Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Концерта на Jethro Tull!
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
The Trooper
Първо да кажа, че не съм им фен. НО, групата си свири като хората. Организацията беше кажи-речи на ниво. Както почти всеки път концерта започна със закъснение, може би са чакали да влязат всички хора. То си се знае, че някои индивиди имат навика да отиват на концерти СЛЕД зададения час, така че забавянето е простимо от страна на СМЕ! Звукът беше идеален. Да си призная досега не съм присъствал на концерт на СМЕ с по-добро озвучаване. Поздравления за това. Иначе групата си свири очевидно добре познат на феновете репертоар. Имаше и бис. При песните от биса феновете бяхме станали на крака и ръкопляскахме бурно. Какво още...иначе хората предпочитаха да си стоят културно на седалките (което на мен ми беше малко непонятно)), но се справих). Бурни аплодисменти между песните, бурни реакции при обявяването на песни като Beggar's Farm, Eurology, Farm On The Freeway, Mother Goose, медлито на Songs From The Wood, Too Old To Rock'n'Roll...Too Young To Die (страхотна), Heavy Horses! Йън Андерсън вметна и малка закачка отправена към Металика относно Грами наградите в средата на 80-те. Иначе най-нажежено беше на биса и на песните преди него: Budapest (тука беше кулминацията при мен, невероятна песен е), Aqualung! Иначе подхвърли и някаква шегичка към женската част на публиката (направи ми впечатление, че имаше доста жени, за разлика от други концерти), накрая пуснаха два огромни балона с изрисуван флейтосвирач, които публиката надъхано пращаше към тавана. Като цяло за мен не беше кой знае какво преживяване, тъй като това не е моята музика)) и не мога да бездействам така на концерт, но пък Budapest...наистина велика! Направи ми впечатление, че се получи някакъв гаф с микрофона на пианиста, който трябваше да припява на една от песните, та трябваше човек от организаторите да спринтира и да му носи резервен микрофон, а също нещо стана и със стъкленото (май такова беше) обграждане на барабаниста. Иначе и флейтата, и китарата, барабаните, пианото, акордеона, акустичната китара на Йън си се чуваха отчетливо, а също и баса. Много добър китарист! Възрастовата група беше предимно от по-възрастни хорица! Та аз там бях един от най-младите. Имаше МНОГО хора насядали по стълбите, явно недоволни от местата, за които имаха пропуски и гледката, която им се предоставяше. Аз бях с покана, чието място беше най-отгоре, на третия етаж, но седях на първия етаж при едни приятели. Имаше камера, която заснимаше концерта. Осветлението беше добро. Преди да почнат да пускат имаше някакъв колекционер пред билетния център, който показваше подписани плочи на Jethro Tull. Групата си имаше и мърчандайзинг, фланелките бяха по 30-тина лева, нормални цени за такова нещо. Кофтито беше, че кенефа беше сравнително далечко от залата (и се плащаше , но пък пропуснах да си платя ). Залата се изпълни. Ако капацитета е 5000, може би да бяха около 4500, не знам. Общо взето, велик концерт за почитателите на групата/стила. За мен беше един що-годе интересен концерт, който бих запомнил също с идеалния звук. Предполагам все има някой, който да е заснел нещо. Той YtseJam май редовно си снима, така че бихме могли да очакваме нещо от сайта му...
Svetyl
Qd me e che ne otidoh na tozi koncert, Jethro Tull sa mnogo sposobna banda, dori naprawo legendi, napisali sa istoriq. Blagodarq ti che prerazkaza koncerta pone malko wink.gif huh.gif WOI molq te ako si hodil, pishi i ti neshto wink.gif
The Trooper
snimki na:
http://victor.ludost.net/photos/jethro_tull/
tam ima i snimki na setlista, taka 4e si go vijte!!!
Nqkoi drug da e hodil? Samo az li sym bil ot tuka? Vqrvam, 4e ne e taka, tyi 4e se obajdaite...
_SiegfrieD_
Аз ЗАМАЛКО не отидох.Добре,че си спестих парите.Концерт в зала със седалки за мен не е концерт!
Svetyl
Eeeh i az iskah da sym taam...
The Trooper
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 30 2004, 01:02 PM)
Аз ЗАМАЛКО не отидох.Добре,че си спестих парите.Концерт в зала със седалки за мен не е концерт!

Zala bez sedalki?!?!
Zna4i hodi6 samo po birfestove i stadioni
Zala Hristo Botev i Zimniq Dvorec trqbva da sa ti neponqtni v takyv slu4ai blink.gif
SAXON
Многооо як концерт !!!!
Warrior Of Ice
Концертът на бащите на прогресив рока напълни до пръсване Зала 1 на НДК. Не за мое учудване, публиката беше изключително разнородна – Jethro Tull могат да се гордеят с няколко поколения почитатели. Организацията беше на ниво и лайвът започна без излишно забавяне. В 20:30 – половин час след обявеното за начало на събитието време, под прожекторите се появиха героите на вечерта – Ian Anderson, Martin Barre, Andrew Giddings, Jonathan Noyce и Doane Perry. Опасенията на някои, че ще наблюдават едно статично “пенсионерско” шоу, се разпиляха още с откриващите “Living In The Past” и “Nothing Is Easy”, последвали задължителното “Aqua-intro”. Без да обикалят сцената на галоп, петимата определено свиреха с чувство и добро настроение. За атмосферата в залата допълнително допринесе богатият набор от танцови стъпки и прочие сценични маймунджълъци на Ian Anderson, който между отделните изпълнения пускаше и по някой свеж майтап в английски стил. Без да е болезнено силен, звукът беше перфектно балансиран и чист – едно от най-добрите постижения в организираните досега от SME концерти.

Чухме “Beggar's Farm” от “This Was”, “With You There To Help Me” от “Benefit”, “Eurology” от соловия “Rupi`s Dance” на Ian и “Farm On The Freeway” от “Crest Of A Knave”. Редуваха се класически и джаз пасажи, гарнирани с блус и етно рок – въобще, еклектичната комбинация, с която свързваме музиката на Jethro Tull. Присъстващите станаха част от една близо двучасова разходка из богатата дискография на групата, плод на над 35-годишна музикална кариера. Изсвирени бяха още “Pavane”, “Weathercock”, “A Week Of Moments” и “Mother Goose”, а заглавните композиции от едноименните албуми “Songs From The Wood”, “Too Old To Rock 'N' Roll: Too Young To Die” и “Heavy Horses” бяха сляти в едно. Флейтата на Anderson бе като жива и пееше в ръцете му, допълвайки се със синтезатора на Andrew Giddings, който на моменти хващаше и акордеона. Самият глас на фронтмена също беше на впечатляващо ниво. Китарата на Martin Barre като цяло остана на по-заден план, което направи още по-вълшебни няколкото момента, в които можехме да се насладим на самостоятелната й игра. Особено силно бе изпълнена инструменталната “Morris Minus” от соловия “A Trick Of Memory” на Barre. Кулминацията си шоуто достигна по време на изпълнението на “Budapest”, а след “Aqualung” публиката изпрати групата на крака и не седна по местата си през целия бис, включил “Wind Up”, “Locomotive Breath” и “Cheerio”. Jethro Tull демонстрираха много изтънченост и класа, създавайки един изискан спектакъл, който поне аз дълго ще помня.
_SiegfrieD_
Цитат(The Trooper @ May 30 2004, 03:26 PM)
Цитат(_SiegfrieD_ @ May 30 2004, 01:02 PM)
Аз ЗАМАЛКО не отидох.Добре,че си спестих парите.Концерт в зала със седалки за мен не е концерт!

Zala bez sedalki?!?!
Zna4i hodi6 samo po birfestove i stadioni
Zala Hristo Botev i Zimniq Dvorec trqbva da sa ti neponqtni v takyv slu4ai blink.gif

Естествено,че не са ми непонятни.Забравих,че има нещо като седалки и там.
Говорех за зали тип Зала №1.Там съм пяла в хор на училищен концерт преди години и не мога да свържа понятията " метъл/рок концерт" и "зала №1 на НДКА"
MountainQueen
blink.gif _SiegfrieD_, един ден може и да съжаляваш за тези свои разсъждения. НДК е приютявал едни от най-стойностните концерти, случили се България. Какъвто беше и концертът на Jethro Tull! Ще дам линк към мислите си в писмен вид, защото втори път ще ми е трудно да ги събера, поне за сега smile.gif
http://www.sivosten.com/magazine/vol9/jetlive.htm
Надявам се YtseJam да не се разсърди, че се възползвахме от 2 от снимките му wink.gif
Vampiria
Дам..и на мен ми е няпонятно да седя на концерт и да аплодирам послушно но това е положението.Важното е че като пубика се представихме добре в смисъл че беше фул.
Иначе и аз не съм кой знае колко фенка на въпросната група.Нямаше обаче как да не забележа каква е атмосферата когато една група е отдадена на феновете си.Концерта си беше супер smile.gif
Inferno
Цитат(Warrior Of Ice @ May 30 2004, 05:29 PM)
Концертът на бащите на прогресив рока напълни до пръсване Зала 1 на НДК.

Самите Джетро никога не са се опредялили като прогресив-група.
А когато издават Benefit, първия си по-арт албум, Yes и King Crimson вече са с по 1, 2 албума зад гърба си.
Най-добрият концерт от такъв тип, на който съм ходил smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.