Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Доколко са важни текстовете в метъла?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3
Metanoia
Много ми е интересно.
Просто форума е пълен с хора, които очевидно не си дават никаква сметка за нещата, които пеят любимците им. "Колкото е "по-здрав" албума е по-добър" ... "колкото е по-рано скопен вокала толкова групата е по-добра" и неща от сорта изобилстват и то за съжаление не само тук.
Не казвам, че аз не харесвам групи, които имат олигофренски текстове, но все пак си давам понякога сметка за смисъла на песните... а вие?

offtopic.gif П.П. Warrior Of Ice твоя отговор го знам. laugh.gif smoke.gif naughty.gif
Warrior Of Ice
Може и да го знаеш, но аз пак ще си го кажа... biggrin.gif

Има текстове и текстове. Вярно, когато се разглежда даден албум, музиката трябва да е на първо място, но тя не бива да се разграничава от текстовете - все пак групата ти дава двете неща заедно. Ако даден албум откъм музика е на достатъчно добро ниво, готов съм да простя безсмислието на текстовете. От друга страна, само смислени и "възвишени" текстове не могат много да помогнат на една музика, ако е безидейна.

Олигофренските текстове са готини, стига да не ги взимаш насериозно. Примерно Children Of Bodom пеят разни идиотщини, подплатени с доста черен (че и садистичен) хумор, но това не значи, че Alexi е кретен... Има групи, които в текстово отношение са достигнали завидни висоти - концептуални албуми като тези на Queensryche, Symphony X, Grave Digger и др. са пир за съзнанието. Лично аз много се кефя и на приказка, вплетена в музиката - нещо, което напоследък е залегнало в италианския пауър например (оглавяван от Rhapsody, разбира се).

А, и "And Justice For All" ми стана любим албум навремето както заради музиката, така и заради текстовете, които доста точно отразяват съвременната действителност...
SepulTeraHead
Аз много мразя когато текстовете не са на ниво. Или когато.. не значат нищо, а са просто някави думи които да звучат добре върху музиката. Последния път когато ме издразни албум заради това беше когато излезна Damage Done. Ами ебати... какво искат да кажат с тея текстове?!?!??!?! Единственото което "казават" в целия албум е че наистина могат да свирят на китари... и тва е. Fuck off!
Затова се кефя на hardcore - защото текстовете имат някакъв смисал и често мога да направя връзка между тях и моята дейсвителност.
You're coming to this world - with nothing except yourself
You'll leave this world - with nopthing except yourself...

Също обичам и Метъл групи като не пеят за глупости. Например Anthrax, Machine Head, Sepultura... както споменахте и Justice на Metallica Това е.

П.С. А аз лично повръщам всеки път като чуя приказка вплетена в музика.
Peter
SepulTeraHead CRO-MAGS RULZZZZZ!!!!

A ako trqbva da govorim za tekstove i az mnogo se draznq ot tupi i bezmisleni tekstove... kato naprimer na "Painkiller" na Judas Priest, pesenta e velika no teksta e prosto naredeni krasivi i vruzva6ti se dumi...

Spored men tekstovete na Hardcore i Punk bandite (istinskite Punk bandi, a ne pozjori kato Blink 182 i takiva razni...) sa nai-dobrite, za6toto sa za realni ne6ta, kooito mogat da se slu4at na vseki, a ne nqkakvi ligotii ili "veli4estveni vuzhvali na Satanata"...

No kude po dqvolite iz4eznaha smislenite tekstove? za6to ve4e nqma Punk bandi s ostri politi4eski liriki kato DEAD KENNEDYS naprimer:

Efficiency and progress is ours once more
Now that we have the Neutron bomb
It's nice and quick and clean and gets things done
Away with excess enemy
But no less value to property
No sense in war but perfect sense at home...
The sun beams down on a brand new day
No more welfare tax to pay
Unsightly slums gone up in flashing light
Jobless millions whisked away
At last we have more room to play
All systems go to kill the poor tonite
Gonna
Kill kill kill
Kill the poor
Kill the poor ...
Tonite


???


P.S.: SepulTeraHead specialen pozdrav za teb: "Street Justice" punk.gif A za bandata 6te se seti6 sam... tongue.gif
Sw1tched
Цитат
Ако даден албум откъм музика е на достатъчно добро ниво, готов съм да простя безсмислието на текстовете. От друга страна, само смислени и "възвишени" текстове не могат много да помогнат на една музика, ако е безидейна.

АБСОЛЮТНО съгласен.

Цитат
Лично аз много се кефя и на приказка, вплетена в музиката

супер...тъпо. Може би ако има някаква поука...ма да ти приказват за това как храбрия рицар получава красивата девойка, защото...е храбър blink.gif и така деца поуката е "убиите някой зъл тип и ще станете баровци"

Цитат
Spored men tekstovete na Hardcore i Punk bandite (istinskite Punk bandi, a ne pozjori kato Blink 182 i takiva razni...) sa nai-dobrite, za6toto sa za realni ne6ta, kooito mogat da se slu4at na vseki, a ne nqkakvi ligotii ili "veli4estveni vuzhvali na Satanata"...

да, ама..не съвсем. Много по-важно е да дадеш разрешение на, а не да констатираш даден проблем, да "нарисуваш" нещо нереално и да го посочиш като цел. Разбира се и ирониите в стил SOAD са добри и имат подобна функция.
Warrior Of Ice
Цитат
QUOTE 

Лично аз много се кефя и на приказка, вплетена в музиката 

супер...тъпо. Може би ако има някаква поука...ма да ти приказват за това как храбрия рицар получава красивата девойка, защото...е храбър  и така деца поуката е "убиите някой зъл тип и ще станете баровци"


Не става за това въпрос в текстовете, за които ти говоря... Фентъзито не се изчерпва само с елементарното противопоставяне на добро и зло, в него са залегнали немалко общочовешки проблеми - за войната, приятелството и предателството, за вътрешното развитие на личността, и т.н. - въобще то до голяма степен отразява човешката природа. И то не по-зле от социално ангажираните текстове на пънк бандите, да кажем.
Metanoia
Warrior Of Ice хем е прав, ама не съвсем. Съгласен съм, че във фентъзито може да има и много смисъл, ама не на мене тези, че в тези всичките банални приказки има нещо смислено. Имало е смисъл в първата. От там нататък си е чиста безидейност и който не може да измисли нещо по-умно започва с това... поне номера минава винаги. Не искам да дразня никой ама някой да се е сещал, че в албума на Manowar - Triumph of Steal онази първата песен, в която се говори за Ахил и т.н. всъщност е пълна глупост - в Древна Елада са правили оръжията от бронз главно...
То е същото като със сатанинските текстове. Аз за това се дразня (и не само това) от последния на Slipknot - яко са преписвали от Marilyn Manson на контролното по комерсия, но за разлика от него те разбрали-недоразбрали започнаха да се правят на сатанисти, а станаха само смешни. На Manson философията му поне е такава, че вижда нещата по малко по-различен начин... Докато Slipknot бяха дълбока група, с идеология, цел... И какво остана от тях?
За тоновете бездарни и позьорски блек групи не искам да говоря изобщо - там на всеки над 14 години с малко мозък му е ясно, че само гледат да наеб@т повече фенки... Е, блека не е само позьорски сатанизъм, ясно ми е.
Жалко ми е за групи като Meshuggah, които като ги разбрах какви глупости пеят вече никога няма да мога да ги възприема толкова насериозно...
Дразня се и от повечето прогресив групи, които освен да демонстрират каква техника имат друго не правят. Не само, че текстовете им са тъпи, ами и с музиката нищо не искат да кажат...
Има групи като My Dying Bride, които ползват само образи, разбираеми само за писалия текста... Това не е задължително да е безсмислен текст! Не всички могат да пишат като Джонатан Дейвис - 2 стиха да казват повече отколкото 99% от групите казват с цели албуми! Понякога текста не е нужен и ако нямаш какво да кажеш с него е по-добре да пееш само добре наредени думи отколкото идиотщини...
Айде стига съм обяснявал глупости... walkman.gif
Beerzebub
И ДА, и НЕ! Както каза някой по-горе има текстове и текстове!

А Damage Done е СТРАШЕН албум!!!
Peter
Dam... tekstovete sa dosta vajni, no ne ste li 4uvali pesni, za koito da si kajete "po dqvolite, kolko po-dobre bi bilo ako bqha ostavili pesenta bez tekst..."
Prosto ponqkoga i muzikata e dostatu4na za da izrazi vsi4ko... cool.gif
Warrior Of Ice
Е, има приказки и приказки. Както каза Sw1tched, в това за благородния рицар и девойката няма много дълбок смисъл, но фентъзито не е само това... biggrin.gif

Цитат
онази първата песен, в която се говори за Ахил и т.н. всъщност е пълна глупост - в Древна Елада са правили оръжията от бронз главно...
- разбира се, че са били от бронз, но ти пък издребняваш. Пеят steel по-скоро за благозвучие.

Цитат
За тоновете бездарни и позьорски блек групи не искам да говоря изобщо
- повечето сериозни блек банди отдавна изоставиха изнасилената тема за сатанизма...

Цитат
Дразня се и от повечето прогресив групи, които освен да демонстрират каква техника имат друго не правят. Не само, че текстовете им са тъпи, ами и с музиката нищо не искат да кажат...
- това че те не им разбираш музиката, си е твой проблем. Прогресив музикантите (като цяло) правят много стойностна музика - и като идея, и като изпълнение. Кажи ми кои банди са те разочаровали откъм текст, щото аз мога да ти кажа немалко такива, които са написали и доста смислени неща... Обобщението ти в случая е напълно неуместно. А това, че повечето прогресив изпълнители се увличат в показност, си е вярно, но като могат да свирят - защо да не го правят?
SepulTeraHead
Цитат
разбира се, че са били от бронз, но ти пък издребняваш. Пеят steel по-скоро за благозвучие.

А те дали имат представа за това... или те са истински хеви метъл братя и не им пука от такива неща...
Hansi
Без смислен текст, всяко парче ме дразни, такива пък с грешки направо ме влудяват. wink.gif
Относно Manowar имат страхотни текстове, но определено не са от "Triumph of Steel". smile.gif
Metanoia
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 11 2003, 08:12 AM)
Прогресив музикантите (като цяло) правят много стойностна музика - и като идея, и като изпълнение. Кажи ми кои банди са те разочаровали откъм текст, щото аз мога да ти кажа немалко такива, които са написали и доста смислени неща... Обобщението ти в случая е напълно неуместно. А това, че повечето прогресив изпълнители се увличат в показност, си е вярно, но като могат да свирят - защо да не го правят?

Виж какво, напълно съм съгласен, че правят стойностна музика. То и джаза е стойностна музика, ама като цяло рядко изразява нещо... С прогресива е същото... много свирене и малко замисъл... Едни могат да свирят, други да правят дълбокосмислена музика... рядко се събират и двете на едно място...

За другото - вече го казах...
Warrior Of Ice
Цитат
С прогресива е същото... много свирене и малко замисъл
- стига да поражда някакви чувства в слушателя, значи замисълът е осъществен...

SepulTeraHead, не знам дали са знаели... biggrin.gif
Tortured_soul
Цитат
С прогресива е същото... много свирене и малко замисъл

Napylno sym syglasen
rotor
Важното е да уважаваме мнението на другите.Не казвайте,че нещо е тъпо след като за човека, с който говорите то може да означава много.
Иначе аз почти никога не обръщам внимание на текстове.Е,сега обръщам вече,защото свиря,но пак като си купувам нещо повече,слушам музиката отколкото текстовете.Ако исках текстове щях да си купя стихотворения.
Щото като слушам Korn не искам да го слушам колко му е гадно и колко му е крив света и т.н.Надявам се да сте ме разбрали. tongue.gif
Sw1tched
има и нещо такова
Jicata
И аз също не обръщам особено голямо внимание на текстовете. Обичам самата музика, а пък когато тектовете са на ниво (все-пак ги разбирам..) се кефа много повече. За мен има голямо значение и самия стил на пеене. Не обичам много рапърските вокали. Определено мога да кажа, че текстовете на Sepultura ми харесват много, и на Rage Against The Machine ми харесват също, но абсолютно не мога да понасям стила на пеене на Zack De La Rocha. Дразни ме до побъркване. Особено ако слушам няколко тяхни песни една след друга mad.gif На хардкор групите ме кефят много текстовете и по стил и по смисъл. На Stone Sour ме дивят, струват ми се много искрени, Cannibal Corpse не ми се иска и да знам за какво пеят smile.gif) (е, сещам се..). По стил на пеене се понасят, а музиката е жестока.
SepulTeraHead
MACHINE HEAD имат яки текстове.

BOW DOWN TO NOONE
BOW DOWN TO NONE...
Metanoia
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 12 2003, 08:20 AM)
Цитат
С прогресива е същото... много свирене и малко замисъл
- стига да поражда някакви чувства в слушателя, значи замисълът е осъществен...

Е пък тука няма как да кажа, че не си прав. Друг е въпроса "какво чувство предизвикват", но това вече е оспоримо. Идеята на въпроса ми беше друга.
FuckMeJesus
az kato 4e li durja mnogo pove4e na muzikata, otkolkoto na tekstovete, no vupreki tova vinagi se interesuvam kakvo se pee.v smisul, vinagi slu6am tekstovete, no ako te ne sa dobri, tova ne vliqe na mnenieto mi za muzikata.spravka-black-a.mnogo gluposti ima ot vreme na vreme, no...tova e moqta muzika..........
Warrior Of Ice
Ако яка музика е комбинирана с безсмислен текст, ме хваща яд... защото и текстът е едно от нещата, които превръщат една песен в шедьовър (ако е достатъчно добра). Но видя ли глупав текст и елементарна музика - комбинацията е просто взривоопасна smile.gif.
Hansi
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 23 2003, 06:30 PM)
Ако яка музика е комбинирана с безсмислен текст, ме хваща яд... защото и текстът е едно от нещата, които превръщат една песен в шедьовър (ако е достатъчно добра). Но видя ли глупав текст и елементарна музика - комбинацията е просто взривоопасна smile.gif.

Определено си прав. Особено ме дразни като е на някоя група която знам, че могат да напишат и по-добра музика а и текст. Иначе то за някои за които е ясно, че не могат няма какво да ме дразни. wink.gif
_SiegfrieD_
Текстът е половината на всяка песен.Без хубав и смислен текст не става.Е вярно,има и такива,които си падат по стиховете на Шамара,но всички сме на различно ниво-не трябва да ги обвиняваме в това,че са се родили с по-скромни умствени възможности.Не са виновни за това. biggrin.gif
Nuclear Man
Daaaaamm...Poslednata Metallica ima zverski tupi tekstove-absolutno vsichki.Ama zverski tupi.Sravnenie sas "...And Justice For All", "St.Anger" zvuchi kato pisan ot vietnamtsi toku-shto nauchili neshto na English.Izkluchenie pravi "Frantic".Obache ostanaloto...Lele.
Shoot me again- mai stanaha mazohisti(I ain't dead yet)
All Within my hands - (kill,kill,kill,kill,kill,kill,kill,kill,lubimata duma na Amerikanskia narod)
St.Anger - "I am madly in anger with you"(bez komentar)
Albuma zvuchi prekrasno,no v tekstovo otnoshenie - pulna BOZA sas BANITSA (mixed cocktail)
RAPTOR
Аз не съм обръщал кой знае какво внимание на текстовете ... да речем - никакво. Просто ако звученето се напасва с музиката - това е. А пък после дори и да се пее "А ти, шибан кучи сине, дето слушаш това, отиди се гръмни и аз ще се изпикая на гроба ти!" сигурно пак ще ми хареса ... Нищо, че определено не слушам такива групи smile.gif Падам си по каки, а на фона - жица и барабани!
Наздраве wine.gif
Peter
Цитат(RAPTOR @ Jul 24 2003, 11:01 AM)
Падам си по каки, а на фона - жица и барабани!
Наздраве wine.gif

Ala Nightwish wink.gif laugh.gif rolleyes.gif
RAPTOR
Within Temptation, Evanescence, Lacuna Coil, дори и Arch Enemy (жена да пее death metal - още и се чудя ...).
Наздраве wine.gif
Sw1tched
Цитат(_SiegfrieD_ @ Jul 23 2003, 11:30 PM)
Е вярно,има и такива,които си падат по стиховете на Шамара,но всички сме на различно ниво-не трябва да ги обвиняваме в това,че са се родили с по-скромни умствени възможности.Не са виновни за това. biggrin.gif

offtopic.gif Аз пък съм склонен да твърдя че много по-важни са обстановката и обществото в което е живял индивида отколкото как се е родил. Демек виновни са си.

А иначе защо мислите че музиката не може да има послание и без текст??
Crafter
Може... но по-труъдно. И не всеки би го разбрал.
Hansi
Цитат(Sw1tched @ Jul 24 2003, 04:45 PM)
offtopic.gif Аз пък съм склонен да твърдя че много по-важни са обстановката и обществото в което е живял индивида отколкото как се е родил. Демек виновни са си.

А иначе защо мислите че музиката не може да има послание и без текст??

Абсолютно си прав. А иначе музиката определено може да има разбираемо послание и без текст, но става въпрос за музика с тъп, идиотски текст, а не за такава която е замислена да бъде без текст.
ISTORIK
Edin kolega, navremeto mi razpravyashe, 4e, za da RAZBERA tvor4estvoto na "Blind Guardian", tryabva da pro4eta vsi4ko na J. R. R. Tolkien, na Stephen King, na... na...

U4itelyat mi po kitara
(Hari Nigohosyan - mnogo e dobur, kakto kato u4itel, taka i kato kitarist, i kato jurnalist)
kaza, 4e ne e muzika, tova, koeto , za da go "razberesh",
trybva da si 4el cyal vagon knigi, predvaritelno.

Mnogo se smya na mnenieto na kolegata mi (ako i da e prav kolegata).

Tekstovete - hubavi sa na Motorhead. Na Venom ne sum se zamislyal mnogo - te po satanizma zalitat...
Hansi
Е това ме хвърли в тъч. wink.gif Просто за да разбереш по-лесно текста е хубаво да си чел Tolkien, като това важи само за албуми като "Nightfall in Middle-Earth" и песни като "Lord of the Rings" и то не в пълна степен и за тях.

За музиката е ясно, че ако трябва да прочетеш нещо за я разбираш, то почти никой нямаше да слуша каквото и да е подобно.
Warrior Of Ice
В интерес на истината, когато слушах за пръв път "Nightfall..." преди години, не хванах много от текстовете, защото не бях чел Силмарилиона. Ясно ми беше, че иде реч за величествена и трагична история (самата музика подсказва за това), но дотук... След като се запознах с книгата, доста неща ми се изясниха (като например "кой/какво, аджеба, е Feanor?!" biggrin.gif).
Metanoia
Има още едно нещо - един текст и изобщо смисъла на музиката може да се разбира от всеки по различен начин, пречупено през неговия мироглед и неговите преживявания. Мога да дам един напълно абсурден пример - Eyeless на Slipknot - в песента става въпрос за едни неща, обаче от моя гледна точка това напълно, до всяка дума описва отношенията ми с предпоследната ми приятелка.

При инструменталната музика положението е още по-лошо. Ако слушаш изпълнение на някое парче изсвирено от двама различни души можеш да си представиш съвсем различни неща, които те на практика са вложили в изсвирването му, а композитора е искал да каже съвсем друго. От това се получава една особена смесица от много чувства...

Е, има и някои групи (и по-точно техни песни), които са просто кристално ясни и прозрачни за какво се говори в тях... За мен това не е пълноценно изкуство - можеш да бъдеш напълно искрен и без да си буквален, а въпрос на еднаква настройка със слушателя е той да открие символиката в твоя текст. Примерно аз след много слушане на Black Voyage на My Dying Bride разбрах, че тези несвързани думи описват смъртта...
BELLA
съгласна съм с думите ти, именно това е хубавото, че всеки може да открие не6то свое си в нечие творчество. то това важи за вси4ки сфери на изкуството. аз в много от картините си слагам - така да се каже кодирани послания и след това питам тези които ги гледат какво разбират и странното е 4е става нето като пъзел- за6тото всеки вижда по една малка 4аст , а вси4ки тези малки 4асти правят цялостта на това, което съм заложила. вси4ко се пре4упва през преживяванията ни - били те съзнателни или подсъзнателни, за6тото всяко не6то оставя следи в нас, някои от тах откриваме след години, някои никога. в такива моменти си мисля колко уникално е на6ето съ6тествуване, колко безценен е всеки миг... и коилко 4есто ние приемаме не6тата за даденост и ги оценяваме когато са дале4 в миналото и не можем да ги върнем.... можем само да продължим напред biggrin.gif

а смъртта- стра6нота на смъртта е да се страхува6 от нея, а тя е просто един преход.
непознаването и предизвиква страх, а тя е не6то толкова нормално, но ние страдаме от егоизъм-и аз съм така.... страх ме е да не загубя хората, които оби4ам, но за себе си..... просто 6те мина отвъд и това ми зву4и по скоро приятно отколокото притеснително
FuckMeJesus
имаше преди време един конкурс за илюстрация на книга, наподобяваща по тематика "Властелинът..".Всяка рисунка беше описана подробно-как да стои...воинът например, накъде да гледа, как да е въоръжен..накрая обаче се получаваха толкова различни илюстрации, беше супер интересно да видиш как всеки е пречупил описаното през "неговия мироглед и неговите преживявания".същото е и с музиката-разни хора, разни идеали....
sodomicdream
интересно ми е винаги за какво се пее в песента и търся текстовете на всяка една песен. Нещо като мания rolleyes.gif
wqwrrr
Цитат(Warrior Of Ice @ Aug 9 2003, 04:25 PM) *
В интерес на истината, когато слушах за пръв път "Nightfall..." преди години, не хванах много от текстовете, защото не бях чел Силмарилиона. Ясно ми беше, че иде реч за величествена и трагична история (самата музика подсказва за това), но дотук... След като се запознах с книгата, доста неща ми се изясниха (като например "кой/какво, аджеба, е Feanor?!" biggrin.gif).

В същия този интерес, на мен ми трябваха около двайсе прослушвания за да разбера, за какво въобще става въпрос. В песента има адски много пряка реч и обяснения и докато не и изтеглих lyrics-ите не можах да я схвана..

Към sodomicdream: Като гледам и тази тема е доста стара.
Knut
Не са важни. Нали така и така болшинството пеят малоумия.
Ataegina
На мен са ми интересни тия текстове дето не мога да ги чуя - примерно диафрагмените арии на Children of Bodom са абсолютна загадка.
И въобще тия групи дето по принцип не искат да им се разбират текстовете, а свирят адски вдъхновено.
Warrior Of Ice
Никаква диафрагма няма при Children of Bodom, всичко е ларинкс. happy.gif
SepulTeraHead
Песен със силен текст, дори и с по-посредствена музика >>>>>>>>>>>>>> супер музика с някви излияния за това как вокала полива мушкатата на баба си

Затова харесвам Lamb of God.
Warrior Of Ice
Цитат(SepulTeraHead @ Jun 23 2007, 12:48 PM) *
Песен със силен текст, дори и с по-посредствена музика >>>>>>>>>>>>>> супер музика с някви излияния за това как вокала полива мушкатата на баба си

Няма как да се съглася. От (не)достойнствата на текста мога да се абстрахирам, но от тези на музиката - не.
SepulTeraHead
е аз точно обратното smile.gif
Ataegina
Те затова като направят стойностна кариера от максимум 10 години и тичкат да ги оперират от рак на гръкляна.

Абсолютно съгласна с тезата, че музиката е преди всичко звук - текста е бонус. Иначе може приказка да си разкажеш в съпровод с няколко тарамбуки и флейти. Друг е въпросът, че според мен музиката е вдъхновена от историята и от умелото съчетаване става шедьовър.
InsArtTure
Музиката и текстът са едно цяло. Ако едното куца, значи куца половината от цялата работа. Толкоз по темата. wink.gif
In_Flames
Според мен са мн важни когато текста е хубав и музиката е приятна става перфектно

ето и откъси от текстове който са доста силни :
Sonata Arctica - Wolf and raven
Let me go
Master, I hate you so
How can I sleep my nights
When my whole being cries

Dark empire - A soul divided
Searching in my mind Answers I seek to find Oh to know the truth Why my nightmares have Come to life How can I go on Left to be on my own Waiting for the day To close my eyes and leave this World... alone?

In Flames - Only for the weak
Sell me to infection, it is only for the weak
No need for sympathy, the misery that is me

Slipknot - People=Shit
Everybody hates me now, so fuck it
Blood's on my face and my hands, and I
Don't know why, I'm not afraid to cry
But that's none of your business
Whose life is it? Get it? See it? Feel it? Eat it?

Children of bodom - In your face
They want the world
I don't dare you... (bring it on)
It's my world you're in it
It'll take you down in a minute
Vlad
Абе добре е да има хубав и смислен текст, но водещо си е музиката. Примерно в гора и най-якия текст да измислиш кво от тва и без тва няма никой да го разбере laugh.gif Пък и е важно тва което пееш да го мислиш. Въпреки че има групи като Slayer които ги пеят тия неща не щото вярвали в тях, а щото звучи яко и се продава. Обаче музиката си им е супер.
wqwrrr
Според мен важността на текста към музиката зависи от много неща. Например при групи като Пинк Флойд текстовете са много важни, защото главно те допълват усещането за музиката. Аз много харесвам текстовете на Dark Tranquillity, защото успяват да се впишат в музиката по такъв начин, че да направят впечатление на слушателя и оказват голямо въздействие. Харесвам текстовете на Demons and Wizards, Rhapsody of Fire, Luca Turilli и други такива групи.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.