Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
pa®tci
Гледах снощи "I Am Legend"; честно казано, филмчето ми допадна, но явно защото макимално го абстрахирах от произведението на Ричард Матесън (има само един грам общо, не повече). Еххх... доста добре е, както казах, но бидейки чел оригинала... не е това, което трябваше да бъде smile.gif
blue_eyes_
“In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale” (“В името на краля”) поредното епическо екшън-фентъзи приключение разкриващо величествена история за рицъри, крале, смелост, стомана и магия. Базиран на хитовата PC игра “Dungeon Siege”, но нищо повече. rolleyes.gif
MadHatter
^ С две думи: Уве Бол.
lodborg
В интерес на истината беше светлинни години по-добре от това, което сме свикнали да получаваме от Уве. Не беше лошо филмчето, за съжаление:
Цитат(blue_eyes_ @ Jan 27 2008, 03:47 PM) *
нищо повече.
Warrior Of Ice
Цитат(lodborg @ Jan 27 2008, 07:30 PM) *
В интерес на истината беше светлинни години по-добре от това, което сме свикнали да получаваме от Уве.

Абе, не баш. happy.gif Аз поне щях да умра от скука тия два часа. Готино е да гледаш Джейсън Статъм в центъра на някой кютек, но друго забавно във филма нямаше.
pa®tci
Като заговорихте за Уве - тоя пусти ПОСТАЛ дали някой ден няма да излезе с едно поносимо качество и на разбираем, човешки език, а не на руски brickwall.gif
SepulTeraHead
Аз така и не разбрах кога е премиерата. Засега май е показван само на някви фестивали в Германия(и от там рипа на немски с дублаж на руски). Ако не се лъжа премиерата по кината е лятото.
Danny47
Цитат(lodborg @ Jan 20 2008, 03:02 AM) *
Преди около час и половина изгледах Primer. След което спрях и го изгледах отново. След което изгледах някои избрани моменти по още десетина пъти, за да го загрея.

Гениално! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif Просто гениално!

Идеята е яка, но не разбрах защо са я осъществили по толкова сложен начин. Разбрах, че е машина на времето, но не разбрах паралелните светове, както и кога построиха по-голямата машина и въобще кво стана в този филм. rolleyes.gif
Duh5
Цитат(SepulTeraHead @ Jan 26 2008, 08:47 PM) *
Cloverfield
Ебати нещото. Някак си не искам да го нарека "филм", защото е обидно. ....

Вчера го гледах. Предупреждението ми към тези, които не са, е, че ме заболя зверски главата заради начина на заснемане.. Мамка му, ако беше 3то лице щеше да е поне 2 пъти по добре. Иначе на гадинката решихме да й викаме "Пухчо", много кефи:)
Rodd1ck


че чак и взе, че ми хареса. unsure.gif
Ataegina
Кое и какво в "Eraserhead" ти хареса Rodd1ck?

Пп. и защооо biggrin.gif
Crafter
Цитат(SepulTeraHead @ Jan 26 2008, 08:47 PM) *
Cloverfield
Ебати нещото. Някак си не искам да го нарека "филм", защото е обидно. Имам чувството, че са го правили отзад-напред - първо интересната рекламна стратегия и трейлърите и цялата истерия, после (явно след като да изчерпали креативността си с предишните действия) са направили и филма към всичко това набързо. АКо някой от създателите си е мислил, че реализира някаква революционна идея с тези "сурови" кадри - евала, ама единственият резултат е, че от филма ти става лошо. Буквално! Единственото нещо, което ме накефи (достатъчно, че да му пиша 2, а не 1 звезда), е, че \m/ накрая всички умират \m/. Иначе тъп филм, да.

На мен пък филма страшно много ми хареса. Рядко се вижда нещо оригинално и изобщо... тъп си.
Lanfear
И на мен Cloverfield ми допадна!
Иначе съм впечатлена от Feast Of Love- много силен според мен филм, почти ме разплака /при мен не е лесно smile.gif/. Вдъхновяващ и с идея...
In The Name Of The King както каза някой по-нагоре е малко скучен но не беше лош все пак, имаше си готини моменти...много ме подразни финала!
Mago De Oz
^Финала верно е лайнян....ама за сметка на това има доста здрава сеч, което си е плюс!
t0xIc
Филма е смеска между Проклятието Блеър и Годзила кво му е оригиналното ? Иначе става чат-пат..
ludspamer
Цитат(Sturmfuhrer @ Jan 31 2008, 04:40 PM) *
На мен пък филма страшно много ми хареса. Рядко се вижда нещо оригинално и изобщо... тъп си.

Какво му е оригиналното? Доколкото разбрах, така и не се вижда хубаво какво точо унищожава града... или може би греша? Не съм гледал филма, но разпитвах оттук-оттам и навсякъде казаха, че наистина не се вижда какво точно унищожава. Пък и изглежда, сякаш е сниман самия филм от няква любителска камера - постоянно се клати насам-натам...
SepulTeraHead
Цитат(Sturmfuhrer @ Jan 31 2008, 04:40 PM) *
На мен пък филма страшно много ми хареса. Рядко се вижда нещо оригинално и изобщо... тъп си.

Радвам се, че си приятен за общуване както винаги. Радвам се и че ти е харесал филмът.
Ulair
Преди малко гледах Beowulf (незнайно що наречен Беоулф, но да не се заяждам) и колкото и да се опитвам да гледам обективно, бих възкликнал единствено ''What a horible abomination!!!'' dry.gif
Сега не че имам нещо против компютърните ефекти ,но тук загубих нишката между реалното и компютърната анимация, целия филмми приличаше едва ли не на някакво интро към фентъзи игра. blink.gif Шибаните актьори изглеждаха твърде изкуствено !!! На места дори смешно!
Сюжета беше плосък, сценария сякаш е бил ''пресят'' през пръстите на не особено адекватните сценаристи! Да не споменавам ужасното поругаване на скандинавските саги за Беовулф (и поемата де)!!! И по -ин-тересното - Кой ,по дяволите е навил и Анджелина Джоли да участва в подобна слаба продукция ?! Добре ,имаше и няколко интересни сценки ,някой и друг добър ефект , тролчето беше представено доволно грозно и лигаво (и пак си приличаше твърде много на компютърна анимация) ,но нищо повече . Поне да бяха направили един изцяло анимиран филм. thumbdown.gif

Като заключение бих казал - Искате ли смислен филм за прословутия Беовулф? - То тогава изгледайте Beowulf and Grendel(2005)
lodborg
Цитат(Ulair @ Feb 1 2008, 01:30 AM) *
Тук загубих нишката между реалното и компютърната анимация. Шибаните актьори изглеждаха твърде изкуствено

Like LOL! Човече, в целия филм няма един (1) жив актьор. Всичкото, което виждаш, е анимация. Но че беше тъп, тъп си беше.
Ulair
^ Ха, знаех си, явно трябва да си прегледам зъркелите whistle.gif Но в ревюто пишеше ''отчасти анимиран'', демек би трябвало да има известна актьорска игра, или се лъжа?
Pyjamka
Между другото, аз също четох, че не всичко е анимирано - само Джоли, сър Антъни Хопкинс и самият герой на Беоулф (не знам как е правилната транскрипция) били анимация, иначе другите хора са си... хора. Но не съм гледала, така че може и да подвежда информацията.
lodborg
Определено и другите бяха анимирани. Но кой знае, може и да греша.
Revenant
Гледайте Persepolis и накрая кажете че сте гледали анимация
Rodd1ck
Цитат(Ataegina @ Jan 31 2008, 04:31 PM) *
Кое и какво в "Eraserhead" ти хареса Rodd1ck?

Пп. и защооо biggrin.gif

По начало не очаквах да ми хареса и горе-долу знаех какво ще видя. Действието може да се окаже супер бавно за някои хора, може и сюжет да не се забележи, но когато го гледаш с подходяща нагласа е по-различно. Усеща се с всеки кадър, че е един вид гротеска и има доста символизъм, който би бил характерен за млад и надъхан независим режисьор. Постоянно търсиш в детайлите отговор на това, което се случва във филма и моменти, в които на екрана всъщност не се случва нищо особено, карат в главата ти да се случва нещо. Все пак не казвам, че съм го разбрал добре, това си е практически невъзможно. smile.gif
А и атмосферата.. много болен филм като цяло. smile.gif
Aglarana
Cloverfield

Филмът в началото ми се стори малко дразнещ. Съвсем малко. После започна една наистина страхотна част, като изключим камерата. Какво да се прави, това в момента е нещо новаторско, някакъв тип ефект. Имах чувството, че гледам филм по Discovery за някое заметресение! И все пак...зрелищно си е на кино. Краят беше бездарно странен точно като на българските ни филми - ни в клин, ни в ръкав. Но не ме изненада, де - бях подготвена, а не като останалите хора, които чакаха да се случи нещо, дори след като лампите светнаха happy.gif

Въпреки това си заслужаваше. Хареса ми, спира дъха!
Alti
Филма е средна работа rolleyes.gif Не е лош и става за гледане wink.gif Но ако си имате друга работа си я свършете,защото не е кой знае какво smile.gif Знаете за какво говоря tongue.gif
t0xIc
Цитат(Aglarana @ Feb 2 2008, 11:54 PM) *
Cloverfield

Филмът в началото ми се стори малко дразнещ. Съвсем малко. После започна една наистина страхотна част, като изключим камерата. Какво да се прави, това в момента е нещо новаторско, някакъв тип ефект. Имах чувството, че гледам филм по Discovery за някое заметресение! И все пак...зрелищно си е на кино. Краят беше бездарно странен точно като на българските ни филми - ни в клин, ни в ръкав. Но не ме изненада, де - бях подготвена, а не като останалите хора, които чакаха да се случи нещо, дори след като лампите светнаха happy.gif

Въпреки това си заслужаваше. Хареса ми, спира дъха!

Новаторски ? Явно си пропуснала "Проклятието Блеър" или "Canibal Holocaust" навремето. Освен това още от трейлъра се знаеше, че всички ще умрат.
Aglarana
Не съм ги гледала. Трейлърът на филма също. Не мисля, че е задължително wink.gif
Rodd1ck


Gattaca(1997)

Бях го гледал преди доста време, но не помня дали беше само веднъж, обаче ми направи впечатление как в съзнанието ми са се запечатили някои сцени и реплики от филма, особено двата момента с плуването. Докосващ филм, силно драматичен, почти велик. Итън Хоук на моменти е неуверен, но като цяло добра роля, все пак на екрана блести главно Джъд Лоу. Задължителен филм!





The Virgin Suicides(1999)

И него не гледам за пръв път, но го бях позабравил. След Lost In Translation реших да дам нов прочит на дебюта й. Определено София Копола е талантлива, филмът е далеч от очарованието на следващия й филм, но си заслужава. С особена меланхолична атмосфера, леко бягане от нормално течащия сюжет, разчупеност, която определено подходжа на един тийнейджърски филм, но най-забележителна е красотата, която цъфти пред нас. Красотата на заобикалящата среда и на самите герои. Кирстен Дънст може би никога не е изглеждала толкова добре визуално на екран.



Също гледах и Match Point (2005) на Уди Алън, но като цяло оценката ми е по-скоро отрицателна. Със сигурност нехарактерен филм за него. Просто не можа да ме грабне, стори ми се твърде неубедителен и като цяло досаден за гледане. Нямаше я и химията между "влюбените", даже въобще не мислех, че главният персонаж е наистина влюбен. Малко не на място ми се стори и моментът накрая, когато следователят се пробуди в съня си, беше забавно, но на фона на целия филм странно.
Danny47
Гледах AvP 2 и бих казъл, че филмът е леко скучен. Хищниците и пришълците яко ги бяха направили, но от историята можеше да се направи убийствен филм. Липсва ми атмосферата на Хищниците 1 и 2 и на Пришълците!

Лична оценка - 5 от 10.
pa®tci
Радвай се, че я нямаше дълго планувата K-Market схватка happy.gif
Danny47
Кво?
Ataegina
"А и атмосферата.. много болен филм като цяло."

И според мен Rodd1ck . Един от първите филми на Линч - като че ли се е опитал да вмъкне всичко изродясало, което е тормозело съзнанието му.
Аз се бях настроила изключително позитивно за този филм. И до последната минута се напъвах и си внушавах, че ми харесва. Ужаст. Филмът остави в мен изключително смесени чувства - в никакъв случай обаче не мога да кажа, че ми е "харесал" в смисъла на тази дума, която използвам понякога за сладникави холивудски филми.

Последно гледах "Nikotina" http://www.imdb.com/title/tt0337930/ - специално приканвам всички страстни пушачи да го гледат. Свеж филм по испански.
Danny47
Гледайте Pulse! Има го в Замундата.




Резюме: Вие сега сте инфектиран.Има някои честоти,които никога няма да може да намерим.Представете си,че нашите безжични технологии,може да направят връзка с един друг свят,извън нашият- на мъртвите.Сега си представете,че ако връзката се случи нашият свят може да изчезне.Щом изключиш своя телефон или нет имейл,те влизат,ти си инфектиран,и те ще могат да земат от теб това, което вече нямат - живот.


Лична оценка - 10 от 10.
onnellinen
Аз продължавам да агитирам за "Sweeney Todd - The Demon barber of Fleet Street". Което не е ли по-удачно да се преведе като "зловещия бръснар" (примерно), а не като 'бръснарят-демон'?
Филмчето трябва да обере всички награди (освен за най-добро пеене на актриса dry.gif Хелена не е най-добрия глас, който съм чувала)
Lanfear
Аз чак сега гледах Apocalypto - на Мел Гибсън...
Много силен филм според мен - беше ми много интересен от началото до края и имаше зверски моменти. Не го препоръчвам на гнусливи и такива, които не понасят кръв и отрязани глави smile.gif
Интересно ми беше да разбера, че нито един от участващите май не е професионален актьор...
Определено много ми хареса.
lodborg
^ Невероятен актьор беше Гибсън, а като режисьор е още по-голям! Поклон! bowdown.gif Филмите му са просто невероятни. Тези дни изгледах отново Страстите Христови и въпреки че не съм особено вярващ, трябва да призная, че е тотален шедьовър във всяко едно отношение! Потресаващ!
sgoh
Аз така и не разбрах какво толкова имаше Църквата против тоя филм, при положение че Гибсън си се придържа доста стриктно по Библията. huh.gif
lodborg
Църквата няма нищо против филма. Хилядите проблеми са породени от америкнаската адвокатска кантора Anti-Defamation League, основана през 1913 с цел защита на еврейския народ от клевети (както е видно от името на кантората). ADL е поела кампания срещу самия Гибсън с обвинения в антисемитизъм. Според тях филмът представя еврейския народ в погрешна светлина и подтиква към антисемитизъм. В интервюта, които съм гледал с настоящия директор на кантората, Ейбрахъм Фоксман, той е поставил открито въпроса защо Гибсън не е написал в скрипта за филма следните думи, които да бъдат казани от Исус на кръста: "Не мразете еврейския народ"!
sgoh
Цитат(lodborg @ Feb 9 2008, 08:08 PM) *
Църквата няма нищо против филма.

Бе и те бучаха, ама айде smile.gif
onnellinen
Бучаха, защото последните няколко години станаха много модни изумителните разкрития за небожествеността на Исус, а около него все пак се гради цялата църква. След като който трябва е изгледал филма и са видели стриктното придържане към Библията, бученето престана.
Rodd1ck
Тъкмо гледах и аз Into the Wild. Не ме впечатли чак толкова много, както други хора, чиито мнения чета, на моменти даже ми дойде и малко неубедително, но като цяло ми хареса. Малко ме подразниха разните нестандартни включвания и режисьорски похвати. Очаквах да е и по-наивен, че така си и вървеше, но действието ме опроверга, може би това е била и целта. Все пак хубав филм.
Mer De Noms
Препоръчаха ми "Извора на живота", иначе казано "The Fountain". Някой ако го е гледал да каже заслужава ли си да го свалям и изобщо за какво иде реч..
Rodd1ck
^Добра визия и добра музика, другото е малко по-относително за определяне. Имам познат, на който му е един от любимите филми, а брат ми например го определи за "супер тъп". На мен не ми направи много силно впечатление, очаквах повече, ще го гледам все пак отново.
Lanfear
^^ Мен лично ме депресира...тъжен ми беше. Според мен си заслужава да се изгледа - впечатли ме. Натоварващ е /лично за мен беше/. Мисля че няма човек тук който да се наеме да каже ДА или НЕ относно точно този филм. Странен е доста... и както Rodd1ck каза по-горе - или ще ти хареса или ще го сметнеш за мега тъп. smile.gif
usmif
^^^На мен ми трябваха няколко гледания, за да го схвана ... Страхотен филм, наистина!
blue_eyes_
Гледах “Gabriel” - eдин доста интересен като идея филм. Представящ историята за борбата между архангелите и слугите на дявола. Ако гледате трейлъра ще останете с впечатлението, че става въпрос за поредния бозлив екшън, но всъщност не е. Поне за мен е доста по-дълбок - падението, борбата, предателството, любовта, братоубийството, саможертвата, все такива вечни теми. Преплетени по брутален на моменти начин. Много интересни режисьорски решения, въпреки че на моменти ефектите са вече изтъркани и представени по доста евтин начин. На мен особено ми допадна мрачното, готическо усещане в целия филм, което пък може да не се нрави на някой хора. rolleyes.gif
Beerzebub
Цитат(onnellinen @ Feb 8 2008, 07:56 PM) *
"Sweeney Todd - The Demon barber of Fleet Street"

Вчера го гледах в Арена. Ебати мега-якия филм!!!
RazorJack
дано.
ще го дръпна че няма кво да гледам.

току що едвам изтърпях първият диск от The Golden Compass ... и ме налегна мъка и отчаяние. suicide.gif как все избирам най наивните и малоумн филми да изтегля това не мога да разбера. no.gif
Lanfear
RazorJack като стана дума за Златния Компас...аз нарочно отидох на кино да го гледам. Ако го бях гледала в нас нямаше изобщо сигурно да ми хареса. Страхотни ефекти има а и аз го гледах непредубедено и някои моменти ми допаднаха - забавлявах се. Харесаха ми демончетата smile.gif
Иначе Суини Тод е зверска бруталия...
Между другото ако някой е пропуснал A Good Year с Ръсел Кроу да гледа - хубав филм според мен!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.