rhapsody-abe ti 4ete li si tva det go napisa.

V Rhapsody sa edni ot nai dobrite muzikanti vyob6te...

Kakto i da e.

Ama taq tema po4na da stava qka de.

A za men Anders Friden si e unikalen vokalist i e pravel unikalni i In Flames i Dark Tranquillity! 4uval li si Skydancer a?
Anders Friden
Цитат(Warrior Of Ice @ May 13 2004, 08:50 AM)
Или може би просто някой новоизлюпен прогресар-(не)разбирач, за който е закон и въпрос на самочувствие да се плюе по всичко, което не минава за "новаторско" и "прогресивно". laugh.gif laugh.gif

Това отново показва колко си влюбен в своя вкус и респективнo в своята "скромната" личност.

А това за Rhapsody и новаторството е смешно, като се имат предвид оркестрациите отпреди 5 века, които господата пластмасови войни дъвчат и предъвкват.

Иначе са симпатична групичка.
Anders Friden
Цитат(Jedispircul-er @ May 13 2004, 09:25 AM)
V Rhapsody sa edni ot nai dobrite muzikanti vyob6te...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Поне ме развесели cool.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Anders Friden @ May 13 2004, 04:17 PM)
А това за Rhapsody и новаторството е смешно, като се имат предвид оркестрациите отпреди 5 века, които господата пластмасови войни дъвчат и предъвкват.

Първо, Rhapsody бяха едни от първите метъл групи (наред с Therion), които вмъкнаха подобен род авторски оркестрации в музиката си, макар и повлияни от класическите композитори. В това отношение са новатори. А колкото до инструменталните им възможности - не вярвам да им е особено трудно да се надсвирват по половин час в парче, а в добавка към това да окрадат порядъчно Rush и да бъдат обявени за новото прогресив чудо. След което всички изведнъж да забележат колко техничен е Turilli, какъв импровизатор е Staropoli и прочие. Добре, че не си хабят таланта за това. Но така или иначе, темата не е за тях. wink.gif

Btw, progger, защо не пишеш с истинския си ник, а се криеш зад господина от In Flames? wink.gif Вярно, симпатяга е с новата прическа, ама пък чак толкова да ти е харесал... laugh.gif
Anders Friden
1. Нрави ми се Anders-чо.

2. Напднахте In Flames и реших да се изкажа.

3. Понякога е хубаво да си мааалко инкогнито.

4. Браво, сега гледай да ми хакнеш компа wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Anders Friden @ May 13 2004, 06:04 PM)
Браво, сега гледай да ми хакнеш компа wink.gif

Работя усилено по въпроса. biggrin.gif
Inferno
Цитат(Warrior Of Ice @ May 13 2004, 10:50 AM)
Цитат(Inferno @ May 13 2004, 10:09 AM)
г-н Войнико, ти ми говориш за разнообразие - твоите любимци от стратовариус, рапсоди и т.н. не са записали една различна нота от създаването си.

ОК, ще му предам... wink.gif

Бъди по-сериозен. Подобно малоумно, подчертавам - малоумно изказване особено за Rhapsody може да направи само човек, тотално незапознат с творчеството им, или такъв с повреден слухов апарат. Или може би просто някой новоизлюпен прогресар-(не)разбирач, за който е закон и въпрос на самочувствие да се плюе по всичко, което не минава за "новаторско" и "прогресивно". laugh.gif laugh.gif

Горд съм, че г-н компетенция по всички въпроси ми обърна внимание. А това колко съм прогресар, колко съм новоизлюпен и колко съм неразбирач си е моя работа.
Във вкъщи всички сме силни и смели headbang[1].gif
Съжалявам, че разалих хубавите ви дискусии, в които всеки е съгласен с теб и думата войникова е закон метлъский.
SepulTeraHead
Цитат
Съжалявам, че разалих хубавите ви дискусии, в които всеки е съгласен с теб и думата войникова е закон метлъский.

Не си чел много теми, нали?
Inferno
Е чак такъв безделник не съм wink.gif
InsArtTure
"Vsi4ki sa silni ot vky6ti"-E tva mi haresa!

Abe vie 6e se izbiete ako se vidite!
A pyk nqkoi si za6titavat In Flames samo 6tot si gi obi4at. Ne stava!

Aide zatworete q taz tema 4e da ne postrada nqkoi power fen!

I otkoga zapo4na razdelenie mejdu stilovete?
I posledno oplakvane:
S warriora vinagi sa syglasni 6tot toi vinagi e gotov za kompromisi!
Aide...
Inferno
Цитат(Jedispircul-er @ May 17 2004, 11:44 AM)
A pyk nqkoi si za6titavat In Flames samo 6tot si gi obi4at. Ne stava!

Станахте свидетели на т.нар. инфлеймско тесногръдие от защитавашите албума wink.gif
alpha prime
Цитат
Abe vie 6e se izbiete ako se vidite!

R U fucking crazy tongue.gif biggrin.gif
wse pak tiq forumi sa mqsto za SPOROWE i za razmqna na mneniq
InsArtTure
Na setne 4uh celiq album i ti mnogo pyti.
Eto kvo milslq. Dylgi4ko e ama go pro4etete!!!!!!!!!!!!!!!!

Abe ne o4akvah da e tolkoz zle tva 4udo.
Po edno vreme In Flames Bqha det a sega dosta imitirat tra64e.

Nai omrazni sa mi versovete vsi4kite s malki izkliu4eniq sa eto takiva:

Kitary: ty-dyt...ty-dyt...ty-dyt...ty-dyt...ty-dyt...ty-dyt...ty-dyt...(s udarenie na ty)
Barabani tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,tuf,
Vokali-99%korn.

Aide da ne sa 99 procenta ama na Borders and Shading sa si 100%.

Ujasno e tva 4e Svensson si mahna vtoriq bas (napravi go o6te v klipa na Trigger)


Ta nali dvoinite kasi otli4avat stra6no metala. Pyk i kato 4ue6 Brush the dust away razbira6 4e Svensson si gi moje. Ama tuk napuk nqma.

Samo v In Search for I mai ima za 2-3 sekundi trrrryt-kane.

Ob6to vzeto 20% ot albuma e 4isto IN Flames oba4e ostanaloto-Korn+Linkin Park+Static-X+O6te tuy onuy.

Ima i qki gore dolu pesni4ki-Friend,In Search for I, Borders and Sh(bez vokalite)

A sy6to se oplakvam i ot kitarite-ebati za kvo sa im dve,a?

I s edna 6tqha da svyr6at sy6tata rabota.

Imam plan:-Jesper otiva pri Hammerfall kydeto mu e mqstoto,stava im 3-ti kitarist i prodyljava da im pi6e muzikata.
Anders si pravi grupa, novi4ka i dobra i ot In Flames ne ostava po4ti ni6to osven legendata.
Mai taka e nai dobre
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.