Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Brave new world vs Powerslave
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Metalismus
I dvata albuma sa super dobri za men a spored vas? icon_headbang[1].gif
jimmy page
ааа много труден избор...след като от едната страна седят...

Brave new world, The wicker man, Blood brothers и т.н.

а от другата Aces high, 2 minutes to midnight, Rime of the ancient mariner...

и все пак давам гласа си за Powerslave...
Ol' Skull
Brave New печели с Blood Brothers headbang[1].gif
Wolfheart
Powerslave естествено smile.gif
Brave New World също е добър, но е малко еднообразен и липсват нови идеи.
На места има усещане за скалъпеност на песните - отделни части не се връзват много добре. пример за това е инструменталчето в средата на The Nomad, което по-добре би-звучало, като отделна песен.
Припева на Blood Brothers леко да напомня на Helraiser? Ами The wickerman и Spreadomg The Disease на Queensryche.
Все-пак досега най-съм се спрял на Ghost The Navigator, Dreams Of Mirrors, заглавното и Out Of The Silent planet, които носят свежеста в албума.

Powerslave звучи нахъсано и енергично от началото до края. Песни, като Aces High, Two Minutes To Midnight и Powerslave са едни от най-силните на Iron Maiden.
The Trooper
Цитат(Metalismus @ Nov 26 2004, 06:09 PM)
I dvata albuma sa super dobri za men a spored vas? icon_headbang[1].gif

Е стига де, БНВ е много добър албум, но не случайно 83-85 са наричани златните години на Мейдън. Пауърслейв е 100% класически албум и затова той е по-добър. Но пък и реюниън албума си кърти мивки icon_headbang[1].gif
alpha prime
maiden нямат втори албум като powersalve i piece of mind
Svetyl
Ebati nqma da glasuwam... ne moga da resha smile.gif
jimmy page
Цитат(alpha prime @ Nov 28 2004, 01:15 PM)
maiden нямат втори албум като powersalve i piece of mind

имат разбира се....SEVENTH SON OF A SEVENTH SON

иначе ол'скул.....блоод брадърс е невероятна песен и онзи ирландски мотив 2-рото соло ако не се лъжа е невероятно добър....

но все пак от тези 2-та поуърслейв...друг е въпроса ако спорим за най-добър албум въобще
The Trooper
Цитат(alpha prime @ Nov 28 2004, 01:15 PM)
maiden нямат втори албум като powersalve i piece of mind

Somewhere In Time, Fear Of The Dark, The X Factor & Virtual XI (ако оставим настрана вокалите на Блейз, срещу които бтв аз нямам нищо напротив, солата и рифовете в '95 и '98 са едни от най-яките за цялата им кариера), както и разбира се Dance Of Death e супер брутален (а и Brawe New World & No Prayer For The Dying, разбира се biggrin.gif )
и вече споменатия Седми син..........
Warrior Of Ice
Аз съм за "Brave New World". Вярно, че от гледна точка на времето, по което са правени двата албума, "Powerslave" е по-ценният за сцената, но "Brave New World" просто ми е по-любим. По-зрял, по музикантски - класически Maiden с достатъчно нови елементи... а и Dickinson прави едни от най-силните си вокали там, по мое мнение.
Dragon's Bride
Powerslave icon_headbang[1].gif
abductor
^ Много ясно.
Ataegina
Powerslave
Brave new world e neveroqten, no...

Цитат
...Brave New World също е добър, но е малко еднообразен...
mdam.
The Metal Dragon
Brave New World. Не за друго, просто ми е сред любимите изобщо така като гледам....
Обективно погледнато обаче и двата са мегакултови. icon_headbang[1].gif
Hansi
Случайно да сте чували за "The Number of the Beast". wink.gif

За мен определено Powerslave е по-добър албум.
alpha prime
Цитат
Случайно да сте чували за "The Number of the Beast".

не ко и туй

хехе .. ся сериозно
на мен лично пауърслейв и пийс ъф майнд са ми по любими
въпорс на вкус казало кученцето и се облизало под опашката
SepulTeraHead
Brave New World нещо ми е по-любим. И някак си го чувствам по-"мой", защото слушах метъл като излезна и го чух веднага. Powerslave си е един вид "ровене в архивите"...
The Metal Dragon
Цитат(Hansi @ Dec 1 2004, 07:12 PM)
Случайно да сте чували за "The Number of the Beast". wink.gif

По тая логика ние сме чували и за "Seventh son of a seventh son", и за "Piece of mind", че даже и за "Fear of the dark", ти да видиш!! tongue.gif
Hansi
Цитат(The Metal Dragon @ Dec 2 2004, 03:12 PM)
Цитат(Hansi @ Dec 1 2004, 07:12 PM)
Случайно да сте чували за "The Number of the Beast".  wink.gif

По тая логика ние сме чували и за "Seventh son of a seventh son", и за "Piece of mind", че даже и за "Fear of the dark", ти да видиш!! tongue.gif

Само дето бяха споменати по-горе Seventh son of a seventh son и Piece of mind, а никой не спомена The Number of the Beast, което меко казано ме озадачава.
jimmy page
Цитат(Hansi @ Dec 1 2004, 05:12 PM)
Случайно да сте чували за "The Number of the Beast". wink.gif

За мен определено Powerslave е по-добър албум.

много си прав даже...аз го слагам редом до " севънт сън, пауърслейв, и брейв ню уърлд"...н ече останалите изостават... biggrin.gif icon_headbang[1].gif
ThrashIsNotDead
------------------------------------------------------------------------------------------------
(((((((((((((((((((-<== BRAVE NEW WORLD ==>-))))))))))))))))))))))
------------------------------------------------------------------------------------------------
of fading light
Не мога да се реша за кой да гласувам, но клоня към Brave New World (май) biggrin.gif
The Jolly Roger
Brave New World, после Dance of Death, а чак след това Powerslave и разни Beast-ове и Son-ове. Това все пак е лично мнение, което е повлияно от по-мелодичното звучене на Мейдън с три китари.

А всеки който счита Блейз за слаб вокалист, явно не е слушал нищо негово с Мейдън, а се осланя само на думите на някой дървен философ. Блейз може да не е Сирената, но все пак в някои аспекти дори го превъзхожда. Въпреки това Брус си е Брус (или Брус Брус biggrin.gif ) и неговия глас си е душата на Мейдън.

И за да се върна към темата: BRAVE NEW WORLD!!!
jimmy page
Цитат(The Jolly Roger @ Dec 20 2004, 09:11 PM)
Brave New World, после Dance of Death, а чак след това Powerslave и разни Beast-ове и Son-ове. Това все пак е лично мнение, което е повлияно от по-мелодичното звучене на Мейдън с три китари.

А всеки който счита Блейз за слаб вокалист, явно не е слушал нищо негово с Мейдън, а се осланя само на думите на някой дървен философ. Блейз може да не е Сирената, но все пак в някои аспекти дори го превъзхожда. Въпреки това Брус си е Брус (или Брус Брус biggrin.gif ) и неговия глас си е душата на Мейдън.

И за да се върна към темата: BRAVE NEW WORLD!!!

абе не знам дали Борис е душата на Мейдън ама Харис със сигурност е гръбнакът cool.gif SPARK
KpuTukA
Powerslave е един от първите албуми които чух на Maiden и завинаги остана в сърцето ми.
Dragontear
Не мога да сравняжам албуми на Maiden...всеки един за времето си е уникален...и дори албуми от 81 82 звучат много по стойностно и актуално от колкото 70% от лайната които бълва музикалната индустрия в момента...MАIDEN са богове...дори новия албум..просто отнесе всичко което са издали повече от половината групи в този стил за 2006 bowdown.gif
Testament
Без никакво замисляне давам глас за Powerslave
RazorJack
Е аре да не сравняваме новите Мейдън със старите МЕЙДЪН mad.gif

Все пак гласувах за Powerslave ... кво да се прави след, завръщането на всемогъщия Брус, групата вече не беше същата ... вече пееха за вечен живот и ангели (па били те и паднали), а не за страх и демони ...
Vlad
Brave new world ми е любимият ми техен албум happy.gif
SpiritCrusher
Пуснах глас за Brawe New World, предпочитан от мен заради по-мощния саунд metal.gif
darga
Трудно решение...но някак Brave New World ми харесва повече..
Wolfheart
Powerslave верно си е класика, но ми е малко еднообразен. Piece Of Mind, Somewhere In Time и Seventh Son ги намирам за далече по-стойностни.
emerald
^Подкрепям, особено Somewhere in Time и 7th Son. Една от най-любимите ми песни е Infinite Dreams. Чувството е съвсем различно. Не че BNW е по-лош, но е по-различен и това все пак е определящо за предпочитанията.
SpiritCrusher
Макар че 7th Son се смята за абсолютен шедьовър в творчеството на Maiden, лично на мен фаворит ми е точно Somewhere In Time. Липсва излишният за мен прогресив уклон от 7th Son.
Airin Of Ancelot
Един глас за Brave New World - любимият ми албум на Maiden. smile.gif След това идват Powerslave и The Number Of The Beast.
MadHatter
Цитат(Wolfheart @ Oct 9 2006, 02:51 PM) *
Powerslave верно си е класика, но ми е малко еднообразен.

Цитат(Wolfheart @ 2004)
Powerslave естествено smile.gif
Brave New World също е добър, но е малко еднообразен и липсват нови идеи.

rolleyes.gif Кое си избираш??

Аз съм за Брейв Ню Уърлд... lamo.gif
fugazi
Отговорът май се крие в рожденната дата на гласуващия май, а tongue.gif За мен например Мейдън бяха до Fear Of The Dark с компромис No Prayer For The Dying и дори самия Fear... така както Пърпъл са били до Machine Head. Всичко изсвирено и изпято след това може и да е много добро, но не е същото, дявол го взел huh.gif
Естествено гласувах за Powerslave, но връх за мен си заема Somewhere In Time. Един албум, за който се говори малко, а и може би самата група не си го харесва, не знам hmm.gif
Rolf
И аз съм за BNW, въпреки че съм израснал с класическите неща на Maiden. С този, обаче, направиха нещо наистина велико. Това се казва реюниън.
Wolfheart
Цитат(MadHatter @ Oct 10 2006, 08:52 AM) *
Цитат(Wolfheart @ Oct 9 2006, 02:51 PM) *
Powerslave верно си е класика, но ми е малко еднообразен.

Цитат(Wolfheart @ 2004)
Powerslave естествено smile.gif
Brave New World също е добър, но е малко еднообразен и липсват нови идеи.

rolleyes.gif Кое си избираш??
Ехехе...де го изрови това...biggrin.gif
Тогава бях млад и зелен...
И двата албума са ми малко скучновати...друго си е 7th Son Of A 7th Son.
Иначе в BNW има някои силни моменти, като инструментала на The Nomad...
SpiritCrusher
Цитат(fugazi @ Oct 10 2006, 06:46 PM) *
но връх за мен си заема Somewhere In Time

icon_headbang[1].gif bowdown.gif wink.gif
LITTLE DREAMER
два от любимите ми Maiden албуми заедно с 86 и 88. Все пак ще гласувам за Powerslave!!! smile.gif
MadHatter
Цитат(Wolfheart @ Oct 11 2006, 02:05 PM) *
Ехехе...де го изрови това...biggrin.gif
Тогава бях млад и зелен...
И двата албума са ми малко скучновати...друго си е 7th Son Of A 7th Son.
Иначе в BNW има някои силни моменти, като инструментала на The Nomad...

А сега си стар и зелен? rolleyes.gif Макар малко на магента да биеш.
Wolfheart
^Аватара ли имаш предвид за магентата. Мързи ме да го фиксна на фотошопеца, та затова.
Айде стига, че малко попрекалихме с офтопика, Хейтър.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.