Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Nightwish и обществото
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
scion_of_storm
Не, мина....
Мина...
Мина.... КАРУЧКА

Уааа-а-а.Ето това е каручка!
-Не е вярно Галди!
Ти работиш в някакъв бар за куче,
ти си яка Мадона караш конче.
-Кочо ше те чука, това са мръсни думи,
когато кажа конче и се чуват гуми.
-Сложи си тигана на пещера.
На 8000 години е моята кола.
-Натисни мотора, натисни я мама,
пусни да бяга малко тази пръдня!
-Усили котлона, искам да настъпи час,
искам да се движа със торпеда във нас.
-Щом обича6 да си педерас, СДС и БКП,ти си кенеф.
-Не карай към моето море.
Аз се чувствам добре,
дори не дава да карам малко коне.
-ти никога не караш коне!

Припев:
Какво карат лошите-карат каручки!
какво не използват-не използват катерушки!
какво карат лошите-карат конче!
Какво-ха-Какво-ха.


Момче, не се ебавай с мен, още по-малко в тая тема (:
Virgin_Steel
^^ Все още ми е интересно твърдението 'Щом не ми харесва как пее, значи не може да пее' не за друго smile.gif
lodborg
Това твърдение сигурно си го видял от някой друг форум, не знам кой. Аз такова нещо не съм казал досега обаче. Моето мнение го споделих вече хиляди пъти - момичето има хубав, но посредствен и стандартен глас, не може да се впише в обстановката (поне от това, което чувам). Не съм казвал, че Nightwish трябва да изберат двойничка на Таря, а само че изборът им трябваше да е далеч, далеч, далеч по-добър.
Virgin_Steel
Цитат(Virgin_Steel @ May 27 2007, 03:17 PM) *
Без да се сърдите, ама повече дето критикувате гласовите възможности на момичето имате спешна нужда от вокален педагог smile.gif Или поне да се консултирате преди да пишете тези догатки...


Цитат(lodborg @ May 27 2007, 04:38 PM) *
Защо не?!? Като не ни харесва новата вокалистка на любимата ни група трябва да си мълчим ли? Може би нямаме право на мнение по въпросите, които са ни присърце?

А сега виж къде е разковничето...
lodborg
Пхахахаха. Къде е?!?! Покажи ми, че не виждам. Извадил си два произволни цитата от темата. Монета ли хвърля за да ги избереш или мята зарче? Може всичко друго, само логика се съмнявам да си използвал.

Нека да ти преведа написаното от мен - "Като не ни харесва новата вокалистка на любимата ни група трябва да си мълчим ли?" означава "не е Virgin_steel човекът, който ще ми забрани да си кажа мнението за Anette". А изразът "Щом не ми харесва как пее, значи не може да пее" си го измисли току що, за да се направиш на интересен.
Virgin_Steel
Ако приемеш, че поста ми не беше обърнат към теб , а към критиците , които избързаха да определят че 'не може' да пее всичко ще ти се изясни wink.gif
lodborg
Ами не, дори да приема, че постът ти не е обърнат към мен, а към критиците, нищо не ми се изясни. Още по-малко ми се изясни как си избрал двата цитата от по-горе. Това специално ми е много интересно. А най-интересно ми е къде си прочел твърдението "Щом не ми харесва как пее, значи не може да пее", което те било ядосало толкова много. Може би се е взело от торбата с измислиците.

Сигурно за стотен път - никой не е казал, че момичето не може да пее. Хората казаха, че има посредствен и стандартен глас, който, колкото и ясен и хубав да е, не се вписва в звученето на групата. И изобщо какво толкова те засегнаха мненията на хората за група, която ти е безразлична?
Beerzebub
Цитат(Svetyl @ May 27 2007, 05:25 PM) *
Някои хора просто се правят на различни и разбирачи... Вокалистката е зле.

Чак пък зле... На мен много ми хареса песента. А и, в крайна сметка, от доста време ни е ясно, че дори и с Таря оперните елементи в Nigtwish избледняваха.
Virgin_Steel
Няма да си правя труда да търся цитати, върни се през темата да видиш колко видни 'професори' по вокално изкуство се изказаха за качествата й, опита й, фалцетите й и тн laugh.gif laugh.gif laugh.gif
lodborg
Нали? Но сред нас няма толкова видни професори като теб, които казват, че Tarja не може да пее, а новата има перфектната техника? Нали така, ти явно разбираш здраво от "вокално изкуство".
Virgin_Steel
Мне, никъде не съм обсъждал качествата на Таря.Това, че мене хич не ме кефи далеч не е критика към способностите й като вокалистка.А дали ти харесва или не съм взел 'няколко' десетки урока при професионални педагози whistle.gif
lodborg
Много се радвам за теб. Ако си мислиш да изтъкваш това като довод за превъзходството на мнението ти срещу нечие друго обаче, въобще не си прави илюзии.
antimental
Боже, колко ме е яд!!! Ще се пръсна!! brickwall.gif
Семпълите са ужасно перфектни. Култови, невероятни... а оная госпожа като зацвили - о, ужас! crying.gif
Не че пее лошо, ама като се сетя как би звучало в изпълнение на Tarja, ми иде да suicide.gif .
Virgin_Steel
Цитат(lodborg @ May 27 2007, 08:58 PM) *
Много се радвам за теб. Ако си мислиш да изтъкваш това като довод за превъзходството на мнението ти срещо нечие друго обаче, въобще не си прави илюзии.

В никакъв случай, ако имах достатъчно самочувствие разговора нямаше да се води на това ниво.Просто отбелязах, че е детинско някои хорада си чешат езиците с тия реплики 'тая не мое да пее' и тн. Ако не можеше да пее, тоя кастинг там за какво е било? За визия на Таря и претендетка за леглото на Томас ли? Лесно ни е тука да седим в някфо форумче и да размахваме критики смело, ама някой да се е похвалил с някакви успехи , че да има място за такива крайни изцепки? Не мисля...
InsArtTure
boxed.gif А защо не? Аз не се оплаквам като музикант, а като почитател, Обичащ Найтуиш. И имам пълното право да не харесвам избора им в лицето на тази Анет. Защото той смуче. Коментирай и това. wink.gif Стига се яде с лодборг.
Virgin_Steel
Еми точно де, всеки има правото да си харесва и не нещата от негова гледна точка.Но не и да обвиняваш някой в некадърност при положение, че не си навътре в материята му.Навремето много хора плюеха по Дерек Шериниан, че бил некадърен за Дрийм Тийтър и тн и тн, което направо ме обръщаше по корем от смях...
Warrior Of Ice
Цитат(antimental @ May 27 2007, 09:00 PM) *
Не че пее лошо, ама като се сетя как би звучало в изпълнение на Tarja, ми иде да suicide.gif .

Не би звучало по-добре. Песните очевидно са писани за глас, по-различен от този на Tarja.
Svetyl
Ще изчакаме албумът и ще видим. Някои фенове ще изнамерят нещо бутлегче това онова. И на лайв ще я чуем. Въпреки, че според мен е зле, силно се надявам да греша.
Mago De Oz
^май няма да сгрешиш ! И аз мислех, че няма да има проблем...ама мисля, че ще падне голямо оплюване на таз сгодна женица, защото просто не пасва на бандата! Няма страст в гласа си, няма излъчване, а иначе глас има, това не може да се отрече!
Airin Of Ancelot
Цитат(magodeoz @ Jun 1 2007, 07:31 AM) *
мисля, че ще падне голямо оплюване на таз сгодна женица, защото просто не пасва на бандата!

Възможно е да не пасва на голяма част от старите песни (например тези от първите три албума), но с по-новия материал смятам, че ще се справи добре.
Warrior Of Ice
В Metal Rules е качено пространно интервю с Tuomas и Anette. Любопитни неща разправят.
Warrior Of Ice
Ето и първите отзиви на журналисти за албума: клик.
lodborg
Имало е Listening Session!! w00t.gif Хайде да лийква...
MadHatter
Колкото и да е странно, след прочита на това ревю оптимизмът ми нарастна доста, както и нетърпението. Ще си изям скоро ноктите на краката tongue.gif w00t.gif
_TNT_
Отзивите са впечатляващи, нямам търпение smile.gif .
lodborg
Аз да си напиша моята мъка. Срам и позор! Как може такава подигравка с феновете - албумът е готов, напълно. Записан, мастериран, всичко. 2 (два), повтарям, ДВА (!!!!!) видеоклипа са заснети, а тия ще чакат четири месеца, за да издадат албума! Четири месеца ще се чешат по топките (който от петимата ги има) и ще чакат да нарасне истерията по албума. Все едно считат феновете си за овце или по-скоро крави, от които да доят парици...
Warrior Of Ice
Убеден съм, че решението за това не е на бандата, а на Nuclear Blast. И от тяхната гледна точка си е оправдано. Че е цинично, цинично е... Утешавай се с мисълта, че ще налазим промотата веднага, щом бъдат разпратени.
MadHatter
Само знаете да мрънкате laugh.gif
Her Infernal Madjesty
Цитат(lodborg @ Jun 20 2007, 10:16 PM) *
Аз да си напиша моята мъка. Срам и позор! Как може такава подигравка с феновете - албумът е готов, напълно. Записан, мастериран, всичко. 2 (два), повтарям, ДВА (!!!!!) видеоклипа са заснети, а тия ще чакат четири месеца, за да издадат албума! Четири месеца ще се чешат по топките (който от петимата ги има) и ще чакат да нарасне истерията по албума. Все едно считат феновете си за овце или по-скоро крави, от които да доят парици...

То тва май им става навик, нали пак толкова време криха избора на Анет. Не знам, тия отзиви... Найтуиш определено няма да са това, което бяха с Tarja. И да ,признавам, гласът на Анет НЕ ми харесва!!! Любопитна съм да видя като как ще звучи групата сега... И се моля лошите ми предчувствия да излязат тотално погрешни. blink.gif
Mort
Цитат(lodborg @ Jun 20 2007, 10:16 PM) *
Аз да си напиша моята мъка. Срам и позор! Как може такава подигравка с феновете - албумът е готов, напълно. Записан, мастериран, всичко. 2 (два), повтарям, ДВА (!!!!!) видеоклипа са заснети, а тия ще чакат четири месеца, за да издадат албума! Четири месеца ще се чешат по топките (който от петимата ги има) и ще чакат да нарасне истерията по албума. Все едно считат феновете си за овце или по-скоро крави, от които да доят парици...

Заслужават наистина да лийкне възможно най-скоро, всички да го чуят, да се отвратят и после да не си го купят. След това групата пребива Анете, щото не може да пее, после се самоубиват ритуално (в стил Йон Нотвайт), защото в крайна сметка те са си я избирали. laugh.gif

Сега сериозно, от прочетените реакции от първото слушане ми прави впечатление, че никой не е особено възхитен от пеенето на Анете, но явно инструменталната част е абсолютен шедьовър. Това, което ме изненада е, че явно вокалните партии на Анете в някои песни са сведени до минимум. Може би в крайна сметка Туомас е предпочел предпазливостта поне на първо време. Хубавото е, че май ще слушаме Марко в почти всички песни (което май прави него основен вокалист на групата unsure.gif). В първото ревю, което четох, журналистът изтъкваше, че почти всяка песен от новия албум има подобен аналог от Once - също не многообещаващ факт, но като излезе DPP всеки може да си направи изводите за себе си.
MadHatter
По принцип, в доста от ревютата на известни банди, които някога съм чела (става въпрос за списания предимно), обичат да правят аналози с песните от предишния/най-силния предишен албум, което със сигурност не е гаранция, че новият найтуишовски продукт ще е копие на Once от липса на творческо настроение/умение. По-скоро искат да "изчерпат" новосъздадения фетиш към мегаломански оркестрации.
Mort
^ Може и така да е!
scion_of_storm
Найтуишовска му работа, хъхъ (: Ще чакат феновете, и то масовка, дали заради НБ или заради NW, не се знае, ама съкс отвсякъде.
Airin Of Ancelot
Със смесени чувства ме оставиха трите нови песни, които са лийкнали тия дни. Музиката е страхотна - разнообразна, идейна... Не виждам за какво може да бъде упрекнат Tuomas. Обаче вокалите на Анете не оправдаха надеждите и очакванията ми. sad.gif Макар да не са писани за Таря, парчетата биха звучали доста по-добре в нейно изпълнение, струва ми се.
mizernik
Те понеже винаги са били мощен ъндърграун и комерса чак сега ги е сполетял.
SteelDragon
Аз не мога да разбера, защо "комерсиален" се приема с такъв негативизъм. НВ се продават, защото се харесват от хората, а хората ги харесват щото са готини. Който не им се кефи да не ги слуша. Не да сипе а ла-тийн простотии "тия са ебаси педерасите комерсиални"! Кое му е лошото? Все едно да кажеш, че Павароти е комерсиализирал операта, щото видиш ли мноо хора му се кефят. Или Меноуор са ебаси продажните типове, щото вадят 1986734 ДВД-та. Ми като феновете ги купуват и им се кефят, пък кво да направят? Или тук някой ще каже, че музиката им не е като едно време, направили са компромис със себе си, за да спечелят пари. Еми вие колко МП3-ки те свалили от интернет. Ако има някой, който да е дарил най-много без пари на изостаналите и неплатежоспособни фенове в 3-тия свят, като тези в България, това са метъл групите, които обективно взимат от богатите и дават на бедните. Така че аре у лево, щото тука не се плаща и 1% от музиката, а който плаща той поръчва музиката.
mizernik
Аз имах предвид, че бандата никога не съм я харесвал, но повечето хора, които им се кефят, ако видят някой от "масата" да ги слуша, веднага почват - те били акани, те били пикани. Като са такива защо преди тва не са били?
Aggressive Perfector
Не знам и не ме интересува. Никога не съм ги слушал задълбочено - само там 4-5 песнички. Никога не съм им се и кефел... Плюс тва - на кой му пука?! Ако новите неща на една банда не те кефят - пускаш си старите... Къв ви е проблема???
Virgin_Steel
lodborg
Това се подмята вече трети ден в Керази в комплект с "The Poet and the Pendulum" и "Cadence of Her Last Breath". A из нета се намира и "Sahara".
Her Infernal Madjesty
E, ако убием Anette... групата може и да се възстанови... brickwall.gif brickwall.gif Като музика все още са мноооого добри, но тоя глас... suicide.gif
Warrior Of Ice
Има моменти, в които гласът й много добре се вписва, както и такива, в които звучи неадекватно. Например песента "Amaranth" е като измислена специално за нея, не мога да я критикувам за това изпълнение. От друга страна, не спирам да си представям "The Poet And The Pendulum", направена с Tarja...
Beerzebub
Cadence Of Her Last Breath може спокойно да мине за песен на Evanescence.

Иначе мнението ми е по-скоро положително.
Да, това не са Nightwish...
Но пък песните са приятни. Гласът на Анет бледнее пред този на Таря, но това не го прави лош сам по себе си.
lodborg
Тия дни казах следното сигурно на 100 места, не мога да си спомня дали съм го писал и тук, така че за по-сигурно ще го напиша пак:

"Cadence of Her Last Breath" звучи като песен на Еванесънс заради тази заспала, нищо неможеща пикла, която специално в него вряска под всякаква критика. Иначе "Cadence..." си е страшно яко парче, мен започва да ми харесва повече от "Amaranth". Която пък звучи добре в изпълнение на въпросната, защото е поп-денс песен тип АBBA - единствената причина Anette да звучи адекватно в нея. "The Poet and the Pendulum" e тоталната епика. Величествено. Една от най-добрите оркестрации, които съм слушал в метъл албум. За него няма какво да коментирам. Хубавото е, че Анет не пее много-много тук, а дори в моментите, когато се опитва, оркестърът я заглушава. Или Marco я подпира здраво.

"Sahara" е парчето!!! Невероятно интро, което ти се забива моментално в мозъка и не спираш да си го тананикаш, великолепен припев и, колкото и учудващо да звучи, Anette пее страшно добре в него. Това може да се дължи разбира се на плачевното качество на MP3-ката ми. smile.gif
Vilja
Уф... тъкмо бях почнала да харесвам Анете или поне да и свиквам в Ева... за к'во ли ми трябваше да чуя останалите... Откъде я намериха тази девойка; въобще в Найтуиш оглушали ли са!!! Тази музика с тоя невзрачен глас... Искаше ми се да изчакам целия албум, преди да направя прибързани заключения, но колкото и да се старая да гледам обективно и да не правя сравнения м/у Таря и Анете... просто не става... Ще си слушам старите сд-та. thumbdown.gif
prayer4eto
Много добре си звучат песните. И вокалът се вписва също доста хомогенно, но ...

... много е тънък гласа. Според мене на тази музика би подхождал малко по-плътен глас, не толкова писклив. smile.gif Нищо - ще се научи laugh.gif happy.gif

Това е моето мнение, след като чух нещата. smile.gif
Airin Of Ancelot
"Bye Bye Beautiful" е някаква ужасна песен. sad.gif Опитали са се да докарат хитово звучене ала "Wish I had an Angel", но резултатът е много по-слаб. Марко добре пее, но останалото е под всякаква критика...
Svetyl
Явно съм сбъркан. На мен супер много ми харесва.
Beerzebub
^^ На мен изобщо не ми прилича на Wish I Had An Angel... И също много ме кефи. Особено гласът на Анет.
MadHatter
И на мен песента ми хареса, не "много", но не е хич за изхвърляне. Гласът на Анет не звучи ужасяващо, песничката е разчупена, хваща ухото (тук някой ще каже нещо с думата "комерсиален", нали?) smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.