Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Warrior Of Ice
Цитат(blue_eyes_ @ Feb 6 2007, 04:04 PM) *
1.Volkodav iz roda serykh psov - Руснаците се опитват да плагиатстват от "Властилина на пръстена"

Кое по-точно е изплагиатствано?
blue_eyes_
^Аз незнам дали си го гледал,но първо въпросния коник които се появява от никаде, сенките, пеизажите, тънкия мост в планината по който минават това до голяма степен доста напомня на Властелина.
В никакъв случей не искам да оставате с погрешно впечатление,че филма е подобие на този великолепен поне за мен филм.В крайна сметка сюжета е в доста по различна насока.
Все пак колкото и да ми е допаднал едва ли бих казала,че може да се мери с филм от такава величина какъвто е "Властелина на пръстена".
Warrior Of Ice
Цитат(blue_eyes_ @ Feb 7 2007, 04:28 PM) *
първо въпросния коник които се появява от никаде, сенките, пеизажите, тънкия мост в планината по който минават това до голяма степен доста напомня на Властелина.

Уау! Колко конкретни, специфични елементи! Наистина, чиста проба плагиатство! happy.gif

P.S. Да, гледал съм го.
blue_eyes_
^ ИРОНИЯ ли долавям smile.gif

Ще наведа глава и ще се срамувам в ъгъла hmm.gif bowdown.gif rolleyes.gif
Revenant
Вълкодав зарибява,
Иначе гледах El Laberinto del Fauno,(Pan's Labyrinth), тъжна приказка за пораснали деца rolleyes.gif
t0xIc
Harsh Times - по-добрият "тренировъчен ден" от същия режисьор. Крисчън Бейл участва. Е нужно ли е повече инфо?
`Xandria`

Night at the Museum - приятна комедия, като за убиване на време, по-скоро предназначена за деца, но и достатъчно развлекателна и за по-възрастни, които безпроблемно биха се насладили на нещо отморяващо от този тип. Сюжета е интересен,а главната роля е поверена на Ben Stiller, ако не за друго, то поне само заради него си заслужава гледането. happy.gif
t0xIc
Ахаха е аз като видя вече филм с Бен Стилър или Адам Сандлър не ги гледам ,че тоя час после няма кой да ми го върне.
smile.gif
blue_eyes_
^^хи хи хи страхотно филмче.Забавлявах се мноооооооооооооо здраво


Eragon (COOOOOOOOOOOOOOOL)

Warrior Of Ice гледа ли го? happy.gif

The Guardian
Idiocracy
The Good Shepherd
`Xandria`
Цитат(t0xIc @ Feb 11 2007, 06:38 PM) *
Адам Сандлър не ги гледам

Точно Сандлър е любимият ми комик. Обикновено следващия час няма кой да ме спре да се смея.smile.gif
t0xIc
Сандлър - комик? Или съм много пиян и чета неща ,които си въобразявам или ахаха...всъщност няма значение. Хора всякакви и вкусове също. icon_headbang[1].gif
Reign of Intolerance
"Изрод в кошница" някой гледал ли е ??! много ми го похвалиха...
````````
Преди няколко дена гледах Unleashed(Danny the Dog). Филма ме изненада приятно. Предвид това, че започна като обикновен екшън... Определено нещо, което добавям към любимите си заглавия.
Arq
"Космически Забивки" най-великата анимация за мен! bowdown.gif icon_headbang[1].gif
RazorJack
бляя очаквах Ерагон да е някво яко фентъзи а то се оказа толкова плоско и недомислено горкото ...
Reign of Intolerance
Еми то си е детско филмче laugh.gif какво искате...
А филмите на Ингмар Бергман са уникални.
blame
^^Книгата по-става за четене,макар,че съм упорито на мнение,че копира Властелина. Филма си беше боза.

Последно гледах Dirty Deeds, поредната тийн комедия общо казано. Нищо особено свежо,или особено досадно. Ставаше за убиване на време.
wqwrrr
^ Мен ако питаш, в началото книгата е доста скучно написана. Едни и същи описания и върви твърде монотонно.
Към края вече, явно Кристофър Паолини е получил вдъхновение и е добил опит, става доста по-интересна.

(А филма не съм го гледал, като чета отзивите, май няма и да го гледам.)
MadHatter
Цитат(RazorJack @ Feb 12 2007, 11:12 PM) *
бляя очаквах Ерагон да е някво яко фентъзи а то се оказа толкова плоско и недомислено горкото ...

+34957623746 Така се разочаровах и изнервих още в първите минути, даже и не се изчукаха, по дяволите! Аман от пуберски истории blackmetal.gif

и да добавя, че гледах The Painted Veil, новата версия на филма от 34, по препоръка на батко Шляши. На фона на всичко, което изгледах днес, филма си е направо шедьовър, макар и римейк. Едуард Нортън е прекрасен актьор, историята беше достоверна, a Наоми Уотс и въпросния батко Нортън са се въплътили много добре в ролите си.

Айде със здраве...
Warrior Of Ice
Цитат(t0xIc @ Feb 11 2007, 12:55 AM) *
Harsh Times - по-добрият "тренировъчен ден" от същия режисьор. Крисчън Бейл участва.

Ебати ролята прави, наистина. bowdown.gif Това копеле е на път да ми стане любимия актьор.
Revenant
с малко закъснение гледах Crash от 2005-та ...този филм наистина си заслужава оскарите и всички други награди които, е спечелил
Alekto
Psycho (1960)

"It's hard to find anything wrong with Psycho."
t0xIc
Warrior ,а гледал ли си The Machinist? Ей там му е най-добрата роля. Просто такова изпълнение няма. Отслабва до 40 кг специално.
Painted Veill викате е добър. Иска ми се да го гледам само заради Нортън ,но някак си не ми е до драми сега
Warrior Of Ice
Цитат(t0xIc @ Feb 14 2007, 12:09 AM) *
Warrior ,а гледал ли си The Machinist? Ей там му е най-добрата роля. Просто такова изпълнение няма. Отслабва до 40 кг специално.

Гледал съм, разбира се. Наистина изключителна работа. smile.gif

За пръв път ми направи впечатление в Equilibrium...
t0xIc
Е щом си изпуснал Empire Of The Sun на Спилбърг и American psycho и "равновесие" не е лош smile.gif
Mort
Цитат(MadHatter @ Feb 13 2007, 10:37 PM) *
Цитат(RazorJack @ Feb 12 2007, 11:12 PM) *
бляя очаквах Ерагон да е някво яко фентъзи а то се оказа толкова плоско и недомислено горкото ...

+34957623746 Така се разочаровах и изнервих още в първите минути, даже и не се изчукаха, по дяволите! Аман от пуберски истории blackmetal.gif

Гледай Пръстена на Нибелунгите - там се изчукват още първите 10ина минути!


Цитат(Warrior Of Ice @ Feb 14 2007, 12:17 AM) *
Цитат(t0xIc @ Feb 14 2007, 12:09 AM) *
Warrior ,а гледал ли си The Machinist? Ей там му е най-добрата роля. Просто такова изпълнение няма. Отслабва до 40 кг специално.

Гледал съм, разбира се. Наистина изключителна работа. smile.gif

За пръв път ми направи впечатление в Equilibrium...

Мда за това разпалено бях писал още при излизането на филма - наистина изключително отдаден на професията си актьор. Както казва Ицо съвсем на път Мистър Бейл да стане любимия ми актьор!
lodborg
Oще една порция възхищение към господин Бейл и от мен. Невероятен актьор! Тук може би е моментът да отбележа, че вчера си изгледах за пореден път The Prestige и отново останах без думи...
Revenant
Искам да ви препоръчам един филм, който сигурно трудно ще намерите, но е култ
Kad porastem bicu Kengur
Сръбско кино - bowdown.gif
t0xIc
Всъщност отдавна предполагам сме го гледали повечето от нас smile.gif
icon_headbang[1].gif
Иначе - "Душанееееееееееееееееееееееееееее"
bowdown.gif
Beerzebub
Цитат(RazorJack @ Feb 12 2007, 11:12 PM) *
бляя очаквах Ерагон да е някво яко фентъзи а то се оказа толкова плоско и недомислено горкото ...

По-зле от Dungeons and Dragons?
Alekto
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)

Nice.
Само класики напоследък.
stage
Цитат(Beerzebub @ Feb 16 2007, 01:05 AM) *
Цитат(RazorJack @ Feb 12 2007, 11:12 PM) *
бляя очаквах Ерагон да е някво яко фентъзи а то се оказа толкова плоско и недомислено горкото ...

По-зле от Dungeons and Dragons?

По зле blackmetal.gif Всъщност може и да ти хареса ако си се напил или съответно напушил като Овца...
Reign of Intolerance
не е възможно да е по-зле ;р
не съм го гледал де...
Airin Of Ancelot
Почти на едно ниво са. laugh.gif
RazorJack
Е аре ся ... D&D е на светлинни години напред ... поне има един смешен негър там (шорти от Scary Movie, който май даже умираше ... ех негрите просто са създадени за това пхахаха ) laugh.gif Да кажем че Ерагон е на нивото на D&D 2 smile.gif

освен тва гледах и Shallow Hall ама нещо не го изтраях целия ... въпреки че принципно джак блек ме кефи, урод е.
wqwrrr
D&D беше, може би, най-дебилния филм, който съм гледал. Онази култова брада направена буквално от медицински памук залепен с тиксо направо ме закопа.
blue_eyes_
Perfume: The Story of a Murderer

Историята се развива през XVIII век и разказва за тъмните страсти на мъж, който се ражда със свръхразвито обоняние и бива завладян от манията да създаде подлудяващ прелъстителен аромат. Парфюмеристът (в ролята е британският актьор Бен Уишоу) умъртвява красиви момичета, за да извлече миризмата на техните тела за сътворяването на идеалния парфюм. Дъщерята на местен търговец, в чиято роля е Алан Рикман, е най-желаната жертва на убиеца.
Dawn^^
"Сибирският бръснар" - руски на Никита Михалков, ако не се лъжа. Наистина много добър филм - най-добре прекараните ми 3h през телевизора.

Действието се развива край на 18в. в Царское Село/Москва/Сибир... бе Русия нейде и се разправя за американска компаньонка, която иска да спечели пари за създаването на някаква машина...
Iron Maiden
Ghost Rider вече го пуснаха в нета , откога чакам да излезе по кината , че да го пуснат и в нета да го изтегля да го гледам , мисля че се очертава да бъде един от малкото хубави филми през тази година.....

sepulturatr
KingSlayer
Искренно препоръчвам една сръбска комедия:
Mi nismo andjeli 3 Rock and roll uzvraca udarac laugh.gif
(търсете торента в бгнова)

Супер яко! Разправя се за един метълист и един чалгар.... гледайте нататък biggrin.gif
sharon
Cannibal Holocaust наистина е невероятен, доста директен, бих казала... Както и Cannibal Ferox, който далеч не е по-малко брутален.. rolleyes.gif
blame
Последно гледах...Moulin Rouge. Евала на Бтв,че понякога пускат ТАКИВА филми...
Невероятен. Страшно красив, леко странен и опредлено емоционален. Влюбих се с една дума.
Никол Кидман ме разби, не съм очаквала, че толкова може да я харесам.
Ataegina
^ Говорейки за Никол Кидман... Днес гледах Догвил smile.gif о йе... трябваше онзи ден - в деня за прошка - да го изгледам...
Възхитена съм. Незная дали е шедьовър, но определено е интересен подхода на режисьора. Филма е заснет изцяло в студио и има много малко обекти и повечето са въобръжаеми и само маркирани. Така се вижда всичко - от всички страни. Зрителя остава изключително задоволен воайор.
Това е първият от общо двата филма досега заснети от Ларс Фон Триер.
lodborg
Цитат(blue_eyes_ @ Feb 18 2007, 05:35 PM) *
Perfume: The Story of a Murderer
Съмнявам се романът да може да се пресъздаде по-добре на филмова лента. Екранизацията е просто зашеметяваща. И въпреки това книгата си остава далеч далеч далеч далеч по-впечатляваща. Това е нещо като задължително четиво за всеки.
Dragontear
^ Не знам, не съм чел романа но филма определено ми хареса като идея.... наистина малко накрая вече беше мноого позмислено...но както казах не съм чел и романа за да кажа
Pyjamka
Все пак гледах High Art. Оказа се съвсем не лош като идея, но слабата актьорска игра и някои режисьорски недоразумения го правят глупав и недообмислен. Интересна и сериозна история е преплетена с недотам забавен хумор, а и сякаш, въпреки продължителността от 1ч. и 40мин., действието не е развито докрай. Абе, като тема по литература от 6 страници, в която все пак има пропуски. Музиката също не бе подбрана - някакво монотонно бучене, на моменти минаващо в инфразвук. 4/10
blue_eyes_
Цитат(lodborg @ Feb 20 2007, 02:48 PM) *
Цитат(blue_eyes_ @ Feb 18 2007, 05:35 PM) *
Perfume: The Story of a Murderer
Съмнявам се романът да може да се пресъздаде по-добре на филмова лента. Екранизацията е просто зашеметяваща. И въпреки това книгата си остава далеч далеч далеч далеч по-впечатляваща. Това е нещо като задължително четиво за всеки.

Която и да било книга си остава уникална сама по себе си! И дори филма да е направен изключително, едва ли би могло да става дума за сръвнение.
"Perfume: The Story of a Murderer" просто си заслужава да се гледа. Един от малкото филм, който те кара да се замислиш.
SoulThief
Oтносно Perfume не съм чела книгата, но са ми разказвали за основните разлики между филма и книгата.
Това, с което са се справили добре е пресъздаването на личноста на героя. Начина по който гледа на света, ценностната му система и всичко, което изгражда начина му на мислене е уникално и няма начин никой да разбере неговата "лудост", защото никой не би могъл да гледа на света както той, чрез неговата дарба. - Ето това нещо са успяли да пресъздадат по изключително добър начин и само заради това много уважавам филма. Това е много трудна работа.
sepulturatr
Понякога гледам някоя идиотска комедийка Американски Пай примерно ...
Понякога гледам и няква драма дет има убави женки ,че да си заспинкам като къпан wub.gif
Но почти винаги гледам някви изродщини ,че да ми трепери каската на макс devil.gif Гледъл съм толкова много хоръри и психота ,че не ги помня отдавна вече laugh.gif Особено когато съм друсал нещо е наложително !
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.