Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Любими вокалисти
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
SepulTeraHead
Цитат(Metanoia @ Nov 26 2005, 07:42 PM)
Цитат(Slash @ Nov 26 2005, 06:34 PM)
Tom Araya е вокалиста на SLAYER.

По същата логика мога да кажа, че Арая ако не беше толкова слаб вокалист щеше да е в някоя яка готик-метъл банда като Тайп О, а не да е вокалист в Слеър. cool.gif Хайде сега ми кажи, че вокалите на Арая са най-доброто нещо на Слеър и ще се смея и с гъза си... thumbdown.gif Ти за Кери Кинг и Дейв Ломбардо да си чувал?

HANNEMAN > KING! FACT.

Иначе не съм съгласен с теб, защото мисля, че вокалите на Araya доста допринасят за специфичната атмосфера на музиката на Slayer. Другите големи траш банди на 80-те(Metallica, Anthrax...) не притежават толкова агресивно звучене, донякъде именно заради по-добрите си вокали. Малко е абсурдно, но мисля, че точно такова въздействие се получава. Вокалите на Araya са по-недодялани - звученето е по-сурово като цяло - агресията прелива от албума и коли и беси.
ManOwaRadO
Много добре го каза, точно такова е и моето мнение по въпроса.
Queen_Of_Snow
Eric Adams (ManOwaR)
Shagrath (Dimmu Borgir)
Dani Filth ( Cradle Of Filth (добре вика))
Max Cavalera (Sepultura/Soulfly)
Anne (Lacrimosa)
Burzum
Jesus! (Ancient)
и на Summoning ама забравих как се казва... знаех го...
Metanoia
Цитат(Slash @ Nov 26 2005, 09:25 PM)
мнозинството траш вокали не се славят с голяма гласова виртуозност.

Да, включително и Арая. Ето че знаеш какво е положението, но само си периш пи*ката с моята за да ми покажеш, че е по-голяма... rolleyes.gif Това дали Арая си е на мястото в Слеър е успорим факт (въпреки че съм съгласен, че без него звученето на Слеър би било различно и може би не толкова добро), но това, че не е добър вокалист е ясно на всички, които не са глухи. А че няма никакви ниски - още повече.

А аз не се занимавам с търсенето на дефекти на велики банди - те си ги има и са известни на всички, които са ги слушали малко повече. Ако не са - това си е техен проблем. Друг е въпросът, че никой не иска да говори за това.
И още нещо - това, че и най-великите банди имат недостатъци не ги прави по-малко велики? Да не би Моцарт да няма недостатъци в музиката си? Или Бах?

SepulTeraHead, Хетфийлд не е чак толкова по-добър вокалист от Арая. smile.gif Което не прави Металика по-малко велики. (тази реплика ще я добавям вече навсякъде, когато кажа нещо очевадно ненаред във велика група)

Warrior Of Ice, според мен пък точно безцелното свирене на Кинг е сред основните достойнства на Слеър. guitar.gif Няма да обяснявам защо. ph34r.gif
Crafter
В ранните години на Металика и Слеър, мога да кажа, че Арая се слави с далеч по-голям диапазон и по-смисленото му използване. За сметка на това Хетфилд за 2-3 албума се развива страшно много като вокалист и в крайна сметка има далеч по-стойностни партии. Макар всичко това никой не бие Арая в ниския регистър.

А спорът за Ханеман и Кинг е лишен от какъвто и да е смисъл.
и подкрепям Warrior за начина на свирене на Кинг smile.gif (Ханеман не се различава много)
Slash
Цитат(Metanoia @ Nov 28 2005, 09:36 AM)
Да, включително и Арая. Ето че знаеш какво е положението, но само си периш пи*ката с моята за да ми покажеш, че е по-голяма... rolleyes.gif Това дали Арая си е на мястото в Слеър е успорим факт (въпреки че съм съгласен, че без него звученето на Слеър би било различно и може би не толкова добро), но това, че не е добър вокалист е ясно на всички, които не са глухи.

Да, само аз си перя оная работа тук... rolleyes.gif
Всъщност някой от твоите музикални разсъждения предразполагат за мерене на питони. Ти човъркаш всяко нещо до дупка, като гладен циганин - джанка. smile.gif
Аз примемам музиката, групите, с техните положителни и отрицателни качества. И не се питам, как биха звучали при еди си какви обстоятелства, с еди си какви изпълнители. Това за мен си е просто едно локумено дрън-дрън.

Конкретно за Araya, след като разбираш, че си е на мястото, след като разбираш, че подхожда на китарите на Slayer, и след като разбираш 'особеностите' на траш вокалите, не виждам смисъл да го критикуваш толкова много. Все пак това не е Marilyn Manson (визирам нещо, което харесваш) - да разчита на изкуствен глас и някакви електроники... ако не разбираш значението на Araya в Slayer, не се занимавай и готово. wink.gif
Metanoia
Цитат(Slash @ Nov 28 2005, 12:22 PM)
ако не разбираш значението на Araya в Slayer, не се занимавай и готово.

Разбирам, че Арая не е добър вокалист.
Другото са мои размишления и мое мнение? Може би е забранено да имам такива?

П.П. Ти приемаш групите с техните плюсове и недостатъци колкото има палми на северният полюс. ph34r.gif
ThE-SaMe-IdIoT
Jo Enckell (The Project Hate)
Crafter
Цитат(Metanoia @ Nov 29 2005, 01:47 PM)
Разбирам, че Арая не е добър вокалист.

Да ти обяснявам ли отново това, което говорих за ниския регистър или пак няма да го чуеш?

Даваш ми за пример като по-добър вокалист, човек, който е много класи под Арая...
Metanoia
Цитат(Sturmfuhrer @ Nov 29 2005, 01:38 PM)
Да ти обяснявам ли отново това, което говорих за ниския регистър или пак няма да го чуеш?

Човече, нещо си се объркал, очевидно (не знам къде), но Арая НЯМА ниски! Той пее високо и гърлено. Дори Макс Кавалера пее по-ниско от него (по принцип).
DisasterpriseR
За нормално пеене:

John Feldmann (Goldfinger)
David Draiman (Disturbed)
Dave Williams / Jason "Gong" Jones (Drowning Pool)

За дране, викане:

Zoltan Farkas (Ektomorf)
Shagrath (Dimmu Borgir)
Corey Taylor (Slipknot)
....
има още много ама няма да имам време hmm.gif
Metanoia
Цитат(DisasterpriseR @ Nov 29 2005, 02:04 PM)
За нормално пеене:
David Draiman (Disturbed)
Dave Williams / Jason "Gong" Jones (Drowning Pool)

На тези двамата вокалите "чисти" ли ги водиш? unsure.gif
Warrior Of Ice
Draiman може да прави отлични чисти вокали... В последния албум на Disturbed това се чува доста добре.
Metanoia
Цитат(Warrior Of Ice @ Nov 29 2005, 02:19 PM)
Draiman може да прави отлични чисти вокали...

Трябва да се провери!
ThE-SaMe-IdIoT
за чисти вокали най ме кефат женските .. иначе и вокалистката на Arch Enemy също е добра wink.gif
Crafter
Цитат(Metanoia @ Nov 29 2005, 02:47 PM)
Цитат(Sturmfuhrer @ Nov 29 2005, 01:38 PM)
Да ти обяснявам ли отново това, което говорих за ниския регистър или пак няма да го чуеш?

Човече, нещо си се объркал, очевидно (не знам къде), но Арая НЯМА ниски! Той пее високо и гърлено. Дори Макс Кавалера пее по-ниско от него (по принцип).

Точно това му харесвам smile.gif Макар доста високия си глас по принцип има страшно ниски, музикални и точни ниски части.

А за чистите вокали: Дейв има страшно добри чисти партии в средния регистър. Мисля, че една партия беше хванал дори октава под Леми, което си е постижение cool.gif
ALAgator
Maynard - TOOL
Bruce Dickinson - MAIDEN
Phil Anselmo - PANTERA
Bonnie Tyler
2PAC
sp_ike.gif
Metanoia
Цитат(Sturmfuhrer @ Nov 29 2005, 10:17 PM)
Макар доста високия си глас по принцип има страшно ниски, музикални и точни ниски части.

Посочи песен.

А това за Дейв и Леми няма да го коментирам. ph34r.gif
Crafter
Цитат(Metanoia @ Nov 30 2005, 10:42 AM)
Цитат(Sturmfuhrer @ Nov 29 2005, 10:17 PM)
Макар доста високия си глас по принцип има страшно ниски, музикални и точни ниски части.

Посочи песен.

А това за Дейв и Леми няма да го коментирам. ph34r.gif

Motorhead - The Game
Pool - The Game

не го коментирай
Metanoia
Пич, ти идея нямаш колко е една октава! И като те гледам идея нямаш и какво означава да пееш ниско.

Пак ти казвам - посочи ми песен, в която Арая пее ниско.
Crafter
Горните песни чу ли? smile.gif
или да правя таблатура на вокалните партии на двамата?
Вокала на Леми е в първите тонове на пета октава, а в Дроунинга е в първите тонове на четвърта.

Мисля, че е време да престанеш с неаргументираните си коментари вече wink.gif
Stiff
Bruce Dickinson
Phil Anselmo
Ricky Warwick (The Almighty)
Chuck Billy
Pete Steele -ей това са мноооого ниски и плътни вокали за мен!!!
Robb Flynn
Matt Heafy-
Mark Hunter-свеж
Rob Halord-неизчерпаем
John Bush- велик!!!
stage
Цитат(Stiff @ Dec 1 2005, 05:11 PM)
Pete Steele -ей това са мноооого ниски и плътни вокали за мен!!!

bowdown.gif
Metanoia
Цитат(Sturmfuhrer @ Dec 1 2005, 03:31 PM)
Или да правя таблатура на вокалните партии на двамата?

Да, би ми било интересно да ми направиш таблатури на вокални партии! Че и в четвърта октава! laugh.gif
MadHatter
Цитат(Metanoia @ Dec 6 2005, 04:02 PM)
Да, би ми било интересно да ми направиш таблатури на вокални партии! Че и в четвърта октава! laugh.gif

таблатури се казват, да, а и ако имаше представа за принципа, който той използва(който смята първа октава от 8hz до 15hz и тн), сигурно нямаше да ти е толкова интересно wink.gif
stage
Мене най-любим ми е вокалистКатА на орк. Чукопадите wink.gif
Crafter
Да, за октавата не се изразих правилно. Сметни си я там коя е на пианце или каквото искаш. Има си стандарт за всички инструменти, който се различава.
http://www.borg.com/~jglatt/tutr/notefreq.htm
ето ти пример да не пищиш wink.gif
Crafter
D#--0-0-0--3----
It's all about the game
0--0--3--2--
how you play it
--0-0-0--3--2--
its all about control
0-0-0--3--2--|
and if you can take it


Ето ти пример за първите два такта от вокалната партия на The Game.

Първият тон е D# около 311 херца. Разбира се, имай предвид, че вторият хармоник на китарата е далеч по-силен от първия, така че ако го свириш на китара можеш да го хванеш октава по ниско за да не пищиш, че не ти звучи така wink.gif

А ето и Drowning(интрото):

D#||----------------------|-------------------||
A#||----------------------|-------------------||
F#||-------4----2---------|--2----------------||
C#||--2--------------3----|-------------------||
G#||----------------------|-------------------||
D#||----------------------|-------------------||
Time to play the game.....

Тук Ре-то е октава по-ниско.

Нататък в песента е около гласа на Леми (когато крещи около терца над него и когато не крещи обратното).


whistle.gif whistle.gif whistle.gif
SepulTeraHead
Цитат(Stiff @ Dec 1 2005, 05:11 PM)
John Bush- велик!!!

icon_headbang[1].gif Armored Saint icon_headbang[1].gif
Metanoia
Цитат(MadHatter @ Dec 7 2005, 09:44 PM)
таблатури се казват, да, а и ако имаше представа за принципа, който той използва(който смята първа октава от 8hz до 15hz и тн), сигурно нямаше да ти е толкова интересно wink.gif

Брех, много разбирате всички, ей... wink.gif Най много ми е смешно, защото преди няколко години и аз ги говорех същите като вас. Лошо няма! Ако имате късмет някой ден някой да седне да ви обяснят нещата ще се научите...
Crafter
За изказа си няма да споря, просто не беше точен, макар, че по никакъв начин не бе грешен.

Но като гледам мненията ти до сега не изпитвам желание да ме учиш на каквото и да е smile.gif
SepulTeraHead
Ако не сте разбрали още:
НИКОЙ, НИКОГА НЕ МОЖЕ ДА НАУЧИ ЩУРМА НА НИЩО!!!!!!!1
Той просто знае всичко. В най-лошия случай изказът му да не е напълно точен, но НИКОГА не е грешен!!!!!1111
Ф А К Т .
Crafter
Който и друг в този форум да го беше казал бих го приел smile.gif
Metanoia
SepulTeraHead в началото ти се дразнех като говореше по този начин, както и когато започваше да обиждаш някои от потребителите (няма да споменавам имена), когато се заяждат с теб, но колкото повече време прекарвам тук, толкова повече те разбирам и с мъка се удържам да не започна и аз да говоря така.
ALAgator
Забравих да спомена Roy Kahn - Conception, Kamelot. Много любим глас и много любима група за мене(Conception) happy.gif
Pyjamka
Пък аз мисля сега да прочета името на темата и да напиша нещо по нея! tongue.gif
С радост мога да споделя, че към скромния списък с любими мои вокалисти добавям още няколко имена. Това са:
Devon Graves (Deadsoul Tribe)
Nick Holmes (Paradise Lost)
Chad Kroeger (Nickelback)
Al Jourgensen (Ministry).
Много съм горда със себе си! biggrin.gif
electrified
1. Andi Deris
2. Eric Adams
3. Bruce Dickinson
4. David Coverdale
5. David Readman
cann1bal_corpse
Кой ли не уважава Chris Barnes icon_headbang[1].gif metal.gif icon_headbang[1].gif
bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Metanoia
Цитат(cann1bal_corpse @ Dec 12 2005, 12:32 PM)
Кой ли не уважава Chris Barnes

Феновете на австралийската Metanoia. laugh.gif
The Outsider
Roy Khan - Conception , Kamelot : няма нужда от коментар icon_headbang[1].gif
Michael Kiske - Helloween
Rob Halford - Judas Priest
Hansi Kurcsh- Blind Guardian
Dan Swano- Edge OF Sanity, Nightingale, Ayreon
Wayne Husie- The Mission
Karl McKoy- Fields of the Nephilim
Melissa Etheridge

мога да продължавам дълго но ще се получи ТОП 100 biggrin.gif
King_of_Beer
Andreas "Gerre" Geremia (Tankard)
James Hetfield (MetallicA)
Eric Adams (ManOwaR)
Lemy Kilmister (Motorhead)
Bruce Dickinson (Iron Maiden)
Michael Kiske (Helloween)
Rob Halford (Judas Priest)
Helloween
Michael Kiske (Helloween)
Hansi Kursch (Blind Guardian)
Eric Adams (Manowar)
Aglarana
Bruce Dickinson
Rob Halford
Michael Kiske
Kurt Cobain

Khan
Angermeans
Цецо Елвиса
Веселин Маринов
Васко Кеца
Тони Стораро

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Wolfheart
Цитат(Mops @ Jan 8 2006, 11:07 AM)
Khan

Roy?

Цитат(Angermeans @ Jan 8 2006, 11:29 AM)
Цецо Елвиса
Веселин Маринов
Васко Кеца
Тони Стораро

bowdown.gif  bowdown.gif  bowdown.gif

А де забрави и васко кръпката?
Е ти малко разнообразие да внесеш, че все едни и същи имена се повтарят. smile.gif
Rodd1ck
Corey Taylor (Slipknot , Stone Sour)
Dani Filth (Cradle of Filth)
Chris Barnes (Six Feet Under , ex-Cannibal Corpse)
И да добавя още няколко :
Mike Patton (Faith No More , Mr. Bungle); Chris Cornell (Audioslave , ex-Soundgarden); Lajon Witherspoon (Sevendust) ; Tim Williams (Bloodsimple , ex-Vision of Disorder) ;
както не можем да минем и без имената на Tom Araya (Slayer) и особено - Max Cavalera (Soulfly , ex-Sepultura) , вторият не толкова като специфичен глас , но като цяло , като човек , отдаден на музиката !
За тези вокали се сещам сега , може и да съм пропуснал някого ..
sepulturatr
MaX Cavalera[soulfly ex.sepultura]
Corey Talor[SlipKnoT]
Derreck Green[sepultura]
Jonathan Davis[KoRn]
Axel Rose[guns'n roses]
Dani Filth[Cradle of Filth]
Mike PaTTon[Faith no more]
Ville Valo[HIM]
KurT Cobain[Nirvana,Rolling Stones]

ТоВа са моите любимци!!! bowdown.gif =)))
RazorJack
Еми освен тези, дето със сигурност сте ги споменали вече, доста ме кефи вокала на Nightscape (еба ли го как се казва ...).
Warrior Of Ice
^ Simon Еkesson (в случай, че някой иска да знае).
gtzvetkov
Курт Комбайна е певец, колкото аз съм ебач.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.