Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Ех, отиде ли си младостта?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Ol' Skull
На 15 съм секи ден си дрънкам на китарата 1-2 часа, понякога и повече. Засега сам се уча, но скоро ще тръгвам и при частен учител. Обаче всички ми повтарят, че е късно да се занимавам сериозно. Е вече и аз почвам така да си мисля mad.gif Вие какво мислите?
SepulTeraHead
Не ги слушай, ми се занимавай сериозно. Това е начина. Няма значение на колко години си. Трябва търпение - няма да можеш да свириш Dante's Inferno с една ръка докато с другата бродираш гоблени, скоро...
_SiegfrieD_
Никога не е късно.Това не е цигулка все пак и щом имаш мерак няма проблем.Не се отчайвай само wink.gif
Dragon's Bride
az ne svirq na kitara no sasto sam 4uvala 4e nqma zna4enie na kakva vazrast si ...sigurno stoto taino se nadqvam nqkoi den da moga da se nau4a da svirq na bass wub.gif taka 4e uspex
Ol' Skull
Мерси за съветите. Мисля да ги послушам biggrin.gif guitar.gif
Svetyl
Pich iskam samo da ti kaja che edin ot nai welikite za men kitaristi-Glen Tipton (Judas Priest) e pochnal da swiri na 18-19...
autumn
Joe Satriani e zapo4nal na 14. Ti si na 15. Ne vizhdam tova da e golqma razlika. Aide uspeh,pi4 wink.gif
Svetyl
Stranno, misleh che Satriani se e rodil s kitara w ryka...
Ol' Skull
Обнадеждаващо!
darga
izob6to ne e kusno:)))4rez teb 6te zajivee i moqta me4ta......
falio`
Цитат(Ol' Skull @ Aug 28 2004, 03:15 PM)
Мерси за съветите. Мисля да ги послушам biggrin.gif guitar.gif

am 4oek. trqq prosto da imash merak!!!! da iskash da svirish. i na 68 da si ako imash merak moe si drynkash i malko predi da umresh primerno shte iskarash nekfo koncert4e haha.
ne be mani glupostite. ama KOI TI E KAZAL 4E NA 15 E KUSNO DA SVIRISH? tfa e super zle. sega ako po4nesh uporito, na 20 shte gi ma4kash si4ki ebati.!! az iskam po-kysno da svirq i na kitara nqkfa akusti4na , shte sedna na nqkoe rub4e i shte praa baladi ahahah. are guitar.gif
Kevin Stark
Nqma wyzrast taka si e swiri6 i se nau4awa6. Trqbwa mnogo trud i malko taland kolkoto do u4itelq po dobre s nego ama wse pak i Jimi Hendrix sam se e nau4il smile.gif.

A da znae nqkoi dali za wokal ima wzrast smile.gif))
````````
И за мен какво остава да кажа:") Преди 1 седмица се запознах с един учител по класическа китара. Най - добрия в момента в Русе. Невероятен човек, който твърди, че изглежда толкова млад заради това, че е преподавател и представяте ли си обожава професията си. Той каза някакво име. Момче което учи в икономически техникум ...последните 3 години се запалва да свири... завършва консерватория и става чудесен музикант.

Той е бил по възрастен от теб.... така, че дерзай:") Няма нищо непостижимо.

П.П.

Ако ви покажат следното неравенство 1*35<7*5

и ви попитат дали е вярно, какво ще отговорите?
Nightmare
Ако 15 години е късно да се научиш да свириш на китара, то тогава мечтите ми отиват на вятъра ... Очевидно не е така! За това - напреееед guitar.gif
alpha prime
Цитат
Не ги слушай, ми се занимавай сериозно. Това е начина. Няма значение на колко години си. Трябва търпение - няма да можеш да свириш Dante's Inferno с една ръка докато с другата бродираш гоблени, скоро...

misli6 li 4e shaffer moje tongue.gif
Zdravko Peev
Цитат(Ol' Skull @ Aug 27 2004, 11:44 PM)
На 15 съм секи ден си дрънкам на китарата 1-2 часа, понякога и повече. Засега сам се уча, но скоро ще тръгвам и при частен учител. Обаче всички ми повтарят, че е късно да се занимавам сериозно. Е вече и аз почвам така да си мисля mad.gif Вие какво мислите?

Хората ти го казаха преди мен. Не е късно да се научиш, Нещата не зависят от възрастта, а изцяло от теб и твоето желание.
Само ще ти дам за пример бившия ми учител по класическа китара - човекът е открил китарата на 20 години. Дрънкал е само акорди и руски песни до около 30. Чул записи с класическа китара и решил да се научи. Да, ама тогава в България е нямало НИКОЙ, който да може да свири професионално на класическа китара. Човекът се хваща САМ с руските школи и става, до колкото ми е известно, първия учител по кл. китара. После започва да преподава в музикалното и от него са се учили останалите. Любен Хараламбиев е неговото име, респект bowdown.gif
Ataegina
не е късно просто по-дърт ще станеш известен tongue.gif
melhaer
heheh естествено, че не е късно.

Кърк Хамет е почнал да свири сериозно на 15 години и си е казал: "Давам си 5 години, за да стане нещо от мен, ако не, ще се захвана с нещо друго...", когато е на 21 Металика вече са издали Кил ем Ол...така че дерзай:)))
ISTORIK
Културата на движение и двигателната памет се тренират само със свирене, свирене, свирене.
InsArtTure
Е, дойдох и аз. На 17 съм, а не мога хич да свиря. Дали мога да се науча-няма друга причина ,която да ме спре освен собствената ми несериозност-ама никаква. И на мен много пъти са ми казвали-преди година-"къде си тръгнал да свириш на 16?хората се учат от 6 годишни" И аз се се ядосвам ама мога ли сам да реша на 6 че искам да се занимавам с китара, а? А когато и родителите ти въобще не може да им дойде на ума да те пратят на уроци докато си малък ranting.gif -трябва да поемеш нещата в свои ръце веднага щом разбереш,че искаш-или не веднага всичко зависи от теб.

Офф-заплетох се ама идеята ми е, че кат няма кой да те прати-сам се прати!
А сам можеш да се пратиш чак като си узрял wink.gif

Аз обаче сигурно няма да се науча-щот съм несериозник.....
Nightmare
Не трябва да подхождаш с такова съмнение още в началото, абстрахирай се от приказките на много "знаещите" и виж на какво си способен. Мисля, че никога не е късно, щом желание има ... Аз съм почти на 16 и смятам да се заема сериозно с музика след някой и друг месец.
Смятам да проявя и известна доза сериозност. biggrin.gif
Успех! guitar.gif
Simon-Philips
Bratleta po tozi vapros opredeleno imam kakvo da vi kaja.Ot Stara Zagora sum i v grada ima edna grupa kazvat se Perfect Strangers ne im se karaite che sa krali imeto tva e druga tema,no stava duma za kitarista im.Picha e na 17 a sus suvsem chista suvest moga da vi kaja che toi e ako ne nai dobriq to pone edin ot purvite v SVETA po kitara i tva ne vi go kazvam prosto ei taka.Malkiq kelesh koito na vsichkoto otgore e i cigane no vupreki tova az mnogo go obicham sloji v malkiq si Djob kitaristi kato Steve Vai,John Petrucci,Joe Satrianni i koi li oshte ne i na klasicheskata kitara ne se predstavq po zle sviri bez problemi Pacco,Al De Meola ae kvo da vi kaja genii.Ta misulta mi beshe davaite smelo specialno sus svireneto. Ne e vajno na kolko godini ste i koga shte se poluchi uspeha vajnoto e da se poluchi i da osmisli jivota ti zatova go pojelavam ne vsichki muzikanti ot vse sarce SVIRETE dori i ako shte da e samo za vas.Az ne poznavam po golqmo udovolstvie ot tova da izsvirish sam sus sobstvenite si race liubima pesen.Stiga tolkova sum drunkal mislq che me razbrahte icon_headbang[1].gif guitar.gif guitar.gif guitar.gif icon_headbang[1].gif
Sw1tched
Цитат
Az ne poznavam po golqmo udovolstvie ot tova da izsvirish sam sus sobstvenite si race liubima pesen

Пробвай да свириш сам със собствените си ръце собствена песен любима на други хора..това е много по-голямо удоволствие wink.gif
Simon-Philips
Vij sq Switched i tva go ima ama sluchvalo li ti se e primerno da izsvirish liubima pesen primerno na nqkoq kuha leika i da gledash kak onq/onaq iztupqvat a ti i ti iztupqvash i se vbesqvash i se chudish adjeba kak moje da ima toooooolkova mnogo prostotiq subrana na edno mqsto.Lichno za men kefa e po golqm ot dobre svurshenata rabota a veche ako kato go isvirish ima i koi da te razbere i da se izkefi s teb mnoo qsno che shte ti stane oshte po qko.Puk nakraq ako i piete po nqkoq rakiq po sluchaq kvo poveche moi da iskash drinks_drunk.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.