Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: DVD-то на Blind Guardian
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Warrior Of Ice
BLIND GUARDIAN - IMAGINATIONS THROUGH THE LOOKING GLASS



Вълнуващо, красиво, приказно! Такова е първото концертно DVD на немските доайени на пауър метъла Blind Guardian – и много повече! “Imaginations Through The Looking Glass” включва два диска: на първия имаме над два часа видео кадри от шоутата на групата в Кобург от лятото на 2003-та година, а на втория – много бонус материали (интервюта, снимки, making of и прочие), както и четири допълнителни лайв изпълнения от Щутгарт и Wacken Open Air 2002. Ще спра вниманието си върху първия диск, събрал подбрани песни от двата концерта на специално организирания миналогодишен фестивал. Още от първите акорди на “Time Stands Still”, последвала задължителната интродукция “War Of Wrath”, става ясно защо Blind Guardian са всепризнати за една от най-силните концертни пауър формации. Тотално раздаване, невероятен синхрон в свиренето, никакви технически грешки (като знаем колко изискващи от инструментална гледна точка са композициите им), силно сценично поведение и непрекъснат контакт с публиката. Hansi, с уникалния си емоционален глас, който с лекота взима партиите без да трепне и за миг, за пореден път затвърждава впечатленията ми, че е един от най-големите вокалисти в хеви метъла от последните петнадесет години. Като добавим неизчерпаемата енергия и перфекционизъм на Andre и Marcus, бясното тропане на виртуоза Thomen и плътното свирене на сесийния басист Oliver Holzwarth, се получава една неподправена лайв вакханалия, в която всичко е пресъздадено в пълно съответствие с оригинала! Групата се е постарала доколкото е възможно да не се повтаря с подбора на парчетата в неотдавна издадения двоен “Live”, но макар в последния да бяха събрани едни от най-обичаните им парчета, решението не е повод за притеснение. Blind Guardian просто нямат слаба или дори посредствена песен. За пръв път чуваме на живо многопластовата епика “And Then There Was Silence”, която дори без оркестрираното изобилие от звуци на студийната версия, звучи не по-малко разтърсващо. Светлинното шоу е много силно, постоянно се чувства и присъствието на тълпата, която всячески подкрепя бандата, припявайки текстовете на любимите си химни. Качеството на звука и картината в записа е идеално, както и представянето на самата група. “Imaginations Through The Looking Glass” е образцово DVD, надминаващо всякакви стандарти и очаквания.
Nikola Bathory
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 28 2004, 06:57 PM)
Blind Guardian просто нямат слаба или дори посредствена песен.

Леле, как може да го напишеш това! Просто така цялото ти ревю става под въпрос, само заради това изречение! Как да повярвам, че останалото е истина, щом това е очевидна лъжа?? w00t.gif

Не се обиждай, обаче. Просто страшно си се изхвърлил.
Warrior Of Ice
Лъжа за теб, истина за мен... wink.gif Какъв е смисълът да го пиша, ако не го вярвам?
SepulTeraHead
Той Ицо така обича да се изхвърля...

От къде да си го набавя това за да видя и аз за какво става въпрос?
Nikola Bathory
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 29 2004, 08:07 AM)
Какъв е смисълът да го пиша, ако не го вярвам?

Е как какъв, да накараш другите да го вярват, тоест да ги излъжеш.
Warrior Of Ice
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 29 2004, 10:10 AM)
От къде да си го набавя това за да видя и аз за какво става въпрос?

От SMF, откъде другаде... biggrin.gif Има едно отворено за рекламна цел DVD, само кажи на Сашо или Силвето да го пусне.
Hansi
Цитат(Nikola Bathory @ Jul 29 2004, 09:31 AM)
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 28 2004, 06:57 PM)
Blind Guardian просто нямат слаба или дори посредствена песен.

Леле, как може да го напишеш това! Просто така цялото ти ревю става под въпрос, само заради това изречение! Как да повярвам, че останалото е истина, щом това е очевидна лъжа?? w00t.gif

Не се обиждай, обаче. Просто страшно си се изхвърлил.

Не е лъжа, зависи от гледната точка. Слаба песен сравнено с какво? А ревюто е доста добро. Аз ако пишех ревю за това DVD щеше да ме обвиниш веднага, че цялото е пълна лъжа. wink.gif
SepulTeraHead
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 29 2004, 11:21 AM)
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 29 2004, 10:10 AM)
От къде да си го набавя това за да видя и аз за какво става въпрос?

От SMF, откъде другаде... biggrin.gif Има едно отворено за рекламна цел DVD, само кажи на Сашо или Силвето да го пусне.

Не ми е и минавало през ума да си го купувам wink.gif
rhapsody
Цитат(Nikola Bathory @ Jul 29 2004, 08:10 AM)
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 29 2004, 08:07 AM)
Какъв е смисълът да го пиша, ако не го вярвам?

Е как какъв, да накараш другите да го вярват, тоест да ги излъжеш.

FAKT E , 4E VAV VSQKO EDNO REVUE U4STVA MALKO ILI MNOGO SUBEKTIVNOTO MNENIE NA AVTORA. OBA4E PONE ZA MEN TEZI REVUTA SA PROSTO NASO4VA6TI -DAVAT INFORMACIQ ZA NOVI ILI MALKO POZNATI GRUPI I TEHNITE ALBUMI, DOKATO ZA GRUPI KATO BLIND GUARDIAN ,POZNATI NA POVE4ETO FENOVE, ILI SI VZIMA6 NOVOTO IM TVORENIE ILI NE! BEZ DA SE DVOUMI6 icon_headbang[1].gif guitar.gif
The Trooper
Цитат
DOKATO ZA GRUPI KATO BLIND GUARDIAN ,POZNATI NA POVE4ETO FENOVE, ILI SI VZIMA6 NOVOTO IM TVORENIE ILI NE! BEZ DA SE DVOUMI6 

Абсолютно подкрепям! Впрочем, Ицо, колко струва DVD-то? Удря ли петдесетачката?
Warrior Of Ice
Цитат(The Trooper @ Jul 30 2004, 11:50 AM)
Впрочем, Ицо, колко струва DVD-то? Удря ли петдесетачката?

45 лева е. За двата диска с всичко това в тях, бих дал и повече.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.