Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: 9ти Септември
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3
Frightmare
Toa па
Artillery
Къф фашизъм те гони бе вуйче!?! laugh.gif
gordost
Цитат(Svetyl @ Sep 9 2011, 04:15 PM) *
В уикипедия? Сериозно?

Тоо па с тая уикипедия, и там има верни неща, като да не повярваш. metal.gif


Цитат(t80 @ Sep 9 2012, 12:16 PM) *
Честита победа над фашизма, другари!

Яж ми члена, другарю! Много ми е интересно как 8000 нещастника на заплата при Сталин сте победили нещо, дето де факто го е нямало, а?
mental
НИКОГА ВЕЧЕ!!!
Svetyl
Цитат(gordost @ Sep 21 2012, 12:36 AM) *
Цитат(Svetyl @ Sep 9 2011, 04:15 PM) *
В уикипедия? Сериозно?

Тоо па с тая уикипедия, и там има верни неща, като да не повярваш. metal.gif

Така, така, има smile.gif На теб това ли ти е извора за обща култура?
gordost
Не е единственият определено, но понякога го ползвам. Нещо нередно ли има, пак питам? Един текст принципно е верен или грешен, а не в Уикипедия и извън нея. Има стотици "дебели книги", дето са пълни с глупости не по-малко от самата Уикипедия.
Svetyl
Щом е само "понякога", няма нищо нередно. И все пак българската уикипедия, ПО МОЕ МНЕНИЕ, е само за справки.
gordost
В английската е по-кофти ситуацията - все пак там пише, че България е основана 1878 г. примерно. Както и редица тенденциозни статии срещу неудобни неща. (Не визирам единствено национал-социализма.) Въпреки всичко в научната част мисля, че е малко по-добре ситуацията. Честно казано дразни ме подигравателният (хм) тон, с който си служиш за уикипедия понякога - независимо дали е написано там или не ако е вярно, значи е вярно. Факт.
Svetyl
Както казах - уикипедията е прекрасна за справки. За другото ползвам книги smile.gif
gordost
Книги е доста общо понятие. И Ерих фон Деникен пише книги, ама все глупости ги реди.
Svetyl
Не смятам, че имам нужда да конкретизирам каквото и да е. smile.gif Ако не друго то поне магистратурата ме научи да си подбирам качествено литературата smile.gif
gordost
^

Искрено се радвам, че магистратурата ти е била полезна. smile.gif
Svetyl
Беше и продължава да бъде smile.gif Но стига офтопик.
gordost
А темата е именно: Защо комунистите и до днес лъжат, че в България е имало някога фашизъм?! Девети септември е най-черният и антибългарски ден в новата ни история!!!
Artillery
Отговора е ясен - за да имат достатъчно добър повод да вземат властта на 9-и и съответно за да има за какво да бутнат в лагерите досегашните управляващи, чиновници и тн., а и за да копи-пейстнат съветския модел - партизани и борба срещу монархо-фашизма.
gordost
Това е ясно, естествено, но тъпотията е, че тая лъжа продължава и до днес и петни името на последният български монарх.
Artillery
Тая лъжа ще си продължава докато има тъпаци гласуващи за Сергей и шайката му и празнуващи с него на Бузлуджа. Когато една лъжа бъде повторена 1000 пъти постепенно се превръща в истина, болшинството овчи хорица когато са чували нещо хиляди пъти просто го приемат за даденост и не се наемат да проверяват достоверността му.
t80
Честит празник, другари!
Медаров
Честито, честито...

http://vbox7.com/play:e571eab9
the_fire_eye
Не е зле да се отбележи, че не само комунистите са управлявали чрез терор. Буржоазната власт е преследвала всички, които са се осмелявали да вдигнат глас срещу статуквото, независимо с какви средства - безсмислените убийства на стотици невинни хора след Септемврийското въстание(а то е продукт от свалянето на БЗНС и юнските бунтове на селското население и "Оранжевата гвардия") .Пример - Гео Милев. Човека писал стихове и дори не е бил член на комунистическата партия. Повикан е за "малка справка" в полицията и изчезва безследно. Звучи ли ви познато?
Също така след атентата в "Света Неделя" освен терористите са затворени и осъдени много хора - предимно от интелигенцията и други "неудобни" в т.нар. "Априлски събития". Всички неудобни са били репресирани, затваряни, разстрелвани, в най-добрия случай - "с отнети граждански права" за определен срок. Демократично?
Независимо кои са на власт, борбата срещу опозицията е жестока. Пример - ямболските комунисти, които устройват мирен протест в центъра на града. БЗНС и армията идват с картечници.
Някои говореха за демократично избрано правителство - историята ни е пълна с преврати, повечето от които нямат нищо общо с интересите на хората, а на демократичността на вота Алеко Константинов е посветил една глава от "Бай Ганьо" и "По изборите в Свищов". Нищо не си е измислил. Сега е същото - с циганите, с парите/алкохола и с байганьовците.
В заключение, терора и репресиите не са комунистически патент. Средствата остават едни и същи. Само ползвателите им (партиите) се сменят. Властта корумпира. Стефан Стамболов - революционен ръководител на Старозагорски окръг и поет заедно с Ботев. Стефан Стамболов - диктаторът с желязна ръка, напълнил затворите с политическите си противници, ограничил свободата на словото. Като че ли са 2 различни човека. Георги Димитров - защитавал на Лайпцигския процес не само идеите си, но и България. Впоследствие пионка на Сталин и запомнен от Антон Страшимиров като "погаврил се с народните надежди и забягнал"(след краха на Септемврийското въстание). Списъка може да продължи безкрайно.
Аз не деля на добри и лоши герои. Според мен не може дори да се каже със сигурност кои са било по-малкото зло. Затова отбелязвам 9ти като важна за България дата. Без лоши чувства.

Аз отбелязвам 9ти като важен за България ден. Без лоши чувства.
gordost
Цитат(the_fire_eye @ Sep 10 2013, 10:41 AM) *
Не е зле да се отбележи, че не само комунистите са управлявали чрез терор. Буржоазната власт е преследвала всички, които са се осмелявали да вдигнат глас срещу статуквото, независимо с какви средства - безсмислените убийства на стотици невинни хора след Септемврийското въстание(а то е продукт от свалянето на БЗНС и юнските бунтове на селското население и "Оранжевата гвардия") .Пример - Гео Милев. Човека писал стихове и дори не е бил член на комунистическата партия. Повикан е за "малка справка" в полицията и изчезва безследно. Звучи ли ви познато?
Също така след атентата в "Света Неделя" освен терористите са затворени и осъдени много хора - предимно от интелигенцията и други "неудобни" в т.нар. "Априлски събития". Всички неудобни са били репресирани, затваряни, разстрелвани, в най-добрия случай - "с отнети граждански права" за определен срок. Демократично?
Независимо кои са на власт, борбата срещу опозицията е жестока. Пример - ямболските комунисти, които устройват мирен протест в центъра на града. БЗНС и армията идват с картечници.
Някои говореха за демократично избрано правителство - историята ни е пълна с преврати, повечето от които нямат нищо общо с интересите на хората, а на демократичността на вота Алеко Константинов е посветил една глава от "Бай Ганьо" и "По изборите в Свищов". Нищо не си е измислил. Сега е същото - с циганите, с парите/алкохола и с байганьовците.
В заключение, терора и репресиите не са комунистически патент. Средствата остават едни и същи. Само ползвателите им (партиите) се сменят. Властта корумпира. Стефан Стамболов - революционен ръководител на Старозагорски окръг и поет заедно с Ботев. Стефан Стамболов - диктаторът с желязна ръка, напълнил затворите с политическите си противници, ограничил свободата на словото. Като че ли са 2 различни човека. Георги Димитров - защитавал на Лайпцигския процес не само идеите си, но и България. Впоследствие пионка на Сталин и запомнен от Антон Страшимиров като "погаврил се с народните надежди и забягнал"(след краха на Септемврийското въстание). Списъка може да продължи безкрайно.
Аз не деля на добри и лоши герои. Според мен не може дори да се каже със сигурност кои са било по-малкото зло. Затова отбелязвам 9ти като важна за България дата. Без лоши чувства.

Аз отбелязвам 9ти като важен за България ден. Без лоши чувства.

Само да не излезе, че "случайно" си с червена жилка.
Заради хора като горният никога няма да се оправи България!
Без лоши чувства!
t80
Честита победа над фашизма!
LordZombie
^
Я ходи се прегледай някъде.
Slash
Писмо до Ванка с танка

Пиша ти от Плевен, драги Ванка.
Помниш ли кагда пришол със танка?
Беше млад, но се държеше мъжки.
Зарази семейството ми с въшки…

Взе на мама златните пендари
и дори галошите ми стари.
Помниш ли, как кушаше картошки?
Наконец забърса три кокошки.

После си преспал със какa Сия
и изпил си всичката ракия.
А след време чухме и мълвата,
че си гръмнал тате във главата!

Длъжен бях да те обичам, Ваня.
Даже кръстих дъщеря си Маня.
Залъкът си давахме насила
на Русия – тая дива сила.

После цели девет петилетки
грабихте уран и руди редки.
Грабихте и жито, папироси…
Зарад тебе ходим голи-боси!

Дружбата ни беше “свята”, “чиста”.
Ние всички хранехме танкиста.
А пък ти ни пазеше със танка
и ни взе последната луканка…

Пазеше и немците, и чехите.
Ние тук възпявахме успехите.
С паметник стърчиш ни на главата
и скверниш небето и земята.


Радой Ралин
badfish
Мъдрите хора са казали: "Откъдето е минал комунизма-цвете не е поникнало"
Scanspeak
Най-видимо е това като отиде човек в Източна Германия - изоставени огромни сгради с изпотрошени стъкла, хората все още са с ниски за Германия заплати, 16 години по-късно и след солидно количество пари, налети от Западна Германия, самият начин на мислене на по-възрастните е променен, всичко е някак си хаотично спрямо гледката в Дюселдорф, Есен и др. Прескачаш само на 100-на километра на Запад и вече разбираш ръката на комунизма какъв ефект е имала, като там са наливани пари като граница на Варшавския договор за да изглежда лъскав и да върви пропагандата.
t80
Честит национален празник!
t80
Да живее 9 септември – донесъл смърт на фашизма и свобода на народа в България!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.