Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Troy
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
````````
Та... разкажете впечатления:"))) Аз ще разкажа после..обещавам
Svetyl
MNOGO typ film. Nishto obshto s Iliada. Amerikanska posredstwenost na edin megaprodukt. Ne znam kakwo da kaja wyobshte ne mi haresa. Brad Pit si igra rolqta dobre, Russel Crow syshto. Orlando Blum pyk beshe super ujasen. Kak mojaha da izberat za tolkowa jalkiq Paris takyw kato Orlando. Myjenstwen kato Legolas. Chestno da si kaja, Biudjeta ot blizo 200mln dolara wyobshte ne si zaslujawa. Syotnoshenieto gluposti kym stoinstni neshta w troy e okolo 1000:1...
No wse pak imashe nqkoi hubawi neshta. Pyrwo Aqks...mnogo dobre.Wtoro Nestor...pak dobre.Treto Agamennon...idealno. Obshto wzeto towa...
Abe amerikanski ligawshtini.
Undeadgirl
Брутално тъп филм! Глупост до глупост! Че са окепазили омиравата творба, това не го коментирам-приемам го като творческа интерпретация. Но защо, по дяволите, и реализацията е калпава!?! Ни актьори (всъщност Ерик Бана изигра добре Хектор; Брад Пит ми е антипатичен, но и той криво-ляво го добута), ни камера, ни баталии... ranting.gif
Представям си как тъпите американци се вълнуват кой ще победи в битката между Ахил и Хектор около стените на Троя, всичко това защото не са и докосвали "Илиада"! thumbdown.gif
Sadistic
ne sam go gledal
Beerzebub

headbang[1].gif wub.gif
SepulTeraHead
Цитат(Sadistic @ Jun 3 2004, 09:07 PM)
ne sam go gledal

И аз.
Injudicator
Цитат(Beelzebub @ Jun 3 2004, 10:21 PM)

headbang[1].gif  wub.gif

Тва е правено с фотошоп.Сценаристите никога не биха позволили да стане такава грешка.Сигурно са преглеждали по няколко пъти сцените за да се уверят че няма такива гафове

Иначе за филма- не е нито много добър нито много лош(много ми хареса играта на тоя дето играеше Хектор).Според мен другия такъв филм-Елена от троя е по-добър от този щото тука залагаха почти само на ефекти а пък в Елена от Троя историята беше представена много по-добре.Ако го намерите някъде го пробвайте wink.gif
Beoulf
Глупаци !
филма е прекрасен. Особено чного се натъжих когато убиха Аякс, а той така весело си размахваше чука...
Нима Менелай-овият актъор не игра добре? Ами Хектор-овият?
Одисей(Боромир(!))-овият?
е, да-имаше изключения и дребни несъответствия с творбата, но чак пък гавра ?!?
The Metal Dragon
Цитат(Injudicator @ Jun 3 2004, 10:30 PM)
Тва е правено с фотошоп.Сценаристите никога не биха позволили да стане такава грешка.Сигурно са преглеждали по няколко пъти сцените за да се уверят че няма такива гафове

Възможно е, на Photoshop се прави елементарно нещо такова. Но колкото и да не ти се вярва, гафове във филмите има, дори и по-големи. За справка - "Господари на ефира".
Аз лично чух, че тоя кадър наистина е така. Ще мога да кажа евентуално, като гледам филма. Евентуално, защото може да е само на един-единствен кадър и тогава няма да се види.
Peter
Ami ne sum go gledal, no poznati mi kazaha, 4e bilo samo batalni sceni i nqmalo nikakva misul, ideq ili osnovno poslanie... Sledovatelno edva li ima smisul da go gledam, pisnalo mi e ot kasovi filmi s batalni sceni i milionen bjudjet, v koito nqma i kap4ica smisul.
Hansi
Поне за мен този филм е едно голямо недоразумение. Никакъв сюжет, само батални сцени направени доста зле, неподходящи актьори за повечето роли (Ахил, Хектор, Аяксите, Парис и още доста). sad.gif
Внимание може би заслужават само някои от статистите, познайте от три пъти защо. wink.gif
anonimna_dx
Не съм го гледала. От към рецензии за филма - не съм обръщала внимание.
Ако ще го гледам ще е само ако няма какво друго да правя( а то винаги ще се намери нещо) -> няма да го гледам. mellow.gif
````````
Ами ок... сега значи аз да разкажа. Филма по принцип е доста далеч от Илиада като литературно произведение. (Имаше цяла реплика цитирана от произведението въпреки всичко;) Разглеждайки го само като филм обаче - не бих казала, че е до там лош. Имат внушителни декори и доста внимателно подбирани актьори. Няма да обсъждам до колко подходящи или не.... въпрос на лична преценка... Всъщност всичко това може да забележите(стига да не отидете на кино с отрицателна нагласа) и оцените сами. Това, заради което всъщност пуснах темата е за да ви разкажа нещо смешно:"))
По принцип мога спокойно да кажа за себе си, че съм чувствителен и романтичен човек.... често чета книги, които ми въздействат по доста силен начин, а и мисля че като явна проява е смяната на настроенията и хората, които ме виждат по рядко могат наистина да се исумят от разликата в мен и целия ми мироглед:")) Та..относно филма. На кино отидох с един близък приятле и еидн негов познат... беше ни забавно и влязохме в салона развеселени. В началото филма ми се струваше почти като комедия... а на сцената с първия бой пред вратите на Троя щяхме да паднем от смях. Представете си наблюдавате ахейците, които падат под троянските стрели... следва настъпление на троянци ... ахейците бягат..и виждаме как ахейските стрелци ще посрещат троянци.. в този момент вече се спуквате от смях и чакате с нетърпение троянци да се нанижат на стрелците за да може кръговратът да е пълен:"))) Следва разочарование естествено...
Представете си обаче.... по едно време незнайно как...все едно някоя печена ябълка ме е ударила по главата... и аз започвам да следя филма внимателно и не стига това ами закривам устата си с ръка и притаявам дъх. В момента когато Приам отива при Ахил вече съм пред сълзи.... а двамата до мен не знаят дали да ми се смеят или да ме успокояват:"))) След филма отново се смяхме:")) Така че Троя определено ни хареса.

smile!
giggle
Hmm,na Swetyl kazah i pak 6te kaja,vqrno e 4e bqha promenili siujeta,no kakvo 6te6e da e interesnoto ako vsi4ko stava6e doslovno..egati interesniq film deto 6te mu znae6 dori koi geroi koga e pikal...
Na men filma mi haresa.Geroite sa dobre podbrani,osobeno na Ahil i Hektor i Odisei.ODisei mnogo se zaradvah kato go vidqh;] prekrasno izbran aktyor...v podbora na aktyorite imam zabelejka samo za Elena,koqto be6e do takava stepen izkustveno krasiva i kosata i edna kosa nakudrena izrusena i liceto i ne e estestveno.V neq nqma6e istinska krasota,a tq trqbva da e nai -krasivata jena mad.gif
Helen of Troy filma za koito stana duma go gledah predi nqkolko meseca.I moga da kaja 4e tam siujetut be6e mnogo pove4e promene.Tam agamemnon ubiva du6terq si za da napravi jertva na ne znam si koi bog.Iznasilva elena. thumbdown.gif
A aktrisata koqto igre6e elena be6e naistina krasiva...no podborut na ostanalite geroi ne be6e podobava6t...
Ta za Troq ,ami ne sujelqvam 4e dadoh pari da go gledam..sega idva red na strastite hristovi
````````
За Helen of Troy ми говориха няколко човека..Giggle дали няма да можеш да ми го намериш? И..онзи другия филм сещаш ли се.... И не забравай да вземеш диска от Валио..... направо го дай ан Светъл и той ще ми го остави:")) Мерси
Svetyl
Abe ne znam Deville, ne iskah da e doslowno kopirano ot Iliada, ama pone da nqma takiwa frapirashti razliki. I btw...abe shto nqmashe bogowe. Samo wednyj na Ahil maika mu, Tetida mai beshe, se poqwi.
giggle
Mda ,mislq 4e go imam 6te ti go dam vuv ponedelnik veroqtno sled daskalo 6te mina pokrai va6to
Sw1tched
мм..май ще трябва да го дръпна от вътрешната мрежа..макар че напоследък рядко си отделям време и дисково пространство за филми hmm.gif
````````
мерси мило:")))
2Cool4U
Най-смешното около този глупав филм е че слънцето изгряваше от към морето, не от към стените на Троя.
Svetyl
Цитат
Най-смешното около този глупав филм е че слънцето изгряваше от към морето, не от към стените на Троя.


Ne sym obyrnal wnimanie. Abe to kato cqlo imashe dosta smehorii...
Beoulf
с филм от такъв мащаб, големият брой грешки е неизбежен, но едва ли на някой от вас са му направили впечатление, докато го е гледал(не говоря за сюжета)
2Cool4U
Ми аз лично докато го гледах забелязах тая работа с слънцето и хората в киното ми се чудеха що се смея.
autumn
Дали на някого му е харесал филма или не,си е въпрос на лично мнение и не обвързва никого с аргументация.

Да твърдиш,че филмът е добър или лош е нещо съвсем различно. Специaлно за този филм аз не мога да отговоря еднозначно. Ето и и моето ревю:



Троя се очакваше дълго и докато всички се опитвахме да изградим представа за филма по трейлъра,който нищо особено не показва, чухме какви ли не мнения. Като че ли предположенията бяха много повече от коментарите след появата на филма.Да предполагаш е лесно. Тогава чух толкова много негативни мнения,че почти се бях отказал да го гледам. Първите 20-30 минути от филма оправдаха и най-грозните ми очаквания- типично по холивудски направена боза с много слаб диалог и жалка актьорска игра. Най-тежкият удар бе появата на Елена,която изобщо не беше хубава. Тогава разбрах,че всъщност никога досега не съм си представял,как изглежда тя,защото е трудно да побереш в една 16годишна глава представата за най-красивата жена на Земята..Както и да е,преглътнах това.

После нещата започнаха да се оправят. Диалогът започна да се оправя, а Одисей беше сладкодумен като славей. Начинът, по които сценаристите променяха сюжета от този в Илияда в тази част от филма беше достоен, фактически те не осакатиха нищо от творбата дори и с най-радикалните промени(войната продължи някакви си 2 седмци).Психологическите ситуации ставаха все по-силни и по-сложни, актрьорите не играеха толкова фалшиво. Започнаха да се появяват доста ясни послания , от които и на най-тъпия американец би му станало ясно,че филмът е силно антивоенен и имаше достатъчно асоциации с войната в Ирак. Впрочем бойните сцени бяха достойно малко и ги нямаше идиотските мегазрелища а ла „Властелинът на пръстените“(слава на бога!!!) Ставаше все по-добре и по-добре като кулминацията в положителното развитие на филма беше достигнато с двубоя межу Ахил и Хектор, също много силно направен. Сцената , в която Приам моли Ахил за тялото на Хектор беше посредствено направена,но можеше и по-зле да е. Оттам натaтък ставаше все по-зле. Ахил изведнъж взе че се промени,нарече Хектор свой брат, реши да си ходи, пусна мадамата и после хукна да си я взима, самото превземане на Троя беше съпътствано от некадърни диалози и крайно тъпи холивудски хрумвания като смъртта на Аганемнон(нека напомня: в Холивуд лошият винаги умира накрая) и нелепата смърт на Ахил,които накрая пак стана „наш човек“-човечен. Тези 5-10 минути прецакаха всичко,направено досега.

Защо се получи така? Защо филмът започна много зле, после стана доста добър и накрая финалът бе направо ужасен?

За добрите моменти можем да сме благодарни изцяло на Омир и неговия гений,които в Античността е създал психологизъм, който малко американски режисьори са способни да надминат. Филмът върви добре докато се придържа към сюжета в Илияда. С края на Илияда(погребението на Хектор) сценаристите навлязоха в сюжета от мита за Троянската война,което им дава твърде много свобода и следователно те успяха да прецакат,каквото могат. Ако филмът може да мине за добър, то е защото те са се опирали на Омир и неговото произведение. Не ми се мисли,какво би било,ако не беше така.

Предварителните очаквания,че филмът ще е нещо като “Властелинът на пръстените 4” не се оправдаха. Троя не е филм за битки и кеч. Самите бойни сцени бяха зрелищни, но с мярка И без моменти на пиатет към насилието. Въпросът не беше ”Как нашият човек сте заколи врага си”, а “Как нашият човек сте се спаси”(това се отнася до всички, с изключение на Ахил, но той трябваше да бъде звяр,така че е простено).

Факт е обаче,че бойните сцени бяха доста нереалистично направени. Ако сте виждали антични вази с рисунки на бойни сцени,ще видите,че оръжията се размахват доста ниско в областта на слабнините. Във филма всички размахваха мечовете високо над главите.Декорите са много добри. Доспехите са красиви. Гримът също е на ниво.Най-впечатляваща е визията на Аганемнон И Менелай,като режисьорът Wolfgang Peterson е спазил античния принцип на калокадафия-лошият герой е и грозен.
Брад Пит не покажа кой знае какви актъорски умения. Мисля,че успеха на ролята му се дължи единствено на сложността на Ахиловия характер,такъв какъвто е в Илияда. Същото важи и за Хектор. Питт е един от тези актьори,които въпреки всичките си способности играят само себе си. Като го гледаш в някой филм, виждаш него,не героя му. Много ме ядосаха измислените еротични сцени, в които му научих задника наизуст. И при него и при всички девойки, които помете, и при Елена беше следвана тенденцията да се показва почти всичко до същинския полов орган. Сакън някой да не види нещо! Аганемнон и Мениелай играят добре елементарната си роли,които всъщоност съвсем малко се различават. Орландо Блуум не беше впечатляващ (както винаги). Още не съм му простил куцата игра във “Властелина”. Б Троя си е дал зор и не играе много лошо. Добре се справи с двубоя с Менелай. Diane Kruger се справи добре,като се има предвид,че е актриса едва от 3 годни. В целия филм имаше 3 жени на кръст, а тя дори от другите 2 не беше по-хубава(мое лично мнение). В този ред на мисли, искам да изразя възхитата си от Saffron Burrows в ролята на Хакуба, която покажа страхотно присъствие въпреки редките си появи.Блестяща игра,нямам какво повече да кажа. Ролята на Rose Byrne като жрица на Аполон и робиня на Ахил също беше прекрасно изиграна. Самата идея за ролята е оригинална и мисля,че прекрасно се вписва в сюжета. Именно тя е най-голямата заслуга на сценаристите. Браво за идеята!
Отново ще изтъкна,че промените и своеволията на сценаристите по отношение на оригиналното произведение са съвсем намясто и само правят филма по-добър И по-близък до психологизма на Илияда,колкото и радикални спрямо сюжета й да са. Това е така,защото за Троя не сюжета е важен, а това,което той разкрива. Който е на различно мнение,да прочете хубаво Илияда. Всички богове бяха елегантно отстранени, но все пак присъствието им беше загатното например с появата на „загадъчната“ майка на Ахил.

И така .. ако ме питате,дали филмът ми е ,харесал ще потвърдя. Само че сте си затворя очите за твърде много неща,които ме вбесиха. Очевидно много хора са работили върху сценария.
А дали филмът е добър…бих му дал оценка 5 от 10 със специални препоръки към всички да го видят(особено към тези,които ще го коментират) Ако трябва да оценявам само работата на сценаристите, бих му дал само 2 точки- 1 заради адаптацията на Илияда И 1 за ролята на Rose Byrne
А ако на някого му се гледат зрелищни битки, да си пусне “Властелина” или “Матрицата”.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.