Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Nightwish и обществото
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
MadHatter
Цитат(lodborg @ Jul 28 2007, 02:52 PM) *

Изпя един фалшив тон! Обесете я laugh.gif

magodeoz, човек каза, че е ходил в стриптийз бар, каза, че не е притежавал списание или касета, но това не значи, че не е гледал tongue.gif ама да не изпадаме в подробности.
[SoulConsumer]
ми да, комерсиализираха се... доста... то не беше Nemo, Elmo, Melmo..

никога не са ме кефили dry.gif
Dragontear
Цитат([SoulConsumer] @ Jul 28 2007, 11:37 PM) *
ми да комерсиализираха се...
никога не са ме кефили dry.gif

ZOMFGЮ !!!

Спрете се хора... спрете да ръсите простотии
MadHatter
Това е темата на Nightwish, неизбежно е...и задължително sp_ike.gif
[SoulConsumer]
кое му е тъпото на мнението ми? казвам че не ме кефят и мисля че се продадоха
The wise
Тая група умря още с Once. Това сега са гърчовете на трупа й.
`Xandria`
^ Аз пък го обожавам този албум.
Учуди ме избора на вокалистката. huh.gif Естествено, че като си търсеха нова, никой не би взел някоя тип Tarja втори номер, никой и не иска това от тях, но тази... нищо не разбирам от музика, но определено не съм впечатлена от гласът и. Мястото и не е там.
Както и да е, продължавам да слушам групата, тъй като не съм от феновете с доживотно разбити сърца, само защото Tarja не пее вътре. "Ева" е хубаво парче. guitar.gif
Mago De Oz
Днес слушах албума...има промото в замунда...разкошен, богат, красив... и ОСРАН ОТ ЕДНА НЕКЪДЪРНА КРАВА brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif
morgoth_srs
Според мен новата има прекалено бебешки глас, тесен диапазон. А и й е малко късно да се учи да пее smile.gif

п.п.
lodborg, мерси за клипа. Страхотно изпълнение на Либиамо. Не знаех, че Таря може да пее и като колоратурно сопрано bowdown.gif
lodborg
LAST OF THE WILDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

А и бтв, албумът лийкна целият.
_TNT_
Мда, очертава се разцепване от слушане, поне тази седмица rolleyes.gif .
Edit: Last Of The Wilds е ЕБАСИ ЯКАТА!!!!! bowdown.gif
Dragontear
Ебаси якия албум....

Айде повод да ме наплюете сега... за да става смех..... Развиха се в правилна посока хората
Svetyl
Сам по себе си албумът е добър наистина. Но такова гласче не може да носи такава група. Цялата музика в албума ми се струва някак разпръсната... няма за какво да се хвана. Но това е защото съм чувал предните. Иначе, както казах, сам по себе си албумът е як.
`Xandria`
^+1

След 10-минутно слушане го пратих в коша.

For the heart I once had...?! Ужас!!!
Пускам си Оnce. Край.
Svetyl
Последните три песни са ми "фаворити".
Mago De Oz
Защо !? brickwall.gif ЗАЩО!? brickwall.gif ЗАЩООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!


suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif
MadHatter
Ето ви нещо за плюене:

Пуснах си целия албум от - до. Отворих си книжката и седнах да чета...Страхотно начало на албума, хвана ме с първите тонове. Абстрахирах се от старите неща на групата, въпреки факта, че напоследък слушам огромно количество от тях. DPP ми хареса и дори да има моменти, които не ми допадат (а и са доста малко), ще си го слушам още доста пъти.
prayer4eto
Мммне издържа(м) ...

Чудесни композиции в музикално отношение, нищо не е излишно или пък в недостиг .... dry.gif Ама нещо ми липсва, бре ! И не е Таря .... no.gif

EDIT: Може би пък трябва да му свикна ... wink.gif
Vilja
Хмм... странна работа... на третото слушане вече не си представям друг глас в албума освен тоя на Анет! blink.gif А пък доста я пооплюх в началото... всъщност гласът и не е невзрачен. Много добре се вписва в композициите, а и си подхожда с този на Марко. Абе знаех си, че не трябва да избързвам със заключенията laugh.gif
Много силен албум!!! wub.gif wub.gif wub.gif
scion_of_storm
Метната ми беше само песента 7 days of the wolves, хареса ми, и гласът на Анет ми хареса, ама няма в скоро време да си пусна нещо друго biggrin.gif
MadHatter
^Спокойно, ще ти бъде метнато още...неизбежно е whistle.gif
Braindead
Не, определено не само липсата на Tarja им е кусурът...нещо много са се поизчерпали момчетата, много съжалявам за което...и в този албум има попадения, ама повечето е плява честно казано. boxed.gif
Dragontear
Хахахах ... хайде ... чакаме сега и най големите ултраси дето плюеха да го похвалят..... но ако им хареса съм сигурен че няма да напишат нищо в тая тема... просто ще си мълчат и ще си го слушат rolleyes.gif
prayer4eto
Lodborg, Logborg !!! bounce8.gif tongue.gif
lodborg
Аз чаках да мине време и да го оцикля хубавo, пък тогава да се изказвам, ама нейсе. Та...

Албумчето е велико. Страхотно е, а има даже някои песни, на които планирам да си прережа вените в екстаз някой път ("Last of the Wilds", "The Islander", "The Poet and the Pendulum"). biggrin.gif Прекалено са опростени самите песни като структура (освен че е добавен един мощен, епичен оркестър), което се вижда особено добре в Master Passion Greed (два рифа на кръст). Това, разбира се, не пречи на песента да е блестяща и една от любимите ми за тавата. Предполагам са го направили, защото с по-сложна композиция щеше да се краде фокуса от Anette, която дори сега е толкова невзрачна.

Този албум обаче си заслужава всяка една псувня, която е изял и която ще изяде и занапред. Защото просто можеше да е един от най-великите метъл албуми евър! Можеше... А далеч не е. Някой каза, че не си представял албума с друга вокалистка - боже, всяка една секунда си я представям с друга вокалистка и ридая за това, което МОЖЕШЕ да бъде. Ето как се осира един гениален албум от посредствена ПАЧА. (бтв, "Cadence of Her Last Breath" сякаш е писано да го пее Tarja. Изобщо не ми минавайте с номера, че този албум бил за такъв тип глас като на Anette. Дрънки и бобинки!!!!)

И да, Ники, ще слушам албума още много, защото безобразно много ме кефи. Ще го слушам и ще плача за това, което Nightwish някога бяха. И което можеха да бъдат.

"Temporary pain, eternal shame
To take part in this devil's chess game
Spit on me, let go, get rid of me
And try to survive your stupidity...
"
Rolf
Сам по себе си албумът е много над средното равнище, но Nightwish вече не звучат като лидери. Повтарят постановките от Once, само че в по-бездушен вариант. Определено DPP е най-слабата творба в дискографията им, но това не значи, че няма да я слушам до побъркване.
_TNT_
Все едно сме си плюли в устата с lodborg, но нека и аз да си кажа. Аз съм един от "ултрасите", дето плюеха wink.gif. Слушах албума около 20 пъти. Вчера и онзи ден като лийкна само и единствено него. НЕНОРМАЛНО ЯК Е. На The Islander, Last Of The Wilds, 7 Days To The Wolves ми иде да се застрелям от кеф. Музиката в албума е прекрасна. Марко БЛЕСТИ. Бих казал, че той изнася албума, не Анет. Не ми излиза от главата, обаче КАКВО ЩЕШЕ да бъде, ако беше някоя наистина добра вокалистка. Не шедьовър, ами не знам какво. Не виждам нищо слабо освен гласа на Анет. Да, има песни, с които си пасва перфектно, личи си, че са писани за нея, но в повечето просто по-класен изпълнител щеше да разглоби всичко в мен. Whoever Brings The Night за мен е най-слабата песен в тавата, а песни като Sahara, For The Heart I once Had и Meadows Of Heaven можеха да са ми толкова любими, колкото първите, които казах, ако не беше Анет... слабостта й там е ушевидна. Напълно съм се абстрахирал от предишните Nightwish, изобщо не сравнявам и не си представям в повечето песни Таря, просто някоя друга добра певица... Каквото - такова, аз ще си го слушам още побъркващо много DPP. Не съм съгласен с бездушността. Once ми се струва доста по-стъклен от DPP, но всеки усеща нещата по различен начин. Да живее Nightwish smile.gif. Само напред!
lodborg
Ето още по едно интервю с Туомас и Анет (за това с Туомас трябва да скролнете малко надолу). Това с вокалистката може да го пропуснете съвсем спокойно, но Туомас казва доста интересни неща, а и самото интервю с него е далеч по-интересно. Единственото лошо в цялата история е, че е на немски...
prayer4eto
^ Е, че преведи го тогава ... Не всички разбираме немки rolleyes.gif
Airin Of Ancelot
Не съм вярвала, че ще стане така, но ми липсва всякакво желание да слушам новия албум на Nightwish. Чух го няколко пъти, след като се появи в Kerrazy, и това беше... Песните са скучни, по дяволите! В музиката няма нищо ново и интересно, пеенето е жалко... А най-много ме дразни очевидният стремеж на бандата да става все по-достъпна. Не, това не са онези Nightwish, които създадоха "Oceanborn" и "Wishmaster". no.gif
MadHatter
laugh.gif suicide.gif Направо други хора, няма що laugh.gif Скучен...
Arq
ъхъхъхъх...не желая да плюя по албума, но се очакваше че вокалистката няма да е със стабилен и запомнящ се глас като този на Таря... като музика албумът ми харесва доста, но гласът направо ме влудява на моменти... suicide.gif
и такам... ще се слуша защото не е за изпускане според мен! smile.gif
Virgin_Steel
^ ^ Аз пък не мога да се сетя за друга такава група, като Nightwish с Таря, чиито песни да са толкова еднакви и като конструкции и като монотонност...
lodborg
^ Явно не си слушал блек. laugh.gif
Warrior Of Ice
^ Венци, ще станем на кълбета. happy.gif
lodborg
"Къде сбъркахме"? no.gif

Както се питаше в небезизвестната реклама.
prayer4eto
В кълбетата е проблемът, в "кълбетата" brickwall.gif laugh.gif
Mago De Oz
БОЙ, БОЙ, искаме боййййййй!!!! drinks_drunk.gif
scion_of_storm
Someone called teh doctor?

Блек ли намесвате в тема за найтуиш ohmy.gif whistle.gif
Dragontear
Тука нема ред laugh.gif
Braindead
Last of the Wilds сякаш е от друг албум...перфектна просто! bowdown.gif
MadHatter
True, true wub.gif bowdown.gif
lodborg
Обяснете ми какво точно прави Туомас на тази снимка. И на какво се дължи тази отнесена и някак... доволна гримаса. Аз имам две предположения, но се надявам да греша и в двете... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Duh5
Хахаха, слага й го бе Венци, чул е молитвите на хората някой да й го ... smile.gif
Braindead
А Жиката май се чуства най-доволен зад двамина, единия от които рус whistle.gif
MadHatter
laugh.gif laugh.gif laugh.gif Непоправими сте laugh.gif wub.gif
scion_of_storm
Още една много яка снимка!! smile.gif
lodborg
Хайде на клипа на Amaranth.
Beerzebub
Хубава песен, приятно клипче... Но нищо повече.
Warrior Of Ice
Поне избраха правилната песен за видеоклип. Добре е направен, трябва да се признае.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.