Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Hail Brothers
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Представете се
Sieger
Здравейте на всички! На 15 съм слушам предимно heavy и power metal! Свиря на китара, нямам претенций да съм добър! Реших да се регна във форума, предимно защото такива форуми почти няма пък и всички сте пичове. icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
_SiegfrieD_
Hail ти!
Sw1tched
Цитат(Sieger @ May 26 2004, 09:58 PM)
Здравейте на всички! На 15 съм слушам предимно heavy и power metal! Свиря на китара, нямам претенций да съм добър! Реших да се регна във форума, предимно защото такива форуми почти няма пък и всички сте пичове. icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

гоелмите Peavy-ta са добри мдам smile.gif но моя малък Behringer Gm110 е злато [credits to Synchu]
Sieger
Нямал сма възможност да свиря на Берингър, но съм чел че са добри!
falio`
Цитат(Sieger @ May 26 2004, 08:58 PM)
и всички сте пичове.  icon_headbang[1].gif  icon_headbang[1].gif

^ sigurno e
SepulTeraHead
Пич съм, да.
The Metal Dragon
Hail, brother китарист! Ха добре дошъл! guitar.gif guitar.gif
Crafter
Smells like deleted post...

Всъщност той не е китарист, а Хамърист... иначе няма Тор да го вземе във Валхала. Нали така, Валхалски братко?

И следващият път ще направи тема: What's your Hammer, а не Gear.
synchu
goddag, Sieger и велком..
Май има много употребяващи музикални инструменти във форума. Тва да се чува и така да продължава punk.gif

айде със здраве.

пс. Суитч, same to you - далаверата беше двустранна:)
anonimna_dx
Hello cool.gif i da ostane6 wse taka entusiaziran... evil.gif
Sw1tched
Цитат(synchu @ May 27 2004, 01:31 PM)
пс. Суитч, same to you - далаверата беше двустранна:)

ако имах толкова умения в настройките на ампчето колкото теб пък щеше да е екстра, щото дори добри дивайси с кофти настройки звучат :blaah и обратното донякъде но..колкото и да настройваш нещо си липсва на ефтинджоските smile.gif
..пък някак не върви да те питам как да направя еди кой си звук още повече когато не можеш ти да пипнеш усилвателчето а действаш по предположения..и все пак ме учуди за звука на демото на гм-а от сайта им как го нацели smile.gif
synchu
Цитат
и все пак ме учуди за звука на демото на гм-а от сайта им как го нацели


Switch, е тва не го разбрах? Дай пак и по-обширно?

Плюс това слушайки последните неща, които пращаш усилвателя си звучи съвсем добре ! punk.gif
Sw1tched
Цитат(synchu @ May 28 2004, 12:07 PM)
Цитат
и все пак ме учуди за звука на демото на гм-а от сайта им как го нацели


Switch, е тва не го разбрах? Дай пак и по-обширно?

Плюс това слушайки последните неща, които пращаш усилвателя си звучи съвсем добре ! punk.gif

Амии имаше едно файлче на сайта им - tm10.mp3 ли кво беше и аз те питах как да изкарам такъв звук и ти ми каза настройките
--------
Ами да и аз съм доволен но винаги може да се "изстиска" още от дадена техника. Пък и вариации на яки звуци има много и за различни стилове..както казах на Fyeld звука ме разбива но не знам дали може да се постигне с гм-а и с умрелия бас на Щурма
Crafter
Цитат(Sw1tched @ May 28 2004, 06:23 PM)
Цитат(synchu @ May 28 2004, 12:07 PM)
Цитат
и все пак ме учуди за звука на демото на гм-а от сайта им как го нацели


Switch, е тва не го разбрах? Дай пак и по-обширно?

Плюс това слушайки последните неща, които пращаш усилвателя си звучи съвсем добре ! punk.gif

Амии имаше едно файлче на сайта им - tm10.mp3 ли кво беше и аз те питах как да изкарам такъв звук и ти ми каза настройките
--------
Ами да и аз съм доволен но винаги може да се "изстиска" още от дадена техника. Пък и вариации на яки звуци има много и за различни стилове..както казах на Fyeld звука ме разбива но не знам дали може да се постигне с гм-а и с умрелия бас на Щурма

НИКОЙ, НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ,НИКОЙ, не обижда Тени!

Кажи къв звук искаш от баса. И само имай предвид, че имам 4 струни.



Де, спри се де...
synchu
Ами мдам, то е въпрос на практика така да се каже.
А баса е мноо важно нещо, изключително важно нещо бих казал - половината punch-a в метъла се дължи на баса, а не на китарата. Аз специално много се кефя на як бас, примерно John Myung, Billy Sheehan,Jason Newsted, Дъф Маккаган от G'N'R също страшно солиден бас вади.
аде със здраве...
Crafter
Глей сега... чак толкова важен в метъла не е... а истински басс... Мейдън имат ИСТИНСКИ бас. Моторхед имат бас, който свири вместо китара... но Мейдънският бас е най-истински... в момента правя опити да свиря Ейсес Хай с тяхното темпо, но не успявам съвсем...
Hansi
Цитат(Sturmfuhrera @ May 28 2004, 07:56 PM)
Де, спри се де...

Как очакваш да се спре? Нали знаеш: "Децата нямат спирачки!" wink.gif biggrin.gif
synchu
хех...ама Щурм чат пат не реагирай толкова първосигнално, просто за разнообразие smile.gif.... кат ти казвам, че е важен значи е важен, вЕрвай ми...такова нещо няма - един инструмент вместо друг...инструментите се допълват, за да създадат една обща картина, ако щеш, на нещата... липсата на всеки един от тях освен ако не е преднамерена, целенасочена и търсена си личи твърде много...
Crafter
Цитат(synchu @ May 29 2004, 04:36 PM)
хех...ама Щурм чат пат не реагирай толкова първосигнално, просто за разнообразие smile.gif.... кат ти казвам, че е важен значи е важен, вЕрвай ми...такова нещо няма - един инструмент вместо друг...инструментите се допълват, за да създадат една обща картина, ако щеш, на нещата... липсата на всеки един от тях освен ако не е преднамерена, целенасочена и търсена си личи твърде много...

Не ме разбра напълно... значи. Баса на Моторхед винаги е звучал като китара. Просто Доста на Леми го прави да звучи наистина така. И на концерти Леми си свири, а ако китариста спре няма да се забележи много, защото баса на Леми пълни достатъчно звука. Предвид факта, че барабаниста също свири доста бързо (макар и еднообразно), то няма никакъв проблем китарата да се включва само за солата. Това ми беше мисълта.

А за важната роля на баса... обясни го на другите китарист тук smile.gif След това няма да има нужда мен да ме убеждаваш. Особено на Зигер и на Суитчт. И с двамата свиря... и двамата се шегуват с мен за баса wink.gif Но поне Зигеро ми дава да свиря някое соло ей така междудругото.

Иначе... спокойно... вервам ти много. Сега ако шитнеш някой добър дист за бас ще съм ти и много благодарен smile.gif
Sw1tched
не бе че е важен важен е просто трябва да се съобразиш че това което свирим не е нотп хард рок нито хеви метъл, трябва да обръщаш внимание на настройките ни хехе пък и нали ти похвалих последния звук, на блайнда...1 октава ти трябва да смънеш и си готов biggrin.gif
Crafter
Да... сега само да присъдим една струна повече на Тени и всичко ще е наред...
Sadistic
gruh i ot men
Sunforger
Цитат(Sturmfuhrera @ May 27 2004, 01:10 PM)
Smells like deleted post...

Всъщност той не е китарист, а Хамърист... иначе няма Тор да го вземе във Валхала. Нали така, Валхалски братко?

И следващият път ще направи тема: What's your Hammer, а не Gear.

Ми че то и ние от британия им се кланяме на тея богове. И вие сте ми валхалски братя. Ама аз не обичам ччуковете, по-си падам по двуръчните мечове и брадви.
п.п. Няма ли други басисти освен Щурма и мен.
Crafter
Братко, това е най-добрият ми приятел (Зигер имам предвид).

А за боговете... о, да... ние ще отидем във Валхала ако не живеем вечно! А други басисти няма.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.