Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Nightwish и обществото
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Aglarana
Як дресинг е вкарала девойката laugh.gif evil2.gif

Не схващам идеята на клипа dry.gif Не разбирам въобще за какво иде реч. това е ..край
Dragontear
Що бе .. на Марко му отива да е със сутиен laugh.gif а и чорапогащника на Емпу е култ. Само Юка е попрекалил с гримовете вече...

А Томас си е същия laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Braindead
Ебати малоумния клип....тея вече са си за кофите... brickwall.gif
lodborg
ПППППФФФФХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАГХЛФХГГХФГФХГГХФПФПХСГД!!!!

Що бе? Много е як клипът, супер ме кефи. И направо настръхвам от скритата му символика. Символ до символ, мила моя майно льо - символ-полицай-символ-полицай.
Mort
Забележете, обаче, отново невероятната хореография на Анчето. Пак е вкарала тия хитри движения откъм врата.
Beerzebub
А само на ме ли ми се струва, че гласът на Анет звучи по-плътно?

Иначе на мен песента ми харесва поначало, клипът обаче ми е малко странен.
Mацките са яки... smile.gif
Aglarana
И аз го забелязах момента с уплътняването на гласа и все пак...не компенсира всичко останало thumbdown.gif
Mandor of Chaos
втф ?!?! no.gif no.gif no.gif
къв беше смисъл на този клип
те са жени....ама всъщност не са...
мисля че ни подготвят и в следващия епизод, така де, клип, Анет ще се окаже че е мъж laugh.gif
metalliaga
тия умреха
Mangalf
metalqga ти да не си от Враца случайно? Само питам.
_TNT_
Клипът е лееко смехотворен laugh.gif laugh.gif laugh.gif . На някои места и ма нен ми направи впечатление, че Anette звучеше по-плътно от записа в албума. Което е добре. smile.gif Песента си ми харесва така или иначе.
prayer4eto
^ Вървим към развръзката, викам аз laugh.gif (Или може би завръзка ? whistle.gif rolleyes.gif )
Duh5
Еййй, клипа е страшен ве хора! а тая песен въобще не ми харесваше допреди малко:)
Ако минем през стандартните неща, които винаги коментираме тук за клипове може да караме под ред:
1. страшно идеен
2. минималистичен, обаче заснет с кеф
3. неочакван
4. и все в тоя дух

Сега не се правете, че не го разбирате, слушайте текста:)

А ако сте очаквали клип в който на ледено студен заснежен хълм вълци гонят дългокосо-чернокоса героиня.. Еми нема как:)

Маса весел клип, влиза в букмарковете са следващата седмица:)

И какво беше - символ до символа smile.gif
lodborg
^ Аз не се правя, че не го разбирам, напротив. Посланието ми е напълно ясно - "тийнейджърчета, искаме парите ви."

А дали само на мен ми направи впечатление, че доста от кадрите в клипа се повтарят по няколко пъти? Нещо позите ли се изчерпаха, какво ли?
MadHatter
Плювалник стана тука. Клипа си има идея и хората са имали пари да го направят добре, комплексарщина си е, но сам по себе си клипа е як wink.gif
Duh5
Венц, няма как, хората тр да ядат нещо все пак:) Ама клипа е много весел и ми харесва, а песента ми беше наистина противна до преди да го гледам:) А и в крайна сметка кой е казал, че една комерсиална група не може да прави хубави песни? Предполагам е яко да свириш пред 70000 стадион, надали става само с апокрифен (добе де, не визирам конкретно Найтуиш) метъл. (Феновете да ме светнат - Найтуиш пред колко най-много са свирели? Just curios)
scion_of_storm
Wait all... I have a secret for you...

Харесва ми ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Shoot meh.
Aggressive Perfector
Lord K. Philipson rules
Svetyl
ОМГ...
Alti
на мен лично новата вокалка ми харесва и в тялом и как пее. малко странно е новото звучене ама пак става.само малко в клипа се държи доста неедекватно(аз лично долавям чалга елементи като се врътка напред назад)
Mandor of Chaos
Цитат(Aggressive Perfector @ Sep 25 2007, 11:24 AM) *

хмх бегло подобие на Маддокс smile.gif
ма забавано, ревято на Once и секцията им с хейтмейл ме убиха biggrin.gif
Mort
Лийкна и само инструменталната версия на албума - значително по-приемлива е.
lodborg
Лийкна и японският бонус трак - "The Escapist". Ебати якото парче!!!!!1 Обаче тая пачавра да вземе да се скрие.

Но си намерете парчето - много е яко.

^ Меко казано "значително". Албумът даже още малко и ще стане за слушане.
Mort
Нещо напоследък не ме "пъне" да ги хваля по каквито и да е показатели. Готвя се за унищожителното ревю. Е, няма да е като на оня младеж, цитиран по-горе (въпреки че ме изкефи сравнението, което прави между симфоничния елемент в Borgir и Nightwish, като на страната на първите бил Сатаната, а на вторите Хари Потър laugh.gif ), но все пак ще си го отнесат.
lodborg
Ще те държа лично отговорен, ако не е наистина унищожително. laugh.gif laugh.gif Напсувай ги и от мен!
Svetyl
Може ли да напиша позитивно ревю? Ей така за спорта и да ви го покажа.
Warrior Of Ice
Пиши, ако ти идва отвътре, но за този албум позитивно ревю на сайта няма да се появи. wink.gif
Svetyl
Не казвам, че ще го хваля. Далеч съм от мисълта... Абе, ако имам настроение утре, и без това ще съм с тъпия компютър... дето няма скайп.
Dragontear
Според мен трябва да се появи и позитивно ревю!.. за да се видят и прочетат и 2 те страни. НЕ малко хора от тук харесаха албума и новата вокалистка (в това число и аз)

Винаги някой ултрас, който все още оплаква уволняването на Таря може да напише негативно ревю, намирайки причина в абсолютно всичко..
Все пак трябва да се съди обективно аз оценявам албума сам по себе си .. не ме интересува ако ще преди това и Мона (об)Лиза да им е била вокалистка . Албума ми харесва изключително много даже на места повече от колкото всичко което са правили NW до момента .. Едно много добро и свежо начало, защото всъщност е точно това.. а не продължение на някакъв досаден и скучен стереотип продиктуван от 16 годишните фенки
Svetyl
^По-съгласен с теб никога не съм бил.
Warrior Of Ice
Ники, новият албум е направен точно за да се харесва на въпросните 16-годишни фенки, прослушали бандата с "Once". wink.gif Нищо стереотипно и досадно нямаше в старите творби на бандата, особено в сравнение с новия им "прогресив" опус.

И тук не става въпрос за ултраси на тема Таря. Дреме ми на шапката, че я уволниха, има много вокалистки, които по нищо не й отстъпват. Проблемът е в това, че Nightwish сами избраха да затънат в посредственост, спирайки се на един съвсем невзрачен глас и опростявайки музиката си.
Svetyl
Тук не става въпрос за опростяване на музиката, а за едно по-директно звучене. И искам да кажа, че Once е супер зле в сравнение с Dark Passion Play. Музиката на Nightwish си е същата, а Туомас си казва в интервюто защо вокалистката не е оперна.
Warrior Of Ice
На всички ни е ясно защо не е оперна. Защото оперното пеене не са харесва на толкова хора. Или може би Таря случайно започна да пее в по-нормални регистри от "Century Child" насетне? Не бъдете наивни. wink.gif
Svetyl
Цитат(Warrior Of Ice @ Sep 26 2007, 09:05 AM) *
Защото оперното пеене не са харесва на толкова хора.

Щом си казал... твое мнение, не е вярно според мен. Nightwish започнаха отначало. Това е. Адмирирам.
_TNT_
Бихте ли метнали някъде The Escapist, моля!
Aggressive Perfector
Никога не съм ги слушал, не искам и НЯМА да ги слушам. Дочух малко от тоя нов албум и ми звучат все толкова смотано... dry.gif
Dragontear
^ Благодаря ти за исключително смисления пост..... dry.gif

Относно групата .. аз както казах никога не съм им се кефил кой знае колко много, може би и това ми е предимството да преглътна новия албум... Според мен "феновете" трябваше да очакват това ново начало... На мен ми харесва много повече от колкото да речем End of an era Въпреки че е концертен но си пролича всичко. Там любимката ви Таря буквално се подиграваше с парчетата и групата. То не бе акцент, то не бе драма, то не бяха танци. Да не говорим и за последния ONCE.. който беше точно това което очаквах да чуя от такава група... излят като по калъп... верно гениален и перфктен, но... предсказуем

затова защитавам новия албум .. защото е смел ... с ново лице и същевременно оставя много врати за бъдещото развитие на групата . Вече можем да кажем върху какво трябва да поработят и да се съсредоточат NW в следващите си творби...
докато в ONCE можехме единствено да чуем негово копие отново с нова дата и нови заглавия
Braindead
^^ Човече, от теб толкова кафе изплюх от смях... suicide.gif
lodborg
^ Абе аз и на Ники много се смях, ама това е отделен въпрос. biggrin.gif
Dragontear
Аз се смях на End Of An Era (то не си е за смях де) ... но това пък е съвсем отделен въпрос!
Beerzebub
Цитат(Dragontear @ Sep 26 2007, 12:48 PM) *
Там любимката ви Таря буквално се подиграваше с парчетата и групата.

А?
Dragontear
Б!

Цитат(Dragontear @ Sep 26 2007, 12:48 PM) *
То не бе акцент, то не бе драма, то не бяха танци.

Трагично беше, но на дали някой ще го признае
Beerzebub
Жмъ.

На мен DVD-то много си ми хареса. Но това сигурно щото не мога да приема, че една любима банда се раздели вокала си...
Dragontear
Именно .. Случва се и в най-добрите групи .. Но това не прави новия албум лош

тарара-рам-тирири-рам whistle.gif
Beerzebub
Кога точно аз съм казвал нещо лошо за албума?
lodborg
^^ Всъщност Таря се държи неадекватно единствено в Wish I Had an Angel - в останалите песни е безупречна като държание. А така нареченият акцент идва от факта, че се опитва да пее оперно в далеч неоперно замислени песни. Поради това и прегласа в някои звуци като "е" и "и" (по начало ужас за оперните певци), особено когато ударението и акцентът падат на тях. Настрани от това ДВД-то е най-доброто подобно (да не кажа най-доброто ДВД, издавано някога) и ми е смешно как някои се опитват да изкарат Анет по-добра, по-тренирана или по-естествена на сцената предвид очевидния цирк.
Dragontear
Венци дай кадри и ние да видим Анет на сцената!

Никой не е казвал че е по добра или по тренирана.... но албума е готин

Таря е история .. и определено не тя е Nightwish
lodborg
^ Клипчета не си ли гледал? Или може би на тях се държи като ебати безупречната метълка?
Dragontear
Говорим За Live performance .. по тази логика да и аз съм гледал клипа на Wish I had An Angel с гущерите там. .. гледал съм и концерта ... Честно да ти кажа, да бяха изкарали Динозавър на сцената пак нямаше да могат да прикрият смеха

Off topic ДВД то ка Камелот е на светлинни години по-добро
lodborg
А, стой, не ми говори за гущерите. Като ще си приказваме за клипа на "Wish I had An Angel", да обсъждаме Таря и представянето й. А там именно се държи по-адекватно от Tobi в доста от клиповете на Edguy примерно. Изобщо нещо сравнението с този клип ти удари на камък.

И още две неща:

1. Никой от нас "хейтърите" не мрази Анет, защото я сравняваме с Таря. Сравненията с нея са неизбежни, но по АБСОЛЮТНО никакъв начин определящи. Почна да ви се изтърква тезата, че не може да оценим DPP заради заслепено от Таря мнение. Пробвайте друго. А може и да спрете с това, че сме недоволни от промяната в стила - това беше ясно от много време и всички бяхме отдаааааааааавна подготвени.

2. За тези, които поискаха линк към "The Escapist" - линк към песента
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.