Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: mojesh li da se promenish ?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
ThrashIsNotDead
moje li chowek , slushaiki nqkakva muzika , naprimer metul , da promeni haraktera si , otnoshenieto si kum drugite , i izobshto vuzpriqtiqta si za okolniq svqt ?
Svetyl
Razbira se. Towa bi stanalo estestweno ako wnikne w muzikata. muzikata promenq, muzikata izgrajda, muzikata nadgrajda, muzikata usywyrshenstwa.
_SiegfrieD_
Напълно зависи от човека според мен.Пък и тази тема е мнооооого изтъркана вече.Не ми се пишат едни и същи неща по 1000 пъти...
Sadistic
Възможно е , но както каза _SiegfrieD_ зависи от човека.Главно от психиката и заобиклящата го среда
SepulTeraHead
Не. Не може. Характера му по начало определя каква музика ще слуша.... Не обратното.
giggle
Moje,na men mi se slu4i
HellCat
може много ясно! и на мен ми се случи!!! icon_headbang[1].gif
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 3 2004, 09:23 AM)
Не. Не може. Характера му по начало определя каква музика ще слуша.... Не обратното.

мне, не мисля че характера е нещо което се получава с раждането на човек, характера не е константа и се формулирамалко или много от всичко, което го заобикаля.
Nightmare
Музиката ... характерът ... характерът е променяща се величина, както каза и Sw1tched, а музиката, която слушаш, се определя от вътрешната ти нагласа. Но за това пък, колкото повече вникваш в избрания стил, толкова повече разбираш причината за съществуването му, разбираш идеята и може би ставаш нейн защитник? Продължител? Според мен всяко нещо достигнало и зародило се в душата ти оказва влияние ... и също така човек винаги може да се промени, запомнете го.
Crafter
Може, разбира се... и аз се промених... макар и не много...
_SiegfrieD_
Аз не съм се променила.Винаги съм си била същата гадина с пристрастеност към черното и среброто от малка tongue.gif
Nightmare
Ох, излъгах !!! Хората се променят - пример - аз при сегашната миризма на кюфтета на скара biggrin.gif
Nightmare
Цитат(Nightmare @ Jul 3 2004, 11:23 AM)
Ох, излъгах !!! Хората се променят - пример - аз при сегашната миризма на кюфтета на скара  biggrin.gif

..... Това все едно не съм го казвала boxed.gif
Sw1tched
Цитат(Nightmare @ Jul 3 2004, 03:30 PM)
Цитат(Nightmare @ Jul 3 2004, 11:23 AM)
Ох, излъгах !!! Хората се променят - пример - аз при сегашната миризма на кюфтета на скара   biggrin.gif

..... Това все едно не съм го казвала boxed.gif

Бързо натисни бутона "Редактор" и няма да ти се смеят много biggrin.gif
SepulTeraHead
Според мен леко бъркате нещата. Човек с течение на времето помъдрява и започва да разбира повече неща от само себе си, а вие го изкарвате че е заради музиката. Музиката въобще не те променя. По никакъв начин. Виждал съм метъли които са с всевъзможни характери, а уж слушат една и съща музика. Всичко е до някакви вродени нагаси, компания, интелект... подобни глупости...
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 3 2004, 06:38 PM)
Според мен леко бъркате нещата. Човек с течение на времето помъдрява и започва да разбира повече неща от само себе си, а вие го изкарвате че е заради музиката. Музиката въобще не те променя. По никакъв начин. Виждал съм метъли които са с всевъзможни характери, а уж слушат една и съща музика. Всичко е до някакви вродени нагаси, компания, интелект... подобни глупости...

каквото и да си говорим често музиката която слушаме определя до някъде компанията ни ..поне тази с която ни се иска да сме най-често..нещата са свързани
_SiegfrieD_
да-това за компанията е така.Знам метъли,които ходят с чалгари и просто не се запазват дълго такива...А музиката определя донякъде интересите.
Jicata
А какъв е смисъла въобще да се променяш, дееба!!!
Кво, не се харесвате ли? Кво? Ебати тъпото blink.gif
Промяната към това, което не си е тъпо нещо! puke.gif
Svetyl
Sega kato se zamislq... Abe ne znam dali muzikata me promeni. Samo che sled kato proslushah metal, predi tri godini, smenih kompaniite, stanah po-uweren. Moje da ne e bilo zaradi muzikata ne znam. Wsichko zawisi ot towa dali prosto q slushash, dali se stremish da wniknesh w neq ili dali nprawo priemash wsichko koeto prawqt liubimite ti izpylniteli i go powtarqsh. Sys sigurnost za nqkoi hora towa zwuchi typo, no az taka mislq.
No ne samo muzikata dawa wyzmojnost za promqna. Ima mnogo po wajni neshta koito biha nakarali chowek da se promeni.
SepulTeraHead
Цитат
Samo che sled kato proslushah metal, predi tri godini, smenih kompaniite, stanah po-uweren. Moje da ne e bilo zaradi muzikata ne znam

Характера се променя с годините. Порсто междувременно си слушал метъл...
Nightmare
Има и друга теория - всеки е различен, в малка или голяма степен от останалите, логично е и факторите да влияят на определените хора по различен начин. Музиката като цяло е нещо да го наречем незначително в човешкия живот!!! Една музика ... какво толкова, не е нещо, без което да не можеш да живееш, чиято загуба да не можеш да понесеш. По-скоро е спътник, който сам избираш, в зависимост какви възгледи и идеи защитаваш, спътник, в който откриваш себе си?! ... А защо не си зададете въпроса - Какво ви дава музиката? Защо по дяволите слушате точно това, а не другата крайност? ...
And one more thing - животът променя! Музиката може да вдъхва увереност, че не си сам на този свят, че не само ти мислиш по този начин, но да те промени ... трудно ... Преживяла съм прекалено много и резки метаморфози за кратко време, които се преобръщали ценностната ми система наопаки, но всичко е било плод на обстоятелствата ... в метъла намерих само и единствено едно блажено спокойствие ... спокойствие, че съм открила отражението на душата си ... най-после.

Много сериозно го раздавам в тази тема ... пфф
Nightmare
Цитат(Jicata @ Jul 3 2004, 08:36 PM)
А какъв е смисъла въобще да се променяш, дееба!!!
Кво, не се харесвате ли? Кво? Ебати тъпото blink.gif
Промяната към това, което не си е тъпо нещо! puke.gif

В повечето случаи промяната не зависи от самите нас !
Svetyl
Цитат
не е нещо, без което да не можеш да живееш, чиято загуба да не можеш да понесеш.


Abe ne znam... mene shte mi e super kofti ako zagubq heavyto...
_SiegfrieD_
След години евентуално може да смениш облеклото.Но ако смениш и музиката ще е вече жалко.Някои се отказват по свое собствено желание-кои как си реши.Някъде си спомням,че видях един подпис,който гласеше горе-долу това"Метълите се делят на "тру" и "ънтру".Разликата е,че първите си остават такива,а вторите стават чалгари".
Svetyl
Цитат
Метълите се делят на "тру" и "ънтру".Разликата е,че първите си остават такива,а вторите стават чалгари".


Mejdu drugoto ponqkoga towa e wqrno...
Nightmare
Но интересно дали, когато преминават от метъли в чалгари, променят и същността си? Не всички, които слушат чалга, заслужават презрението ви хах. Най-добрите ми приятели са такива и въпреки това имаме доста допирни точки в характера и възгледите smile.gif
Svetyl
Haha... i az imam dopirni tochki s nqkoi chalgari, no dam li im nqkoq po leka metal ili rock muzika, leko pozabrawqt chalgata...
SepulTeraHead
Nightmare - И аз намирам спокойствие в метъла, точно по начина по който си го описала. smile.gif Яко е да има съмишленици верно...
_SiegfrieD_
Цитат(Nightmare @ Jul 4 2004, 11:35 AM)
Но интересно дали, когато преминават от метъли в чалгари, променят и същността си? Не всички, които слушат чалга, заслужават презрението ви хах. Най-добрите ми приятели са такива и въпреки това имаме доста допирни точки в характера и възгледите smile.gif

Според теб възможно ли е истински метъл да стане чалгар или обратното?
Същност-тези прелетни птици,за които говориш нямат същност.Те са като отворени книги,които всеки може да чете и да напише нещо от себе си...
Nightmare
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 4 2004, 11:35 AM)
Цитат(Nightmare @ Jul 4 2004, 11:35 AM)
Но интересно дали, когато преминават от метъли в чалгари, променят и същността си? Не всички, които слушат чалга, заслужават презрението ви хах. Най-добрите ми приятели са такива и въпреки това имаме доста допирни точки в характера и възгледите  smile.gif

Според теб възможно ли е истински метъл да стане чалгар или обратното?
Същност-тези прелетни птици,за които говориш нямат същност.Те са като отворени книги,които всеки може да чете и да напише нещо от себе си...

Аман от тази чалга !!! Чалгата някакъв порок ли е случайно? Нещо непристойно? И стига с тези тру метъли ... като че ли е някаква титла ...
Тези прелетни птици, както ти ги наричаш, също са хора ! Може би малко ограничени ... tongue.gif
Nightmare
Сеп - Радвам се ! Точно от теб не съм очаквала да ме разбереш, а и аз така заплетено се изразих wink.gif
Sw1tched
Цитат(Nightmare @ Jul 4 2004, 02:48 PM)
Сеп - Радвам се ! Точно от теб не съм очаквала да ме разбереш, а и аз така заплетено се изразих wink.gif

*insert marriage proposal* ph34r.gif
_SiegfrieD_
Сеп е сутеньор!Внимавай! wink.gif
SepulTeraHead
STFU. Наистина какво говорите за слушането на чалга все едно е ебати порока. Това е просто музика. Човек я слуша за да си прекарва добре, по същия начин по който вие слушате нмякви войнствени тъпотии. А това дали хората са тъпи или са готини зависи изцяло от тях и няма нищо общо с музиката.
Цитат(Nightmare @ Jul 4 2004, 01:48 PM)
Сеп - Радвам се ! Точно от теб не съм очаквала да ме разбереш, а и аз така заплетено се изразих  wink.gif

Все едно съм най-големия тъпак тук... hmm.gif NP!
Nightmare
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 5 2004, 07:05 AM)
Цитат(Nightmare @ Jul 4 2004, 01:48 PM)
Сеп - Радвам се ! Точно от теб не съм очаквала да ме разбереш, а и аз така заплетено се изразих  wink.gif

Все едно съм най-големия тъпак тук... hmm.gif NP!

Мойте искрени извинения, господин Топузов smile.gif
Но много добре знаете, че не това имах впредвид ... btw иначе самоиронията е хубаво нещо wink.gif
_SiegfrieD_
Какво всички сме се вкoпчили в тази чалга.Това е музика,която не ни бърка=> не трябва да говорим толкова за нея.Ние обсъждаме повече чалга отколкото метъл.Хайде стига вече,а?
SepulTeraHead
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 5 2004, 12:30 PM)
Какво всички сме се вкoпчили в тази чалга.Това е музика,която не ни бърка=> не трябва да говорим толкова за нея.Ние обсъждаме повече чалга отколкото метъл.Хайде стига вече,а?

Койго казва това - miss-most-чалга-обсъждане-woman!!!!!111

Даваме чалгата просто като пример за другата крайност. Защото като музика и идеи е точно на другия полюс. А в същото време хората не са чак толкова различно. Извода е че музиката няма нищо общо.
Nightmare
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 5 2004, 10:30 AM)
Какво всички сме се вкoпчили в тази чалга.Това е музика,която не ни бърка=> не трябва да говорим толкова за нея.Ние обсъждаме повече чалга отколкото метъл.Хайде стига вече,а?

Толкова я мразите, че не можете да се спрете да я коментирате .... Прекалено ли е трудно да се абстрахирате от околното?? Да си живеете своя живот, да се радвате на своя живот ... Оставете другите ... и без вас ще се оправят.
НЕ на чалгата biggrin.gif
_SiegfrieD_
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 5 2004, 12:42 PM)
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 5 2004, 12:30 PM)
Какво всички сме се вкoпчили в тази чалга.Това е музика,която не ни бърка=> не трябва да говорим толкова за нея.Ние обсъждаме повече чалга отколкото метъл.Хайде стига вече,а?

Койго казва това - miss-most-чалга-обсъждане-woman!!!!!111

Даваме чалгата просто като пример за другата крайност. Защото като музика и идеи е точно на другия полюс. А в същото време хората не са чак толкова различно. Извода е че музиката няма нищо общо.

Да имаше време,когато наистина много се дразнех и я обсъждах.Но разбрах,че няма смисъл от тази "омраза" и само се надъхвам ненужно.Вече ми е все тая-така и така тази музика не я слушам.
Ами защо примерно не изтъквате поп или рап?Метълите от страните,където няма чалга,какво мислите плюят? wink.gif
SepulTeraHead
Цитат
Да имаше време,когато наистина много се дразнех и я обсъждах.

И кога беше това? Преди половин час?
_SiegfrieD_
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 5 2004, 12:50 PM)
Цитат
Да имаше време,когато наистина много се дразнех и я обсъждах.

И кога беше това? Преди половин час?

А това за Vader просто ми беше смешно.Много търсех една песен,която я няма в wazzzup.net и тръгнах да гледам по другите сървъри ако има нещо,но уви...
Nightmare
Ами какво ще плюят ... всичко освен "Свещения" метъл разбира се!
Фанатици ... психари ... tongue.gif Не могат да приемат различията smile.gif
Слушайте си това, което ви харесва, и толкова. Не се месете в предпочитанията на другите.
_SiegfrieD_
Цитат(Nightmare @ Jul 5 2004, 12:55 PM)
Ами какво ще плюят ... всичко освен "Свещения" метъл разбира се!
Фанатици ... психари ...  tongue.gif Не могат да приемат различията  smile.gif
Слушайте си това, което ви харесва, и толкова. Не се месете в предпочитанията на другите.

А ти разбери както означава "фанатик" и "психар" и не използвай такива гръмки изрази не на място wink.gif ...А иначе си права за музикалните предпочитания,но нищо ново под слънцето
Svetyl
Po dobre psihari, otkolkoto psihichno izostanali bye.gif
Nightmare
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 5 2004, 11:01 AM)
Цитат(Nightmare @ Jul 5 2004, 12:55 PM)
Ами какво ще плюят ... всичко освен "Свещения" метъл разбира се!
Фанатици ... психари ...  tongue.gif Не могат да приемат различията  smile.gif
Слушайте си това, което ви харесва, и толкова. Не се месете в предпочитанията на другите.

А ти разбери както означава "фанатик" и "психар" и не използвай такива гръмки изрази не на място wink.gif ...А иначе си права за музикалните предпочитания,но нищо ново под слънцето

Хахахаха SPARK Да не би да си приела думите ми на сериозно? С такива епитети (именно "ненамясто") се подчертава иронията, ама карай ... biggrin.gif
И щом съм права, най-накрая някой няма ли да се вслуша в истината ? tongue.gif
Да прибавим още едно правило към тези на форума - споменаването на думите "чалга" и "рап" да се забранят официално.
_SiegfrieD_
Цитат(Nightmare @ Jul 5 2004, 01:16 PM)
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 5 2004, 11:01 AM)
Цитат(Nightmare @ Jul 5 2004, 12:55 PM)
Ами какво ще плюят ... всичко освен "Свещения" метъл разбира се!
Фанатици ... психари ...  tongue.gif Не могат да приемат различията  smile.gif
Слушайте си това, което ви харесва, и толкова. Не се месете в предпочитанията на другите.

А ти разбери както означава "фанатик" и "психар" и не използвай такива гръмки изрази не на място wink.gif ...А иначе си права за музикалните предпочитания,но нищо ново под слънцето

Хахахаха SPARK Да не би да си приела думите ми на сериозно? С такива епитети (именно "ненамясто") се подчертава иронията, ама карай ... biggrin.gif
И щом съм права, най-накрая някой няма ли да се вслуша в истината ? tongue.gif
Да прибавим още едно правило към тези на форума - споменаването на думите "чалга" и "рап" да се забранят официално.

Не видя ли wink.gif ?Това пак е ирония...
И стига си ме принуждавала и аз да спамвам.Спирам вече пък ти ако искаш...
InsArtTure
Темата не е много добре озаглавена-да се промениш попринцип или от музиката само?
Иначе музиката променя-няма да давам солидни доводи!

А относно чалгата-поп със източни фолк елементи-Добра музика, но проблема при нас е, че са я създали така наречените "роми" и това доста ни дразни!

Не е ли така?
_SiegfrieD_
Не забравяй и приносът на сърбите в тази насока.Този вид музика идва точно от бивша Югославия,а после е доразвит...
InsArtTure
Ок де ама сигурно и там произлиза от техните цигани;не е ли така?
Sunforger
Не,от самите тях е.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.