Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: SKINLAB
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
SepulTeraHead
SKINLAB
The Nerve Damage Sessions

April 20, 2004, Cenuty Media


Skinlab са една от най-любимите ми групи. Заради двата си невероятно силни албума - Bound, Gagged and Blindfolded(97) и Disembody: The New Flesh(99). Още от самото им появяване са набедени за клонинг на Machine Head. За всеки който е слушал внимателно албумите им, е ясно че тези обвинения са далеч от истината. Robb Flyn и компания нямат нито една песен която да прилича на Rаce Of Hаte, Paleface, Ten Seconds и така нататък. Вокалиста Steev Equivel придава на бандата характерно звучене, комбинирайки зрдави ревове ала Max Cavalera, със мелодични вокали напомнящи на Layne Staley от Alice In Chains. След значително по-слабия ReVoltingRoom(2002) бандата изпадна в криза. Напуснаха я доста важни членове - барабаниста Paul Hopkins и китариста Glen Telford. Сега издават The Neve Damage Sessions двоен албум с неиздавани досега песни, демота, лайфове и такива благинки за феновете.

Първия диск започва с две нови песни Losing All и Beneath The Surface. И двете са в типичния за бандата стил, като прави впечатление по-суровата продукция. Явно Century Media са поограничили финансите след пре-продуцирания, но абсолютно неуспешен ReVoltingRoom. Следват радио-edit версия на Anthen Of A Fallen Star, една от по-добрите песни от споменатия вече албум. По нататък са демотата на песните от ReVoltingRoom. Те бяха разпространени в интернет почти официално близо година преди излизането му, и са една от причините някои от старите фенове да не харесат албума. Просто по-суровите версии на тези парчета се оказаха далеч по-яки от версиите намерили място в самия албум. Специално тeзи на Disturbing The Art Of Expression и Come Get It. Тук може да чуете и кавърът на Smashing Pumpkins - Bullet With Butterfly Wings, който беше записан през 2000/2001. Яко е, че в диска са включили и цялото Eyescore EP, излезнало между първия и втория албум, тиражите от което бяха тотално изчерпани. Тук е и демото на любимата ми песен на Skinlab, So Far From The Truth. Беше яко още веднъж да се счупя от куфеене докато крещя "so what the fuck you wanna be?". От това ЕР е и култовия кавър на Brujeria, Raza Odiada(Pito Willson). На втория диск имаме демоверсии на песни от първия албум, които са били изпратени на Roadrunner Records, но от лейбъла явно не са им се накефили. Следват по-ранни и втежнени демо версии на същите песни от още по-ранен период - Suffer EP. Също и култовата(за феновете на бандата) неиздавана досега демо касета Circle Of Vengence, която включва песните When Pain Comes To Surface Blacklist. Диска завършва с 6 лайф парчета записани на 20,04,2002.

Двата диска показват богатата история на групата. Има песни от всички периоди, както и няколко наистина приятни концертни изпълнения. Но ако тепърва се запознавате с групата, ви препоръчвам първо да чуете някой от първите два албума, и чак тогава евентуално да си набавите тази компилация. Това не е просто опит да се доиздои умиращата банда, а по-скоро резултат от желанието на членовете на бандата да зарадват феновете като пуснат неиздаваните и редки неща на пазара. Заключение - само за фенове! Но нищо не ви пречи да станете фенове...

Оценка: 7/10
Sw1tched
Ми ся като ми даде Disembody blablbabla много ме накефи !! в началото тоя вокалиста ми заприлича на кори тейлър после на макс кавалера хехе..яко е..нз що съм се бъркал със Soilwork които Не ме кефят
SepulTeraHead
Soilwork са като In Flames и Dark Tranquillity. Не знам кой те е излъгал да им сваляш песни. Аз дори има едни албум дето никак не ме накефаи.

Disembody е ебати великия албум. Между другото нали искаш да пея за накоя от наще песни. Примерно това дето е накрая на Looks Can Be Deciveing, не ми е никъв проблем тоя стил...

...Ако някой го интересува Bound, Gagged And Blindfolded с баси доброто качество - тук. Качено от S-O-D.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.