Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
onnellinen
Допадна ми как го окачествяваш - високо ниво на натурализъм... Трябвало е да станеш адвокат или дипломат smile.gif Не че не можеш вече... Замисли се, пари падат smile.gif
Mort
^ Просто богат речник. Би било хубаво всички да взимат пример и дори от името на Ицо смея да твърдя, че се постига просто с повечко четене.
onnellinen
^ Отговарям на тези критерии, другарю smile.gif Разбира се, гледам да наблягам на по-българските думи, защото от чуждици и опити да се покажеш знаещ или готин взе адски да ми писва... И най-вече започвам да разбирам все по-малко. Това не е развитие на езика, а убиването му.
Beerzebub
"Beоwulf". Готино филмче. Някак очаквах повече, не знам защо, но все си мислех че ще попадна на нещо от ранга на "300". Въпреки това останах доволен. Историята, сама по себе си, ми допадна, макар че бе малко попретупана сякаш. Също така анимацията ми се видя леко дървена на места. През голяма част от времето имах чувството, че гледам интрото на някоя нова игра, а не пълнометражен филм. И въпреки това не съжалявам, че му отделих време.
6/10

"Gabriel". Очаквах много повече. Е, от самото начало ми стана ясно, че това не е "Константин 2", въпреки че на моменти филмчето наистина ме накара да се замисля. Оригиналният финал например. Цялото останало действие обаче ми се стори адски плоско и недодялано. Не говоря за спесц-ефекти, ясно е че продукцията не е от най-скъпите. Просто поглднато отдалеч тоя крилат Гейв дойде и нарита всички. И няколко идейни диалога и идеи не могат да скрият това.
5/10
Ataegina
Цитат(sharon @ Feb 15 2008, 05:48 PM) *
Тарковски... wub.gif bowdown.gif
Един от личните ми фаворити, разбирам еуфорията ти. "Зеркало" беше изпипан отвсякъде, относно "Соларис" - доста добре си е представил всичко, вярно, че историята не е от най-лесно смилаемите, но според мен човекът се е сравил повече от добре. Отнесени спрямо времето, в което са правени, филмите му са направо революционни. Иначе ключов за мен си остава "Сталкер", перлата в короната. И до ден днешен не проумявам как ТОВА може да съществува, но пък гениалните неща до голяма степен си остават неразгадаеми.



Цитат(Warrior Of Ice @ Feb 15 2008, 05:51 PM) *
Нещата на Тарковски по принцип са съзерцателни и философски, в това е и геният му. "Солярис" е един от великите филми на миналия век; в сравнение с него версията на Содерберг е просто смешна.

Нещото, което ми харесва във филмите на Тарковски, е че до голяма степен емоцията, която те обвързва се корени в откровението, което той влага. Геният му винаги се стреми на засяга на личностно ниво.
Lanfear
Гледах Gabriel ... Допадна ми. Едва ли ще си го пусна втори път но определено ми беше интересен. И въпреки че като цяло си е доста банален и не предлага някакви страшни нововъведения /а и аз никога не съм твърдяла, че всеки филм трябва да е чудо на анимацията, ефектите и каквото и да е друго за да бъде интересен и приятен за гледане/ си заслужава времето. Лицеприятни актьори, достатъчно добри ефекти и вечно актуална тематика smile.gif
7/10 ако трябва конкретна оценка ...
t0xIc
Сталкер едвам го догледах, а съм фен на "Пикника" и на играта, която излезе наскоро по мотиви от разказа. Ама много муден и тежък ...Т.е "прекалено".
Wrath_Child
Arsenic and old lace

Вече рядко се правят такива филми! bowdown.gif
Chimera
За 2ри или 3ти път: Dogma, със специалното и fucking незабравимо участие на Jay and Silent Bob icon_headbang[1].gif Такoва произведение на изкуШтвото може да стои на един тезгях само с филмчета от рода на Tenacios D biggrin.gif
ludspamer
^Даааа icon_headbang[1].gif
Кевин Смит ftw bowdown.gif
Лошо е, че почти никой не инвестира в такива филми.....вече има прекалено много екшъни, трябва да има и простотии brickwall.gif
Ulair
^ поправи се ''защо никой не инвестира в качествени простотии вече? '' rolleyes.gif
Иначе ''Догма'' беше абсолютно култовата комедия!! Жалко ,че напоследък нищо свястно от този жанр ,не е излизало. dry.gif
ludspamer
Да, прав си-въобще няма изгледи да се инвестира в такива филми вече sad.gif
Иначе Clerks 2 от 2006та, ако не си го гледал-не е за испускане bowdown.gif
pa®tci
Охх, някой да помогне начи. Имаше един филм навремето, за едно семейство в каравана, което пътуваше по една магистрала или от сорта и ги гонеше някаква сатанинска секта. На някой да му светка как се казваше тоя филм? Май да беше от краят на 80-те началото на 90-те.

Друго, от сто години си търся един филм фантастика/ужаси - XYTRO, пак на двеста години, някой да си го спомня и да има идея от къде мога да си го намеря?
Lanfear
Днес гледах Jumper на кино.
Ок е филмчето, има доста яки ефекти, няколко култови момента /с един лондонски автобус...обърнете внимание, който ще гледа smile.gif/
Готина идея /сигурна съм, че почти всеки си е мечтал да може да се телепортира smile.gif/ и приятни актьори.
Втори път няма да се гледа но става за веднъж и според мен е почти задължително да се гледа на кино за да се усети атмосферата.
Забавлявах се!
Може би .... 6-7/10

OFF :Заплювам си да гледам 10 000 BC веднага щом го пуснат - сигурно ще е зверски smile.gif
ssg
Цитат(parcaleste @ Feb 21 2008, 08:16 PM) *
Охх, някой да помогне начи. Имаше един филм навремето, за едно семейство в каравана, което пътуваше по една магистрала или от сорта и ги гонеше някаква сатанинска секта. На някой да му светка как се казваше тоя филм? Май да беше от краят на 80-те началото на 90-те.

Друго, от сто години си търся един филм фантастика/ужаси - XYTRO, пак на двеста години, някой да си го спомня и да има идея от къде мога да си го намеря?

http://imdb.com/title/tt0118771/

Да не е този?
pa®tci
Не, не, не. Определено не е този - онези си бяха типичното американско семейство - баща, майка, щерка и синковец (доколкото си спомням). А този филм е и ПРЕКАЛЕНО нов smile.gif Благовдървя все пак, може да му хвърля едно око happy.gif
stage
С Чеви Чейс?
pa®tci
Абе какъв Чеви Чейс бе? Филма беше некаква невъобразима кочина, депресия и пр. Накрая семейството си мислеше, че са се измъкнали от преследвачите, отбиха по един страничен път (май), паркираха да лагеруват на една поляна и през ноща ония ги обградиха и запалиха некакви огньове - може и във формата на пентаграма да е било, не помня, много малък бях blush.gif
lodborg
Cassandra's Dream bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Обожавам филмите, които ме поглъщат до таква степен! По принцип изобщо не харесвам играта на Колин Фарел, но тук ролята му беше просто зашеметяваща. Ако харесвате драми, не пропускайте този филм.
pa®tci
Цитат(lodborg @ Feb 23 2008, 09:19 PM) *
Cassandra's Dream bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Което ме подсеща за "Cassandra Crossing"... и тоя филм никъде го нема sad.gif
Duh5
Аааахахахаха, току що изгледах Tenacious D in The Pick of Destiny! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

# Аз съм цял #
# Фъъъък #
# Да, наебани сте #
# Нямате късмет#
# Вече съм цял и ще ми лапате пишката #
# Този свят ще е мой #
# И ви умирате първи #
lodborg
^ Това е наистина тоталният култ!
Ataegina
Последния филм, който гледах беше "La vida Perra de Juana..." - кучешкия живот на Хуана... Преведен кратко и захаросано като - "Хуанита от Танжер".
Ако не беше невероятно забавния превод на живо щях да си изляза от салона... Макар че несъвпадението на субтитрите с преводът в ефир също беше изнервящо. А аз бях отишла главно заради испанската реч.

Та кучешкия й живот беше изигран в около 50 години. От годините в които е на 20+ до когато вече беше станала 60+. Глупава кучка беше тая героиня до 55-тата си година, а след това режисьорът реши да се изгаднярчи и я остави да си умре стара мома.
SepulTeraHead
Цитат(Lanfear @ Feb 21 2008, 09:46 PM) *
Днес гледах Jumper на кино.
Ок е филмчето, има доста яки ефекти, няколко култови момента /с един лондонски автобус...обърнете внимание, който ще гледа smile.gif/
Готина идея /сигурна съм, че почти всеки си е мечтал да може да се телепортира smile.gif/ и приятни актьори.
Втори път няма да се гледа но става за веднъж и според мен е почти задължително да се гледа на кино за да се усети атмосферата.
Забавлявах се!
Може би .... 6-7/10

Само края малко ме издразни. Нали уж щяха да му ебат майката, а той просто се напъна малко и си спаси гаджето. Явно ги е мързяло да измислят развръзка laugh.gif Иначе беше доста по-приятен от очакваното (а аз очаквах X-Men, ама без яките свръх сили, а само с една и то тъпа).
Rodd1ck
The Elephant Man

много, много добър
Ataegina
Тая вечер(18ч) в кино Одеон има късометражни филми на студенти от НБУ. Вход свободен.
sharon
^^ Подсещаш ме да го прегледам пак, филмът е много добър. John Hurt и Anthony Hopkins, мамка му... bowdown.gif
pa®tci
Цитат(Ataegina @ Feb 29 2008, 12:35 PM) *
Тая вечер(18ч) в кино Одеон има късометражни филми на студенти от НБУ. Вход свободен.

Ще ми бъдеш ли дама?
Warrior Of Ice
Видях една доста добра роля на Хейдън Кристенсен, който иначе винаги ми е изглеждал твърде лигав. Филмът е "Awake", намира се някъде между трилъра и драмата. Темата за това колко струва един човешки живот е разглеждана надълго и нашироко в киното, но точно тази лента е една от въздействащите.
Rodd1ck
^На мен пък ми дойде малко посредствен филмът. На моменти ми се струваше като опропастен филм на Финчър, доста претупан, особено в края, а Джесика Алба не може да те убеди, че става за актриса. Иначе началните моменти с операцията бяха въздействащи, ефектни, но основно с това го запомних.
RazorJack
е сега стана проблема! нищо лошо за Джесика Алба! wub.gif

иначе вчера гледах Hitman laugh.gif Бе не са го опропастили чак толкова колкото очаквах, става за гледане smile.gif
Малко главния герой не е особено подходящ според мен - мисля че за тази роля трябва някой с каменно лице дето не показва никакви емоции, тоя беше прекалено изразителен. И някъф миловиден беше, не като закоравял убиец. През цялото време гледаше като гей, дето вчера приятеля му го е зарязал laugh.gif . Ама явно са търсили единствено физическа прилика с играта ...

а и естествено можеше да се мине без мацка дето се мота на екрана без гащи като и тя не знае що е там ама нали трябва да има чалга smile.gif поне да имаше големи цици ...
noel_f
Свалих си La vie en Rose с Марион Котиар, която спечели Оскар за главна женска роля т.г.
Pyjamka
^^И аз го гледах днес. По едно време ми се доспа. Слаба работа! hmm.gif И да, към края при "Александър Невски" се видя за кратко в единия кадър българското знаме.
onnellinen
Awake е доста изсилен. Съгласна съм с Rodd1ck. На прима виста филмът изглежда голяма работа, но като тръгнаха финалните надписи осъзнах, че освен последните 5 мин и другите 5, когато Хейдън крещеше, друго не помня. На кухо бие.
cunt
Цитат(Ataegina @ Feb 29 2008, 12:35 PM) *
Тая вечер(18ч) в кино Одеон има късометражни филми на студенти от НБУ. Вход свободен.

Благодаря. Възползвах се, ползено бе.
zelatorr
Досега гледах филмa Klass. Много тежък и фрапиращ. На моменти не можех да си представя че е по истински случай.
Revenant
the Air I Breathe - хм висока оценка в имдб...интересно е направен, малко като Babel или Crash - историите се навързват с всяка следваща... е може би трябваше да има някаква поука от всичко, която така и не схванах
ZawHeR
Остават броени дни до СФМ (София Филм Фест)!!! rolleyes.gif rolleyes.gif

За разлика от последната Киномания, тук се забелязват някои интересни продукции, които със сигурност ще търпят интерес, поне от моята персона (пс: жесток филм на Бергман от '66).
А и по традиция СФМ е по-силен от Киномания, така че за феновете на киното и седмото изкуство и филмите - гответе се! Той идва! biggrin.gif


Ето го и сайта:
http://www.cinema.bg/sff/
Ataegina
Цитат(parcaleste @ Feb 29 2008, 02:58 PM) *
Ще ми бъдеш ли дама?

Не ти и трябва такава нередовност - излязох рано, и стигнах късно.

Цитат(xcuntkillerx @ Mar 1 2008, 10:32 PM) *
Благодаря. Възползвах се, полезно бе.

На мен много не ми харесаха.
Аз обаче изпуснах началото - казаха ми, че били по-добри.

Утре има още един залп с късометражни филми, тоя път международен. Българското участие е анимацинно. Дом на киното 20:30 студ. 4лв
pa®tci
Аз пък даже и не излязох, така че губиш по точки.
Ataegina
излез утре. хубавото на късометражните филми е че успоредно с тях можеш да пиеш бира - докато дойде момента, в който трябва да си задълбочено съсредоточен филма свършва... biggrin.gif
pa®tci
Немам настроеное нещо (за нищо). Само дето трябва да ходя на лекции. Голяма мъка (ми) е.

Свалих си ДВД-то на MACABRE и то щом не ми се гледа, считай.
cunt
Цитат(Ataegina @ Mar 4 2008, 03:39 PM) *
Цитат(xcuntkillerx @ Mar 1 2008, 10:32 PM) *
Благодаря. Възползвах се, полезно бе.

На мен много не ми харесаха.
Аз обаче изпуснах началото - казаха ми, че били по-добри.

Утре има още един залп с късометражни филми, тоя път международен. Българското участие е анимацинно. Дом на киното 20:30 студ. 4лв

Е, и аз не сметхах че са нещо величаво, но тава не значи че не бе смислено преживяване. Можех да се насладя на ужасни близки карди, например.
Chimera
Blood Car

Или всякакъв вид чувство за хумор се бе изпарило от мен, или този филм наистина беше ултра-тъп. Идеята е, че "в близкото бъдеще" - демек 2 седмици от сега, бензина е някакъв лукс и един хахо открива, че колата може да върви с кръв и пасирана трева. Почва да хвърля животни и хора в багажника на колата, където има мелачка (!) и така си захранва таралясника. Единствено ми е интересно как филмчето се е плъзнало край Американските власти и прочее, тъй като има открито насилие на животни, към края едно чаве получи headshot. Мислех, че по-тъп филм от Black Sheep няма да гледам - връщам си думите laugh.gif

Оценка: 0.2 Муахаха

П.С: много верен коментар от IMDB:
t's 1 hour and 15 minutes long, and should have lasted 20 minutes tops. At the moment the only thing I'm more angry about than the quality of this movie is the fact that when I start watching a movie, I have to see it to the end. Don't start watching this movie - you'll end up wasting an hour and 15 minutes of your life!
Ataegina
Цитат(xcuntkillerx @ Mar 4 2008, 07:07 PM) *
Е, и аз не сметхах че са нещо величаво, но това не значи че не бе смислено преживяване. Можех да се насладя на ужасни близки кадри, например.

определено бяха идейни някои неща, но някак недоизказани дори визуално. на тия, които хванах накрая не можах да им хвана смисъла - вероятно не съм успяла да вникна идейно до нужната степен, но...
Чудех се също така дали са търсили сериозността или... аз повече залитах към смешното.

parcaleste бре бре - пролетна депресия? ако си си поставил диагнозата не ти остава нищо друго освен да си оправяш психоблагосъстоянието. А изпусна яки филмчета тоя път.
cunt
Според мен повечето целяха по сериозен начин да отправят посланията си.

Опитах да гледам Hei yan quan(I Don't Want to Sleep Alone), но не намерих сили да го довърша. Добре че не отидох да го гледам направо в рамките на София Филм Фест. Може би не съм в насторение за минимализмът му, обаче четиридесетте минути, които гледах бяха от онези така разтеглени във времето. Избягване на диалог и дълги кадри (поне да бяха с някаква особена естетическа стойност, а само няколко ме впечатлиха), но не носещи някакво приятно усещане. Най-интересна бе една сцена на гнусно измиване на лежащо болен.
pa®tci
"the Woods" - заслужава си, ако ще и само заради Брус Кембъл (а.к.а. Аш) cool.gif
Warrior Of Ice
+ 1, доста атмосферичен и увлекателен филм. Другото, което ми хареса напоследък от този жанр, е "El Orfanato". cthulhu.gif
Rodd1ck
There Will Be Blood в Дома на киното. Очаквах повече, а и съм на мнение, че филмът на Коените си заслужава повече Оскара.
Вече се чудя дали въобще да ходя на кино, то бива дебилщина, ама да се смеят толкова хора на една от най-силните сцени във филма, а и не само..
cunt
i was there. i saw you. hahah

Аз пък очаквах да е по-разочароващ след големите хвалби. Но пък и като филм на Пол Томас Андерсън си мислех, че ще премине по-неусетно. Даниъл Дей Луис се справя доста добре наистина.
А иначе в киносалона няма как да не се очакват неадекватни реакции. Поне в Дома на Киното няма пуканки.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.