Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Cradle Of Filth - Nymphetamine
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Warrior Of Ice
CRADLE OF FILTH - “NYMPHETAMINE”



Малко повече от година след появата на титаничната творба “Damnation And A Day”, която поне за мен и до днес си остава еталон за единение на звуково, композиционно и лирическо съвършенство, некоронованите крале на симфоничния нюскуул блек метъл – Cradle Of Filth, се отчитат с нов студиен запис. В интерес на истината, Cradle отдавна се отдалечиха жанрово от блек метъл корените си и днес определения като “мрачен романтичен метъл” звучат доста по-адекватно, отнесени към музиката им, но това никога не е било от особено значение за естетическите й качества. За съжаление, “Nymphetamine” не успява да надскочи летвата, поставена на нечовешко равнище от предходния шедьовър на англичаните. Албумът не е отстъпление от стила на групата, нито е залитане в комерсиална насока, от каквото всички се страхуваха след подписването на договора с Roadrunner. Същевременно “Nymphetamine” не е и крачка напред в развитието на бандата, а е по-скоро израз на творчески застой. Вместо да градят върху постигнатото в последния си албум, тук шестимата са заложили на относително опростяване и препрочит на звученето на “Midian” – може би най-противоречивата им тава. За какво иде реч: завръщане към ориентираните около припева песни, подплатени от сравнително бързи китарни пасажи и клавирен фон, но без помен от въведената неотдавна в музиката оркестрална величественост. Запознатите с дискографията на англичаните са чували неведнъж тези конструкции, в което само по себе си няма нищо срамно за групата, но е някак непривично за вечните експериментатори Cradle Of Filth да се повтарят, пък било то и в ограничена степен. Попадения като зверската резачка “Medusa And Hemlock”, нежно-агресивната “Swansong For A Raven”, замечтаната “Nymphetamine” и могъщата “Mother Of Abominations” само правят слабостите на албума като цяло по-изпъкващи. Елементът, който придаваше голяма част от характера, обема и силата на “Damnation…” – симфоничният оркестър, тук почти изцяло липсва и “Nymphetamine” единствено губи от това. Друг минус е отсъствието на така характерните за уникалния стил на Cradle женски вокали на Sarah Jezebel Deva – загуба, която не може да бъде компенсирана от краткото включване на Liv Kristine в заглавната песен. Dani, без да предлага нищо ново във вокално отношение, прави поредното си силно представяне. Специално внимание заслужава усърдието на виртуозния Adrian Erlandsson зад касите, както и отличната китарна работа на ветерана Paul Allender и новака James McIlroy, изразяваща се в изобилието от мощни трашърски рифове, мелодични хармонии и дори няколко образцови, на място вмъкнати сола. Накратко, свиренето на бандата отново е прекрасно, но каква полза има от брилянтната техника, когато тя не е подчинена на също толкова брилянтни композиции? В заключение бих казал, че предпочитам Cradle Of Filth да издават по веднъж на две-три години, както правеха досега, но да издават първокласен материал, вместо да правят ежегодни опити да се задържат на върха с неубедителни албуми като “Nymphetamine”.
Nikola Bathory
E ti knizhkata ne 4etesh li - Sarah pak si e tam, prosto tozi put pee po-malko. Dosta po-malko...
Kakto i da e...
Albumut mi haresva, ne e unikalen, ne e nai-dobroto, koeto sa pravili, no ima gotini pesni v nego, puk i Martin e unikalen pianist! super.gif
Tozi put v knizhkata sa naslagali tolkova goli zheni, haha, dosega nemashe takova neshto.
V zaklu4enie, mislia 4e specialnoto izdanie na albuma she e po-gotino, dano tam da ima veche i Nymphetamine sus Sarah, zashtoto Liv neshto ne stava za Cradle... thumbdown.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Nikola Bathory @ Oct 18 2004, 12:19 PM)
Tozi put v knizhkata sa naslagali tolkova goli zheni, haha, dosega nemashe takova neshto.

Вярно, сега са надминали себе си в това отношение... laugh.gif Току що си взех албума и въпреки всичките му недостатъци, му се радвам...
gad
сърби ме езика да те попитам с коя ръка му се радваш ама няма да го направя wink.gif
no offence smile.gif
Sw1tched
Цитат
сърби ме езика да те попитам с коя ръка му се радваш ама няма да го направя
no offence

biggrin.gif headbang[1].gif
сърби ме езика да кажа за мнението на WOI
Изказване на типичния (нека да употребя любимата ви за пример група) пубер Linkin park фанатик wub.gif ахехе
_SiegfrieD_
Слушах само промото-стига ми....
Sunforger
Защо ли и на мен, само то ми стига... Някак си... Война още като пусна темата, аз едвам се сдържах да не кажа две приказки... и сега ще се въздържа...
Warrior Of Ice
Е кажи си, де... Нали затова е форум. wink.gif
Beerzebub
Да бе, най-много да те баннат...
_SiegfrieD_
Ако Княза бъде баннат,моля аз да съм втората wink.gif
По темата.Нямам достъп до ваззуп.нет и си намерих само прочутото промо на Нимфетамин,което съдържаше 6 или 7 песни(не ми се сваля от Соулсийк целия албум).Като цяло звученето ми се стори ужасно,нива под това на предишния албум Дамнейшън... и Мидиан.Само песента Габриеле донякъде ставаше за слушане според мен...
SepulTeraHead
Албума е отвратителен.
Sunforger
Албума наистина е отвратителен, и мога да кажа, че даже последния е много по- добър, имайки предвид, последния колко не го харесвам. Това почти достатъчно. А, също така смятам, че напоследък няма по- слаб издаван black metal или нещо покрай black metal-a албум. Чисто и просто.
gad
Глупости, албума кърти, лепи и шпаклова

*me plays Cradle Of Filth - Filthy Little Secret icon_headbang[1].gif

btw промото не е това което е wink.gif
The_Berzerker
Цитат(Skyggedans @ Oct 19 2004, 12:04 PM)
А, също така смятам, че напоследък няма по- слаб издаван black metal или нещо покрай black metal-a албум. Чисто и просто.

Тия па га станаха б-лек?
Sunforger
Цитат(Skyggedans @ Oct 19 2004, 03:04 PM)
Албума наистина е отвратителен, и мога да кажа, че даже последния е много по- добър, имайки предвид, последния колко не го харесвам. Това почти достатъчно. А, също така смятам, че напоследък няма по- слаб издаван black metal или нещо покрай black metal-a албум. Чисто и просто.

:|
_SiegfrieD_
Цитат(The_Berzerker @ Oct 19 2004, 05:40 PM)
Цитат(Skyggedans @ Oct 19 2004, 12:04 PM)
А, също така смятам, че напоследък няма по- слаб издаван black metal или нещо покрай black metal-a албум. Чисто и просто.

Тия па га станаха б-лек?

Тази група никога не е била блек...Няма и да бъде.Някъде четох стилово определение Extreme Gothic Metal,което според мен е донякъде точно.
Sunforger
Баш пък никога... не баш, обаче в момента са пауър с пищяш вокал...
Warrior Of Ice
В началото блек елементите бяха най-много в музиката им, но с времето започнаха постепенно да отпадат... Сега чак пауър не са - имат доста хеви и траш мотиви...
_SiegfrieD_
Имаха по-блек звучене,но говорим само за елементи...
Beerzebub
Не е лош албумът. Е, не е от класата на Damnation..., но все пак Medusa & Hemlock е гениална песен icon_headbang[1].gif ...
Wolfheart
Цитат(_SiegfrieD_ @ Oct 19 2004, 03:59 PM)
Тази група никога не е била блек...Няма и да бъде.Някъде четох стилово определение Extreme Gothic Metal,което според мен е донякъде точно.

В тоя случай Dimmu Borgir трябва да са Thrash Metal със симфонични елементи.
_SiegfrieD_
Цитат(wolfheart @ Oct 27 2004, 06:33 PM)
Цитат(_SiegfrieD_ @ Oct 19 2004, 03:59 PM)
Тази група никога не е била блек...Няма и да бъде.Някъде четох стилово определение Extreme Gothic Metal,което според мен е донякъде точно.

В тоя случай Dimmu Borgir трябва да са Thrash Metal със симфонични елементи.

Напротив-Димму си имаха доста блек елементи до последния албум...
Beerzebub
Цитат(_SiegfrieD_ @ Oct 27 2004, 08:55 PM)
Напротив-Димму си имаха доста блек елементи до последния албум...

Защото в Death Cult Armageddon няма никакви?
SepulTeraHead
Някои хора продължават да бълват глупости от старание да са по-t00 и по-kvlt!

Dimmu Borgir >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Cradle Of Pilth

И са си бая блек освен това. Просто вече са твърде далече от корените на жанра. Но пак са в него. Същото важи и за Cradle, но те правят по-гадна музика.
gad
"Въпрос на вкус"
казало кучето като го попитали що си ближе задника
Wolfheart
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 27 2004, 06:33 PM)
И са си бая блек освен това. Просто вече са твърде далече от корените на жанра. Но пак са в него. Същото важи и за Cradle, но те правят по-гадна музика.

всеки си има право на мнение. Албумчето си е много добре, а това диму го казах на майтап, имайки предвид имайки предвид писаните определения за стила на крейдъл.
Mort
А от къде мога да го намеря на оригинален?
Warrior Of Ice
Май няма официален внос на Roadrunner у нас... Можеш да си го поръчаш от чужбина - на мен ми излезе към 40 лева.
Mort
Пфууу, много пари бе мамка му...
Георги Първанов
На прага на дипломатически скандал с Великобритания сме, заради този албум.
fearfactory
Цитат(Skyggedans @ Oct 19 2004, 04:37 PM)
Баш пък никога... не баш, обаче в момента са пауър с пищяш вокал...

A stiga we power otkade go izmisli elelellelee
fearfactory
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 27 2004, 06:33 PM)
Някои хора продължават да бълват глупости от старание да са по-t00 и по-kvlt!

Dimmu Borgir >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Cradle Of Pilth

И са си бая блек освен това. Просто вече са твърде далече от корените на жанра. Но пак са в него. Същото важи и за Cradle, но те правят по-гадна музика.

Po-krasiva muzika e pravilno da ti kaja.Mnogo pove4e MUZIKA ot koiato ida bila black banda.6toto za 90% blacka e 2-3 temi v cialata pesen i vdigane na 6um.Za vokalite da ne govorim.Polovinata i pove4e black grupi razlika vuv vokalite...niamaaaaaaaa.Tova e.Cradle sa razli4ni i tova im e hubavoto.
Eternal`Cryptic
A we nameril sum i az da govorq za black ;] laugh.gif kakto i da e taka ot izvesno vreme i az jula... slu6am gi nekude mai godina ve4e nz moe o6e da ne sum vleznal napulno v smisala na bandata etc. No mai nekude se spomena 4e novia jenski vokal bil mnogo po zle.. 4aite be ? Mene me kefi pove4e sa kfo nekfo takova priqtno ruso zlove6to suzdanie s gotino tqlo :}daje i sini o4i ima ;] Bax kfo iskate pove4e wub.gif ;] sa daite seriozno naistina kato ka4estfo s tfoq vokal ne e su6toto thumbdown.gif no li4no pri mene mi se 4uva nqkak si po priemliv po priqten i samite pesni s neq sa po lesni za vazprimane ?Abe predpo4itam tq da mi sviri devilsmiley.gif sa 6e sviknete i s novoto devoi4e ;]]] icon_headbang[1].gif
Sunforger
Цитат(fearfactory @ Nov 18 2004, 07:30 AM)
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 27 2004, 06:33 PM)
Някои хора продължават да бълват глупости от старание да са по-t00 и по-kvlt!

Dimmu Borgir >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Cradle Of Pilth

И са си бая блек освен това. Просто вече са твърде далече от корените на жанра. Но пак са в него. Същото важи и за Cradle, но те правят по-гадна музика.

Po-krasiva muzika e pravilno da ti kaja.Mnogo pove4e MUZIKA ot koiato ida bila black banda.6toto za 90% blacka e 2-3 temi v cialata pesen i vdigane na 6um.Za vokalite da ne govorim.Polovinata i pove4e black grupi razlika vuv vokalite...niamaaaaaaaa.Tova e.Cradle sa razli4ni i tova im e hubavoto.

Красив блек метъл... вече нямам думи.
Като искаш красива музика, слушай HIM и не броди в необиятните за теб блата...

Love metal...
Mort
Ти пък като не кефи красивата музика се запиши как блъскаш неистово тенджери и пищиш нечленоразделно като прасе на заколение!
Sunforger
И още едно изказвазване от преизподнята... може би най- компетентното възможно мнение дарено ни от музикален критик някога. Моля, поне научи какво представлява блек метъла. Поне това. ;)
Mort
Ами има два вида блек метъл - комерсиален и слушаем (демек има някаква мелодия и ритъм) и некомерсиален - хиляди групички и групенца, които вдигат неразбираем джангър до небесата и имат трима фена, включително членовете на групата. Ако ти харесват последните, няма лошо, всеки може да слуша, каквото иска, аз тях не ги харесвам и разбирам! Не бих се и изказал срещу тях, но когато някой заявява, че група която харесвам и слушам е нещастна съм длъжен да защитя позицията си. Всяка група си има фенове и за тях бандата е жестока - това е достатъчно. Не вярвам, че някой може да ме убеди или аз да убедя някого, че групата харесвана от него е скапана. Ако не ме кефи просто си замълчавам. Но когато ми опонират, отвръщам на удара. Между другото ти сигурно се кефиш и на шума на трамвай, когато мине покрай теб.
Beerzebub
Цитат(Mort @ Nov 25 2004, 04:35 PM)
Между другото ти сигурно се кефиш и на шума на трамвай, когато мине покрай теб.

Кораб...
Mort
?!? Че то от кораба се чува нещо като... съскане, свистене при сблъсъка с вълните?!? Може би такъв звук му издават колоните, пък той си мисли, че слуша блек метъл, или пък не може и да не прави разлика wink.gif
InsArtTure
Ох-познати са ми тези говорения на изуст.Не съм навлезъл достатъчно в блека но разбрах някои основни неща-Няма блек група дет просто така да си дрънчи безмислено.Музиката е често еднообразна и някой път твърде проста,но важното за блекарите е тя да идва от вътре,да е вдъхновена от природата и от първичното съзнание на човека.

Аз слушам наий-вече пауър,но когато бродя следобедите из дъбовите гори не мога да си пусна Едгай и да се кефя на нещата наоколо.Пускам си Имортал или старите Дарк Транкуилити нещата стават много по-различни.

На този,който не е разбрал блека-музиката му прилича повече на шум,обаче хич не е така.
И ако трябва да избера от всичките 30 и нещо стила в метала относно кой стил е по-различен от другите-ще избера блека!

BLACK METAL FOREVER icon_headbang[1].gif
Mort
Че аз много харесвам блек метъл, нещо не си разбрал, просто не харесвам най-тежкия и непоносим за мене негов вариант. А и Дарк Транкуилити са мелодичен дет, а не блек wink.gif
abductor
Това, което харесваш според блекаджиите "не е блек". Според тях блекът трябва да е първичен, шумен и в голяма степен неслушаем... Всичко друго е "комерс".
Mort
Еми сега техен проблем, повечето хора казват че Dimmu Borgir i Cradle Of Filth са царете на блека, да го отречеш според мен не е правилно. Може би феновете на блека трябва да се разделят на две, пък то май те вече са си разделени. Вече има официално два стила блек. Не смешно е, когато се каже, че Боргир например са комерсиални, кво некой фен на Лимб Бискит или некво подобно говно ще вземе да се обърка да слуша и боргир ли?! Не ми се вярва. Защо винаги в метъл средите се получава подобно нещо, винаги има някакво разделение... тъжно е! В крайна сметка в сърцата ни гори един и същи огън пък се плюем помежду си. Помислете по въпроса...
InsArtTure
Цитат
А и Дарк Транкуилити са мелодичен дет, а не блек


ТИ НА МЕНЕ НЕМА ДА МИ ГОВОРИШ ЗА ДАРК ТРАНКУИЛИТИ БЕ! biggrin.gif -Майтап бе

Знам сичко за тях,просто казвах какво си пускам освен блек, пък и ДТ са много по близко до блека от ЕДГАЙ например!
fearfactory
Цитат(Skyggedans @ Nov 24 2004, 06:25 PM)
Цитат(fearfactory @ Nov 18 2004, 07:30 AM)
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 27 2004, 06:33 PM)
Някои хора продължават да бълват глупости от старание да са по-t00 и по-kvlt!

Dimmu Borgir >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Cradle Of Pilth

И са си бая блек освен това. Просто вече са твърде далече от корените на жанра. Но пак са в него. Същото важи и за Cradle, но те правят по-гадна музика.

Po-krasiva muzika e pravilno da ti kaja.Mnogo pove4e MUZIKA ot koiato ida bila black banda.6toto za 90% blacka e 2-3 temi v cialata pesen i vdigane na 6um.Za vokalite da ne govorim.Polovinata i pove4e black grupi razlika vuv vokalite...niamaaaaaaaa.Tova e.Cradle sa razli4ni i tova im e hubavoto.

Красив блек метъл... вече нямам думи.
Като искаш красива музика, слушай HIM и не броди в необиятните за теб блата...


Mnogo prosto izkavane.4eti malko we mladej.Kazah krasiva muzika a ne krasiv black.Blacka takuv kakuvto go vijdate vie izob6to ne figurira v grafata"muzika".
fearfactory
Цитат(InsArt†ure @ Nov 26 2004, 09:02 AM)
Ох-познати са ми тези говорения на изуст.Не съм навлезъл достатъчно в блека но разбрах някои основни неща-Няма блек група дет просто така да си дрънчи безмислено.Музиката е често еднообразна и някой път твърде проста,но важното за блекарите е тя да идва от вътре,да е вдъхновена от природата и от първичното съзнание на човека.

Аз слушам наий-вече пауър,но когато бродя следобедите из дъбовите гори не мога да си пусна Едгай и да се кефя на нещата наоколо.Пускам си Имортал или старите Дарк Транкуилити нещата стават много по-различни.

На този,който не е разбрал блека-музиката му прилича повече на шум,обаче хич не е така.
И ако трябва да избера от всичките 30 и нещо стила в метала относно кой стил е по-различен от другите-ще избера блека!

BLACK METAL FOREVER icon_headbang[1].gif

Samo ne kazvai 4e slaga6 DARK TRANQUILLITY i IMMORTAL pod edin znamenatel 4e 6te stane interesno
fearfactory
Цитат(InsArt†ure @ Nov 26 2004, 05:40 PM)
Цитат
А и Дарк Транкуилити са мелодичен дет, а не блек


ТИ НА МЕНЕ НЕМА ДА МИ ГОВОРИШ ЗА ДАРК ТРАНКУИЛИТИ БЕ! biggrin.gif -Майтап бе

Знам сичко за тях,просто казвах какво си пускам освен блек, пък и ДТ са много по близко до блека от ЕДГАЙ например!

abe mladej DARK TRANQUILLITY i black.Mnogo znae6 za tiah iavno.
AncientWisdom`
Cradle of filth > Nikoga ne s`m gi slushal toest slushal s`m gi i ne me kefqt
Dani Filth > Spored men prosto pozior pravesht musika ne za samata musika kato izkustvo a za negovata sama finansova oblaga
Rast`a lelel toq e ebati kretena
Ako go vidq she mu pluvna v o4ite i she si mu kaja
"Mri u kofite ! Nishto ne stava ot tebe !" thumbdown.gif thumbdown.gif ranting.gif thumbdown.gif thumbdown.gif icon_headbang[1].gif
fearfactory
Цитат(AncientWisdom` @ Nov 28 2004, 10:37 AM)
Cradle of filth > Nikoga ne s`m gi slushal toest slushal s`m gi i ne me kefqt
Dani Filth > Spored men prosto pozior pravesht musika ne za samata musika kato izkustvo a za negovata sama finansova oblaga
Rast`a lelel toq e ebati kretena
Ako go vidq she mu pluvna v o4ite i she si mu kaja
"Mri u kofite ! Nishto ne stava ot tebe !" thumbdown.gif thumbdown.gif ranting.gif thumbdown.gif thumbdown.gif icon_headbang[1].gif

Tova 4e ti kazva6 4e praviat muzika za pari ne go pravi fakt
Mort
Warrior Of Ice, понеже спомена, че го имаш на оригинален, аз съвсем наскоро го получих също, но ми направи неприятното впечатление, че някои от песните не са миксирани добре и имат прекалено издути високи и средни и се получава едно неприятно пращене. Доста си играя с еквалайзера, докато го оправя, та въпросът ми е и при теб ли е така?!?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.