Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
HeLeNa
Не казвам,че през цялото време е е бил скучен,просто в един определен момент ми доскуча,а той трая 1-2мин.Иначе филма наистина беше много,много добър. bowdown.gif
За Уинона не коментирам wink.gif ph34r.gif
SepulTeraHead
Цитат(Warrior Of Ice @ Aug 13 2006, 10:52 PM) *
Цитат(HeLeNa @ Aug 13 2006, 10:50 PM) *
The chronicles of Riddick
Перфектна фантастика отново с майсторската игра на Вин Дизел bowdown.gif

Заради яките ефекти и култовия Вин Дизел си струва. Филмът иначе е доволно плосък. wink.gif

Има нещо такова, ама е як. Филмът. laugh.gif


Цитат(ThE-SaMe-IdIoT @ Aug 13 2006, 01:08 AM) *
напоследък гледам само married with children

И аз така. Събота и неделя като правят комбо от 2 епизода подред е особено яко. Някой да знае от къде мога да си намеря всичките без дублаж? Успях да набарам един такъв епизод и беше 6 (шест)* пъти по-смешен.

*Това е изчислено от компютри на НАСА!
blame
^^^^^^Ван Хелзинг е един очудващо плоско-тъп филм. Интересн би ми бил когато бях в 4-ти клас. А този Дракула - подкрепям `Xandria`. Страшен е!


Иначе - Малкълм. Поредните серии, вече съм на 3-ти сезон (а половината ги гледам за поне 2-ри път) . Още не ми е омръзанал.
parabellum
Добър вечер, дами и господа.
Аз съм почитател на г-н Дизел и скоро повторно изгледах трите филма с R.B. Riddick (двата, ако не зачитаме анимацията - Dark Fury). Естествено, ролята и брилянтното представяне на Вин спасява Хрониките, но филмът има далеч по-големи дупки, които са дело на сюжета и повърхностните хрумвания от страна на сценаристите. Смятам, че Pitch Black (първият филм, Director's Cut) е един доста добър филм от този калибър, с интересно преплитане на различните характери у персонажите, както и ескцентричните сцени (впрочем, това е същата пустиня, където е бил заснет и Mad Max). За съжаление, исторята едва се крепи върху някаква квалитетна основа. Лично аз, мога да напиша по-добър сценарий. Отново от актьорска гледна точка - в героя на Дизен се вижда голяма доза професионализъм, което прави филмът филм за самия Riddick, изучаване на харакера му. Това е единствета интригуващо нещо, за разлика от разните други "разсейки" и прожекторни светлини из двата филма. Без това... ентусиазираните напъни щяха да бъдат напразно. Интересен факт е, че Вин Дизен е просветил медиите, че ще бъдат създадени още два филми под името "The Chronicles of Riddick", но няма да е скоро. Поне има някакви планове, но не са задвижени с пълна сила, защото "TCOR" се смята за сериозен провал, ако погледнем към огромния бюжет и ниските доходи.



Моите предпочитания са да бях видял избягалия затворник Riddick - не в шарени светлини и компютърна графика, а в нещо друго. Психологически трилър, например. Далеч по-голям успех щеше да постигне тази личност. Винаги съм харесвал подобен тип роли, мъжки или не. Толкова безгрешни, толкова точни. Персонажът, който Вин Дизел играе, се намира в грешна среда, за да може да заблести с пълното си величие.
Това ми напомня да преиграя свежата игра - Escape from Butcher's Bay, която поставя начало на действията в Pitch Black.

Скоро изгледах филмите с д-р Ханибал Лектър (за сетен път, разбира се). Малко са актьорите, които могат да се съпоставят със Сър Тони и напълно заслужено отдавна е получил пълното ми уважение и признание.
Това пък ми напомня да си издиря книгите на Томас Харис.


-PB.
`Xandria`
^Сър Антъни Хопкинс bowdown.gif Поклон, един от малкото актьори от класа, слаб филм няма, щом той участва. bowdown.gif
HeLeNa
Цитат(blame @ Aug 13 2006, 11:36 PM) *
^^^^^^Ван Хелзинг е един очудващо плоско-тъп филм. Интересн би ми бил когато бях в 4-ти клас.

Има някои издънки,но на мен ми е интересен.Това,че ми е интересен,не значи,че съм лапе от 4 клас dry.gif
````````
Мацето от Вал Хелсинг е убиец:")) Заради нея бих гледала филма втори път. Всичко останало не ми хареса. А не.. и онзи русичкия монах - много забавна роля:") Но д-р Джекил, франкенщайн,децата мязащи на караконджули.. пълно разочарование. Идеята за визията на върколаците ми допада повече отколкото в Underworld обаче.
`Xandria`
^^Според мен нямаше това предвид. wink.gif
Иначе съм съгласна за Хелзинг, с толкова много бюджет, а направиха този смешен филм, добре че е Кейт Бекинсейл wub.gif да внесе малко свежест, иначе... А сюжета е толкова предвидим, това че са струпали на едно място Дракула,Франкенщайн,върколаци,вампири, голяма грешка, много пълнеж, много клишета вътре... Но пък наистина е интересно да гледаш такова бедствие,само в един филм. smile.gif
HeLeNa
Добре е поне,че Бекинсейл не разкритикувахте wink.gif

В момента просто ми се иска да се suicide.gif
Slash
Цитат(HeLeNa @ Aug 13 2006, 11:23 PM) *
В момента просто ми се иска да се suicide.gif

Нали знаеш една култова приказка... wink.gif
http://www.viavita.net/prikazki/prustenat.htm


Иначе и аз гледах Жонито Деп на кино. Готина беше втората част, дори по-добра от първата. drinks_drunk.gif
Alekto
Снощи гледах Франкенщайн и много ме накефи.Може би и заради актьорите.Не мисля,че може да има по-добра екранизация.

-Как се казвате?
-...той така и не ми даде име...
Pyjamka
Снощи ми се догледа много нещо рицарско с принцески и, без много да знам за какво иде реч, си взех "Проклятието на пръстена". Не е много известен филм, но съвсем случайно с майка ми открихме, че е базиран на една много древна легенда, разказана в "Песен за Нибелунгите". Легендата съчетава в себе си дрвени исландки и норвежки митове, като същевременно е с чисто човешки характер: изконните любов, завист и алчност са в дъното на нещата. Филмът (доколкото разбрах сюжетния ход от "Песен.."-та) вкарва някои промени, като усложнява действието и добавя персонажи. Казани са няколко думи за бог Один, показват един Чук на Тор (някой от форума се интересуваше, ако не се лъжа); филмът има и невероятни ефекти, природата е направена уникална, а музиката, която е подбрана, е великолепна! Главният актьор не блестеше с перфектно изпълнение, но затова пък главната актриса ги размазя всичките! wub.gif Буквално и преносно. Иде реч за момата, която участва в "Терминатор 3: Бунтът на машините". В началото филмът е малко претупан и объркващ, но после всичко си идва на мястото и, тъй като до последно има спекулации и завръзки, държи зрителя на нокти.
Задлужава си! Би бил интересен на всеки, който се интересува от северните религии, или .... просто му се гледа нещо рицарско с принцески. smile.gif
InsArtTure
Твърдо се интересувам от този филм. Би ли постнала някой линк, нещо smile.gif
Pyjamka
Взех го от видеотеката. ph34r.gif Но предполагам, че може да се намери и из дебрите на мрежата. Ще потърся тук-там. Името му на английски, ако ти потрябва, е The Curse Of The Ring.

Edit: Току-що в един сайт видях името му като "Ring Of The Nibelungs". Възможно е и така да се казва.
Revenant
Как да не е известен, smile.gif хм даже го даваха наскоро по някоя телевизия май по Хоулмарк
parabellum
Цитат(`Xandria` @ Aug 13 2006, 11:51 PM) *
^Сър Антъни Хопкинс bowdown.gif Поклон, един от малкото актьори от класа, слаб филм няма, щом той участва. bowdown.gif

А-ха. Дълбоко ми харесва, че оценяваш майсторската дарба на Сър Тони. Това е един от тези актьори, които без проблеми могат да играят във всякакъв жанр: драма, ужас, комедия, пр. Като г-н Morgan Freeman, например. Не смяташ ли? Тъжно, че г-н Хопкинс има прекалено малко възложени силни роли. Преди "The Silence of The Lambs" (1991), едва са го знаели на големия екран. Лицето му повече е пребивавало на малкия TV екран. Както всеки във филмовата индустрия -- трябва да направиш пробива си някъде. Неговият е бил в по-късен етап, за съжаление.
Така и така стана дума, след като изгледах трите филма с д-р Hannibal, си пуснах "Hearts In Atlantis", защото го бях забравил. Какво брилянтно представяне! Трудно ми беше да престана да мисля за Hannibal и култовата реплика: "A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice chianti." Очаквах, че всеки момент ще я каже. Представи си само. Възхищавам се на Anthony Hopkins, почти като на никой друг актьор. "Hearts In Atlantis" доказва класата му на... как да кажа -- на добър, чувствителен и почтен човек.
Впрочем, днес трябва да ми пристигне антикварен екземпляр на "The Silence of The Lambs", Thomas Harris. Парите, с които разполагам, ме възпрепятстваха да си набавя и останалите книги.
Angermeans
Мен ако питаш, Хопкинс се налага като име доста преди "Silence of the Lambs" - все пак "The Elephant Man" (1980) е един от шедьоврите на Дейвид Линч, а актьорската игра на Хопкинс (в главната роля) е изумителна !

Иначе си прав, че заслуженото признание не само от критиците, но и от масовата публика, го получава чак след "Silence of the Lambs"
Revenant
Цитат(Angermeans @ Aug 15 2006, 11:17 AM) *
"The Elephant Man" (1980)

bowdown.gif
InsArtTure
Цитат
Edit: Току-що в един сайт видях името му като "Ring Of The Nibelungs". Възможно е и така да се казва.

Нцу, това второто е една невероятна ТЪПНЯ, мязаща на филм. Не знам дали успях да го гледам докрай. Надявам се двете да нямат общо.
Pyjamka
Хо-хо, боя се, че тъпнята и филмът, за който аз писах, са едно и също. happy.gif Съжалявам наистина. Но се оказва, че това е истинското име. Аз бях в официалния сайт и там също е такова името - http://www.ring-of-the-nibelungs.com/. Определено това е филмът, който аз гледах. Жалко за разочарованието.
InsArtTure
puke.gif puke.gif Как успя да харесаш тази пикня? drinks_drunk.gif Главният герох Зигфрид пък е ехати тъпака в лицето. Но остави това-толкова зле скроен филм рядко се среща. whistle.gif
Pyjamka
^Хахах, прав си, че в лице е много грозен, но пък Брунхилда е хубава и за себе си, и за него, и за всички герои във филма! biggrin.gif Абе, здраве да е! То аз исках "Като рицарите" да гледам снощи, но тази във видеотеката каза, че го нямали, и ...
`Xandria`
^Брунхилда наистина е много хубава,добре че е Kristanna Loken wub.gif да я изиграе и да спаси филма.

Цитат(parabellum @ Aug 15 2006, 02:01 PM) *
Тъжно, че г-н Хопкинс има прекалено малко възложени силни роли. Преди "The Silence of The Lambs" (1991), едва са го знаели на големия екран.
Така и така стана дума, след като изгледах трите филма с д-р Hannibal.Възхищавам се на Anthony Hopkins, почти като на никой друг актьор.

Така е, преди "The Silence of The Lambs" е имал много роли, но просто не е изгрял на сцената както сега...
Трилогията за д-р Лектър ми е любима, както и почти навсякъде, където Хопкинс играе,Legends of the Fall,Dracula,The Human Stain(където играе с Кидман),Hearts in Atlantis...а това бедствие Alexander го гледах само заради него. Класа е точната дума, дано още дълго да прави такива роли.
SepulTeraHead
Гледах "1984" от.... 1984 smile.gif
Хубав е. Пресъздава доста сполучливо атмосферата на книгата. Но за да схванеш послението трябва да си я чел. Просто във филм не може да се пресъздаде всичко, което книгата казва.

А и една част от този филм всъщност ще бъде доста ... употребена от ... хехе. laugh.gif
Alekto
Ебаси!parabellum не спря от 5 дена да говори за Хопкинс и за трилогията и ся и на мене ми се догледаха.Като изпратя майсторите ще прожектирам Red Dragon. cool.gif
HeLeNa
Мисля да си изтегля всички части на "Властелинът на пръстените".Когато всички бяха запалени по него,така и така не го изгледах. sp_ike.gif
parabellum
Съгласен съм с нещата, които написахте, но не споменахте един много важен и много култов филм, пак с г-н Hopkins - "A Bridge Too Far" (1977), по книгата на покойния ветеран -- г-н Rayne. Става въпрос за провалената съюзническата операция Garden и Market Garden през ВСВ, ако сте навътре с тези исторически факти. Няма да е зле да го изгледате, дори и да не харесвате такъв жанр филми.
А, замалко да забравя. Скоро очакваме четвъртата част с Hannibal, но няма да може да се насладим на портрета на Hannibal у Hopkins.

Цитат(Alekto)
Ебаси!parabellum не спря от 5 дена да говори за Хопкинс и за трилогията и ся и на мене ми се догледаха.Като изпратя майсторите ще прожектирам Red Dragon

"Red Dragon, correct!" Макар и да не е много correct, де. Между другото, пристигна ми книжката:


Изненада ме, че е с тази "обложка". Много запазен екземпляр, само за двадесет лева. Дразни ме, че преводът малко куца. Разбира се, думи като "сера", "путка", "лайно", "кур" са си преведени, както е и във варианта на английски, но старите форми ала "използувам" дразнят. Това пък ми напомня да си пусна и оригналния "Red Dragon" - "Manhunter".


P.S. Защо не казахме нищо за агент Starling? Jodie ми е една от любимите актриси въобще.
Alekto
На мен Джоди ми е органически непоносима => обективност от моя страна липсва.
parabellum
Цитат(Alekto @ Aug 17 2006, 01:27 AM) *
На мен Джоди ми е органически непоносима => обективност от моя страна липсва.

Awwwww, I'll kick your... необективен задник, Alekto.
Alekto
I'll be waiting for you...
`Xandria`
^^^^Hannibal без Хопкинс?
Не мога да си представя някой друг актьор да го играе... Не знаех, че снимат четвърта част, но без сър Хопкинс едва ли ще има най-малко атмосферата, някаква информация кога ще излиза?

Еdit: Alekto, kато външност ли ти е непоносима, или като актьорска игра, защото наистина не е типичната красавица Фостър, но второто го може. Аз пък не понасям Уинона Райдър biggrin.gif
parabellum
Цитат(`Xandria` @ Aug 17 2006, 02:39 PM) *
^^^^Hannibal без Хопкинс?
Не мога да си представя някой друг актьор да го играе... Не знаех, че снимат четвърта част, но без сър Хопкинс едва ли ще има най-малко атмосферата, някаква информация кога ще излиза?

Чела ли си книгите? Четвъртият Hannibal се спира върху детството на Hannibal, откъдето всичко е започнало - смъртта на сестра ми, Втората Световна ("Young Hannibal: Behind the Mask"). Сега виждаш, че няма как да го играе Сър Хопкинс, макар и да го бяха "подмладили" доста в Red Dragon (хронологията е: "Behind The Mask", "Red Dragon", "Lambs", "Hannibal"). Друг факт е, че самият г-н Хопкинс е заявил (след Red Dragon), че повече няма да играе ролята си на Lecter. Чела ли си кои са били изибрани кандидати за тази роля? Наистина, повечето едва ли биха направили същото безпогрешно представяне, но интересно ми беше да видя Jack Nichelson (click me). Доста сполучливо го виждам аз, както и перфектният Tobin Bell (SAW, click me). Тези двамата и да не направят по-добър портрет на Hannibal, ще бъде почти като Anthony, ако дадат най-доброто от себе си.

Цитат
Еdit: Alekto, kато външност ли ти е непоносима, или като актьорска игра, защото наистина не е типичната красавица Фостър, но второто го може. Аз пък не понасям Уинона Райдър biggrin.gif

Jodie си е красива и в "Lambs", и сега. Може да не е като A. Jolie (която ме дразни), но пък е много по-добра актриса, откъдето и да погледнеме.

Цитат(Alekto)
I'll be waiting for you...

"People will say we're in love."
Alekto
Цитат(parabellum @ Aug 17 2006, 12:46 PM) *
"People will say we're in love."


'Sad we talk how madmen think...'
`Xandria`

Cry Wolf
Един не лош филм като за убиване на вечерта, определено съм доволна. smile.gif Типичен хорър-трилър, доста добре направен имайки предвид ниския бюджет, тук кръвопролитията са заменени с доста интелигентен сюжет, това е основния плюс на филма. Единствения минус, който мога да посоча, е участието на Jon Bon Jovi(омфг)... не стига, че последния му албум е яко поп, ами си мисли, че може и да играе... whistle.gif
Но нека това не заблуждава, филма е добър трилър, развлекателен.
````````
Zapisah i az edni Karibski pirati v4era:") Interesen film tova moga da kaja. Zaslujava si da se gleda..daje mai mai mi dopadna pove4e ot pyrviq. Djoni na momenti samo prekalqva s pohodkata i zybeneto, no e simpati4no:")
Revenant
Цитат(parabellum @ Aug 12 2006, 10:02 AM) *
Филмът не е чак толкова добър, колкото си мислиш. Има доста излишни работи, които са вложили само и само, за да бъдат зарадвани истинските hardcore фенове на поредицата (като мен), което разваля сюжета и създава дупки в него. Мен ме разочарова фактът, че са си направили собствена история, а не са тръгнали по историята на четвъртата част от поредицата, както бяха началните планове. Да не говорим, че липсва голяма част от тръпката в horror атмосферата. Личи си, че тези неща са претупани. Сега погледнах с колко съм гласувал в imdb - 6/10. Само заради ролята на Radha Mitchell и сцените с PYRAMID HEAD.
Тоже, KONAMI са от най-успешните, но не и най-успешната фирма.

А каква е историята в четвъртата част че мен не ми тръгва...пък ми е интерестно???
parabellum
Цитат(Revenant @ Aug 18 2006, 01:17 PM) *
А каква е историята в четвъртата част че мен не ми тръгва...пък ми е интерестно???

Мен ли чакаш да ти отговоря? Единственият човек на света, докоснал се до тази игра?
Заповадяй - http://en.wikipedia.org/wiki/Silent_Hill_4:_The_Room.

Knock yourself out.

Цитат
'Sad we talk how madmen think...'

"... can't live or can't die togehter, all we can do is collide together"
Alekto
Do you realy want your images reflect in my eyes,the same time?
Ataegina
"A good woman" ссстрахотен филм, по Оскар Уайлд.

Чудна история за човешки взаимоотношения. Действителност и ежедневие на крачка от приказността. Страхотен английски хумор и ирония и самият Оскар Уайлд в образа на главната героиня.


Има го в арената.
Ol' Skull
I'm the Juggernaut, bitch! icon_headbang[1].gif
Еба ти тъпия филм иначе. Оная част с "робските имена" беше абсурдна.
alpha prime
миналата седмица гледах токио дрифт . филма определенои влиза в групата " ще са гледа 10-на пъти"
Pyjamka
^За "Бързи и яростни: Токио дрифт" ли става дума? suicide.gif На мен и един път гледам ми беше много, за да се наситя със слабоумние.
ThE-SaMe-IdIoT
сега гледах lucky number slevin .. от доста време не бях гледал толкова як филм
blame
Prison Break
Хвалеха ми го от месеци. Вчера направих грешката все пак да видя какво представлява. Стояла съм до към 3 часа през нощта да гледам серял... huh.gif
Страшна зарибявка!
Revenant
^ мене ме светнаха за него от този форум... 22 епизода за 4 дни изгледах icon_headbang[1].gif и чакам новия сезон
а последното дето гледах бе Mini's First time...e не е каквото си мислите smile.gif но пък и не е знай какво...
Peter
Последното читаво нещо, което гледах беше "Криминале"... и то читаво отчасти, не е чак толкова велик. Нещо няма готини нови филми напоследък. Искам нещо, което като го гледаш да те накара да се замислиш, а не да цъкаш "бре, тоя как ги изтрепа всички" или "цъ цъ цъ, Джони Деп как се жертва милия".
Mort
Цитат(blame @ Aug 21 2006, 10:19 PM) *
Prison Break
Хвалеха ми го от месеци. Вчера направих грешката все пак да видя какво представлява. Стояла съм до към 3 часа през нощта да гледам серял... huh.gif
Страшна зарибявка!

А вече се появи първи епизод от втори сезон! icon_headbang[1].gif
Wolfheart
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=925707
LOL
Грехота е да се цензурират хубавите филмчета от миналото thumbdown.gif
`Xandria`
^ crying.gif
Скандализираният зрител нямал ли си е друга работа, глупаво е да се изтъкне като причина това, че малките зрители могат да ги имитират, особено днешните, които правят каквото поискат. Наистина е грехота, това филмче не трябва да се пипа!

П.С. и като стана дума за стари класики, някой помни ли това ? wub.gif
Nightmare
Вторият сезон на Prison Break мисля, че ще ме разочарова. Някак си прекалено нереалистично се изплъзват юнаците ни ..... а що полиция е подире им.
Lake House - интересен като идея, но реализацията силно си куца. А пък и мразя Киану Рийвс или там, както се пише.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.