Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: DEATHSTARS
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Beerzebub

След първото прослушване на албума им направо не можех да повярам, че това е истина!!
Най-после ми попадна Industrial Metal за какъвто одавна мечтаех... Безумно яки рифове, бавен (походящ идеално за куфеене icon_headbang[1].gif ) "напоителен" ритъм, чудесни вокали, оригинална и поставена на точното място електроника и смислени текстове. Идеалната формула!! Нечовешки, нереален, уникален, a_must_have-албум за всеки почитател на подобен индъстриъл (като мен). Цялото творение на DEATHSTARS се изслушва на един дъх, като почти липсват слаби моменти
Всъщност Synthetic Generation е издаден в Швеция още през 2002-ра, но световната му продажба започва чак през Ноември миналата година. Малко след това случайно чух едно парче от един промо-диск и още тогава тия пичове ми направиха силно впечатление. Стилът им лееееко напомня Rammstein (мои стари любимци), но с много по-плътен звук, повече електроника и по-разчупена структура...
Няколко примера:
Semi-Automatic
Synthetic Generation
Little Angel
The Revolution Exodus

Целият албум съм го качил ТУК...

ПП. Яд ме е, че не ги чух още миналата година тия ohmy.gif ... Определено заслужават едно от челните места в личната ми класация за 2003-та!!!
_SiegfrieD_
Аз ти казах,че албумът не е лош... biggrin.gif
Като цяло-малко комерс,но това е нормално за такава група.Иначе музиката им се харесва или ще се хареса на доста широка аудитория.Deathstars внасят малко разнообразие ако не друго.Не са лоши дори плътният вокал ми харесва повече от гласа на Линдеман.
Beerzebub
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 17 2004, 05:27 PM)
Като цяло-малко комерс,но това е нормално за такава група.

Аргумент?
_SiegfrieD_
Клиповете,а също и самият им стил.Външният им вид...
Beerzebub
Е да ти имам аргумента...
_SiegfrieD_
Цитат(Beelzebub @ May 17 2004, 09:04 PM)
Е да ти имам аргумента...

Каквото и да си говорим към комерс вървят и жалко...
Metanoia
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 17 2004, 09:03 PM)
Клиповете,а също и самият им стил.

Абе аз не познавам човек, който любимия му стил да е индъстриъл-метъл... че дори и просто индъстриъл, така че не видях кое му е комерсиалното. Разбирам да беше хеви, блек... ама то... rolleyes.gif
Beerzebub
Цитат(Metanoia @ May 17 2004, 10:47 PM)
Абе аз не познавам човек, който любимия му стил да е индъстриъл-метъл... че дори и просто индъстриъл, така че не видях кое му е комерсиалното.  Разбирам да беше хеви, блек... ама то... rolleyes.gif

На мен ми е, ако не любим, то поне един от най-....
Смесицата метъл+електроника я обожавам!!!
А Deathstars са една реализирана мечта за мен!!

Що се отнася до коментара на Зиг... Ми човеко, това не е довод. Били комерсиални, защото клиповете им били такива... Искам доказателство!! Примерно: "Копират от тоя или оня"... Такива неща. Комерс е да се изполва нещо наготово, стига да се знае че е успешно. А и ти сама каза:
Цитат
Deathstars внасят малко разнообразие
!!
Това леко се разминава с идеята за комерса, според мен wink.gif !

Мухаха...
Цитат
Каквото и да си говорим към комерс вървят и жалко...

mellow.gif blink.gif
И как проследи развитие в единствения им албум?
Metanoia
Цитат(Beelzebub @ May 17 2004, 10:21 PM)
Цитат(Metanoia @ May 17 2004, 10:47 PM)
Абе аз не познавам човек, който любимия му стил да е индъстриъл-метъл... че дори и просто индъстриъл, така че не видях кое му е комерсиалното.  Разбирам да беше хеви, блек... ама то... rolleyes.gif

На мен ми е, ако не любим, то поне един от най-....
Смесицата метъл+електроника я обожавам!!!
А Deathstars са една реализирана мечта за мен!!

Ааа, пич, то смесицата от електроника и метъл и аз я обожавам, но това съвсем не значи, че подобно нещо е индъстриъл-метъл... Paradise Lost в по-последните си албуми и те ли се превръщат в индъстриъл-метъл (защото те определено намесват доста електронен звук)? wink.gif
Beerzebub
Хаха...
Не, разбира се! EverEve и Tidfall също използват електроника, но това не ги прави индъстриъл!
Твоя смерт
Цитат(Beelzebub @ May 17 2004, 08:21 PM)
И как проследи развитие в единствения им албум?

А не се излагай моля -първо провери- после говори- това далеч не единствения албум на детстарс!
Beerzebub
Ох божее...
Хич не ми дреме какво са свирили Swordmaster и Dissection! При положение че групата се казва Deathstars и имат един издаден албум е нужно да изчакаме поне втори за да коментираме.
Sw1tched
smeh smeh...kato widiah
Цитат
Каквото и да си говорим към комерс вървят и жалко...


 
И как проследи развитие в единствения им албум?

..posle...
Цитат
А не се излагай моля -първо провери- после говори- това далеч не единствения албум на детстарс!
me dowyrshi
SepulTeraHead
Аз мога да кажа че в албума се чуват доста комерсиални наченки, които ги нямаше в предишните, без дори да съм го слушал. Метъла се кмерсиализира.
Iced Girl
Цитат(SepulTeraHead @ May 18 2004, 09:04 PM)
Метъла се кмерсиализира.

Факт! sad.gif
И може би най-ясно проличава именно в стилове като индъстриъл - щото много по-широк кръг от хора намират по нещо за себе си.
Sad but True!
SepulTeraHead
Да особенно има адски яка комерсиализация от 8мата до 11тата секунда на втората песен. Само чуйте. Тея са тотален комерс. Вижте им клиповете....
Твоя смерт
Цитат(Iced Girl @ May 19 2004, 06:33 AM)
Цитат(SepulTeraHead @ May 18 2004, 09:04 PM)
Метъла се кмерсиализира.

Факт! sad.gif
И може би най-ясно проличава именно в стилове като индъстриъл - щото много по-широк кръг от хора намират по нещо за себе си.
Sad but True!

Eто това вече ме разби - индъстриъла може да е крайно неопределим- но обезателно не трябва да се свързва с групи като Детстарс - те просто свирят електронен метъл - индъстриъла е музика от ранга на Ministry - заслушай се в някои от имената в каталога на Cold Meat Industry - в този ред на мисли, не е задължително електронната музика да се смесва с китарни звуци, за да е индъстриъл!
Iced Girl
Значи определено избягвам да слушам индъстриъл - не ме провокира емоционално по никакъв начин. Често казано гореспоменатата група нищо не ми говореше до днес. Дадох мнението си най-общо за този стил
(попослушвала съм нещичко, за да имам възглед по въпроса tongue.gif ), без да конкретизирам с група, изпълнител или от сорта.
А ти би ли дал някакво определение на понятието "електронен метъл"? И индъстриъл = електронна музика??? (според изказването ти) huh.gif
Beerzebub
Самият Industrial няма нищо-общо с метъла. Той си е електронен подстил. Ние говорим за Industrial Metal...
Iced Girl
Цитат(Beelzebub @ May 19 2004, 12:15 PM)
Industrial Metal

Абсолютно и това съм имала впредвид!
_SiegfrieD_
За справка-Laibach.Industrial без метъл...
Твоя смерт
Цитат(Iced Girl @ May 19 2004, 11:31 AM)
И индъстриъл = електронна музика??? (според изказването ти) huh.gif

Мда- точно това е индъстриъла- електронна музика.
_SiegfrieD_
Цитат(Твоя смерт @ May 20 2004, 01:05 AM)
Цитат(Iced Girl @ May 19 2004, 11:31 AM)
И индъстриъл = електронна музика??? (според изказването ти)  huh.gif

Мда- точно това е индъстриъла- електронна музика.

Вид електронна музика.Но говорим само за Industrial,а не Industrial Metal.
bNd
Iced girl ti koi industrial grupi si slu6ala, 4e dade tova expertno mnenie...tva da kaje6 4e industrial se komersializira e super sme6no...velvet acid christ, wumpscut, hocico, funker vogt, tezi grupi govorat li ti ne6to !? mai ne...tva 4e si 4uvala rammstein i deathstars ne ti dava pravo da dava6 mnenie za tozi stil i to tolkova pogre6no mnenie pri tova...
Sw1tched
Цитат(bNd @ May 21 2004, 12:47 AM)
Iced girl ti koi industrial grupi si slu6ala, 4e dade tova expertno mnenie...tva da kaje6 4e industrial se komersializira e super sme6no...velvet acid christ, wumpscut, hocico, funker vogt, tezi grupi govorat li ti ne6to !? mai ne...tva 4e si 4uvala rammstein i deathstars ne ti dava pravo da dava6 mnenie za tozi stil i to tolkova pogre6no mnenie pri tova...

wumpscut имат песен с заглавие същото като 1 на Редрум icon_headbang[1].gif ..но мноо по тъпа biggrin.gif
bNd
Hehe bravo 4ul si 1 pesen tongue.gif I koq e tq ?
Sw1tched
Цитат(bNd @ May 24 2004, 10:06 AM)
Hehe bravo 4ul si 1 pesen tongue.gif I koq e tq ?

Christfuck
Iced Girl
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 20 2004, 04:23 PM)
Цитат(Твоя смерт @ May 20 2004, 01:05 AM)
Цитат(Iced Girl @ May 19 2004, 11:31 AM)
И индъстриъл = електронна музика??? (според изказването ти)  huh.gif

Мда- точно това е индъстриъла- електронна музика.

Вид електронна музика.Но говорим само за Industrial,а не Industrial Metal.

Това ми се струва странно - във форум за метъл (мисля, че не греша smile.gif ) говорим за електронна музика. Или аз вече бъркам понятията тотално, но мисля, не убедена съм, че има разделение между индъстриъл и метъл такъв. И затова се учудвам защо говорим "само за индъстриъл"???
Beerzebub
Цитат(Iced Girl @ May 25 2004, 04:22 PM)
Това ми се струва странно - във форум за метъл (мисля, че не греша  smile.gif ) говорим за електронна музика. Или аз вече бъркам понятията тотално, но мисля, не убедена съм, че има разделение между индъстриъл и метъл такъв. И затова се учудвам защо говорим "само за индъстриъл"???

К'во като е форум за 'едикакво_си'?
Не се ограничавайте музикално, хора wink.gif ... Никой няма да ви сметне за 'false метъли' ако слушате и други неща!!
А що се отнася до разделянето - просто бистрим стиловете... Все пак има огромна разлика между Industrial (като стил на електронната музика) и Industrial Metal smile.gif !

@Iced Girl: А ти чу ли ги тия DEATHSTARS, за които се изказа толкова уверено? Леле адски ме кефят тия icon_headbang[1].gif ...
Iced Girl
Цитат(bNd @ May 20 2004, 09:47 PM)
Iced girl ti koi industrial grupi si slu6ala, 4e dade tova expertno mnenie...tva da kaje6 4e industrial se komersializira e super sme6no...

Съвсем не мисля, че мнението ми е "експертно". Аз си казах в прав текст, че не съм запозната с този стил и изобщо нямам претенции, че го отбирам wink.gif
Преиначиха се думите ми, или просто не съм звучала разбираемо. Комерса дойде от нечие изказване за наличието му и тук, в този стил.
Значи, според мен, смесването за стилове (за каквото несъмнено става дума при споменаването на индъстр.) включва моментално идеята за насоченост към по - широка аудитория. В смисъл че и метални, и неметални фенове биха намерили нещо в него. И оттук - известна степен на комерсиализиране - в най-актуалното значение на думата, търсене на повече масовост, пренебрегване на качеството за сметка на.... mellow.gif и т.н. и т.н.
Дано да съм по-ясна сега.....
Ни и приемам критики сякви. И словестни дуели!!! tongue.gif boxed.gif
Iced Girl
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 01:39 PM)
DEATHSTARS, за които се изказа толкова уверено? Леле адски ме кефят тия icon_headbang[1].gif ...

ИЗОБЩО не съм се изказвала за тях!!!!! Прочети първо, преди да "стреляш"
Iced Girl
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 01:39 PM)
Не се ограничавайте музикално, хора wink.gif ... Никой няма да ви сметне за 'false метъли' ако слушате и други неща!!

Хич и не мисля, че се ограничавам! Много малко са "другите" неща, които слушамам наистина, но ако ми хареса нещо, не се "протеснявам" да споделя. Но дори и да е така, бих го направила в по-подходящите за целта места. А не във форум за метъл!!!!!!!!! Щото тук съм "дошла" ТОЧНО заради него! wink.gif
Beerzebub
Цитат(Iced Girl @ May 19 2004, 09:33 AM)
Факт! sad.gif
И може би най-ясно проличава именно в стилове като индъстриъл - щото много по-широк кръг от хора намират по нещо за себе си.
Sad but True!

blink.gif
Deathstars, попадат в тази, комерсиализираща се (според теб), категория.

Както и да е, не го казах с негативен умисъл и не искам да се заяждам...

Stay cool! wink.gif
_SiegfrieD_
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 03:57 PM)
Цитат(Iced Girl @ May 19 2004, 09:33 AM)
Факт! sad.gif
И може би най-ясно проличава именно в стилове като индъстриъл - щото много по-широк кръг от хора намират по нещо за себе си.
Sad but True!

blink.gif
Deathstars, попадат в тази, комерсиализираща се (според теб), категория.

Както и да е, не го казах с негативен умисъл и не искам да се заяждам...

Stay cool! wink.gif

Наистина според мен има опасност да се комерсиализират,но дано не го направят.Сигурна съм,че ако пуснеш Deathstars те ще се харесат на повечето хора.Аз направих такъв експеримент с момичетата от моя клас,които слушат Поп,Латино и други комерси и това се потвърди.А има голяма опасност група,която се харесва от голяма аудитория да се комерсиализира.Например Slipknot,Linkin Park,Limp Bizkit,Evanescense,Marilyn Manson(не искам да сравнявам Deathstars с тези бози,но давам само пример)-всички ги харесват.То това всъщност е едно от "правилата" на комерса.
Beerzebub
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 25 2004, 08:08 PM)
. . .
То това всъщност е едно от "правилата" на комерса.

Хмм...
Мисля, че в случая по-подходящо би било да се изразиш с думата "успех". Комерс е друго!
Както казах: Нека изчакаме нов материал от Deathstars!
Iced Girl
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 09:06 PM)
Мисля, че в случая по-подходящо би било да се изразиш с думата "успех". Комерс е друго!

В днешно време, за съжаление, са равнозначни! sad.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Iced Girl @ May 26 2004, 11:19 AM)
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 09:06 PM)

Мисля, че в случая по-подходящо би било да се изразиш с думата "успех". Комерс е друго!

В днешно време, за съжаление, са равнозначни! sad.gif

Напротив. wink.gif Една група е комерсиална не когато е продала един милион албума, а когато е записала музиката си с тази цел...
Beerzebub
Цитат(Iced Girl @ May 26 2004, 12:19 PM)
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 09:06 PM)

Мисля, че в случая по-подходящо би било да се изразиш с думата "успех". Комерс е друго!

В днешно време, за съжаление, са равнозначни! sad.gif

Напротив wink.gif Никога не са били...
Успешна музика - да твориш нещо, което хем да си е твой стил, хем да се харесва на публиката;
Комерсиална музика - такава, създадена само с цел печалба, без значение дали се харесва на създателя и.

Ако не бяха успешни нямаше да чуеш нито за Deathstars, нито за Iced Earth, нито за Satyricon, нито Nightwish... нито за която и да е банда...
Iced Girl
Цитат(Warrior Of Ice @ May 26 2004, 09:21 AM)
Напротив. wink.gif Една група е комерсиална не когато е продала един милион албума, а когато е записала музиката си с тази цел...

Ако дадена музиката е създадена с такава предпоставена цел, то товя я превръща в комерсиална. Защото "старанията" в тази посока, винаги следват една схема: комерсиална цел => висока продажба (примери много). В областта на метъла е може би мааалко по-различно (както и втв всеки по-специфичен стил) , но и той не остава незасегнат...
Iced Girl
Цитат(Beelzebub @ May 26 2004, 09:25 AM)
Ако не бяха успешни нямаше да чуеш нито за Deathstars, нито за Iced Earth, нито за Satyricon, нито Nightwish... нито за която и да е банда...

Успешни в моите очи - като фен на тази музика! super.gif
Иначе в най-общи линии си прав. Поне що се отнася за нагласата, с която се прави дадена музика. (както и съм се изразила по ?-оса по-нагоре) smile.gif
bNd
Цитат(Iced Girl @ May 25 2004, 01:48 PM)
Цитат(bNd @ May 20 2004, 09:47 PM)
Iced girl ti koi industrial grupi si slu6ala, 4e dade tova expertno mnenie...tva da kaje6 4e industrial se komersializira e super sme6no...

Съвсем не мисля, че мнението ми е "експертно". Аз си казах в прав текст, че не съм запозната с този стил и изобщо нямам претенции, че го отбирам wink.gif
Преиначиха се думите ми, или просто не съм звучала разбираемо. Комерса дойде от нечие изказване за наличието му и тук, в този стил.
Значи, според мен, смесването за стилове (за каквото несъмнено става дума при споменаването на индъстр.) включва моментално идеята за насоченост към по - широка аудитория. В смисъл че и метални, и неметални фенове биха намерили нещо в него. И оттук - известна степен на комерсиализиране - в най-актуалното значение на думата, търсене на повече масовост, пренебрегване на качеството за сметка на.... mellow.gif и т.н. и т.н.
Дано да съм по-ясна сега.....
Ни и приемам критики сякви. И словестни дуели!!! tongue.gif boxed.gif

A не мислиш ли, че при смеването на стилове става дума по скоро за експериментиране...Най-малкото не съм видял някоя индъстриал-група да е супер успешна, да въртат клиповете им по MTV, да прават Световни турнета и т.н. Как можеш да говориш за комерс тогава !? Velvet Acid Christ, може би най-добрият американски индъстриал-проект в site-a си казва, че не би могъл да живее само от продажба на албуми, и че с малкото концертни участия които има едва свързва двата края...Точно в индустриала няма никакъв комерс, повярвай ми
Metanoia
Цитат(Warrior Of Ice @ May 26 2004, 11:21 AM)
Напротив. wink.gif Една група е комерсиална не когато е продала един милион албума, а когато е записала музиката си с тази цел...

Ами по-умно изказване от това не видях в темата. Има само една особеност - много, мнооого трудно е да разбереш (когато това не е очевадно де) дали една група го прави или не... За това и се дразня от хора, които идея нямат за този стил, за който говорят и въпреки всичко приказват глупости (примери Iced Girl и _SiegfrieD_). Не мисля, че изобщо трябва да им се връзвате.
Всъщност ако следваме твоята логика, Warrior Of Ice, повечето от класическите композитори са били просто на работа при някой богаташ и са му писали музиката за забавите... така че от тази гледна точка Моцарт (например) примерно е долен комерсиалист и трябва да му бъдат изгорени всички произведения...
Та да си кажа - поне според мен комерсиално е нещо, което е изсмукано от пръстите на някой пишман-композитор само за да изкара някой милион (което всъщност не е толкова лесно); когато музиката е променена с цел да бъде продадена по-добре; когато изпълнителите наблягат на рекламата (независимо от вида) за да бъде продадена продукцията им. Както се вижда от това следва, че една музика не е задължително да е некачествена ако е комерсиална. Така че недейте обижда на комерсия, ами спорете дали музиката има смисъл или няма. И дали изобщо има причина да бъде издадена или е просто поредната банална изява на хора, които са набелязали музиката като средство за препитание.
Warrior Of Ice
Цитат(Metanoia @ May 28 2004, 01:20 AM)
Всъщност ако следваме твоята логика, Warrior Of Ice, повечето от класическите композитори са били просто на работа при някой богаташ и са му писали музиката за забавите... така че от тази гледна точка Моцарт (например) примерно е долен комерсиалист и трябва да му бъдат изгорени всички произведения...

Е, чак пък повечето... wink.gif А и както да го погледнем, това са били композитори, прокарали много нови идеи в музиката, така че дори да са композирали по поръчка, са го правели както сами са желаели... Например Реквиема на Моцарт, за който се знае със сигурност, че е писан по поръчка, е едно от най-оригиналните му произведения.

Иначе, Metanoia, си прав. Само бих искал да уточня, че не винаги комерсиалният имидж (или мащабната рекламна кампания на даден албум) на една група върви ръка за ръка с комерсиална музика. Най-баналният пример е последният Cradle Of Filth.
_SiegfrieD_
Цитат(Beelzebub @ May 25 2004, 11:06 PM)
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 25 2004, 08:08 PM)
. . .
То това всъщност е едно от "правилата" на комерса.

Хмм...
Мисля, че в случая по-подходящо би било да се изразиш с думата "успех". Комерс е друго!
Както казах: Нека изчакаме нов материал от Deathstars!

Да-наистина казах,че ще видим.
Относно комерса-не мога да кажа,че групите с милиони продадени албуми са комерс.Имам в предвид легендите(групи като Metallica,Iron Maiden,Judas Priest,Deep Purple и др).Но напоследък не ви ли прави впечатление,че такива банди няма?Или повечето легенди ще са тези,на които сега викаме "тъп комерс"?Просто нещата малко са се изродили.Пък и си зависи от това къде искат да пробият Deathstars и по какъв начин.Пък и стилът им не може да се определи като "уникален и грандиозен" според мен.
SepulTeraHead
Няма нищо общо с темата но мога да ви кажа, че Korn ще ги смятат за легенди след 10 години. Абсолютно заслужено.
Warrior Of Ice
Korn след десет години ще са точно това, което са Nirvana в момента - ни повече, ни по-малко... wink.gif
SepulTeraHead
Мисля че могат да се въздаржат със самоубийствата, ако се постараят...
Warrior Of Ice
В музикален смисъл, имах предвид. Те и да не се самоубиват, няма вече къде да ходят. wink.gif
SepulTeraHead
Разликата м/у Untouchables и първия им албум е от земята до небето.
Warrior Of Ice
По-скоро разликата между първия и всички останали е от земята до небето. wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.