Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: BURZUM
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3
autumn
Dopuskam,4e i predi ste go obsyzhdali
ako e taka,mozhete da mi triete temata

Kazhete mi,kakvo vi e mnenieto za tozi 4ovek. Vse pove4e haresvam muzikata mu,makar 4e pove4e ot godina samo se my4eh da go razbera. Spored men toi e strahoten muzikant. Poslednite mu 2 albuma s nesto neveroqtno.

Edva li ste sporim mnogo za li4nostta mu. Gorql e cyrkvi, ubil e kitarista na grupata si Mayhem,bil e gadna nacistka svinq i t. n.

I vse pak za muzikata mu sy, slu6al vsqkakvi komentari.
Nikola Bathory
Точно пък последните два?! И във тях има доста готини неща, ама не са те най-доброто на Варг.
Иначе аз много му се кефя, не е най-добрия инструменталист на света, но талантът му е безспорен, пък и политическите му възгледи ме кефят. icon_headbang[1].gif
The Trooper
Цитат
ubil e kitarista na grupata si Mayhem

Gluposti na tyrkaleta-MayheM ne e grupata mu, a prosto e bil gost-muzikant za zapisite na De Mysteriis Dom Sathanas na MayheM, sviril e na bass
I ne samo ubil, osobeno jestoko e pratil v ada Euronymous (kitarista na MayheM i edin ot osnovnite ideolozi na BLACK METAL-a) 4rez ne znam si kolko probojdaniq s noj mat.gif
Warrior Of Ice
Цитат(The Trooper @ Jun 12 2004, 10:36 AM)
I ne samo ubil, osobeno jestoko e pratil v ada Euronymous (kitarista na MayheM i edin ot osnovnite ideolozi na BLACK METAL-a) 4rez ne znam si kolko probojdaniq s noj mat.gif

21 или 23, според различни източници... biggrin.gif

Инак за Burzum - велика музика, красиви визии, неповторима атмосфера. Доказателство, че и с малко изразни средства може да се постигне голямо звучене.
_SiegfrieD_
най-сетне такава тема:)
Така-Varg Vikernes е от хората,които страшно много са допринесли за развитието на Black метъла въобще и за появата на Pagan Black-a.За мен Burzum използва уникални изразни средства в Ambient периода си.Не мога да отрека,че тези произведения дават съвсем друг облик на блек метъла,въпреки че аз харесвам най-много първите албуми като Aske например.
Чела съм "Варгсмол" на Викернес,където той е изложил ясно идеологията си.Може малко да е полудял на тема арийска раса,но е и доста умен човек с големи познания в митологията,фолклора,нумерологията,окултизма и т.н.
autumn
Moga li da si namerq vyprosnoto proizvedenie v internet?
dano samo naistina ne e pylno s rasistki izcepki.


Za tova s Mayhem: OK,mozhe. Zna4i sa me podveli. Az ot black metal razbiram malko. Haresvam Burzum i drugi otdelni nesta. Tepyrva ste se zapoznavam s tozi stil.

Za poslednite 2 albuma: Ne sym kazal,4e sa nai-dobrite. Tolkova sa razli4ni,4e i duma ne mozhe da stava za sravnenie. Na men nai-mnogo mi haresvat. Ina4e Det Som Engang Var mi e liubimiqt ot drugite. Ne mogfa da kazha,koi e nai-dobyr.
Nikola Bathory
ооо, аз съм расист, я дайте да го прочета това, моля!! super.gif
_SiegfrieD_
Аз го имам,но на руски.Езиците ми вървят пък и уча този като втори в даскало,така че успявам да разбера главното.
Nikola Bathory
еее руски!! ужас... Съгласно хипотезата на Сепир и Уорф това си е един изостанал, туземски, нисш език!
Нямате ли го на нормален човешки език - сиреч без падежи? Български, английски или френски ще ми свърши работа. blink.gif
Твоя смерт
Цитат(Nikola Bathory @ Jun 13 2004, 06:15 AM)
еее руски!! ужас... Съгласно хипотезата на Сепир и Уорф това си е един изостанал, туземски, нисш език!
Нямате ли го на нормален човешки език - сиреч без падежи? Български, английски или френски ще ми свърши работа. blink.gif

Скоро никой няма да знае руски и ще е голяма привилегия отделни хора да са наясно с този "нисш туземски език" - ако смяташ, че френския и английския са по-стойностни - твоя работа. Но виж, да наричаш туземно - нещо, което просто не познаваш и не на място да цитираш глупави тези- вече не е кой знае какво постижение...
_SiegfrieD_
Не говори такива глупости за руския.Какво като има падежи-и немския ги има,само че с 2 по-малко.Знаеш ли колко полезни издания можеш да си намериш само на руски?Защо всички смятате,че е забутан език.Само заради СССР навремето ли?
BTW Vargsmol го има и на English,език,който владея доста сносно като се има в предвид,че съм в английска паралелка,но на мен ми попадна на руски.
synchu
Срам, срам, срам ... изключително възмутен съм N. Bathory, въпреки че си ми адаш и освен това също. Руския - "туземен и нисш" - ха! Използването на определение за принадлежност към дадена земя с обидно наклонение е това вече е своего рода падение само по себе си. Езикът на Пушкин, Толстой, Достоевски и Гогол, които предполагам не си преглеждал в оригинал, е експоненциално по-богат от твърде "простеещият" английски.

А по френски явно малко глаголи си спрягал...


PS. Зигфрид я намирам изключително права (макар и седнала сигур wink.gif ). Политическата и партийна обстановка има малко връзка с даден език. Да кажем даже никаква.

PPS. На Сепир и Уорф им предай "да ги таковат калинките", ако мога да цитирам кабелджията ("the cabelguy"), който вчера оправяше кабелната вкъщи...
Nikola Bathory
хм, аз се обосновах научно, за разлика от вас. Езикът определя мисленето. Хората, чийто майчин език е с падежи, имат по-различен - разбирай смотан - начин на мислене.
Тва тръгва още от Хумболд, той е в основата, а Сепир и Уорф доразработват и доказват това.
С развитието на езика падежите отпадат, това е еволюция на езика.
А за глаголите на френски - че какво лошо има в това да има един куп времена? Просто трябва да знаеш кое за какъв вид дейстивие е. Не като в руски - 3 времена, па върви се оправяй!!! ranting.gif Тва ако пък вече не е изостаналост...


едит - но да се върнем към темата. Откъде да намеря тази книга на английски? help.gif
synchu
Добре, извинявай - предай и на Хумболд "да го таковат калинките".

А сега да направим лек разбор на твоето писание:
- Къде по-точно, ако може да осветлиш овехтелия ми(от годините вероятно) ум се обосноваваш научно ? 'Щото позоваването, че някой някъде казал/писал нещо и цитата на едно изречение, което гласи - "това и това е изостанало, защото има падежи" е далеч от обосноваването. Да не говорим за извода, че щом има падежи и 3 времена то задължително е изостанал.

- И поради що "развитите езици", според теб, да нямат падежи.
Английския няма падежи щото просто никога не е имал и не е имало к'во да отпадне.
Немският, както спомена и Зигфрид пък има.

- Мда...това че имаш различен начин на мислене определено значи, че е "по-смотан". Верно е...кат тръгнеш от Ломоносов, Менделеев, минеш през Чайковски, плеядата руски писатели, които изброих и няма да повтарям, първият човек в космоса....сички са една банда смотаняци като цяло...дума да няма...ХА...- изразното средство определя мисленето - може да има известно влияние, но да го определя...

...и той Хитлер милият - бял, рус, синеок, висок между 1.75 - 1.85 - тва е човек - другите са изостанали и ergo на сапун...

Повече няма да пиша по въпроса, не стига че не е по темата, ами и се нервирам...
_SiegfrieD_
За ваше сведение старобългарският е имал 12 падежа!За сравнение руският има 6,а немския 4.
Падежната система в българския е отпаднала чак през 20 век и е заменена с предложна,която била доста по-сложна за усвояване от чужденци.
Nikola Bathory
Именно! 12 падежа - а сега - нула!!! Това е еволюция, развитие на езика - такова нещо в руски не се забелязва.
Това за чужденците не е вярно, английски и френски са точно като нашия в това отношение, така че им е много по-лесно да научат български, ако изобщо се хванат, де. Пък и това не е толкова важно - важни са естествените носители на езика, не чужденците.
_SiegfrieD_
И това,че нямаме падежи прави езика ни и нас нещо повече от другите?Интересна теория...
Beoulf
Цитат
Скоро никой няма да знае руски и ще е голяма привилегия отделни хора да са наясно с този "нисш туземски език" - ако смяташ, че френския и английския са по-стойностни - твоя работа. Но виж, да наричаш туземно - нещо, което просто не познаваш и не на място да цитираш глупави тези- вече не е кой знае какво постижение...


с това съм 100% съгласен.
в САЩ например знанието на този език е огромен плюс при търсене на работа, от този тип
InsArtTure
Tva za ezicite sie za otdelna tema, a bylgarskiqt si e dosta slojen, naravno s nemskiq. Angliiskiqt e dosta po prost samo deto ima mnogo bogata leksika.

Ina4e burzum biva! Ako ne be6e zakolql onzi moje bi 6te6e da e natrupal o6te kym diskografiqta si smile.gif
_SiegfrieD_
Та последните му албуми се записани в затвора,май...
autumn
Poslednite 2 struva mi se...
ama toi koga smqta da si hodi ot tam?
Nqkoi znae li,s kakvo smqta da se zanimava,kato izleze
do kolkoto mi e izvestno i toi e polu4il nqkakva mizhava prisyda kato Gahl.Mozhe i da se byrkam...
_SiegfrieD_
Цитат(Mormegil2 @ Jun 14 2004, 06:52 PM)
Poslednite 2 struva mi se...
ama toi koga smqta da si hodi ot tam?
Nqkoi znae li,s kakvo smqta da se zanimava,kato izleze
do kolkoto mi e izvestno i toi e polu4il nqkakva mizhava prisyda kato Gahl.Mozhe i da se byrkam...

21 години-максималната в Норвегия....
autumn
Muhahahahahaaaaaa!
kakvo e tova pravosydie?!
ako qm deca i bremenni zheni, pak li ste mi dadat 21 godini(osven,ako neme pratqt da se lekuvam)
_SiegfrieD_
И в България е така.В много редки случаи се дава доживотен затвор.А за най-тежки престъпления се смятат тези срещу държавата.
autumn
Ei tova e kymonizyma!
qvno ottogava e ostanal tozi zakon.(samo predpolagam)

Ami podsydimite sa banditi,s te im dadat malko zatvor.
ako sa nqkakvi psihopati,nisto ne im pre4i
_SiegfrieD_
При комунизма е имало смъртна присъда...
Не си наясно с правото, не се обаждай...
autumn
Znam,4e e imalo smyrtna prisyda
nai-4esto imenno za "prestyplenie srestu dyrzhavata"
Izrazil sym se kofti,ili ti ne si me razbrala nepravilno
Imah predvid,4e faktyt,4e za prestyplenie srestu dyrzhavata se dava nai-tezhkoto prestyplenie e nesto ostanalo ot komynizma. Naistina ne razbiram ot pravo pove4e ot pove4eto hora, no ne ideqta,4e individyt stoi pod obststvoto e edin ot belezite na komunizma.(i ne samo,razbira se)
Dobre,tova naistina e tvyrde otvle4en komentar:)
Твоя смерт
Цитат(Mormegil2 @ Jun 15 2004, 07:10 PM)
Ei tova e kymonizyma!
qvno ottogava e ostanal tozi zakon.(samo predpolagam)

Ami podsydimite sa banditi,s te im dadat malko zatvor.
ako sa nqkakvi psihopati,nisto ne im pre4i

Не мога да разбера какво Ви пречи да пишете на кирилица... Комунизмът е много обширна тема на разговор - съвсем ще се загуби нишката на настоящия топик.
Beerzebub
Цитат(Nikola Bathory @ Jun 13 2004, 09:15 AM)
еее руски!! ужас... Съгласно хипотезата на Сепир и Уорф това си е един изостанал, туземски, нисш език!
Нямате ли го на нормален човешки език - сиреч без падежи? Български, английски или френски ще ми свърши работа. blink.gif

Хаха...
Ники, изложи се, пич. Рядко попадам на такива глупости и на подобно вапиющо невежество. Туземен език бил... Т'ва просто ме отстреля!! За сведение точно той е по-близо до корените на славянските езици, отколкото българския, в който са навлезли доста чужди (предимно турски puke.gif) думи.
Скрий се, мамин златен и не се показвай повече!

А м/у другото нашият роден език е доста по-труден за чужденци, отколкото руския.
autumn
Цитат(Твоя смерт @ Jun 15 2004, 10:45 PM)
Цитат(Mormegil2 @ Jun 15 2004, 07:10 PM)
Ei tova e kymonizyma!
qvno ottogava e ostanal tozi zakon.(samo predpolagam)

Ami podsydimite sa banditi,s te im dadat malko zatvor.
ako sa nqkakvi psihopati,nisto ne im pre4i

Не мога да разбера какво Ви пречи да пишете на кирилица... Комунизмът е много обширна тема на разговор - съвсем ще се загуби нишката на настоящия топик.

oks,szglasen
na kirilica ne pi6a,stoto kompiutzra mi e takyv
ako moga ste napravq nesto
InsArtTure
Цитат
na kirilica ne pi6a,stoto kompiutzra mi e takyv

laugh.gif laugh.gif laugh.gif Абре не съм виждал компютър дет да не може на кирилица ама айде.

Абе Мормегил-ти да не си с Правец,а ? biggrin.gif
_SiegfrieD_
Пак са ми трили мнения....
blood_freak
BURZUM ми попадна края на миналата година на 1 диск имаше сичките 10 албума на мп3-ки + снимки + 1 клип + филмчета около осъждането му...

след време и много кратно слушане на албумите започна да ми харесва.. за мен фаворит албум е първия BURZUM - 1992 него сам го и превел от англ. на БГ ако някои има итерес мога да му го пратя wink.gif

P.S. поздравявам ви с BURZUM - WAR [my favorite song]
autumn
Цитат(InsArt†ure @ Jun 16 2004, 01:32 PM)
laugh.gif laugh.gif laugh.gif Абре не съм виждал компютър дет да не може на кирилица ама айде.

Абе Мормегил-ти да не си с Правец,а ? biggrin.gif

Ne, ama ne e bylgarski,a me myrzi da opravqm kirilicata
i v kraina smetka ne vizhdam,tova kakvo te byrka
aide da si zhiv i zdrav!
InsArtTure
Hi4 ne me byrka prosto mi be6e interesno .

Ajde i na tebe
Цитат
da si zhiv i zdrav!
Trolltaar
Burzum ми е един от любимите представители на Black metal-а, харесвам и идеологията му. Това кой е виновен за убийството на Euronymous така и няма да се разбере поради смъртта на единия от участниците в разпрата. След като прочетох книгата Lords of Chaos все си мисля, че може и Euronymous до голяма степен да е виновен за собствената си смърт, но както вече написах това май никога няма да излезе наяве.
Ето ви адрес откъдето може да прочетете Vargsmål на английски
http://www.feastofhateandfear.com/archives/vargs.html
или поне част от нея. не съм я проверявал да ли е цялата, защото си я имам на хартиен носител.

btw страшно много търся филма Satan Rides the Media / Satan Rir Media за download. може ли някой да ми помогне?
autumn
Mersi za link-a:)
kakyv e tozi film?
autumn
Btw, nqkoi da egledal filma na Dani Filth?
mai Cradle of Death se kazva6e
_SiegfrieD_
Как можеш да споменаваш този филм в темата за Burzum?
Не съм го гледала няма и да го гледам...
BTW Cradle Of Fear е...
Trolltaar
това е филм за палежите на църкви и изобщо за норвежката сцена тогава. гледал съм го на видео, но на некачествен запис и сега го търся! плащам на този, който ми го намери на носител различен от VHS.
autumn
dobre,nqma da govorq za tozi potresavasto typ film v tazi tema
samo ste povtorq,4e go namiram za mnogo TYP!
ludspamer
Туко-що прочетох, че Варг имал готови 9 парчета за нов албум. cool.gif Ма щял да излиза чак догодина sad.gif
Rolf
А дано! Аз очаквам нещо добро, все трябва да е посъбрал идеи. Представям си сега как лейбълите ще се избият за подобно култово събитие...
PitBull
Цитат(ludspamer @ Jul 7 2009, 05:38 AM) *
Туко-що прочетох, че Варг имал готови 9 парчета за нов албум. cool.gif Ма щял да излиза чак догодина sad.gif

Албумът или той?
Warrior Of Ice
Него го пуснаха преди месеци още. wink.gif
pungent_stench
Семпли от Belus :
http://www.amazon.co.uk/Belus/dp/B0036Y88Y...93&sr=301-4

Не е фейк.
EvilBowlOfCereal
Yeah baby! Нова работа на Варг, която е блек... радост най-сетне. blackmetal.gif
beyondtheblack
Какво се прехласвате по този расист-психопат, не мога да разбера.
Beyond the Grave
И ние не можем да разберем какво се прехласваш по изпедерастелия Сатир и активния му партньор, ама ей на.
pungent_stench
Цитат(beyondtheblack @ Feb 7 2010, 04:12 AM) *
Какво се прехласвате по този расист-психопат, не мога да разбера.

Еми кефим се на блек метъл. Ти не слушаш блек метъл и не го разбираш, така че... кво да спорим.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.