Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Бойкотът на българските GSM-оператори продължава!
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Peter
http://bulgaria.indymedia.org/feature/disp...y/900/index.php

В началото на месец семтември 2004, потребители, недоволни от цените на мобилните услуги в България, предлагани от Глобул и МТел, предприеха акция-протест с цел мобилните оператори да обърнат внимание на исканията и желанията на своите клиенти. Протестът се изразяваше в инициативата всички недоволни от прекалено високите цени на мобилните услуги в България да изключат мобилните си телефони на 1 и след това 6 септември, 2004 в интервалите от 10:00 до 12:00 и от 14:00 до 16:00 часа. Идеята се зароди няколко седмици по-рано във форума на Mobile Bulgaria, където и в момента има дискусии по тази тема.

Следващата дата за протеста най-вероятно ще е 15 октомври, като се очаква да се включат много повече от първите два бойкота. Процесът на огранизация бе абсолютно децентрализиран и базиран на консенсус, без "лидери". Разбира се имаше опити за провокации, за "взимане на интервюта от главните организатори", опити от страна на МТел и Глобул за разкриване на анонимността на изготвилите сайтовете за бойкота хора, но те не успяха.

Мобилните комуникации в почти всички европейски страни са в пъти по-евтини от тези в България. Като се има предвид стандартът на живот в западноевропейските държави, разликата става още по-очевидна.

Още по темата:
http://bulgaria.indymedia.org/newswire/dis...y/729/index.php
http://bulgaria.indymedia.org/newswire/dis...y/767/index.php
http://bulgaria.indymedia.org/newswire/dis...y/801/index.php

___________________________________________________
Мисля че идеята е доста добра...
SepulTeraHead
За 15 лева ми дават 30 часа. За какво говориш по дяволите!!?!?!??!?!?!?
Peter
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 2 2004, 09:41 AM)
За 15 лева ми дават 30 часа. За какво говориш по дяволите!!?!?!??!?!?!?

Каква карта ползваш?
alpha prime
az polzwam prima i sym dowolen .namaliha cenata s baq pari w pozsledno wreme
imenno ot 1.10 do 0.78 lewa a tretiqt operator skoro wliza wink.gif
da wi sera na protestite s izwinenie. imame 2 operatora ne 120 za da butnat tolkowa cenite . ako ne ste dowolni... ne pozlwaite gsm-i ebati wink.gif
a ako ne si dowolen ot prima ili b-connect pla6taisi taksi i e ewtino

basi w taq syrjawa wseki protestira za ne6to
aide iaz6ase prisyedinq
protestiram 4e trqbwa6e taq sutrin da se kypq a ne w4era we4erta 6toto sykwartirantkata pozlwa6e banqta... headbang[1].gif
aide nacionalen protest sre6tu sykwartirantite neka wsi4ki se prisyedinqt w00t.gif w00t.gif bye.gif
Injudicator
Цитат(Peter @ Oct 1 2004, 09:22 PM)
http://bulgaria.indymedia.org/feature/disp...y/900/index.php

В началото на месец семтември 2004, потребители, недоволни от цените на мобилните услуги в България, предлагани от Глобул и МТел, предприеха акция-протест с цел мобилните оператори да обърнат внимание на исканията и желанията на своите клиенти. Протестът се изразяваше в инициативата всички недоволни от прекалено високите цени на мобилните услуги в България да изключат мобилните си телефони на 1 и след това 6 септември, 2004 в интервалите от 10:00 до 12:00 и от 14:00 до 16:00 часа. Идеята се зароди няколко седмици по-рано във форума на Mobile Bulgaria, където и в момента има дискусии по тази тема.

Следващата дата за протеста най-вероятно ще е 15 октомври, като се очаква да се включат много повече от първите два бойкота. Процесът на огранизация бе абсолютно децентрализиран и базиран на консенсус, без "лидери". Разбира се имаше опити за провокации, за "взимане на интервюта от главните организатори", опити от страна на МТел и Глобул за разкриване на анонимността на изготвилите сайтовете за бойкота хора, но те не успяха.

Мобилните комуникации в почти всички европейски страни са в пъти по-евтини от тези в България. Като се има предвид стандартът на живот в западноевропейските държави, разликата става още по-очевидна.

Още по темата:
http://bulgaria.indymedia.org/newswire/dis...y/729/index.php
http://bulgaria.indymedia.org/newswire/dis...y/767/index.php
http://bulgaria.indymedia.org/newswire/dis...y/801/index.php

___________________________________________________
Мисля че идеята е доста добра...

вярно е че е чуждестранните оператори са по-евтини ама те карат да сключиш догори за по една две години иначе не ти дават яки тарифи(или безплатен телефон-тва лято бях в Германия и щях да падна кат видях на витрината на един магазин най-новия модел Nokia за 1.99 евро w00t.gif ама после разбрах за тия договори)Кквто и да е тарифите на наште 2 компании пак са си високи и смятам че трябва да се намалят с цел привличане на повче клиенти.Вместо да направят gsm-те евини че да може цяла България да се снабди та да може да печелят после от това,те нещо се възгордяха и не намалят цените.Сестра ми примерно не говори чак толкова много на месец ама сметката и от м-тел винаги е над 100лв mat.gif
alpha prime
kak taka wse sa wisoki smetkite we ... kak na sestra mi bez da gowori malko ne i sa ka4wa nad 50 lewa deeba ... SPARK
melhaer
как ша не са високи бе, алфа? ти не си добре...

ами като ги сравниш в евроцентове тук пак е по-скъпо, айде сега сравни и запалтите и после ще си говорим...

след като се изравняват всички цени с тези на запад, що да не се изравянт и на мобилните телфони...

а що се отнася до това, че там се дават телефони за по едно евро и на хубава тарифа и трябва да сключиш договор - къв е проблема?

я ижте тук кви супер дървени договори ти набутват - дават ти тел на излпащане дето ти излиза супер скъп и трябва да сключиш договор поне за една година, а доскоро мтел ги даваха само ако вече имаш една карта - ми за кво са ми две карти бе смотаняци?

и като инфо да ви дам - средната цена на разговорите в САЩ и Европа, при сключен договор - за около 40 долара ви дават по около 1 000 минути на месец...смятайте за какво става дума...

тук глобул ви набутват на програма 30 минути и плащаш 30 кинта...айде да си ебат майката...
Dolph
В тази тема някои са писали колкото да не заспят, а някои може би спейки...
Цените на разговорите у нас са идиотско високи откъдето и да го погледне човек - ако щете сравнено с цените в западните страни, ако щете като отношение към средния доход или като цяло към стандарта на живот в страната.
Zdravko Peev
Аве то са си го казали - нещата няма да се оправят с протест, а с трети, четвърти и пети и... ГСМ оператор...
когато се навъдят много такива, ще можем да пращаме СМС за 1 Евро цент, както е в Германия. До тогава нямаме избор.
Сами разбирате, че СЛУЧАЙНО ако Мтел и Глобул се трогнат от протеста, колко ще смъкнат от цените на разговорите... май няма да е много, но идеята за протест ми допада като цяло. Аз обичам да протестира, smile.gif

headbang[1].gif
melhaer
Цитат
Аве то са си го казали - нещата няма да се оправят с протест, а с трети, четвърти и пети и... ГСМ оператор...
когато се навъдят много такива, ще можем да пращаме СМС за 1 Евро цент, както е в Германия. До тогава нямаме избор.
Сами разбирате, че СЛУЧАЙНО ако Мтел и Глобул се трогнат от протеста, колко ще смъкнат от цените на разговорите... май няма да е много, но идеята за протест ми допада като цяло. Аз обичам да протестира,


ми то това е един от проблемите произтичащи от мтел и глобул - само виж в пресата, че двата оператора непрекъснато обжалват процедурата за лиценза на трети оператор, дейба и мръсните копеленца...

щото то е ясно 100%, че евреите и византийците са се разбрали помежду си и сега ги страх от влизането на трети оператор, щото много хора ще отидат направо при него ако той предложи някви свестни услуги...
alpha prime
ami kato wlezat nowi operatori cenite 6e padnat kakto kazah nqmame 120003123 operatora
deadsoul
Ще му мисля, когато си взема някоя машинка..., за сега поне съм си спестила тези мисли от главата smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.