Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Групи, които не могат да надминат първите си албуми
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
SepulTeraHead
Има доста групи, които като се появят сътворяват абсолютни класики, но после са обречени през цялата си кариера да се "състезават със себе си". За кои се сещате.

Machine Head - Макар че аз лично предпочитам The More Things Change... , Burn My Eyes е голямата класика. За много хора това е албума който през 90те вдъхна обратно жизнената сила на траша. И досега този албум е ненадминат по продажби в каталога на бандата.

The Haunted - Първия албум е абсолютна класика. След това обаче се разделиха с вокала си Peter Dolving. А замесника му беше просто поредния дет/траш вокалист, който според мен(а и много други фенове) уби уникалността на групата. Хубавото е че Peter Dolving е отново в групата.

S.O.D. - Каквото и да направят, Speak English Or Die е толкова уникален албум, че нищо просто не може да бъде толкова добро. Bigger Than The Devil също е добър, но просто място за сравнение няма.

...други?
Sunforger
За мен, Диму Боргир не са издавали по-добър албум от Фор Ол Тид, независимо от това колко не я тача тая банда...
bNd
Сещам се за много групи, но ще изброя само няколко :

Statix-X - просто в следващите албуми липсва уникалният ритъм и енергия на 1вият

Cold - въпреки, че пробиха благодарение на вторият албум, 13 way to bleed onstage, чувството на депресия, безсилен гняв и отчаяние, което техният self-titled оставя в слушателят, не може да се сравни с нищо от следващите албуми...

Orgy - първият - култов, следвашите - отпадъци

Guano Apes - колкото и да се мъчат, не могат да достигнат нивото на 1st
Jicata
Мисля, че Slipknot не могат да надминат първият си албум "Mate.Feed.Kill.Repeat". Всъщност, то тогава и състава им е бил различен. В този албум са засегнати елементи от доста други стилове и то по много добър начин. headbang[1].gif
SepulTeraHead
Дам. И аз за тоя албум мислех, ама забравих като писах самия пост.

Също и Korn. Цялата им кариера е опит да се издаде нещо друго толкова култово. Колкото и да се стараят сигурно няма да го постигнат. Просто първия диск носи емоция която не може да бъде повторена. Колкото и да се опитват. Албумът е началото на нео-метъла и точно това го прави култов. Не може да се повтори.
_SiegfrieD_
Satyricon
Darkthrone
Dimmu Borgir
SepulTeraHead
_SiegfrieD_, малко обяснения не биха били излишни.
Jicata
Да, за Korn съм съгласен също. Първият албум най-много ме кефи punk.gif
Hansi
WASP - след първият им уникален постепенно затъват, а поне за мен след The Crimson Idol направо са затънали, т.е. направо е затънал, че то там всичко си зависи от Blackie. wink.gif

Running Wild - след Gates to Purgatory, Under Jolly Roger, Port Royale, Death or Glory последваха 12 години бози и нескопосано имитиране на себе си. Както изглежда Captain Rock'n'Rolf е повел кораба към голям айсберг. wink.gif
Warrior Of Ice
Специално за Dimmu Borgir - дори само "Stormblast" надминава дебюта по всички параграфи. Но пък "For All Tid" е доста различен от по-късното им творчество, така че за нечий вкус може и да е оправдано подобно твърдение... В чисто музикално отношение, обаче, най-силният им албум за мен е "Puritanical Euphoric Misanthropia".

Многократно съм се сблъсквал с мнението, че най-добрият албум на Cradle Of Filth бил дебютът им. Мнение, на което съм категоричен противник - едва ли има друга група, която в рамките на десетина години да се е развила толкова... Е, може би Therion. wink.gif
_SiegfrieD_
Мързи ме,защото наскоро писах по тази албуми,но добре.
Satyricon-за съжаление не могат да постигнат предишното си мрачно средновековно звучене в Dark Medieval Times,The Shadowthrone и Nemesis Divina
Darkthrone-и Hate Them не е лош албум,но не е на TRUE NORSK нивото на A Blaze In The Northern Sky, Under A Funeral Moon,Transilvanian Hunger,Panzerfaust,Goatlord,Total Death
Dimmu Borgir-само албумите преди Puritanical Euphoric Misantrophia си заслужават.Доста се комерсиализираха и не мисля,че ще повторят успехите си преди този албум.
Burzum-почти изцяло си смени стила.Аз лично предпочитам Aske,но много хора харесват новия стил.
the_SentineL
TO DIE FOR-но по принцип тва за мен е несериозна група, макар че първия албум го слушах много
LINKIN PARK-METEORA не е лош албум, но HUBRID THEORY е далече над него. едва ли ще го достигнат някога
SINERGY-някой слушал ли ги е? изцяло женска банда. първият е дъ бест
ThrashIsNotDead
to ne e tochno purvi album ama ...
kolkoto i da me upreknat fenowete na king diamond / sus sigurnost tova shte stane ama .../ az smiatam che Abigail ne be nadminat ... dori i noviq album , v koito spored men se povtaria edno i sushto ...
v smisul che vuv vsiaka pesen glavnata melodiq se povtaria hiliadi puti ...
Ta ... dam ... tva e wub.gif
davaite s uprecite wink.gif wink.gif wink.gif
_SiegfrieD_
Цитат(the_SentineL @ Jun 7 2004, 09:24 PM)
LINKIN PARK-METEORA не е лош албум, но HUBRID THEORY е далече над него. едва ли ще го достигнат някога

лелей
SepulTeraHead
STFU! Прав си е човека. Meteora е просто бездарен опит да презапишат първия албум. Nobody Listens е яка и тва е.
ThrashIsNotDead
ne che sum im fen ama vse pak Numb i Faint sa gotini pesni huh.gif
_SiegfrieD_
Цитат(SepulTeraHead @ Jun 7 2004, 10:14 PM)
STFU! Прав си е човека. Meteora е просто бездарен опит да презапишат първия албум. Nobody Listens е яка и тва е.

То и първият албум е бездарен опит да правят метъл ама е по-добър от Meteora!
Beoulf
о, да - има такива. Много съм тъжен, но факта си е факт:

ANNIHILATOR - след Alice In Hell и Never Neverland (и малко Set The World On Fire) се почна със самостоятелните изяви на annihilator-a Jeff, които не стават, слес това се събра началния състяв за Criteria For A Black Widow (с малки изкльчения - почти нищо), отново изгонване на членовете - нови дойдоха, нови промени - не лоши албуми, но Alice отдавна вече я няма...
BLIND GUARDIAN - разбира се...много тъга ме обзе след излизането на Nightfall In Middle Earth - не обичам чак толкова театралност, не и от любима група.
Никога няма да има албум като Tales From The Twilight World, Battalions Of Fear и (с предишното си име - Lucifer's Heritage) Symphony Of Doom.
DISMAL EUPHОNY - Soria Moria Slott и The Autumn Leaves(наполовина) - след това стават пълни боклуци, без грам идея.
METALLICA - естествено
HELLOWEEN - Walls Of Jericho ще си остане култ !
вероятно и други, но ми омръзна.
SepulTeraHead
Цитат(Beoulf @ Jun 8 2004, 08:42 AM)
ANNIHILATOR  - след Alice In Hell и Never Neverland (и малко Set The World On Fire) се почна със самостоятелните изяви на annihilator-a Jeff, които не стават, слес това се събра началния състяв за Criteria For A Black Widow (с малки изкльчения - почти нищо), отново изгонване на членовете - нови дойдоха, нови промени - не лоши албуми, но Alice отдавна вече я няма...

Абсолютно съм съгласен. Точно за такива случаи създадох темата. Първия албум е велик. В другите има моментни проблясъци, но всичките са далеч от класата на Alice In Hell. Доста хора има които предпочитат King Of The Kill примерно, но аз в тоя албум не чувам нищо велико освен първата песен.
Beerzebub
На мен пък последният албум на Satyricon ми е любим! Просто... различен.

А на Dimmu Puritanical... и Death Cult... са нещо нечовешко според мен. Нищо, че не са толкова 'тру норск' wink.gif ...

Наистина Static-X не успяха да да достигнат нивото на Wisconsin Deаth Trip... Макар че и следващите не са лоши. Най-добрата нео банда icon_headbang[1].gif !!
the_SentineL
Цитат
То и първият албум е бездарен опит да правят метъл ама е по-добър от Meteora!

че те не са се и опитвали да правят метъл. Линкин Парк се покриват с моето разбиране за комерсия


Цитат
BLIND GUARDIAN - разбира се...много тъга ме обзе след излизането на Nightfall In Middle Earth - не обичам чак толкова театралност, не и от любима група.

въпрос на вкус. на мен "найтфола" ми е любимия албум. концепцията му ме вълнува, а и ми харесва "театралноста" за която говориш
gad
Съгласен съм за KoЯn
А се надявам Mortal Love да надскочат дебюта си
In Flames не вярвам да надскочат втория си албум - The Jester Race
A System Of A Down колко култови парчета имат от първия си албум...
Също Theatre of Tragedy не вярвам да надскочат Aegis, макар че не им е първи smile.gif

обаче всичките тея преценки са толкова относителни че няма повече накъде wink.gif
Beerzebub
Цитат(gad @ Jun 8 2004, 01:07 PM)
Също Theatre of Tragedy не вярвам да надскочат Aegis . . .

Няма!
След като изгониха вокалистката blink.gif ...
falio`
dam opredeleno Korn. V toq album v vsqko edno par4e se otkriva neshto razli4no ...kato zamisyl. 4esto edna grupa si hvashta edin na4in po-koito si pravi strukturata na pesnite i taka si kara dylgo, dokato v toq album ne e taka headbang[1].gif . muzikata i textovete sa dosta dobri. vtoriq album primerno syshto e qk ama ne moje da se sravqnava s paviq. sled 4tiq ve4e sqkash pravqt muzikata si taka 4e da imat po-golqma auditoriq. no se pak korn si e klasika!
/me plays Korn - Daddy
_SiegfrieD_
Цитат(Beelzebub @ Jun 8 2004, 12:42 PM)
Цитат(gad @ Jun 8 2004, 01:07 PM)
Също Theatre of Tragedy не вярвам да надскочат Aegis . . .

Няма!
След като изгониха вокалистката blink.gif ...

Според мен повечето Gothic групи не могат да надминат първите си албуми.
Също така и Amorphis-сега музиката им никак не ми харесва...
Ataegina
vinagi, kogato zapochvam da slusham grupi, koito imat poveche ot 3-4 albuma zapochvam s pyrviqt - obiknovenno pochti vinagi e naj-hubav...normalno e - shtom sa prodyljili.
a sega ne se seshtam za takiva grupi.
Beoulf
Цитат
Според мен повечето Gothic групи не могат да надминат първите си албуми.
Също така и Amorphis-сега музиката им никак не ми харесва...

с първото съм съгласен, но с второто...не особено.
мисля, че Amorphis никога не са били на ниво.
Мен ако питаш албума "Tales From The Thousand akes" е в стил 'бабешки дет метъл'.
но какво ли разбирам и аз...
InsArtTure
Dark Tranquillity nikoga nqma da napravqt ne6to kato skydancer-a
Edguy-nqma da povtorqt Kingdom Of Madness
Gamma Ray nqma da nadminat Land of the free
In Flames-lunar strain&subterrainean

Ima o6te mnoo

Angel Rebellion RULESSSSS
_SiegfrieD_
Цитат(Beoulf @ Jun 9 2004, 08:42 AM)
Цитат
Според мен повечето Gothic групи не могат да надминат първите си албуми.
Също така и Amorphis-сега музиката им никак не ми харесва...

с първото съм съгласен, но с второто...не особено.
мисля, че Amorphis никога не са били на ниво.
Мен ако питаш албума "Tales From The Thousand akes" е в стил 'бабешки дет метъл'.
но какво ли разбирам и аз...

Все пак като сравним старото им ниво със сегашното намираме огромна разлика.За мен тя е отрицателна,за някои положителна...всеки си има собствен вкус.
gad
Всъщност и аз на Amorphis винаги съм харесвал най-много Elegy и Tales from the thousand lakes
A Dark Tranquillity според мен стават все по-добри със всеки нов албум.
За готик групите не съм много съгласен..
А за вокалистката на Thearte не знаех, и се чудех що ми звучат по-различно :Р~
viglante
Za men takiva grupi sa:
Sonata arctica
W.A.S.P.
Annihilator
Axel Rudi Pell
Crimson Glory
Dream Theater
Riot
Virgin Steele

interseno mi e pove4e, koi grupi smqtate 4e sa bili v period na "bozadjijstvo" i sa se vyrnali obratno
falio`
rage against the machine(1992). toq album e na-dobyr. vtoriq koito izliza 4ak 1996 syshto me kefi, ima dosta dobri par4eta, no i toi i drugite dva ne mogat da se sravnqt s parviq
Hansi
Цитат(Beoulf @ Jun 8 2004, 08:42 AM)
BLIND GUARDIAN - разбира се...много тъга ме обзе след излизането на Nightfall In Middle Earth - не обичам чак толкова театралност, не и от любима група.
Никога няма да има албум като Tales From The Twilight World, Battalions Of Fear и (с предишното си име - Lucifer's Heritage) Symphony Of Doom.

Това разбира се си е твое мнение, но сигурно си единственият. Nightfall In Middle Earth е страхотен албум и според всички ревюто дето съм чел, а аз съм чел доста меко казано. Battalions Of Fear и Follow the Blind не са лоши албуми, но определено звучат по-скоро като демо записи, макар че има в някои страхотни песни като Valhalla и Majesty. А и вокалите на Hansi в тях не са толкова добри, това дори сам той го е споменавал. Tales From The Twilight World е страхотен албум, изпипан откъдето и да го погледнеш, но определено такива са и Somewhere Far Beyond и Imaginations from the Other Side и Nightfall In Middle Earth. a Night at the Opera е доста по различен и затова на мен не ми е особено по вкуса, но определено е доста добър албум.
viglante
Ne e edinstveniq!
Beerzebub
Цитат(gad @ Jun 9 2004, 12:47 PM)
А за вокалистката на Thearte не знаех, и се чудех що ми звучат по-различно :Р~

Всъщност тя напусна чак след Assembly, а те нямат по-нов албум (Или греша?!?!?). Иначе те с всеки следащ диск ставаха все по-електронни и това развитие на нещата е нормално, но с последния направиха огромен скок... доре, може би, твърде огромен. Ако направят маааалко по-китарна цялата работа и запазят електрониката, то няма да имат цена, според мен! icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Цитат(The_Rage @ Jun 9 2004, 02:05 PM)
rage against the machine(1992). toq album e na-dobyr. vtoriq koito izliza 4ak 1996 syshto me kefi, ima dosta dobri par4eta, no i toi i drugite dva ne mogat da se sravnqt s parviq

Това е адски вярно. Въпреки че двата следващи албума са в абсолютно същия стил. Групи като Rage Against The Machine правят големия удар като се появят отначало, защото правят нещо ново и уникално. После ако циклят на същия стил, хората ги обвиняват, че са станали безидейни. Ако предприемата някакво развитие, хората ги обвиняват, че са се продали(виж Korn). Не е лесно да си готина група, ей!
alpha prime
blaze
sillicon messiah icon_headbang[1].gif
ne 4e drugite sa lo6i no 1wiq cepi terakot

btw nekoi mai spomena mfkr slipknot punk.gif
Beoulf
Цитат
Това разбира се си е твое мнение, но сигурно си единственият. Nightfall In Middle Earth е страхотен албум и според всички ревюто дето съм чел, а аз съм чел доста меко казано. Battalions Of Fear и Follow the Blind не са лоши албуми, но определено звучат по-скоро като демо записи, макар че има в някои страхотни песни като Valhalla и Majesty. А и вокалите на Hansi в тях не са толкова добри, това дори сам той го е споменавал. Tales From The Twilight World е страхотен албум, изпипан откъдето и да го погледнеш, но определено такива са и Somewhere Far Beyond и Imaginations from the Other Side и Nightfall In Middle Earth. a Night at the Opera е доста по различен и затова на мен не ми е особено по вкуса, но определено е доста добър албум.

защо ли имам чувството, че в предишните ми изказвания на тема Guardian, Hansi все изнася една и съща лекция?!?
наясно съм, че Истинския Hansi смята гласа си в предните години за 'недоразвит', но това не ми забранява нищо, нали ?
наясна съм и че голям брой фенове предпочитат по-новото им, което е жалко, но разбира се - няма нищо лошо в това!
Warrior Of Ice
Нека и аз да дам едно мнение по въпроса Blind Guardian. Колкото и да са силни ранните им творби, в тях има много за изглаждане и усъвършенстване. Развитието на Blind Guardian като композитори и инструменталисти за мен достига своя връх именно в "Nightfall In Middle Earth" - най-емоционалния, най-сложния, най-техничния им албум... Стилът не е променен - просто е обогатен.
blood_freak
то няколко човека преди мен казаха ... но

Dimmu Borgir - For All Tid - 1994
Satyricon - Dark Medieval Times - 1994
Burzum - Burzum - 1992
Stormlord - Supreme Act Of War - 1999

поне за мен тези пръви албуми са върха, въпреки че групите се развиват на мен най ми харесват тези албуми от техните творчества

също и Immortal - Battles In The North - 1995
SepulTeraHead
Още един безумно точен пример се сетих:

Clawfinger - Deaf Dumb Blind
Не само че никога няма да го надминат, но няма и да го стигнат това ниво никога. \m/ The Truth \m/
CultofDeath
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jun 7 2004, 06:42 PM)
Darkthrone-и Hate Them не е лош албум,но не е на TRUE NORSK нивото на A Blaze In The Northern Sky, Under A Funeral Moon,Transilvanian Hunger,Panzerfaust,Goatlord,Total Death

Ахем. Първият албум на Darkthrone e Soulside Journey и категорично не е най-добрият.

А за Running Wild не съм съгласен, щото моя любим техен албум е Branded & Exiled. Но това вече е въпрос на вкус.
_SiegfrieD_
За Soulside Journey въобще и не говоря, защото е съвсем друг стил. Death.
SepulTeraHead
Не е първи... .... друг стил е.... .....
_SiegfrieD_
Ти пък сега за какво се обаждаш...
alpha prime
ахат никога няма да достигнат до нивото на походът
SepulTeraHead
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jun 24 2004, 12:47 PM)
Ти пък сега за какво се обаждаш...

Не бе... малко тъпи работи говорите. Не се ли усещате, бе хора!?!?!
Wolfheart
На Amorphis най-много харесвам Tounela и на второ място Tales From A Tousand Lakes. Последният им албум Far From The Sun е приятен за слушане, но е далече от класата на гореспоменатите два.

На Rotting Christ най-много харесвам Dead Poem и на второ място Sleep Of The Angels. Предните им албуми са много дървени, а следващия след Sleep... Cronos просто е крачки назад. Следващия след него също е безидеен.

На Crematory върха си остава Illusions и Awake. Believe също е добър албум, но му липсва нещо. А на последния още повече му липсва.

На Iced Earth най-велик си остава Dark Saga. В следващите им албуми има някоя песен, като Melancholy. А с новата пищялка за мене вече са друга група.

На Stratovarius най-ненадминати си остават Episode и Visions. А след последните събития с групата не ми се вярва да създадат нещо стойностно.

Dream Theater нямат друт албум, като Images And Words.

на Sepultura Beneath The Remains и Arise са им връхната точка. Предните им албуми са много дървени. Chaos A.D. е много добър албум. Roots е доста еднообразен и за мене един от най-слабите албуми с Max. А след Agains спрях да следя развитието им.
Warrior Of Ice
Цитат(wolfheart @ Jan 24 2005, 12:12 AM)
Dream Theater нямат друт албум, като Images And Words.

Смело се изказваш... Мислиш ли, че не можеха да правят препрочити на въпросния албум до тотално втръсване? wink.gif Безкрайно ги уважавам, задето предпочетоха да прокарват нови пътеки, вместо да тъпчат в старите, па макар и прокарани от тях...
AXE
Iron Maiden
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.