Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Gothic
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
S.O.A.D.GIRL
Слушам готик от време на време то по - скоро най - добрата ми френдка слуша та аз по нея =D групите не ги знам много .... иначе е хубава музика ама зависи в к'во настроение я слушаш .. хм .. =)
Braindead
Май пак е време Нели да раздава правосъдие w00t.gif
Aggressive Perfector
Цитат
9. Но ти не си doom, ти си просто едно "депресирано" копеле, което иска пари.

Те това е готик. happy.gif
deformity__
Не слушам много готик, но мога да кажа , че ми влие добре, някак отпускащо. Готик групите , които слушам са:
Before the dawn - предимно
Crematory - предимно
Epica - малко
For my Pain...
Forever Slave
Lacrimosa
Lacuna Coil - много малко
Love like Blood - малко
Necromance
Sirenia
Theatre of ragedy
Tristania
Xandria - малко

ViolentBeauty
suicide.gif
Svetyl
Цитат(deformity__ @ Nov 2 2007, 11:23 PM) *
Не слушам много готик, но мога да кажа , че ми влие добре, някак отпускащо. Готик групите , които слушам са:
Before the dawn - предимно
Crematory - предимно
Epica - малко
For my Pain...
Forever Slave
Lacrimosa
Lacuna Coil - много малко
Love like Blood - малко
Necromance
Sirenia
Theatre of ragedy
Tristania
Xandria - малко

Бе аз не че съм голям разбирач, но, коя група от тия е готик?
lodborg
^ Ми доста голяма част са готик метъл. А на фона на това какво се пише в темата по принцип, мисля че си е направо попадение.
Svetyl
Не става ли въпрос за готик? Не за готик метъл?
lodborg
Е, да, ама аз съм склонен да простя на момичето. smile.gif Нели да си я трепе (или възпита). biggrin.gif
Aggressive Perfector
Добре бе, чакайте да ви питам. Готикът не е ли електронна музика? unsure.gif
Valle
А ти не си ли във втори клас?
DAEMONAXIA
Тц,тц,тцъъ...Много станахте психолозите и разбирачите.Изглежда и депресираните сме многооооо suicide.gif Ужасссс... biggrin.gif No Comment.

hammer
Слушам Готик наред със другите стилове, но след голямото разнообразие от групи на мен най-много ми харесват Within Temptation. Сега някой ще се излети и ще каже, че не са Готик... Но според мен са, разбира се има и по-големи изкуствоведи от мен.
In Death's Embrace
Цитат(hammer @ Nov 8 2007, 11:12 PM) *
Within Temptation. Сега някой ще се излети и ще каже, че не са Готик

На на на на на наааа, пу първа! laugh.gif
Не са готик! sp_ike.gif
Battle Magic
^ Ех, изпревари ме... Не е честно! blackmetal.gif
Hellbound
А какво са тогава? В архива пише че са Melodic/Symphonic/Gothic Metal.
In Death's Embrace
^Ти на това което чуваш, или на това което пише вярваш?
Battle Magic
Отговорът се крие не в архивите, а в това, което чуваш. Сравни World Of Glass на Tristania и избираем албум на WT, и сам виж дали има разлики и какви са те wink.gif
Hellbound
Добре де, просто питах какъв са стил са, като не са готик.С посочванато на информацията от архива разбира се нямах предвид, че и се доверявам на 100%.
Battle Magic
Симфоник метъл са, но има и пауърче whistle.gif
lodborg
Абе в първите им неща доста готик метъл чувам, макар и напоследък да не са баш това.
In Death's Embrace
Пък ако гледаме последния и поп ще чуете whistle.gif
lodborg
За "What Have You Done" ли си говорим? На мен ми допада парчето и то немалко. Да не споменавам, че не е толкова поп колкото един "Amaranth" примерно.
Battle Magic
Найтуиш на Хоризонта! Скачайте, докато все още можете suicide.gif
lodborg
Какво да се прави като се спомена свещената дума "поп"?
Battle Magic
Трябва да се забрани думата Найтуиш в този форум! Когато някой я спомене, се започват вековете безсмислен спам... На ВТ последния не е поп, ама наистина е доста по-лек wink.gif
Warrior Of Ice
Within Temptation имат точно две издания с готик метъл звучене - "Enter" и "The Dance". На моменти влиянията са съвсем очевидни, излишно е да се спори по въпроса. След това се превръщат в симфоник/атмосферик банда и този им стил, честно казано, ми допада повече. Единственото, което леко ми липсва понякога, са агресивните вокали на Robert.

А че последният албум бил поп, е доста абсурдно мнение. Не го прави такъв фактът, че всяка песен е запомняща се, нито това, че в момента музиката е по-достъпна.
Braindead
Да бе, верно, стига с тоя Nightwish, наистина вече стана множко в теми, дето ХИЧ няма връзка да се споменават...

Ама то така или иначе тук толкова се говори за готик, че няма накъде... rolleyes.gif
Battle Magic
^ Е, то ако се говореше за РЕАЛЕН готик, щеше да има 5 мнения suicide.gif А то тук само ВТ, Найтуиш и тн...
Hail_And_Kill
Хм..готик..малко групи съм слушал..От теа малко ми харесват само Lacuna Coil и DeathStars които не са мн готик ми индъстриъл с готик мотиви
scion_of_storm
Mandragora scream.
Leaves' eyes.
kuretza
супер е лиубима ми е
In Death's Embrace
За кое, че ти е лиубимо, говориш по-точно?
scion_of_storm
Готик групата бе, готик групата, нищо не знаем ние о.О
Wolfheart
Може и играта G o t h i c да е имал предвид wink.gif
Mago De Oz
Цитат(kuretza @ Nov 27 2007, 11:15 PM) *
супер е лиубима ми е

suicide.gif suicide.gif suicide.gif
Voodoo_girl
Цитат(scion_of_storm @ Nov 9 2007, 10:00 PM) *
Mandragora scream.

wub.gif Ммм Морган. Винаги ще остане една от любимите ми вокалистки.

По темата: От готик метъла харесвам Flowing Tears (от периода им 2000-2004), Mandragora Scream, Crematory, Moonspell (доколкото готик се водят), Type O Negative, Lacrimas Profundere.
kuretza
готик музиката като цяло blackmetal.gif
Alti
На мен лично готик-а много ми харесва smile.gif Особено този с женски вокали wub.gif Групи-не знам може би на първо място The 69 Eyes,Within Temptation,Theater of Tragedy,Leave's Eyes и така smile.gif
sharon
Нищо лошо спрямо групите, някои от изброените са ми любими, но единствените, които могат да се отнесат до самата тема, са ранните Theater Of Tragedy, абстрахирайки се от първите два албума на WT.
scion_of_storm
Дзъркелите са готик-рочеццц wub.gif
Ulair
Gothic...ми кво да кажа - това просто е един от стиловете които най-много слушам!!! bowdown.gif Любими групи :
тук ще спомена естествено Silentium, Macbeth, Mandrake, Sunterra, Beseech, Shadowcast, ъ май че и Galadriel и естествено Haggard icon_headbang[1].gif макар че при тях има съчетание от какво ли не, но са една много култова група.
Revenant
Haggard са на 9-ти другия месец с Аморфис в Букурещ...бегай
Ulair
Ъхъ , знам, но за жалост (пак ще си бия главата в стената) ,няма да отида по ''технически'' причини... dry.gif
_Moonshield_
Има 3 велики групи в готик метъла (не съм на "ти" с женските вокали):

1. Paradise Lost - Бащите
2. Sentenced - Синовете
3. Moonspell - Експериментаторите

Разбира се и още много добри групи, за жалост не толкова признати.
Jesus Goat
Moonspell в началото бяха много далече от готик метъла, така че не бих ги сложил сред най-великите. По-скоро My Dying Bride, Theatre of Tragedy или дори Type O Negative на тяхно място.
Nikola Bathory
В Type O Negative няма абсолютно нищо готик. В Moonspell има и то не малко.
lodborg
Цитат(Nikola Bathory @ Sep 12 2008, 11:45 AM) *
В Type O Negative няма абсолютно нищо готик.

Что делает?
Jesus Goat
Цитат(Nikola Bathory @ Sep 12 2008, 12:45 PM) *
В Type O Negative няма абсолютно нищо готик.

От човек с аватар и подпис на Cradle Of Filth нищо не може да ме изненада.
Nwarth
Туй е мое. Публикувал съм го и на други места ;р.


Из "Неготски разсъждения" Том 1. Глава втора „За немузикалните тъй наречени готик слушатели”

123.KoЯn като готик идоли: Слушайки новите Epica и Within Temptation не можем да не избегнем приликата на някои песни (най-вече вокалните и беквокални партии) с прекрасният период на Evanescence. А обърнем ли се към него ще забележим, че същите тези партии, дори клавири, са били добре преработени KoЯn-ски такива. За наше огромно съжаление обаче, нито една друга банда няма да стигне величието на тези тъпи ну метъли...

145. Невероятно е как половината готи мразят Cradle of Filth, а останалата ги обичат. Следователно никой не ги слуша.

156. Радвайте се на смъртта на black метълът! Само тогава би могъл да се роди готик, от един по-суров бунт да произлезе един истински такъв срещу и за изкуството и красотата. Разбира се, повечето банди решиха да прескочат този период и останаха завинаги закотвени във вторият, без да знаят какво все пак правят там. След това се разпаднаха.

159. Докато Crematory биват смятани за идоли на готик метъла този жанр ще остане някъде между текстовете им.

163. Готикът не е черен грим и кожени дрехи. Той ТРЯБВА да бъде И тези неща. Но като се замислим, кой всъщност би желал да бъде гот вече?

174. На концертът на Diary of Dreams ще има повече от 50 човека не защото са добра банда, а защото са написали и изсвирили She and Her Darkness. А дали са добра банда всъщност е много спорен въпрос...

176. Ако един човек твърди, че слуша готик, винаги ще се намери втори, който твърди, че не слуша HIM.

177. В крайна сметка Linkin Park, а не Sopor Aeternus биха ви помогнали да се изградите като личност ако сте на 14.

178. Грубостта и тежестта на музиката е изключително нужна, за да се забравя наживо, че в днешно време никой вече не може да прави магия.

183. Фолк метълът с готик нотки е нещо прекрасно. Жалко също, че фолкът и метълът поотделно са нещо уникално, търсещо истината, а при смесването им се появява само нещо прекрасно.

184. Вкарването на фолк елементи не прави една банда фолк ориентирана. То или показва изчерпване на идеи или неуспешен експеримент, но все пак експеримент!

185. Ако една банда никога не е имала фолк влияния, то по-добре не я слушайте.

186. Една самотна флейта сред огън винаги ще е по-мрачна от всички банди завършващи на 'nia' на една сцена (с изключение на Katatonia).

187. Ако една музика не е способна да ви депресира, то тя е просто музика.

188. Ако една музика само и единствено ви депресира, то вокалистът й най-вероятно вече се е самоубил или е огромен мизантроп. И в двата случая, след като продължавате да я слушате, значи не ви трябва да четете тук.

190. Музика, на която не бихте си позволили да скачате сам вкъщи или има много добри лирики или трябва да се изтрие от харда. Ако сте я закупили на диск за съжаления ще я траете, защото дисковете са скъпи.

200. Банда без интрота и интерлюдии предполага и липса на музика.

201. Банда без лирики предполага музика, която никога няма да чуете.

202. Банда с глупави лирики предполага Crematory и Graveworm.

203. Готикът не е изкуство, докато не се отречете от него. Готикът не е изкуство, докато не умрете за него. Готикът всъщност не би трябвало да бъде и изкуство, имайки се предвид, че може да бъде само музика и грим.

203. Музика без визия всъщност е по-глупаво, отколкото визия без музика. Вторите поне имат извинение в глупостта си, докато първите могат да бъдат обвинени в доста повече неща, нито едно от което няма да се окаже напълно вярно. Не си позволявайте да отивате на концерт цивилни, само защото сте надраснали това. Все пак има и по-големи глупости от това някой да се смята за възрастен. Например да слуша Crematory.

204. Всъщност няма как да не желаете (особено аз) да отидете на концерта на Crematory, но е факт, че пари няма. Все тъй може да си четем Ницше за разлика от това...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.