Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Feanor`
Цитат
21 grams - трудносмилаем, но изпълнен със смисъл и житейски истини. Само за задълбочени хора. 

Цитат
Последният филм,който ми направи приятно впечатление беше "Червената цигулка".Тази,иначе измислена история за уникалната цигулка, чийто лак е замесен с кръвта на починатата при раждане жена на майстора, е представена достатъчно добре и въздействащо...

Цитат
"Pi", ей това е филмът 
Гледах го преди около година и сега пак се сетих за него... много ме кефи

Все хубави работи... само така headbang[1].gif Аз днеска ще гледам 'Дрога' icon_headbang[1].gif
Mort
Малко по-назад в темата беше ставало въпрос от кой филм е изкопиран "Ефектът на пеперудата". Значи единият със сигурност е Дони Дарко, но другият и мисля, че по-добрият е The I Inside - великолепен филм и въпреки, че има скоци във времето към края всичко става разбираемо. Но за разлика от ефекта, краят на този е съвършен - просто тръпки да те полазят - препоръчвам ви го! Жалко, че изобщо бях гледал ефекта, ако не бях то The I Inside щеше да първият такъв филм, който съм гледал mad.gif .
ТУК
ivomag
А аз преди около месец гледах един филм,който ме растърси много яко!А той е:"Необратимо"Мисля,че наистина си заслужава да се гледа!Там е показано едно от многото лица на гадния живот и това как всеки един от нас не е застрахован от беди!Меко казано!
Peter
Кръсникът 1: Ми... не е зле, но не е и кой знае какво, явно не съм особен фен на подобни филми...
Кръсникът 2: Даже не успях да го догледам, не ми хареса. Ако първата част е горе долу добра, то втората е малко тъпа.
Гарванът 3: Тъп е!!! Гледайте го само ако сте заклети фенове на първите два филма, но дори и тогава няма смисъл, защото не е особено готин. Първите два филма са много яки... Не се очудвам защо не съм разбрал, че има трета част - просто не си е заслужавало да разбирам wink.gif
Портокал с часовников механизъм: Изкефи ме icon_headbang[1].gif Доста е интересен поставя важни въпроси по доста хм... необичаен начин. Самият подход във филма е доста интересен и май характерен за Стенли Кубрик. Заслужава си да го гледате.

Следващият май ще е "The I Inside"... Бях си го набелязал от няколко дни, а гледам, че и тук има добри отзиви... пък и е от типа на "Дони Дарко" и "Ефектът на пеперудата", които са icon_headbang[1].gif
xskacorex
petec, svlih ti romper stomper. sega ili she mislq da go upload v evro-net ili na cd she go metna..
a clockwork orange cepi tikvi. mn e izrotski filma
gledai dancer in the dark!!!!
xskacorex
Romper Stomper - pesho uploadvam s 5-6 kb.. i vsichko tova zaradi teb smile.gif) cqla nosht she ostaq pc-to vkliucheno..neka si uploadva!
Mort
Последното, което гледах беше Kingdom Hospital тв сериал по новелите на Стивън Кинг. Доста странен филм, все още не мога да го асимилирам, за да определя дали ми е харесал или не, но за феновете е задължителен, най-малкото защото самият Кинг е писал сценария. Има го в дата.бг...
Feanor`
И аз останах с противоречиви чувства, след като го гледах....
Peter
The I Inside: Ебати фимът!!! Определено си заслужава... От онези филми, които когато гледаш финалните надписи стоиш, гледаш екрана и си мислиш "Мамка му... какво стана, защо?" Малко са тези филми...
Иначе ако трябва да го сравнявам с "Ефектът на пеперудата" и "Дони Дарко" ще ми е доста трудно да кажа кой е по-добър... Всеки е прекрасен по свой си начин, а и атмостферата е различна. Атмосферата в "Дони Дарко" е абсолютно неповторима, но пък "The I Inside" е доста по-объркващ и те кара да се замислиш повече какво точно става по дяволите, а пък "Ефектът на пеперудата" ме беше накарал да се замисля за някои доста основни физични и други теории.
Но определено гледайте и трите филма и си правете изводите сами...

Mort, какво точно имаше предвид под "краят на този е съвършен"? Честно казано краят е доста объркващ и отворен.


Следва: Romper Stomper... когато Данчо го качи tongue.gif
SepulTeraHead
Цитат(Peter @ Feb 5 2005, 01:32 AM)
Следва: Romper Stomper... когато Данчо го качи tongue.gif

Як е ама не прекалено як. Някво. Половината фил е е един бой. Боя е як, ама аз някво не схванах замисъла, зад токлкова много насилие. Баси като някой пуритан звуча, ама ебати - целия филм е някво само как се бият и правят мизерии. Не е като American History X примерно.
_SiegfrieD_
Не е толкова лош филма wink.gif
xskacorex
tukmo se pribrah zamalko vkushti i pusnah filma da se douploadne... skoro trqbva da e gotov!!!
xskacorex
uploadvam s 15k blink.gif
````````
bravoz!
xskacorex
pesho, izgleda li romper-a?!
mn glupav film!
xskacorex
Headshot (hardcore; asenovgrad) & T.V.U. (oi!; sofia) live video

edit: oshte go uploadvam.
edit2: zvukyt e ujasen! ama kartinata e super!
edit3: po golqmata chast sa headshot.. ot tvu sa samo nqkolko minuti kadri
xskacorex
nqkooi iztegli li koncerta be izrudi SPARK
anonimna_dx
...е аз пък снощи гледах "Нед Кели" и ми хареса... въздейства ми.. ph34r.gif


...а за "Ефекта на пеперудата", "Пи", "Ревкием за съня", "21 грама"...няма да комнтирам много- само ще кажа че те са едни от любимите ми филми...... wub.gif

evil.gif
giggle
Predi malko gledah Equilibrium.... punk.gif jalko 4e e dosta blizo do na6eto bude6te....ima dosta istini sega 6te si tursq i soundtracks...mn mi haresaha
Mort
Да, филмчето е приятно. Бях чел книга с подобна история, но не си спомням коя. А се съмнявам, че е особено близо до бъдещето на човечеството, все пак нацизмът умря...
Warrior Of Ice
Цитат(Mort @ Feb 16 2005, 07:05 PM)
Да, филмчето е приятно. Бях чел книга с подобна история, но не си спомням коя.

Освен да е била "451 градуса по Фаренхайт" на Рей Бредбъри... wink.gif Някои мотиви се припокриват.
Ataegina
Pedro Almodovar - "La Mala Educacion" wub.gif

a posledno "Ravenous" - ако не си канибал този филм може да те накара да станеш.
Beerzebub
Cube Zero

За всички фенове на Cube. icon_headbang[1].gif
moonshield
1984 е екстра, не че не бях го гледала, но се изкефих!
Peter
Цитат(Beelzebub @ Feb 19 2005, 02:54 AM)
Cube Zero

За всички фенове на Cube. icon_headbang[1].gif

Дам, бива го... Но честно казано най-много ми хареса Cube 2: Hypercube.
KpuTukA
Кубът 2 - направих грешката да го гледам преди няколко месеца. Супер тъп и безсмислен.

Farenheit 9/11 - е това е яката работа
giggle
Цитат(Mort @ Feb 16 2005, 05:05 PM)
Да, филмчето е приятно. Бях чел книга с подобна история, но не си спомням коя. А се съмнявам, че е особено близо до бъдещето на човечеството, все пак нацизмът умря...

az govoreh za treta svetovna voina...nali tova e v osnovata na filma i pri4inata za onova lekarstvo puk i dori ne do takava stepen da sme pod vlastta na daden 4ovek to v bude6te 6te si vur6im rabotite absoliutno ma6inalno ...tv ami be6e ideqta
Lethe
аз пък си харесвам Romper Stomper
пълня безсмислица -точно като живота на един скинар tongue.gif
и въпреки всичко гологлави мъже в кубинки ми действат ...добре на нервите wub.gif
а 'Куб' и 'Суперкуб' също си ми харесват
'Суперкуб' свършва малко тъпо и анимацията е супер скапана ,но като идея ми харесват.
А брат ми онзи ден пък гледа 'Тексаско клане ' ,а аз гледах някакви моменти от него.Не искам да го голедам целия ,гадост.
Mort
Последно гледах 6те части на Spawn анимацията - може би най-яката анимация която съм гледал. Изключително добре е пресъздаден комикса - мрачното настроение, кървавите битки. А историята е супер добре измислена, героят не е идеалното добро момче, което сме свикнали да гледаме във всички други филмирани комикси (без значение игрални или анимационни). Той е противоречива личност борещ се срещу собствената си природа, лутащ се между доброто и злото. Цетрална фигура във войната между рая и ада, която иска да възвърне човешкото в себе си. Всичко това ТУК!
_SiegfrieD_
Гледала съм игралния Spawn,който ми се стори доста наивен преди години.Мисля,че в саундтрака му участваха Marilyn Manson,Korn и т.н....
pi4
хм, моят скромен принос към темата....

открих carl theodor dreyer за себе си този месец.

има ли някой да го е чувал?

carl theodor dreyer е режисьор (1889-1968), направил всичко на всичко 14 филма, но и два от тях биха стигнали....
  • Blade Af Satans Bog (1919) *****
  • Der Var Engang (1922)
  • Michael (1924) ****
  • La Passion De Jeanne D'Arc (1928) ******
  • Vampyr (1932) ***
  • Vredens Dag (1943) ****
lubaka
THE DOORS-Това е филма tongue.gif
SepulTeraHead
Shark Tale
Много забавно филмче. За тези, които не са запознати филма е анимация и действието се развива във ултар модерен подводен град, населен с рибки, който подозрително напомня на Ню Йорк. Заигравките с мафиотските филми са особено забавни. Като се започне от това, че босът на акулската мафия е озвучен от Pobert Deniro(всъшност това е поредния филм, в който участието на Deniro е най-якото нещо), до всякакви забавни ситуации, като следната например:
(по телефона)
- Nod your head if you understand.
*другия поклаща глава*
- Now tell me if you nodded.
- I nodded.

Участието на Angelina Jolie също е много забавно.Въобще забавлението е максимално, но филма има един особен недостатък. Шибаната хип-хоп/поп култура, която натрапва. Това, че Will Smith озвучава главния герой, само по себе си е достатъчно лошо(в контраст с Deniro, това е поредния филм, в който участието на Will Smith е най-тъпото нещо), но разни гето-рибки които плуват насам натам и викат неща от сота на "keep it real yo!", "this is some oldschool beat shit" и приочие ми дойдоха в повече. Ако не бяха тия лайна, щях да го оценя с 5 звезди, чесно казано.

П.С. Акулата гей, е по-симпатична от Will Smith.
Mort
Ако това ти е харесало гледай The Incredibles и Ice Age, по здрави са!
SepulTeraHead
The Incredibles не се сещам какво беше, но Ice Age e kvlt. Както и Finding Nemo.
Mort
В The Incredibles става въпрос за едно семество костюмирани супер герой. Голяма идиотщина, плюс това не е съвсем детско има бая черен хумор и странни убийства wink.gif .
Между другото отново правя реклама на анимацията, който иска да я гледа има я ТУК! Струва си гледането, задължително за всички комикс, манга, екшън и т.н. фенове!
````````
Ne be, Mila ot Mars rulz...
pi4
ja da vi svetna vsichki tuka kakvo da si potyrsite da pozjapate

Takashi Miike

vnimanie, maloletni i divaci sys slabi nervi ne biva da gledat, da se gleda sys sljap pridruzhitel v dobre osveteno pomeshtenie, rycete i krakata svobodni, uspokoitelni injekcii nablizo i kvalificirana medicinska pomosht syshto.

priatno gledane

p.s. tuka malko kartinki ot audition: (dano se vizhdat)





Vaskes
Последния страшно добър филм, който гледах, беше "Трион" ("Saw"), хорър от новото поколение. Няма да се опита да ви изплаши с някакви чудовища, а държейки ви в напрежение и неизвестност през цялото време. Има някои гениални хрумвания и филма си струва да се гледа дори само заради тях. А финалът кърти отвсякъде.
KpuTukA
Много добър филм.
Наскоро гледах друга психария The Grudge не знам как са го превели. Прилича на Предизвестена смърт.
Mort
Цитат
Прилича на Предизвестена смърт
Точно там му беше слабото място иначе доста стряскащ. Но то е ясно, че ще мяза на The Ring, защото все пак е правен от режисьорът, който стои зад Ringu, който всъщност е оригиналът... А Saw ми се видя слабичък, може би вече съм изгледал прекалено много филми от тоя тип и вече малко неща могат да ме впечатлят.

А Pi4, откъде мога да го сваля тоя филм?
SepulTeraHead
Цитат(```````` @ Feb 26 2005, 05:25 PM)
Ne be, Mila ot Mars rulz...

Аз се се каня да ида до го гледам....
Mort
Eто един супер смешен турски (да турски) филм. Да не повярваш, че и тия можели да правят нещо освен еднополов секс, с което самите те в тоя филм постоянно се бъзикат. Линк
````````
Супер Black Seppath после ще коментираме:РРР Ще ти хареса, мисля
pi4
Цитат(Mort @ Feb 28 2005, 08:55 AM)
А Pi4, откъде мога да го сваля тоя филм?

ne znam, no poznavam edin, kojto go e svaljal, moga da go pitam, inache tyrsish kakto si znaesh.
az se bjah zapytil da go gledam tuka v edno u-kino, obache otidoh mnogo rano i se zaülesnah u edni kitajci, malko zakysnjah i biletite svyrshiha (kinoto ima kym 40 mesta). za shtastie! ne znam dali shtjah da ustiskam vytre v tymnoto. filmyt e mnogo hard, preduprezhdavam. v nachaloto e mnogo bezobidna istoria, kym kraja sledvat pet minuti stremitelno pokachvane na uzhasa. v naj-noviat mu film uzhasyt trael 45 minuti, lele, mozhe bi bih go gledal na svetlo i na presekulki. inache ne se izdyrzha.
gledal sym mnogo horori i sym se smjal ot vse syrce, no tova e drugo neshto. njama kyrvishta i drugi technosti pryskashti otvsjakyde, ne, samo rjazane s ys struni i bodene igli - tova e vsuchko.
imam edno priatelche, toj hodi po na njakolko horora na den na v prodylzhenie na 10 dni na edin festival na horor-filmite (fantasy film fest). toj prizna, che bil shtastliv, gledajki tozi film, che njakoj imalo da mu dyrzhi rykata.
na vryzkata mozhesh da vidish i drugi filmi ot miike.
KpuTukA
А как се казва филма на Miike от който са кадрите
не видях да пише?
pi4
Цитат(KpuTukA @ Mar 1 2005, 09:54 PM)
А как се казва филма на Miike от който са кадрите
не видях да пише?

audition se kazva

znachi dnes pitah: nabavjash si emule+ (pljusyt bil vazhen)
mozhesh da go namerish v sourcefourge.net (emule+)
i posle tyrsish njakak koj go ima.
az ne se zanimavam s takiva neshta, njamam nito vreme, nito zhelanie
Mort
Eй, пуснали са новите серии на Спешно Отделениe по Канал 1 СУПЕР! smile.gif
gad
От гледаното напоследък ми харесаха най-вече:

Closer (Отблизо)
честно казано малко объркан ми се стори ама си е готин, има какво да се види определено


A Very Long Engagement / Un long dimanche de fiancailles (Най-дългият годеж)
за първата световна война и двама млади wink.gif


The Ring Of The Nibelungs / Die Nibelungen (Пръстенът на Нибелунгите)
нещо като средновековна приказка
ама с Кристина Уокън (Terminator 3) wub.gif
и саундтрака super.gif
включва песни на Xandria, Within Temptation, Blackmore, Therion, Nightwish, Iced Earth, Manowar...


без думи останах и след трите филма
KpuTukA
Цитат(gad @ Mar 9 2005, 01:02 PM)
The Ring Of The Nibelungs / Die Nibelungen (Пръстенът на Нибелунгите)

Страшен филм, гледах го два пъти един след друг.

Препоръчайте готина манга.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.