Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: С коя група прослушахте метъл?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Peter
Цитат(bgm @ Jul 16 2003, 12:35 AM)
Отделяйки фактът, че текстовете им са маса тъпи, отначало могат да звучат оригинално.

Tekstovete im sa... hm... leeeeeeeko tupi4ki, ama suvsem leko wink.gif tongue.gif
[UHA]rampage
Az poprincip slu6am nqkolko grupi:
Rammstein,
Rammstein i ponqkoga za raznoobrazie si puskam Rammstein smile.gif

No po metala ma "zapaliha" metallica
sled tqh minah na static-x i rammstein i ot 2 godini si sedq na 1 mqsto smile.gif
e i bicheto go slu6am
:>
Warrior Of Ice
bgm, за теб ако текстовете на Manowar са тъпи, за други не са... Въобще никой не е длъжен да споделя твоите представи и критерии за качество, така че изрази от рода на "еди-кво-си е яко тъпо" звучат смешно. Поне според мен Manowar имат доста разнообразни парчета (е, не казвам, че не се повтарят на моменти, но това е почти неизбежно).

Да се свързват Nightwish с групи като Manowar и Hammerfall, е меко казано нелепо. Самият изказ и послание са коренно различни, стилът е друг...
bgm
Определено стилът е друг, давах ги пример за други такива еднообразни групи.
SepulTeraHead
Абе Manowar са си тъпички според мене... dry.gif
Ама тва си е мойто менение. За тва не ги слушам... Ама въобще...
Warrior Of Ice
Цитат
Определено стилът е друг, давах ги пример за други такива еднообразни групи.


Прощавай, че пак ще се заяда, но нищо еднообразно не виждам в музиката на Nightwish. Имат както нежни, акустични парчета, така и мощни пауър песни, също и такива с готик елементи... А и еволюцията им като музиканти с всеки следващ албум е очевидна. Специално "Century Child" трудно може да се оприличи с нещо от ранното им творчество - много по-тежък и мрачен е, на моменти даже предизвиква усещането, че слушаш саундтрак към някой епичен филм.
Hansi
Цитат(bgm @ Jul 16 2003, 12:35 AM)
Като споменахте Меноуар, ми дадохте един много добър пример за това, което казвах.Отначало пускат те страшно интересни парчета и музика, всички лудват по тях и те повтарят този мотив в безброй албуми...явно са взели твърде присърце фразата, "Ако нещо си работи, не го сменяй".Отделяйки фактът, че текстовете им са маса тъпи, отначало могат да звучат оригинално.Но като повторят това нещо в няколко албума...хмм, те не се спряха да пеят за мечове, воини, мотори, кръв, убивай, хайл, килллл ааа.Схващате за какво говоря.Същото мога да кажа за Хамърфол, Найтуиш и куп други.Все пак в киломтричния си списък с мп3-ойки си държа към 10 парчета на тези групи, тхе бест, както му викат.

Е сега вече ме убеди, че изобщо не си слушал нито Manowar, нито Hammerfall, нито Nightwish. За Manowar първо им чуй всичко и тогава пак ми кажи че музиката им е една и съща, а за текстовете как да са коренно различни това е стил, ако бяха такива те нямаше да се казват Manowar. За Hammerfall и Nightwish няма какво да говоря, всеки който поне малко ги е слушал разбира, че са мещо смислено дори и да не ги харесва. С твоите заяждания ставаш вече банален и ако мислиш само да философстваш, отиди в някой форум за философия, а не само да ни лазиш по нервите с твоите заяждания. mat.gif mat.gif mat.gif mat.gif mat.gif mat.gif
bgm
Достатъчно съм слушал тези групи и съм си съставил все пак някакво мнение, тук го изказвам.Покажи ми къде държа някакъв язвителен тон, който може да се характеризира като заяждане.Защо приемате всичко, което не е по ваш вкус като заяждане?
Warrior Of Ice
Просто от твърденията ти личи незапознатост и са доста далеч от истината... но пък ако Nightwish действително ти се струват еднообразни, едва ли бих могъл да те убедя в противното.
Hansi
Цитат(bgm @ Jul 16 2003, 05:55 PM)
Достатъчно съм слушал тези групи и съм си съставил все пак някакво мнение, тук го изказвам.Покажи ми къде държа някакъв язвителен тон, който може да се характеризира като заяждане.Защо приемате всичко, което не е по ваш вкус като заяждане?

За да правиш такива категорични оценки не е достатъчно да си ги слушал достатъчно wink.gif и номално е едни групи да ти харесват, а други не, но не е нормално да правиш такива категорични оценки за групи за които милиони хора смятат, че текстовете и музиката им са смислени. Anti-everything май говори за това, а и не съм чул от теб нито едно положително мнение по кйто и да е въпрос. Само на тия им били тъпи текстовете, тия звучали имитаторски и т.н. та очевадно е че даваш категорични оценки за групи които явно не си слушал достатъчно, та ако не ти харесват кажи просто, че не ти харесват, защото другото вече ако не е заяждане не знам какво друго е.
Peter
tststs.. nqkoi da spomene ManOwaR i aideee... pak 6te ima "voini" kato u foruma na SME laugh.gif
SepulTeraHead
Поздрав - War Ensamble(нали заговорихме за войни..)

Стига де. И аз мисля същото като bgm. Manowar са смешни. Само не ми излизайте с това "ти не си слишал достатъчно" - опитах се да изслушам един албум но не успях. Няма смисъл да се занимавам с тях въобще повече.

Вас може да ви харесват, обаче не ми разправяйте колко са велики и така нататък...
T.M.F.
Scorpions - me zapaliha mene, "Love At First Sting" i "Crazy World".
Crafter
Може да са смешни, но... като музика са супер! Ама... зависи де. Дано не си вярват! АКО СИ ВЯРВАТ ЗНАЧИ СА ТЪПИ! ИНАЧЕ СА ПРОСТО ВЕЛИКИ!
Hansi
То и аз мисля същото за Sepultura и повече от една песен не успях да изслушам, ама да съм разправял някъде, че са смешни, това че аз не ги харесвам не означава, че те не са от най-добрите. А и въобще нямаше да започвам този спор, ако не бяха споменати и Hammerfall и Nightwish и това определено преля чашата. wine.gif smile.gif

А ако бяха споменати и Blind Guardian тогава вече щях да започна Трета световна война. wink.gif
Warrior Of Ice
Мани бе, Hansi, след като наскоро чух че Blind Guardian звучали като типична немска хеви банда, вече нищо не може да ме учуди... smile.gif

А колкото до Manowar - на някои хора може да им се виждат смешни, но това не прави приноса им към съвременната пауър сцена по-малък. Тъкмо затова са велики - защото много млади групи все още се учат и се вдъхновяват от тях.
Crafter
МЕНУОР КИЛЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗ!
Metanoia
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 17 2003, 08:34 AM)
Мани бе, Hansi, след като наскоро чух че Blind Guardian звучали като типична немска хеви банда, вече нищо не може да ме учуди... smile.gif

Мога да те препратя да поспориш малко и с hipodilski от TechBG ако си отворен. cool.gif wink.gif
Warrior Of Ice
Защо трябва да споря с него?
Peter
Ne be, s nikoi ne iskam da se karam ili ne6to takova... prosto izkazvam mnenie, nikoi ne e dlujen da se suglasqva, vseki ima pravo na li4no mnenie.. cool.gif
_SiegfrieD_
Определено Rammstein ме запалиха.
Забелязах,че повечето хора започват от нещо "по-леко" и с течение на времето вкусът им става "по-тежък"
Metanoia
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 18 2003, 08:47 AM)
Защо трябва да споря с него?

offtopic.gif Защото веднъж каза, че не те превъзхождам с нищо... та да ти дам достоен съперник тогава. wink.gif Не съм слушал всичко на Blind Guardian и не мога да тръгна да говоря глупости за това не искам да споря АЗ. ph34r.gif
Hansi
Цитат(Metanoia @ Jul 22 2003, 04:34 PM)
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 18 2003, 08:47 AM)
Защо трябва да споря с него?

offtopic.gif Защото веднъж каза, че не те превъзхождам с нищо... та да ти дам достоен съперник тогава. wink.gif Не съм слушал всичко на Blind Guardian и не мога да тръгна да говоря глупости за това не искам да споря АЗ. ph34r.gif

Чел съм доста негови мнения и мога да ти кажа, че е доста зле на тая тема и въобще не е достоен съперник.
Crafter
А сори че пак почвам за Менуор, но вероятно Сепул......... не може да изслуша цял техен албум, защото имат много големи инструментални части, които понякога дразнят....
Metanoia
Абе... в личен разговор ще говорим за него ако толкова искаш. wink.gif naughty.gif smoke.gif
Nuclear Man
Pri men biaha Alice Cooper i KISS, i do den-dneshen gi slusham s neistov KEF!
Inache na 12 chuh Aerosmith,i mnogo mi haresa! biggrin.gif
Jicata
Цитат(Nuclear Man @ Jul 23 2003, 03:21 PM)
Inache na 12 chuh Aerosmith,i mnogo mi haresa! biggrin.gif

И аз така, но не продължих да ги слушам дълго време.
veshticata
Kato se zamislq hard rock si slusham ot kakto se pomnq shtoto bashta mi e qko fen. A suznatelno purvo pochnah da slusham metal s Metallica (kolko originalno prozvucha wink.gif ) i Manowar . A i Guns'n'roses ma tqh rano rano gi zarqzah.
E veche ne slusham Manowar ot 96 nasam- za men lichno sa ednoobrazni(samo ne mi se nahvurlqite sega pls biggrin.gif ), no ne otricham prinosa im za metal scenata (i za moeto razvitie v pravilnata posoka:))
FuckMeJesus
Цитат
Jicata Posted on Jul 23 2003, 05:01 PM
--------------------------------------------------------------------------------
QUOTE (Nuclear Man @ Jul 23 2003, 03:21 PM)
Inache na 12 chuh Aerosmith,i mnogo mi haresa! 

И аз така, но не продължих да ги слушам дълго време. 


az puk Aerosmith si slu6am i do den dne6en...mnogo me radvat, prosto...zarejdat me punk.gif
SepulTeraHead
Цитат
Забелязах,че повечето хора започват от нещо "по-леко" и с течение на времето вкусът им става "по-тежък"

Когато бях малък повечето неща които слушам сега ме... плашеха huh.gif
Цитат
Kato se zamislq hard rock si slusham ot kakto se pomnq shtoto bashta mi e qko fen. A suznatelno purvo pochnah da slusham metal s Metallica (kolko originalno prozvucha  )

Мислех че съм единствен smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат
QUOTE 
Kato se zamislq hard rock si slusham ot kakto se pomnq shtoto bashta mi e qko fen. A suznatelno purvo pochnah da slusham metal s Metallica (kolko originalno prozvucha  )

Мислех че съм единствен 


Ами, Стефо... маса народ от нашето поколение са прослушали метъл с Metallica.
SepulTeraHead
Имах предвид по-скоро това че баща ми е як рок фен smile.gif
CyberBoy
Slayer.
Хмм малко ми е неудобно с една дума да отговарям ама нейсе.
ISTORIK
"Raise the dead" - Venom' 82
Crafter
О! КИБЕР! Какк си бе момче?

СЛЕЪР ЕСТЕСТВЕНО!

smile.gif

Много готин подпис, аватар и т.н. Ако решат да те цензурират ще помагам smile.gif
BELLA
PARADISE LOST
SepulTeraHead
Цитат
Много готин подпис, аватар и т.н. Ако решат да те цензурират ще помагам

dry.gif
bgm
CyberFuck, махай ги тия лайна оттам.Не всичка са на кабел. mad.gif
Peter
CyberBoy ti nazi li si?

Vzemi da pro4ete6 tova: http://unitedandstrong.hit.bg/statii/skinheads.htm
za6toto dosta ot skinarite s koito sum govoril izob6to nqmat ideq ot kude idva dvijenieto im...
Crafter
Цитат(Peter @ Jul 31 2003, 03:11 PM)
CyberBoy ti nazi li si?

Vzemi da pro4ete6 tova: http://unitedandstrong.hit.bg/statii/skinheads.htm
za6toto dosta ot skinarite s koito sum govoril izob6to nqmat ideq ot kude idva dvijenieto im...

По-скоро е пич, който обича родината си и т.н. БГМ, лайна защО? Щото са нацистки или щото... са големи?
Crafter
Статията не ми хареса изобщо! Пука ми какво мисли някъв професор, който не разбира нищо! А що се отнася до нео-наци има право. Общо взето е така!
Hansi
Цитат(Sturmfuhrera @ Jul 31 2003, 08:11 PM)
По-скоро е пич, който обича родината си и т.н. БГМ, лайна защО? Щото са нацистки или щото... са големи?

Да бе няма начин, те поне да знаеха какво е Родина и Патриот, макар че какво ли се учудвам те не знаят и какво е нацист и освен хитлеристки поздрави и Хитлер друго не знаят. А иначе и за двете, не ми се гледа на половин страница пречупен кръст докато чета.
babka
toy dolls
metallica
exploited
Crafter
Цитат(babka @ Jul 31 2003, 10:22 PM)
toy dolls
metallica
exploited

КВО?
SepulTeraHead
Цитат
toy dolls
metallica
exploited 

КВО?

Vij imeto na topica.

Цитат
По-скоро е пич, който обича родината си и т.н. БГМ, лайна защО? Щото са нацистки или щото... са големи?

Porewdniq 4ovek koito ne e 4el "Mein Kamp". Zamislete se. Daje za da e po lesno 6te vi go kaja v tupata rasistska ploskost w koqto razsujdavate:
NIE SME SLAVQNI.
Znaete li kakvo sa pravili nacistite s slavqnite?
SA6TOTO KATO S EVREITE I CIGANTE!!!!!!!!!


DA VI EBA I V OBI4ANETO NA RODINATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Peter
Цитат(Sturmfuhrera @ Jul 31 2003, 09:11 PM)
Цитат(Peter @ Jul 31 2003, 03:11 PM)
CyberBoy ti nazi li si?

Vzemi da pro4ete6 tova: http://unitedandstrong.hit.bg/statii/skinheads.htm
za6toto dosta ot skinarite s koito sum govoril izob6to nqmat ideq ot kude idva dvijenieto im...

По-скоро е пич, който обича родината си и т.н.

Dam... tova obqsnqva naziskata svastika v podpisa... laugh.gif

Цитат
Porewdniq 4ovek koito ne e 4el "Mein Kamp". Zamislete se. Daje za da e po lesno 6te vi go kaja v tupata rasistska ploskost w koqto razsujdavate:
NIE SME SLAVQNI.
Znaete li kakvo sa pravili nacistite s slavqnite?
SA6TOTO KATO S EVREITE I CIGANTE!!!!!!!!!


DA VI EBA I V OBI4ANETO NA RODINATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!


100% suglasen.
Peter
Sturmfuhrera koga 6te se nau4ite da pravite razlika mejdu nazi-skinhead i patriot?
Na kolko ot dne6nite nazita im puka za rod i rodina, za6toto mai pove4eto iskat samo da se sbiqt s nqkoi...
bgm
Карай, ще порастне и вероятно ще му дойде акъла в главата.

Не че ми се зачеква историческа тема, но в редакцията на планът "Ост", българите не са определени като славяни.
Peter
Цитат(Sturmfuhrera @ Jul 31 2003, 09:15 PM)
Статията не ми хареса изобщо! Пука ми какво мисли някъв професор, който не разбира нищо! А що се отнася до нео-наци има право. Общо взето е така!

Pi4a ne e profesor, a e ot Hardcore Crew-to. I qvno e dosta po-naqsno s istoriqta na skinarite ot golqma 4ast ot tqh, koeto e malko jalko i sme6no...

Цитат
Не че ми се зачеква историческа тема, но в редакцията на планът "Ост", българите не са определени като славяни.


Taka e. V na4aloto Hitler ne e bil siguren dali sme slavqni...
SepulTeraHead
Не че не е знаел, но по-скоро е добре е преценил че сме потенциални съюзници.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.