Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
ViolentBeauty
The Curious Case of Benjamin Button
Хареса ми, от онези три часови филми който не усещаш как минават! И Брат Пит прави страхотна роля happy.gif
abydos
Изгледах Blade Runner. Страхотен филм.
monolithe
Хийт Леджър получи посмъртен Златен Глобус за най-добра поддържаща роля. С изпълнението си в "The Dark Knight" си го залужи напълно. Едва ли ще има по-силен образ на The Joker, изигран някога. Велика роля, велик актьор. R.I.P. sad.gif
ViolentBeauty
Цитат(monolithe @ Jan 12 2009, 10:25 PM) *
Едва ли ще има по-силен образ на The Joker, изигран някога.

Ами всъщност има, този изигран от Джак Никълсън!
Харесвам Хийт Леджър, много жалко за него, но да си призная точно тази му роля не ми е от любимите! Ако не му беше последната надали щеше и такъв шум да се вдигне около нея!
monolithe
Донякъде съм съгласен с теб. Ако не беше починал, едва ли щеше да се вдигне такъв шум. Но... Лично на мен, образа на Леджър ми допада повече. Вярно е, че Джак Никълсън беше страхотен Joker, но този на Хийт Леджър е феноменален. Харесва ми начина, по който сценаристите са изградили образа и начина по който е пресъздаден. Наистина съм много пристрастен и може би оценката ми не е съвсем обективна, но както и да е!
Ataegina
Stranger than fiction доста увлекателен въпреки предвидимостта си - и може би тъкмо затова леко вдъхновяващ.

А 'съдбата на Бенджамин' ми дотегна накрая - имаше хубави взаимоотношения - човешки, ама драмата ми дойде малко в повече...
Ghost
Цитат(ViolentBeauty @ Jan 13 2009, 09:46 AM) *
Цитат(monolithe @ Jan 12 2009, 10:25 PM) *
Едва ли ще има по-силен образ на The Joker, изигран някога.

Ами всъщност има, този изигран от Джак Никълсън!

На мен ролята на Леджър ми харесва много повече. По-истински е, не толкова комиксов.
Vivi
Филмите за Батман СА КОМИКСОВИ. Без последните 2, разбира се.
Ghost
Затова и последните два са най-добрите. smile.gif
Vivi
За теб - да. Според мен първият от новите беше интересно замислен, но нямаше нужда да се продължава.
monolithe
Обожавам старите филми (89, и 92). Много яка атмосфера имаше в тях. Тим Бъртън бе уловил тотално магията на комикса. Затова ми беше интересно да видя римейка на Крис Нолан - нови идеи, нови герои. Мисля си, че се получиха перфектни два филма и точно поради тази причина с нетърпение чакам да се потвърди и слуха, че вече е започнала препродуция на 3-та част, режисирана от Крис Нолан.
ZerraX
Цитат(abydos @ Jan 9 2009, 08:59 AM) *
Изгледах Blade Runner. Страхотен филм.

Да много добър филм.От доста време се канех да го гледам и сега като видях,че си писал за него реших да го дръпна.
Хах доста по-млад изглежда Х.Форд,въпреки че на него годините не му личат
Urungela
Аз пък си припомних днеска "Умно село" biggrin.gif ХАХхахАхХАХа smoke.gif НЪЦКИ !!!
Ta' Zhal
Yes Man
bowdown.gif
KVLTNESS. Чудесен филм. Кери е бог, както винаги. Идеята е добра, филмът- смешен, всички мелодраматични филмчета да хапват зеле и марули- романтичен филм, така, както аз го разбирам, е това. Ще го гледам още толкова пъти, за колкото си намеря компания.
Mort
Arn - Riket vid vägens slut, което ще рече Кралство на края на пътя или втората част на Арн - Рицарят темплиер. Може би най-добрата шведска продукция правена някога, двата филма обединяват по прекрасен начин трилогията на Ян Гиу. Без излишен патос героите са показани правдободобно, характерите им са добре разгърнати. Факт е, че очевидно са орязани доста подробности от книгите, но без историята да е осакатена. На тези, които са им харесали Смело Сърце или дори Патриотът (без обаче да очакват прекомерната героична сълзливост на двата, тъй като все пак това е Шведски филм за сурови времена и сурови хора) няма да е лошо да му хвърлят едно око. Смятам, че филмът печели допълнително точки пред метъл аудиторията, защото през повечето време се говори на шведски и норвежки и е пълно с дългокоси пичове (и руси девойки).
Vivi

Един от най-романтичните и смислени филми, които съм гледала. Невероятен.
Beerzebub


Тот, кто гасит свет

Много одавна не бях гледал качествен трилър. Препоръчвам!
RazorJack
е бива ли мацката на червения барон да е видимо с около 25 години по стара от него laugh.gif иначе е milf де ... laugh.gif laugh.gif
а самия филм доста ме накефи smile.gif
Aglarana
Dangerous Beauty
Магьосничеството на една куртизанка.
Толкова напомня "Фрина"..
Void KD
Аз харесвам филми, които не са за ежедневието на хората. Харесвам такива, които те откъсват от него, или Фентъзи филми. И без тва ми е писнало от ежедневието, защо да гледам филми за него? rolleyes.gif Така де, това си е мое мнение.
Slash
http://zamunda.net/details.php?id=156118

Най-накрая bowdown.gif
Цветомир
"Време разделно" гледах последно. Велик!
LordZombie
Сега гледах "Гробище за домашни любимци".

Нямам думи... болен мозък... гений... Стивън Кинг... ужасяващо страхотен...
sharon
Определено е една от любимите ми екранизации на психариите му. Виж, втората част вече беше доста омазана, но специално първата си е много добра, единствената ми забележка е липсата на толкова ключова фигура като жената на Джъд.
cunt
Control

Относно Joy Division, основно Ian Curtis вокалистът. Черно-бяло. Наистина много приятен дебют за Сам Райли в главаната роля. Присъстват елементи от типичната история за "рок звезда", но някак не е там фокусът.
Хубаво изживяване бе гледането.
Ghost
Цитат(LordZombie @ Jan 25 2009, 02:47 AM) *
Сега гледах "Гробище за домашни любимци".

Нямам думи... болен мозък... гений... Стивън Кинг... ужасяващо страхотен...

Според мен The Shining е най-добрата екранизация по Кинг. Пробвай го ако не си.
sharon
Съм, съм. Не е далеч от истината, наистина беше пипнат прекрасно. Чакам тези дни да изкарат и още нещо, пък да видим, "The Mist" също беше попадение.
J'eor
Вчера по БНТ гледах La Dolce Vita и едва ли ще гледам друг филм в следващите дни... О.О
Fellini is God.
Vivi
Вчера гледах някакъв филм и се замислям... защо по филмите има само 2 възможни края:
1. Случват се какви ли не ужасни неща и всичко се нарежда без усилие /това важи както за апокалиптичните филми, в които човечеството винаги оживява някак, така и за романтичните филми, в които влюбените се карат, обиждат се и т.н., разделят се за малко и накрая единият отива при другия и сякаш нищо не е станало/.
и 2. Има щастие, но накрая всичко се преебава.

Това ли е реалният живот? Еми, не е. Няма да го обръщам на мелодрами, които въобще не ви интересуват, идеята ми е, че проблемите трябва да се решават по някакъв начин... а вторият вид ни учи, че в крайна сметка всичко прекрасно свършва трагично. Е, мерси.
LordZombie
A Nightmare on Elm Street 7 : A New Nightmare

Най накрая изглеждах и последната част и ми се стори доста странна и някъде ми се изгуби връзката м/у предишните части, но предполагам, че беше хубав филм.Шестата част, обаче като че ли най ми хареса от поредицата.
pa®tci
Тия дни съм се подсетил за един филм, ама грам не си спомням името му. Комай е от началото на 90-те, в началото (май) започваше с обяснение за Трета Световна, бла-бла, някакъв мъж с шкафандър бродеше из някаква пустиня и намери "артефакт" - глава на робот. Прибра си я вкъщи и я боядиса в цветовете на американското знаме. suicide.gif Eниуей, в последствие се оказа, че това е "мозЕка" на някакъв боен робот, който по някакъв начин се ре-билдна и почна да коли наред в кооперацията. Преразказвам в съвсем изчанчен вариант, щото тъй или инак почти нищо не си спомнювам от тая лента. unsure.gif



Иначе сега съм си заредил САТУРН 3. openwidehug.gif
Warrior Of Ice
^ Това ми напомня на Hardware, Боби...
pa®tci
'Дъря, отивам да проверъ.
Night
The Libertine-уникална роля на моя любимец Джони,може би най-добрата му според мен
Eternal sunshine of the spotless mind,или колко ме е яд,че Джим Кери не прави повече сериозни филми
scion_of_storm
Абе, някой знае ли правен ли е филм по Конъли "Dark Hollow"?

Че Кинг ще $374239832 ако има ^^ И е добре направен, естествено.
Atrocity
Наскоро гледах "Schindler's List" и мога да кажа, че е много добре изпипан филм с невероятна актьорска игра. Особено ми се наби на очи играта на Лиам Ниисън, изигра си ролята без грешка! Пък и аз друго не съм очаквал от Стивън Спилбърг, още един поклон за него.
conguestadors
http://avtora.com/news/nowini/am_gul_ot_th...a_na_byal_swyat

Ще го чакаме с нетърпение.
Warrior Of Ice
Как пък измислиха да го разделят на два филма... wink.gif Ненаситна работа.
ZerraX
^ сигурно, за да не е 6 часа xD
Иначе наскоро гледах Hellraiser 1 и 2... егати откачения филм, хареса ми xD сега остава да гледам другите 5 части ^^"
cunt
Save Me да изчезне от филмовите архиви.
pa®tci
Цитат(conguestadors @ Jan 28 2009, 05:06 PM) *
http://avtora.com/news/nowini/am_gul_ot_th...a_na_byal_swyat

Ще го чакаме с нетърпение.

Всъщност, интересното в случая е в долния край на корицата. cool.gif
noel_f
Току-що се връщам от Slumdog Milionnaire. По-запомнящ се филм отдавна не бях гледала. icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
ludspamer
Операция Валкирия излезе по кината!!! icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Още е предпремиера, но стане ли премиера, заминавам да го гледам, ест.



Опа, има я тая подробност, че по Европата е излязъл на 25 декември, при нас-месец по-късно....
Urungela
Последно гледах "13-тата годеница на принца" - много сладък. А преди него си пуснах последователно - "Хълмът на боровинките" и "Летете с Росинант" biggrin.gif
Искам между другото да ми препоръчате по желание някой добър ужас, защото всички, на които попадам brickwall.gif са толкова скучни... thumbdown.gif (сякаш само старите ужаси ще си останат вечни)
pa®tci
Какво като "ужас" по точно?
Urungela
Ахахах,голям съм идиот.. whistle.gif
Имах предвид ужаси като жанр,незнам трилърче нещо...
Абе, заеби
sgoh
Цитат(ludspamer @ Jan 29 2009, 10:46 AM) *
Операция Валкирия излезе по кината!!! icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Това ми се струва, че не бих си го и изтеглил dry.gif




Изгледах RocknRolla и съм доволен. Вярно, че не може да се мери с "Гепи" и дулата, на моменти идва малко разтеглен и доскучаващ, но все пак си е силно заглавие. Гай Ричи се завръща с ритник, значи сега остана само да чакаме следващия. metal.gif
Twilightfall


Преди малко го изгледах, много ми хареса.
ludspamer


tooth.gif
sharon
Underworld 3: Rise Of The Lycans - направен е много добре и следва историята на книгата, която пък ми е страшно любима. Придържат се доста стриктно към оригиналния сценарий, разбира се има и пропуски, но повечето не са от чак толкова кардинално значение. Актьорската игра си е на шест, а и мрачната цялостна визия е точно на място... evil.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.