Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Nightwish и обществото
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Wolfheart
Нямам думи да опиша, колко брутално са осрали единственото свястно парче в албума censored2.gif
lodborg
Някъде около "Buy Buy Beautiful" се чудих още да се смея ли или да плача. След като чух новия сингъл, вече знам:

Wolfheart
Най-доброто определение за вокалите е:

Цитат
пищи като заклано китайско прасе


Тъкмо като разбрах, че няма Анет да пее в сингъла се успокоих, че няма да е такава злина. А то се оказа от трън та на глог!

Braindead
Хахаха, добре, че го пуснах да се посмея... w00t.gif

Тея си правят ебати ташака с нас... suicide.gif
ViolentBeauty
^^Това за прасето си е мое laugh.gif
Mago De Oz
Е, това влиза направо в топ 3 на НАЙ-ГОЛЕМИТЕ СМЕШКИ В МУЗИКАТА !!!! Тази група се почуди вече как да се ОСЕРЕ, засега успява великолепно !!!


scion_of_storm
Фолкчееее о.О
Извратено фолкче, малко е зле. Angry metalheads ;>
Braindead
"Извратено" е малка дума, хаха, то звучи сякаш Зуека си прави гаргара...много ме кефи w00t.gif
Wolfheart
Кво фолкче, бе Цашу. То направо си е поп фолк. Даже ми напомня на как кати пее "Нестандартни сме"
Aglarana
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Жалка работа...май й е запушен носът на тази певица laugh.gif
Braindead
Май не е само носът... tooth.gif
wqwrrr
Абе яя! Нещо май се подиграват с публиката си. Изпълнението е ужасно.
Иначе аз много харесвам инструменталът на тази песен, но без мен тези. Оригиналният запис на албума вече го няма на харда ми, стои си само инструменталната версия.
Beerzebub
Това че не ви кефи нещо не означава че някой се подиграва с вас. Няма нужда да преигравате толкова. А и защо всеки вика, че вече изобщо не му пукало, а темата не слиза от първа страница? smile.gif
Мен лично песента не ме подразни. Но аз харесах и Bye Bye Beautiful...
Duh5
Цитат(Wolfheart @ Nov 27 2007, 11:46 AM) *
Даже ми напомня на как кати пее "Нестандартни сме"

bowdown.gif (Вътрешно се напъвах да се сетя на какво мяза, после прочетох)

^Абе и мене, ама не се обаждам, че ще ни бият:)
Медаров
"комерсиалността дали ги е сполетялa"
хахахаха. а дали ги е пускала
winterstorms
Хайде глупаци и незапознати да не се изказват по темата. Какво значи "дали ги е пускала"? "Angels Fall First" и "Oceanborn" да не би да са комерсиални?
Gilraen
Относно Erämaan viimeinen- ха,мислех,че след като избраха Anette няма да има по-големи гафове,ама явно съм се лъгала.
Много ми е любопитно какво ли е мнението на Таря (ако има такова) за това,което бившите и колеги правят сега.
Медаров
не. те са абсолютния ъндърграунд. на кафево пеле
prayer4eto
Звучи като изпято от японка happy.gif sp_ike.gif . С цялото ми уважение към японците, естествено whistle.gif

Е, всички които пискахте срещу Анете, май получихте пример защо са избрали точно нея - била е "най-малко зле", а не "най-доброто" laugh.gif tongue.gif
onnellinen
Албума не съм го слушала целия. Това, което още не съм чула, няма да коментирам. За другото:
The poet and the pendulum - отлична.
Bye bye beautiful - отлична (не ме яжте, моля ви). Просто ме кефи като звучене, не е заспала, Марко те дави с глас. За клипа да не говорим, ибати мадамите, ибати чудото. Най-забавното е, че дори сред жените Анет изглежда някак странно. И да запитам, това прекрасно черно клинче да не би да й носи късмет още от предното видео, че пак го е обула?
Amaranth - ангел с избодени очи. Чудесен клип. Точно в стила на групата. И изведнъж - о , ужас, появява се Кристина Агилера, с 15 години по-дърта (както се разбра после), и цялата в цветове, близки до черното. Модни дрешки, тънък ток, вездесъщото за пролет 2007 клинче под полата, извадила едни цици... Ох, мамо! Движения и глас като за Евровизия.
Cadence of her last breath - че прилича на Evanescence, прилича. Ама май само там възприемам това нежно гласче, което съм слушала, слушала, СЛУШАЛА откакто слушам каквато и да е музика.
Master passion greed - чувам едно и също, не ме кефи особено.
Eva - същото като Cadence..., само че много омръзва и не я слушам вече.
Sahara - същото като The poet..., дори ми харесва повече от нея.

Ей, Бога ми, не мога да я възприема тая жена. Добре пее, но не пее по-различно от КОЯ ДА Е друга певачка където и да е по света. Толкова БЕЗУМНО ОБИКНОВЕНА. И дърта. И с дете. Не съм най-голямата традиционалистка, плиткоумна съм, както е знайно в тоя форум, но не мога да си обЕсня как може 36-годишна жена да си зареже детето, за да прави кариера с група, която не познава. Това е в страшно противоречие с разбиранията ми за семейство и работа. Признавам й, запазена женица, сигурно е разчитала, че ще й се прости заради хубостта й. Анет-Минет, кво ли искам. Много се връзва с шведския й произход whistle.gif

Тия презаписи на стари парчета ще ги чуя от любопитство, но по моето скромно мнение е светотатство да ги правят с нея.
conguestadors
След доста продължително слушане открих, че новия албум на Найтуиш е доста добър и е на път да ми стане любим. drinks_drunk.gif
Divine Assassin
Ами аз слушах Nightwish с огромно удоволствие. Даже и сега Century child все още е абониран за СД-чейнджъра в колата... Обаче просто не мога да свикна с новата певачка..... Направо органично ме дразни...
Beerzebub
^^^ Мда, "обикновена" май верно е най-точното определение за Анет. Некадърна определно не е, има си глас жената. Просто сме свикнали Nightwish да изпъкват над останалите. И въпреки че Туомас е мозъкът на бандата, именно гласът на Таря основният елемент, който ги открояваше.
abydos
Какво толкова намирате в скучното и еднообразно сопрано на Турунен в абсолютно всяка песен не мога да разбера. Анет е много по-разнообразна в пеенето си.
Анет, с 6 години по-голяма от Таря, и е "дърта"? lol.
Избрана е измежду 2000 певици. Всеки път когато казвате, че тя не струва или не става по независимо каква причина все едно казвате, че сте по-компетентни от хората в групата. По-компетентни сте, знаете по-добре кое е подходящо за групата, знаете по-добре къде и как искате да звучи групата и т.н. Е, щом се мислите за толкова добри и компетентни, я вземете и направете една ваша банда да я чуем smile.gif.
Warrior Of Ice
Цитат(Beerzebub @ Jan 9 2008, 01:23 AM) *
Некадърна определно не е, има си глас жената.

Прав си отчасти - има глас за определени музикални направления, но метълът не е сред тях. Няма как да не ми звучи некадърна, докато се мъчи с "She is my Sin", например.

@abydos: Едва ли някой тук се има за по-компетентен от музикантите в бандата. Напротив, аз започвам да си мисля, че Nightwish съвсем целенасочено са избрали певица с по-достъпен и поп глас, която да отговаря на новата им стилова ориентация.
Mangalf
Цитат(abydos @ Jan 9 2008, 02:10 AM) *
Какво толкова намирате в скучното и еднообразно сопрано на Турунен в абсолютно всяка песен не мога да разбера. Анет е много по-разнообразна в пеенето си.
Анет, с 6 години по-голяма от Таря, и е "дърта"? lol.
Избрана е измежду 2000 певици. Всеки път когато казвате, че тя не струва или не става по независимо каква причина все едно казвате, че сте по-компетентни от хората в групата. По-компетентни сте, знаете по-добре кое е подходящо за групата, знаете по-добре къде и как искате да звучи групата и т.н. Е, щом се мислите за толкова добри и компетентни, я вземете и направете една ваша банда да я чуем smile.gif.

Може да си фен на рипъра, обаче получаваш доживотното ми уважение!
bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Mort
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 9 2008, 08:59 AM) *
Цитат(Beerzebub @ Jan 9 2008, 01:23 AM) *
Некадърна определно не е, има си глас жената.

Прав си отчасти - има глас за определени музикални направления, но метълът не е сред тях. Няма как да не ми звучи некадърна, докато се мъчи с "She is my Sin", например.

@abydos: Едва ли някой тук се има за по-компетентен от музикантите в бандата. Напротив, аз започвам да си мисля, че Nightwish съвсем целенасочено са избрали певица с по-достъпен и поп глас, която да отговаря на новата им стилова ориентация.

Това мисля, че стана съвсем недвусмислено след като Туомас си призна именно това, и чухме как звучи една алтернатива в последния сингъл. Жалко за нас само.
Aglarana
Всеки, който харесва Nightwish, има право да недоволства и да се ядосва от избора им за вокалистка. Не разбирам как някой, визирам abydos и Mangalf, може толкова пък да се чуди и мае защо не припадаме по Анет ( като че ли на Mangalf му е било много приятно да слуша любимата си група с Рипър, айде моля ви се...).
abydos
Аз разбирам защо може да се недоволства, но нападките посока Анет са без абсолютно никаква основа, чиста фенщина(била дърта, взели я щот била запазенка, ква майка била, етц). Не можела да пее, не можела това, и това идва от хора, които последно са имали някакъв по-голям допир с музиката в 4ти клас.
Искали са да поемат в нова посока, не да взимат копие на Таря, което аз поне страшно уважавам. Иска се кураж, зада се направи такава коренна промяна.
Това, което не разбирам е, защо толкова се харесва Таря. Не казвам, че няма глас, но пеенето и е безкрайно еднообразно. Сопрано на всяка секунда и това е. Поне на мен ми е скучно, и макар да не съм фен на групата(което ми дава възможност да погледна малко по-обективно, защото не съм привързан към гласа на Турунен) Анет ми допада много повече. Гласът и пасва на стила им, а дори прави старите песни по-интересни, по-динамични. Представете си как щяха да звучат After Forever ако Floor ползваше само сопрано. Пълна скука. Това имах предвид, може би няма смисъл от дискусии след като ще съм от малцинството, накрая никой няма да излезне от спора с различно мнение smile.gif.
Fish
Защо се сърдите на момичето? Пее така, както си може, старае се. Ако някой е за бой в случая, това е само Tuomas. Зверски ме разсмя с "Dark Passion Play", като вокалите са едно от последните неща, за които бих му държал сметка. Просто няма душа в музиката. Има епичност, има грандиозни моменти, има тонове оркестрации, има много хвърлена работа и т.н., но няма чувство. Какво ме интересува колко милиона са хвърлили по продукцията или колко музиканти са участвали в записите, след парчетата са плоски и не предизвикват в мен желание да ги слушам отново? А върхът на сладоледа беше изказването на "маестрото", че това бил най-прогресарският им опус...
Aglarana
abydos, иска се кураж, прав си, но защо пък им трябваше точно такава промяна. Просто не мога и не искам да повярвам, че и на Туомас и ко. им харесва нейният глас и т.н. Това на колко години е, колко деца има не е критерий в случая и не мисля, че някой е на по-различно мнение. А пък обидите са просто в състояние на афект, не би трябвало да ти правят впечатление, особено щом гледаш обективно на нещата - все пак има и безумни суперлативи относно Олзон. И всъщност ми омръзна да обсъждам тази тема - като я отворих в началото, си помислих, че ще видя някой нов клип, от който да ми стане весело.
lodborg
Ако ще критикуваме Таря, че била еднообразна, Анет трябва да отнесе в пъти повече от същото. Тя все едно не пее по един и същи начин. Все едно не прави едни и същи неща във всяка песен, понякога дори с досадни грешки. Едно е да кажеш, че не ти харесва Таря, защото пеела сопрано (ок - личен вкус), друго е да кажеш, че Анет е по-разнообразна от Таря, което е просто смешно. Това че Анет не пее сопрано, не я прави по-разнообразна от когото и да било.

А само да вметна, че освен оперен, Таря е демонстрирала класически, поп и джаз стил на пеене в песните си. Успешно без изключения.

Edit 2: А може би и Монсерат Кабайе е еднообразна, защото пее само сопрано. Във всеки стил на пеене си има различни техники, които придават богатство на даден глас. Сопраното не е еднообразен стил на пеене, колкото и да не ви харесва то.
onnellinen
Я ни осветли нас, заблудените, що е то:

Цитат(abydos @ Jan 9 2008, 02:11 PM) *
...чиста фенщина...
...това идва от хора, които последно са имали някакъв по-голям допир с музиката в 4ти клас...
...Сопрано на всяка секунда и това е...

Ти не проявяваш ли чиста фенщина, когато слушаш любимата си група?
А това изказване за "допира с музиката" ме хвърли в джаза.
Сопраното, дето го чуваш на всяка секунда, също е било решение на Туомас. Може би го отчиташ като грешка. Само дето Nightwish съществуваха 8 години с тая грешка, записаха 5 албума и станаха една от иконите на феновете.
Това, че ти не си фен, изобщо не е гаранция за "обективността" ти, айде молим те.
Гласът на Анет всичко друго, но не пасва на стила, дори в това му звучене. Сигурно старите фенове на групата сме задръстени и сме свикнали да смятаме, че когато използваш цял оркестър при записите, пеенето, поклащането и подрусването на цици а ла Бритни Спиърс някак не върви, да не споменавам пък визията й. Между Анет и конкретно Бритни виждам точно 2 разлики - възрастта - в полза на Анет, и големината на задника - в полза на Бритни.
И да си формулирам по друг начин въпроса - какво точно преподаваш в Консерваторията?
abydos
Цитат(onnellinen @ Jan 18 2008, 12:38 PM) *
Между Анет и конкретно Бритни виждам точно 2 разлики - възрастта - в полза на Анет, и големината на задника - в полза на Бритни.

хе-хе, явно една стена може да е по-обективна от теб. Няма смисъл да се води дискусия с такива хора.
onnellinen
И все пак не ми отговори на въпроса smile.gif
MadHatter
Ето това интервю от Echo Awards ми стопли сърцето, чуйте защо biggrin.gif

p.s. drinks_drunk.gif за интервюиращия!
Aglarana
^
happy.gif Embarrassing! Особено частта с "...вие сте поп група, не метъл" хаха
Mort
... и Анет изглежда дебела laugh.gif
Airin Of Ancelot
На типична тетка прилича. laugh.gif
Beerzebub
Интервюиращия е тотален олигофрен.
hybridtar
Хах... Преди бяха комерсялни, сега са чисто поп.
Да не се сърдят феновете на линкин парк. whistle.gif
Airin Of Ancelot
Цитат(hybridtar @ Feb 16 2008, 06:20 PM) *
Хах... Преди бяха комерсялни

Кога беше това преди, красавецо? laugh.gif
scion_of_storm
Once според мен си е типично комерсиално ориентиран албум, няма го това, което беше в Oceanborn примерно, и Century child-a.
А 2005, откогато е Once, май се брои за преди - все пак 3 години не са малко време.
Mangalf
Цитат(Airin Of Ancelot @ Feb 16 2008, 06:34 PM) *
Кога беше това преди, красавецо? laugh.gif

когато дебелата буца взе да ламти за още пари и за още по-дебел задник.
Twilightfall
Цитат(scion_of_storm @ Feb 17 2008, 12:59 PM) *
Once според мен си е типично комерсиално ориентиран албум, няма го това, което беше в Oceanborn примерно, и Century child-a.
А 2005, откогато е Once, май се брои за преди - все пак 3 години не са малко време.

"Once" е даже от 2004та. smile.gif
Иначе съм съгласен - след "Century Child" групата се ореантира в друга посока...
winterstorms
Цитат(scion_of_storm @ Feb 17 2008, 12:59 PM) *
Once според мен си е типично комерсиално ориентиран албум, няма го това, което беше в Oceanborn примерно, и Century child-a.
А 2005, откогато е Once, май се брои за преди - все пак 3 години не са малко време.

Така, както го е написал hybridtar, звучи все едно са комерсиални открай време, което, трябва да призная, е впечатляваща простотия.


Цитат(Mangalf @ Feb 17 2008, 03:26 PM) *
Цитат(Airin Of Ancelot @ Feb 16 2008, 06:34 PM) *
Кога беше това преди, красавецо? laugh.gif

когато дебелата буца взе да ламти за още пари и за още по-дебел задник.

Това стана точно след "Once". wink.gif
hybridtar
Ами това си е мое мнение... Все пак те си бяха едно от семената, от който израстна ЕМО модата.
Абе сдухарска работа... Вие. Феновете им, естествено ще го отречете. rolleyes.gif
scion_of_storm
о.О
laugh.gif
Нищо лично, ама втф с това емо :Д
Mangalf
Цитат(hybridtar @ Feb 21 2008, 12:27 AM) *
Все пак те си бяха едно от семената, от който израстна ЕМО модата.

другите семена са Rotting Christ, Kreator и Mayhem, нали?
prayer4eto
E, човекът може би се бърка с HIM whistle.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.