Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Nightwish и обществото
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Beerzebub
Аз поне никога не съм твърдял такова нещо. Анет опредлено няма гласа на Таря. Казвал съм какво мисля:
За мен Nightwish просто скочиха няколко албума напред като звучене (поне във вокално отношение). Определям сегашното положение на бандата, като нова страница в историята и. Много други групи се променят. И винаги част от феновете харесват, адаптират се или просто свикват с промените, други ги отричат... появяват се и нови почитатели. Мисълта ми е, че е адски тъпо да се дават някакви обобщаващи определения за една въздушна материя като музиката, където подсъзнателните възприятия и субективният фактор имат толкова голяма роля. Това е и причината да избягвам музикални спорове от известно време насам.

А това за подигравките в End of an Era ми звучи като търсене на някакви измислени сензации вече...
lodborg
Аз имам чувстовото, че някои хора (и в частност Таря-хейтърите) щяха да се възхищават до небето от новия Nightwish, ако ще и Евгени Минчев да им беше станала вокалистка. (не визирам никого конкретно)
Dragontear
Търси ти сериозност в група като EDGUY...
Не се научих да ги слушам защото все съм ги приемал като шега
Има групи които си придават излишна сериозност като NW... и други който самите не се взимат на сериозно като EDGUY
Това сравнение удря на камък

Аз именно за това говорех Венци. Не може да съдиш за сценичното поведение само от някакъв си клип... по тази логика мога да си мисля че Марко ще излезе със сутиен на следващия концерт!!

Гущерите ги дадох хей така за базик .. но кажи ми каква е приликата с Таря на клипа и на концерта?

Предполагам че ще е такава както и на Анет в клипа и дай си боже да я видим на живо.?

НИКАКВА!!!

Всичко ми хареса в новия албум и новите NW .. абсолютно ... дори начина на обличане на Анет ебати.. със сигурност поне се отличи от всичко което са правили до сега
Svetyl
Сайта си е на Ицо и той решава какво ревю да има и какво да няма, но според мен "унищожително" ревю е най-малкото поява на необективност... Но може би това е целта, не знам. Новият Nightwish е доста по-тежък, аз ако искам оперно пеене и сложнотии, винаги мога да си пусна Epica или After Forever. DPP няма да надмине любимият ми Century Child, но определено звучи зряло и истински.
Относно Анет искам да кажа, че явно с нейното избиране се е целяло вокалите вече да не са водещият компонент в музиката им. Гласът на Анет е перфектен за функциите, които изпълнява.
И накрая, продължавам да твърдя, че цялата група ще ви скрие шапките с лайв изпълненията на старите песни. Касата бира още важи.
Mort
Цитат(Dragontear @ Sep 26 2007, 12:48 PM) *
затова защитавам новия албум .. защото е смел ... с ново лице и същевременно оставя много врати за бъдещото развитие на групата . Вече можем да кажем върху какво трябва да поработят и да се съсредоточат NW в следващите си творби...
докато в ONCE можехме единствено да чуем негово копие отново с нова дата и нови заглавия

Ами DPP от музикална гледна точка си е чисто копие на Once (какво ново лице, каква смелост?! zomfgю), само че с некадърна вокалистка. Вярно в DPP са вложени страшно повече пари и продукцията е меко казано перфектна, но не чуваме нищо по-различно от недолюбвания от теб Once.
А относно лайф изпълненията я чух Минет в едно клипче как квичи, мерси, който иска да си ги гледа.
Aggressive Perfector
Абе, Найтуиш не може да не си вземат кадърна вокалистка. Все пак групи като тях разчитат само на своята фронтдама...

Пък и Global Domination не може да грешат:

Цитат
Cumbucket v.01 vs. Cumbucket v.02 = 0-1
Beerzebub
^^ Копие на Once?!? Съгласен съм, че има прилики, но чак пък толкова... А и какво се опитвате да се убедите взаимно. Човек или го кефи албума или не. Точка. Дайте малко по-либерално.

^ Напиши поне още един подобен пост. Засега не си достатъчно брутален.
_TNT_
Цитат(lodborg @ Sep 26 2007, 01:52 PM) *
2. За тези, които поискаха линк към "The Escapist" - линк към песента

От един час refresh-вам като луд и все ми казва: "Sorry, the free service is at full capacity." Регистрирах се, пак същото. sad.gif
ViolentBeauty
Sacrament of Wilderness и Ever Dream в зпълнение на Анете!!!
Aglarana
Ever Dream с Таря

Това Е изпълнението no.gif

Braindead
Не, ужас, точно си мислех, че няма накъде да затъва повече тая банда.

Абе, и аз съм си за бой, обещах си повече да не се занимавам с тях, а сега пак им се нервирам.... suicide.gif
Beerzebub
Мда, EverDream верно звучи гадно. Но пък и сравнението не е никак коректно. В първия случай говорим за запис с мобилен телефон (най-вероятно), а във втория за професионално направено (и 100% допълнително обработвано) DVD. Нека изчакаме по-добър запис.

Nightwish - Sahara -> поздрав за всички smile.gif
ViolentBeauty
Ето и малко снимки от въпросния вчерашен концерт! Извинете, но Анете е ЕМО!!!




Ако искате още, ето тук са - Цък!
Dragontear
По-добре EMO....... от колкото NEMO

laugh.gif
Beerzebub
Е аз не си представям да пее Amaranth, да кажем, с гривна или нашийник с шипове. tongue.gif
А и не можем да кажем, че Таря спазваше някaкъв трю метълски имидж. Жълтият микрофон в End of an Era беше доста... неуместен.
Въобще за мен външният вид е един от последните фактори, за това дали харесвам дадена банда или не. Едни Borgir, примерно, са ми откровено смешни, но правят буквално гениална музика!
Всъщност единствените банди, които ги уважавам и заради облеклото по концерти, са Dark Tranquillity и Samael. Просто черни дрехи без никакви надписи, вериги или каквото и да е. Това за мен е израстване, един вид...
Dragontear
бах... мен ме кефи супер много как звучат. Въпреки трагичния запис blink.gif
In Death's Embrace
Цитат(Aglarana @ Sep 27 2007, 03:08 PM) *
Ever Dream с Таря

Това Е изпълнението no.gif

Това изпълнение, а и като цяло целият концерт от End of an Era ме е карал да се просълзявам.А Анет звучи смешно и ...безсмислено изпънявайки тези песни.Тя е певица която пее песни като Амаранта, но за нещо по-драматично и прочувствено даже няма смисъл да се опитва.А Sacrament of Wilderness звучи като поп парче (като повечето в ДПП).Плюс това е облечена като коледна елха suicide.gif .Таря поне си има стил и класа.
Beerzebub
^^ Е, Sacrement верно ми звучи странно без оперните вокали. Но пък Ever Dream така или наче не е много взискателна в тази насока, така че...
Aglarana
^^ Еми аз пък не се сдържах и поплаках малко, особено в началото, когато и Туомас започна да плаче crying.gif Не успях да се удържа нещо...

А иначе вече започнах да се примирявам, че Nightwish поемат по изцяло нов път. Жалко, но факт. Дано направят някакви стойностни неща, но аз лично предпочитам да и Ще слушам Tarja Turunen excl.gif
The wise
свинщина excl.gif
Svetyl
^Въобще не оправдаваш ника си обаче...
scion_of_storm
Поздрав за всички стари и нови фенове с Dead to the world. И не се впрягайте, мен и двата периода ме кефят wink.gif
Svetyl
Аз пък открих символиката на Bye Bye Beautiful. Отначало свирят мацки, които са красиви, а после на тяхно място идват някакви груби типове, дето се казват Nightwish biggrin.gif
Duh5
Е, време ти беше smile.gif
Dragontear
Тотален КУЛТ whistle.gif
lodborg
Тотален ХУЙ!

В гъза на всеки с малко ум в главата.

^^^ С такава символика и Пауло Коельо не може да се похвали, заклевам се!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Beerzebub
Изводът е следният: Може и да съм тъп, но поне нямам хуй "отзадзе"! tongue.gif
Nikola Bathory
Цитат(In Death's Embrace @ Sep 27 2007, 06:42 PM) *
.Плюс това е облечена като коледна елха suicide.gif .Таря поне си има стил и класа.

Новата не струва. Стара чанта. suicide.gif
RocknRollNigger
Пауло Коельо e отрепка! Той е това за литературата, което Kenny G за музиката! ХА!
lodborg
^ Именно, де. Защо мислиш, че се изразих така? biggrin.gif
Airin Of Ancelot
Цитат(Dragontear @ Sep 28 2007, 12:13 AM) *
Тотален КУЛТ whistle.gif

Кое по-точно е култовото? Че в момента изглеждат и звучат като диско-поп банда с китари? Че се гаврят с великите си стари парчета? Кое?
Beerzebub
Стига, моля ви!
bowdown.gif dry.gif
Gilraen
Тя верно Анет прилича на емо. Не мога да разбера как може 36-годишна жена да се прави на 15-годишна тийнейджърка, от онези емо-девойките, които доста често виждам. А изпълнението на Sacrament of wilderness доста ме разочарова,една от любимите ми песни, не че съм очаквала кой знае какво.
scion_of_storm
Цитат(Airin Of Ancelot @ Sep 28 2007, 04:19 PM) *
Цитат(Dragontear @ Sep 28 2007, 12:13 AM) *
Тотален КУЛТ whistle.gif

Кое по-точно е култовото? Че в момента изглеждат и звучат като диско-поп банда с китари? Че се гаврят с великите си стари парчета? Кое?

Кое по-точно е якото? Да си кон с капаци? Или да си кон с мнооооого капаци?!

Почва да става банално вече. Разбра се, че НЯКОИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ГРЕШНИЦИ (ОМГОМГОМГ тея копелета ohmy.gif) може и да харесват нещо от новите NW.
На клада. Те не са хора. Нямат право да живеят. Инквизиция на метъла, в атака.
Амин.
Mago De Oz
http://www.youtube.com/watch?v=2nNbWT4RiBU


http://www.youtube.com/watch?v=WLxuen5eGkQ



без коментар ! suicide.gif
lodborg
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!

puke.gif puke.gif puke.gif
MadHatter
O, майко, мила mellow.gif
Beerzebub
http://www.youtube.com/watch?v=WCGmodJJYLw&NR=1

She is my sin, по дяволите!!! Песента с която, прослушах бандата. Очаквах да е доста по-зле. Със сигурност предпочитам оперните вокали, но Анет се справя прилично. И поне не прави никакви опити да наподоби Таря.
Nikola Bathory
Цитат(magodeoz @ Oct 1 2007, 07:47 PM) *

Наистина тези 2 видеота просто правят спора излишен! Новата е супер ама супер зле! Що не вземе да се гръмне? suicide.gif suicide.gif

Мерси за линковете.
MadHatter
Абе...не е чак такова цвете за мирисане туй She Is My Sin, а и Марко изпедерастял нещо с тая червена блузчица wub.gif
ViolentBeauty
^^Ужас!

А това как още никой не го пусна тук! Ще ме извинявате, но Sleeping Sun аз го пея по същия начин! А аз НЕ МОГА ДА ПЕЯ! suicide.gif suicide.gif
Реве ми се!
MadHatter
*въздъх* ...
Aglarana
А бе все едно слушам поп песен, това е!!!
Mandor of Chaos
Цитат(ViolentBeauty @ Oct 2 2007, 10:19 AM) *

ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif mellow.gif
Vermic
Моето лично мнение е че Найтуиш никога няма да бъдат това което бяха с Таря.
Aggressive Perfector
Моето лично мнение е че Найтуиш винаги са били и ще бъдат лайна. dry.gif
Mago De Oz
^що не вземеш първо да пораснеш, да ти мине пубертета, пък тогава да се занимаваш с коментари......
SoulThief
Случва се побертета никога да не пуска, така че на твое място не бих разчитала на това.

И напълно подкрепям мението на Vermic!
Mago De Oz
^да ти кажа, то почти няма несъгласни с мнението на Vermic, което е адски логично
Dragontear
И тук аз пак ще кажа че ме кефят новите версии.. и то именно защото нямат нищо общо със старите... много би ми се искало да ги чуя с по-качествен запис smile.gif

Подкрепям Сашо за това, че поне не имитира Tarja smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.