Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Любими вокалисти
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
InsArtTure
Цитат
Защо old?!

Новият му стил на пеене не ми допада. Много шаблонен. Той ще каже, че просто е по зрял като певец, но дори и да е така-това не го прави по-приятен.
darga
bowdown.gif 1.Bruce Dickinson (Iron Maiden)
2.Roy Khan (Kamelot)
3.Matthew Barlow (Iced Earth)
Aresius
Любимият ми певец е Fabio Lione от Рапсоди, но освен него също така много харесвам и:

Olaf Hayer (Luca Turilli/Dionysus)
Hansi Kursh (Blind Guardian)
Joacim Cans (Hammerfall)
Tony Kakko (Sonata Arctica)
Spinefarm_Records
Точно да подреждам по топ не мога...не знам дали съм писала тук,ама се кефя на Тони Како(Соната Арктика) Марко Хиетала(Найтуиш и Тарот) Юси(The 69 eyes),признавам и гласовите данни на Виле Вало от ХИМ,макар,че те са пулен комерси и напоследък той не ги използва както трябва...
MadHatter
mike patton
maynard keehan
hansi kursh
bruce dickinson
matthias sayer

като не ги слагам в класация..би било безумно.
autumn
Цитат(Spinefarm_Records @ Nov 12 2005, 09:52 AM)
признавам и гласовите данни на Виле Вало от ХИМ,макар,че те са пулен комерси и напоследък той не ги използва както трябва...

Всъщност не знам, за какви гласови данни говориш. Човекът просто пуши здраво.
Spinefarm_Records
Да,пуши,но имам предвид колко екрасив гласът му според мен, когато взема ниски вокали. Сега не го прави често, цигарите съвсем ще го подредят.
MadHatter
може гласът му да е приличен,но техниката и верността на това,което пее..няма нужда да се обсъждат thumbdown.gif
`Xandria`
laugh.gif хайде да не ставаме специалисти относно техника на пеене
аз пък не мога да си кривя душата, да, харесва ми гласът на Vallo, ако ще и половината форум да ми каже, че е комерс ала бала
laugh.gif
MadHatter
о никой не говори за комерс.гласът на виле е всичко,но не и комерс според мен или поне не беше преди whistle.gif angel.gif добре де....наистина не е комерс..както и да е.не е това темата
Crafter
Цитат(MadHatter @ Nov 17 2005, 08:28 PM)
може гласът му да е приличен,но техниката и верността на това,което пее..няма нужда да се обсъждат thumbdown.gif

В албумите си звучи перфектно.
Друг въпрос е на живо.....
Zergi
Bruce Dickinson
Till Lindemann
ManOwaRadO
Не виждам никъде да е споменат Кинг Даймънд, та тоя изрод може да прави каквото си иска с гласа! И квото и да си говориме е мнооого над нивото на повечето от посочените тук имена.
Metanoia
Цитат(Rolf @ Nov 3 2005, 10:25 PM)
Tom Arraya

Доста абсурдни вокалисти бяха похвалени тук, но това вече не го издържах... Освен, че пее вярно никакво друго достойнство няма Том... Жалко за хубавата група... Имаха нужда от някой с по-мощно гърло и щяха наистина да отнасят плувката... guitar.gif
TaNk
Не ги подреждам по любимост, нито ги редя по стилове:
Tim Owens
Rui Duarte
Ofu Kahn
Burton C. Bell
`Xandria`
Tom S. Englund (Evergrey)
bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Slash


Изпреварих wolfheart. biggrin.gif
Яко трио Евъргрейци ставаме...
ManOwaRadO
Цитат(Metanoia @ Nov 21 2005, 04:43 PM)
Цитат(Rolf @ Nov 3 2005, 10:25 PM)
Tom Arraya

Доста абсурдни вокалисти бяха похвалени тук, но това вече не го издържах... Освен, че пее вярно никакво друго достойнство няма Том... Жалко за хубавата група... Имаха нужда от някой с по-мощно гърло и щяха наистина да отнасят плувката... guitar.gif

Аз пък немога и не искам да си представя Slayer без Том Арайя! Единственото, за което ме е яд при него е, че вече не пищи като в добрите стари времена с яко фалцетченца! happy.gif wub.gif evil.gif crying.gif metal.gif
Lucretia
МАТЮ БАРЛОУ забравих да спомена icon_headbang[1].gif
ManOwaRadO
Е как можа?!! Матю беше РУЛЗ отсекъде. Ама сега ако го видиш на кво прилича... puke.gif hmm.gif boxed.gif thumbdown.gif
Lucretia
Хехе, виждала съм го suicide.gif
Пеел в някаква полицейска група, дето пропагандирали добро поведение biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
ManOwaRadO
Отряза коса до под кръста, заряза най-яката група, стана скапан ушев и отиде да пее на тъпите американчета по детските градини за да не се друсат. По-голямо падение просто неможе да има, Металика са нищо в сравнение с това. Егати педераската история!
Warrior Of Ice
Просто слаба психика, няма какво да се сърдим на човека...
Slash
С вашата 'трю' метълска 'чест' ми иде да... puke.gif

Така е решил да живее човека. Творчеството му си остава.
blame
Цитат(SepulTeraHead @ Apr 20 2004, 06:58 PM)
1. Robb Flynn(Machine Head) - Има много як плътен рев и в същото време може да пее доста добре. Сега ми кажете че това не е било най-предвидимия отговор на света.
2. Corey Taylor(Slipknot/Stone Sour) - Също има богат диапазон на гласа. Може да не харесвам Slipknot, но той наистина е добър вокал.
3. Max Cavalera(Sepultura/Soulfly) - Дере се супер яко. Тва е. Музиката на Sepultura не струва нищо без емблематичния му рев.

ЪЪъ.....да.
Съгласявам се с две ръце!



И за мен си добавям - Алекси Лаихо,Винсент И Дани от Anathema,Jurki ли къв е там от The 69 eyes и може би Виле Вало....без подигравки,знам че е разнородно,но така си чувствам нещата което е импортънт!
п.п.:Жени броят ли се?! whistle.gif
Lucretia
Цитат(Slash @ Nov 22 2005, 12:42 PM)
С вашата 'трю' метълска 'чест' ми иде да... puke.gif

Така е решил да живее човека. Творчеството му си остава.

Ми то си остава, ама можеше още да има...Мен за това ме е яд. Плюс това, като вокал на Iced Earth имаше много по-голяма трибуна да "проповядва"! Можеше да съчетае полезното с приятното(за нас) wink.gif
ManOwaRadO
Не става въпрос за никакви "трю" глупости, мен по принцип ме дразнят непостоянните хора и промяната от една крайност в друга.
Slash
Знаеш ли, не е хубаво да те дразнят неща, които не разбираш. За да те дразни нещо, първо трябва да го разбереш. А от постовете ти съдя, че не разбираш.

Ще ти дам пример... ти си патриот, нали? Представи си, че си "rock star"- че си на върха на славата. И един ден терористи правят атентат, в града в който живееш. Разрушават сгради, много хора умират. Целият град е в ужас и не може да се съвземе. Ти няма ли да се опиташ да помогнеш на твоите съграждани и приятели? Нека тогава да говорим, кой има слаба психика.
Явно Matt Barlow има голямо чувство за дълг. Това си е негов проблем, негова работа и т.н.
Според мен, това е похвално. Ако според вас, Matt Barlow се е превърнал в боклук в момента - това си е ваше мнение, аз нямам желание да споря за глупости.
И в крайна сметка това не е тема за Matt Barlow.

Цитат
п.п.:Жени броят ли се?!


Да. Давай Таря и всички останали... wink.gif
`Xandria`
Цитат(Slash @ Nov 21 2005, 09:42 PM)
Цитат(`Xandria` @ Nov 21 2005, 09:36 PM)
Tom S. Englund (Evergrey)
bowdown.gif  bowdown.gif  bowdown.gif



Изпреварих wolfheart. biggrin.gif
Яко трио Евъргрейци ставаме...

biggrin.gif нали,има да ни дишат прахта...
***
забравих да сложа и Juha-Pekka Leppaluoto (Charon,ex-Amorphis) wub.gif
Metanoia
Цитат(blame @ Nov 22 2005, 12:47 PM)
Жени броят ли се?! whistle.gif

Има друга тема за жени.

А между другото е много жалко това, което мислите за Matt Barlow (всички с изключение на Slash, който напоследък ми се издига в очите).
Lucretia
Ами всеки си има разбирания. Аз например може да не одобрявам войната и политиката на Щатите и затова това, което той направи нещо не мога да го оценя. Това, че някои хора правят пари от войни, а други си мислят, че първите се борят за мир и им помагат, не издига в очите ми нито първите, нито вторите!
А това, какво Матю Барлоу е решил да прави с живота си естествено си е негова работа, просто всеки има право на мнение,...както и да си го изкаже...

п.п. Сори за отклонението от темата rolleyes.gif
Metanoia
Идеята ми беше, че виждам неодобрение за това, че един човек е решил да прави нещо добро, безкористно, духовно, ако щете... Това дали идеята му е смислена или не е друга тема. Не са един и двама музикантите, които теглят една майна на цялата вече комерсиализирана (и в добрия и лошия смисъл) и износена музика, която са правили до момента и се отдават на нещо, което да ги направи щастливи и горди от себе си, както са се чувствали в самото начало на кариерата си.
И мисля, че някои хора не осъзнават колко тежко е да си професионален музикант.
SepulTeraHead
1. Учудвам се, че има толкова дебили, които споделят мнението на Mort за направеното от Matt. Наистина тру метълщината ви е отвъд всякакви норми на рационалното мсилене. Браво!
2. Анти-американизмът ви е абсолютно смешен. Например, защото го използвате като аргумент в случаи, които нямат нищо общо с това. Човек е решил да помага на страната си - страната му е САЩ => ебати тъпото копеле.
3. Тъжно ми е, че има толкова хора, които са склонни да мислят така. Наистина.
Lucretia
Ами по тази логика сигурно оправдаваш и терористите, които взривяват десетки и стотици хора, защото те също със сигурност смятат, че помагат на страните си!
Crafter
Цитат(ManOwaRadO @ Nov 22 2005, 12:18 PM)
Цитат(Metanoia @ Nov 21 2005, 04:43 PM)
Цитат(Rolf @ Nov 3 2005, 10:25 PM)
Tom Arraya

Доста абсурдни вокалисти бяха похвалени тук, но това вече не го издържах... Освен, че пее вярно никакво друго достойнство няма Том... Жалко за хубавата група... Имаха нужда от някой с по-мощно гърло и щяха наистина да отнасят плувката... guitar.gif

Аз пък немога и не искам да си представя Slayer без Том Арайя! Единственото, за което ме е яд при него е, че вече не пищи като в добрите стари времена с яко фалцетченца! happy.gif wub.gif evil.gif crying.gif metal.gif

Абсолютна глупост е да се оспорват уменията на Арая.
До сега не съм чувал друг толкова чист и точен вокалист в ниският регистър!!!

Да не говорим, че партиите му са доста сложни, често несвързани с другите инструменти, но никога дисонанси, което е страшно трудно.
Metanoia
Цитат(Lucretia @ Nov 25 2005, 01:36 PM)
Ами по тази логика сигурно оправдаваш и терористите, които взривяват десетки и стотици хора, защото те също със сигурност смятат, че помагат на страните си!

Ако за момент се поставиш на тяхно място (или поне на мястото на някои от тях) и ти ще започнеш да ги оправдаваш.

Sturmfuhrer, Том Арая просто пее вярно и до там му се изчерпват възможностите. Нито има красив, нито силен, а още по-малко обработен глас. Да не говорим за дикцията му... той май така и не разбра, че не може да пее бързо... mat.gif
SepulTeraHead
Цитат(Lucretia @ Nov 25 2005, 01:36 PM)
Цитат(SepulTeraHead @ Nov 23 2005, 01:27 PM)
1. Учудвам се, че има толкова дебили, които споделят мнението на Mort за направеното от Matt. Наистина тру метълщината ви е отвъд всякакви норми на рационалното мсилене. Браво!
2. Анти-американизмът ви е абсолютно смешен. Например, защото го използвате като аргумент в случаи, които нямат нищо общо с това. Човек е решил да помага на страната си - страната му е САЩ => ебати тъпото копеле.
3. Тъжно ми е, че има толкова хора, които са склонни да мислят така. Наистина.

Ами по тази логика сигурно оправдаваш и терористите, които взривяват десетки и стотици хора, защото те също със сигурност смятат, че помагат на страните си!

Дам наистина. Да пееш пред деца, против наркотиците е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО, като това да се взривиш в метрото и да избиеш стотици цивилни, които нямат нищо общо с политиката, срещу която се бориш. Добре, че ми отвори очите и вече знам какъв ШИБАН ТЕРОРИСТ е Matt Barlow!!!!!!!!!!!!11111
Crafter
Цитат(Metanoia @ Nov 26 2005, 01:31 AM)
Цитат(Lucretia @ Nov 25 2005, 01:36 PM)
Ами по тази логика сигурно оправдаваш и терористите, които взривяват десетки и стотици хора, защото те също със сигурност смятат, че помагат на страните си!

Ако за момент се поставиш на тяхно място (или поне на мястото на някои от тях) и ти ще започнеш да ги оправдаваш.

Sturmfuhrer, Том Арая просто пее вярно и до там му се изчерпват възможностите. Нито има красив, нито силен, а още по-малко обработен глас. Да не говорим за дикцията му... той май така и не разбра, че не може да пее бързо... mat.gif

Кажи ми ЕДИН вокал, който да пее толкова точно в ниският регистър!!!
Иначе има доста мощен глас. Макар че наистина до тук свършват повечето му качества, но все пак лично за мен е уникален.
Metanoia
Цитат(Sturmfuhrer @ Nov 26 2005, 12:09 PM)
Кажи ми ЕДИН вокал, който да пее толкова точно в ниският регистър!!!

Peter Steele
Crafter
НАЙ-лошият пример даде!
Около 6-7 полутона над Арая и доста неприятно звучащ.
Metanoia
Цитат(Sturmfuhrer @ Nov 26 2005, 02:21 PM)
Около 6-7 полутона над Арая и доста неприятно звучащ.

wacko.gif

Освен това се казва "три, три и половина тона по-високо". to_become_senile.gif
Crafter
хахахаха
хайде без глупости само smile.gif

Арая звучи много класи над това момче!
Безспорен и обективен факт!

дай друг wink.gif
Metanoia
Пожарната работи денонощно. bye.gif
Slash
Metanoia, Araya е вокал на Slayer... Steele, на Typ O Negative... bye.gif
Metanoia
Мерси, че ми каза! bowdown.gif Никога не съм го знаел!
Slash
Като няма какво друго да кажеш...

Ако Araya беше толкова слаб, колкото го изкарваш, щеше да е в някоя тъпа готик банда, тип Typ O Negative.

Tom Araya е вокалиста на SLAYER. Всичко друго е съчинение разсъждение.
Metanoia
Цитат(Slash @ Nov 26 2005, 06:34 PM)
Tom Araya е вокалиста на SLAYER.

По същата логика мога да кажа, че Арая ако не беше толкова слаб вокалист щеше да е в някоя яка готик-метъл банда като Тайп О, а не да е вокалист в Слеър. cool.gif Хайде сега ми кажи, че вокалите на Арая са най-доброто нещо на Слеър и ще се смея и с гъза си... thumbdown.gif Ти за Кери Кинг и Дейв Ломбардо да си чувал?
Warrior Of Ice
Нямам желание да взимам страна в спора, но само ще вметна, че безцелното свирене на King едва ли е сред основните достойнства на Slayer...
Slash
Цитат(Metanoia @ Nov 26 2005, 07:42 PM)
По същата логика мога да кажа, че Арая ако не беше толкова слаб вокалист щеше да е в някоя яка готик-метъл банда като Тайп О, а не да е вокалист в Слеър.  cool.gif

Второто забавно нещо, което чета тук днес, след 'разсъжденията' ти относно Iron Maiden. rolleyes.gif
Явно те кефи да измисляш кусури на най-доказаните и велики метъл банди. Един съвет - започни в търсенето на кусури на Slipknot и Korn. biggrin.gif

Виж сега, при свирепите китари на Slayer, Araya е идеалния вокал. Както бях чел в една книга: "Slayer са толкова демонични, че пред тях Venom изглеждат като работещи в социалните грижи, Slayer са толкова бързи, че пред техния звук този на трашърската Metallica е като на Белинда Рондщат"...
Естествено е написано с доза чувство за хумор и преувеличение, но фактите са си факти.
И баба ми Руска знае, че мнозинството траш вокали не се славят с голяма гласова виртуозност. Други са достойнствата на траша, и се надявам, че ги знаеш. В крайна сметка, мразя дискусии от типа "виж ме, аз ги разбирам повече стиловете в метълъ от теб"... затова ти казвам само, че щом Araya е част от великите Slayer, значи си е на мястото - следователно 'разсъждаваш' (пак) безпочвено и излишно.

П.П.
Сега да не почнеш да умуваш над вокалите на Mustaine в Megadeth, примерно? happy.gif
ManOwaRadO
Мързи ме да чета всичко, само искам да кажа:

ЯКО SLAYER, ЕЙ!!!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.