Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Slash
Но на Мики Рурк може да му го тури Крис Джерико, а на Крис Джерико може да му го тури Джон Сина
RazorJack
тъкмо гледах модерната трогателна версия за исус дето киану риивс се прави на някъф извънземен светец и спасява човечеството ... блях защо ли си прави труда? факт е че не заслужаваме да живеем, трябваше да си остави буболечките да си довършат работата и светът щеше да е много по хубаво място без хора smile.gif
_TNT_
Не е филм, а концерт, но не мога да не го отбележа. "Concert for George". Колко го обичам! Как съм успял да го пропусна! Little darling, it's been a long cold lonely winter... Звездите се прескачат на сцената, но не си пречат ни най малко. wink.gif Индийската музика я оставям настрана - не я разбирам, но останалото беше прекрасно.
Night
Цитат(pa®tci @ Feb 23 2009, 05:00 PM) *
Най-големия преебан в целата чалга е Мики Рурк, да му го тура на Леджър (да ме прощава).

Мики беше номиниран за главна роля, а Хийт за поддържаща, така че трябва да го туриш на Шон Пен laugh.gif
Много ме изнервиха с тоя милионер, явно са решили да направят едно добро за бедните циганета. Важното е, че Кейт спечели wink.gif Обожавам я в Блясъкът на чистия ум.
pa®tci
Знам, ака ако и Рурк беше умрел своевременно, и он щеше да получи. fun.gif



Той Сина си му го тура всеки път, като се срещнат. За миналия месец поне три пъти само по талавизоро.
Slash
Цитат(Slash @ Nov 17 2008, 05:17 PM) *
Гледах едно шведско филмче Let the Right One In (Låt den rätte komma in). Много приятно, с хубава атмосфера, занимателно е. Бих го гледал отново, а това е голямо постижение напоследък.

40 wins & 6 nominations
http://www.imdb.com/title/tt1139797/
Брей! Хубаво е, че хората са го оценили, въпреки че наградите са малко множко. Като го гледах ми се стори прекрасен, мисля да го гледам пак.

http://zamunda.net/details.php?id=147478&hit=1
За тези, които искат да го гледат сега.
http://zamunda.net/details.php?id=161186&hit=1
За тези, които искат да го гледат скоро в по-добро качество или сега ако знаят шведски.

Иначе Eden Lake Този филм ще ви накара да се чувствате кофти! Много реалистични чавс. Един от най-качествените британски филми, които съм гледал.
abydos
http://movies.yahoo.com/feature/terminator...tml?showVideo=1
Хмм... интересно.
pa®tci
Човече, ще умра. Не, не може да бъде.
Значи, гледахме онзи ден с Майн Шатц "Repo! The Genetic Opera" и се размазахме тотално. Невероятно заснет и изпълнен (рок/метъл) мюзикъл, малко издишна накрая в сюжета, но като цяло е нещо тотално размазващо, горещо препоръчвам.
Та, да си дойда на думата, реших да прочета някой и друг коментар в Замундата и първото, което прочитам е следното:


Цитат
Преди време гледах "Слуини Тот" и не ми хареса. Много кървища и слаба сюжет( та той едва не претрепа дъщеря си).Затова като дръпнах това сладурче бях скиптичен. Колко се излъгах само. Лично аз имам съвсем малък списък с фиуми който истински уважавам като шедиоври на кино-индустрията. Този определено се нарежда сред тях. Фиум който остава във съзнанието ти с дни след като си го гледал. Усещам се даже че от време на време си припявам (особено заради критиците около мен). Ако някой смята че само си приказвам ще кажа само че аз не си падам по мюзикали, но този си заслужаваше да направя изключение.


ТОВА НЕ Е ИСТИНА! Охх, ще умра.
LordZombie
Наи якито фиум !
sharon
^ "Repo!" е тотално култов филм! Чаках го доста време и в никакъв случай не останах разочарована. Музиката е върховна, а и самите актьори играят просто неземно (Graverobber-а, Sarah Brightman wub.gif) Че и дори Парис Хилтън си пасва идеално в ролята, не, че специално тя трябва да положи някакви усилия, за да влезе в кожата точно на тази героиня. laugh.gif И съвсем не на последно място, жестокият черен хумор на места е убийствен! evil.gif Подсещаш ме да завъртя OST-a тук, между другото.
LordZombie
Гледах House of 1000 Corpses режисиран от Rob Zombie. Много болен филм! icon_headbang[1].gif
Ghost
Мхм, най-добрият му си остава.
Slash
Какви са тия фермани за субтитрите на Arn? Толкова ли са неадекватни от замундата? А от арена каталозите? Субтитри на английски добра алтернатива ли са за точен превод на филма? blink.gif

^^ Значи ти е време да гледаш продължението му http://www.imdb.com/title/tt0395584/
Mort
^ Аз бях дърпал торентите от арената и там си имаше субтитри на български, бяха отлични, доколкото съм наясно с шведския и норвежкия. Предполагам и на английски също те оправят. Ако не успееш да намериш, мисля че още ги пазя и ще ти ги пратя, стига да си теглил същите релийзи като мен.
monolithe
Вчера зяпахме на кино The Unborn. С изключение на няколко забележки, филмът беше доволно сполучлив.
Warrior Of Ice
^ И на мен ми хареса доволно. Класическата хорър постановка, доста добре реализирана.
monolithe
Момента дето дядката се катереше по стълбите на четири крака с обърната наобратно глава ме изкърти отвсякъде!!!
Warrior Of Ice
Аз пък днес изгледах Martyrs - френски хорър, доста тежък на моменти, абе болна работа. Струва си обаче, заради неортодоксалността най-малкото.
blue_eyes_
Гледах „Беднякът Милионер” (Slumdog Millionaire). Филмче, което ме изненада и за което бях чувала какви ли не мнения. Технически изпипан, а като история е добре направена сантиментално епична драма. Разкрива интересен поглед за любовта, за цената на успех в живота, за омразата, за надеждата, за силата на човешката воля, късмета, милосърдието... Е, да си призная бруталността и сантименталността ми дойдоха в повечко, но има няколко култови момента, които ще си спомням и коментирам доста време. Примерно когато младия герой получава автограф от любимия си актьор – Безценно! Момента, когато развеждаше туристи из Тадж Махал – без думи! И реплика от сорта: „Покажи му какво е Америка” – о, да!
stage
Цитат(Slash @ Feb 27 2009, 06:43 PM) *
Цитат(Slash @ Nov 17 2008, 05:17 PM) *
Гледах едно шведско филмче Let the Right One In (Lеt den rдtte komma in). Много приятно, с хубава атмосфера, занимателно е. Бих го гледал отново, а това е голямо постижение напоследък.

40 wins & 6 nominations
http://www.imdb.com/title/tt1139797/
Брей! Хубаво е, че хората са го оценили, въпреки че наградите са малко множко. Като го гледах ми се стори прекрасен, мисля да го гледам пак.

http://zamunda.net/details.php?id=147478&hit=1
За тези, които искат да го гледат сега.
http://zamunda.net/details.php?id=161186&hit=1
За тези, които искат да го гледат скоро в по-добро качество или сега ако знаят шведски.


stage
Admin
PostSubject: Re: Recommended Movies Thu Nov 27, 2008 6:41 pm Reply with quote

Цитат("stage")
One of the top 10 horror movies all time.


Ghost
Е той не е точно хорър. unsure.gif Драма по-скоро, но си е хубава история.
Warrior Of Ice
По начало имам някои резерви спрямо френското кино, но Chrysalis се оказа едно от приятно опровергаващите ме изключения. Криминален трилър с по някой футуристичен елемент, доста качествена работа.
Slash
Цитат(Mort @ Mar 9 2009, 05:05 PM) *
^ Аз бях дърпал торентите от арената и там си имаше субтитри на български, бяха отлични, доколкото съм наясно с шведския и норвежкия. Предполагам и на английски също те оправят. Ако не успееш да намериш, мисля че още ги пазя и ще ти ги пратя, стига да си теглил същите релийзи като мен.

Благодаря ти, справих се. Гледах втората част, беше на SWEDiSH.DVDRip.XviD-Crispo. Хубав е, доста пълноценен, интересното е че при толкова умирания най-тъжното беше на коня. :р Колкото до субтитрите, частите на английски бяха ужасни, но дано поне другите са били адекватни. Все пак схванах за какво става въпрос.

Иначе ми се гледат само хоръри напоследък. По-точно хорър/мистерии. Ако имате предложения, давайте. White Noise е нещо, което ми хареса по-така, а Farmhouse, Dagon, Darkness и Riding The Bullet по Кинг стоят изтеглени и чакат да бъдат гледани.

Като казах Кинг си припомих и The Mist. Малее бях забравил колко дразнеща е религиозната фанатичка. Както разбирам от IMDb реакциите на всички ни при застрелването й са били ръкопляскания. : )
Warrior Of Ice
"Dagon" е култова лента по мотиви от Лъвкрафт, заслужава си. "The Others" е един много качествен филм с Никол Кидман - предполагам си го гледал, но ако не - веднага! Какво още да препоръчам... "In a Dark Place" и "Pulse" (първия) може да ти харесат.
Braindead
^^Още не съм се наканила да гледам филмите, но в новоиздадения превод на книгата има непростими абсурди, дано не е така и със субтитрите. Ще взема да ги гледам да видя що за хора са ги правили...
LordZombie
Riding the Bullet е перфектен !
Rolf
Някой тук да гледа вече Watchmen? Хубав ли е, струва ли си да се види на кино?
_TNT_
^ Аз го гледах. Екшънът е добър - бойните сцени и ефектите си ги бива. Началото изглежда обещаващо, а и Роршак кефи много - може би най-запомнящият се персонаж. Сюжетът обаче е доста слаб според мен. На моменти имах чувството, че гледам няколко филма едновременно - много хаотично. Филмът се опитва да каже нещо умно, но мен не успя да ме убеди, напротив - доста детски ми се видя. Ако ще се гледа, то трябва да е на кино, иначе е съмнително колко си струва.
Elinor
Ам туко що дръпнах нещо - Sauna се нарича и май е шведски ужас ще гледам и ще видя. Защото жанра исторически - ужаси не ми вдъхва доверие. whistle.gif .
Desperate Cry
По принцип най-яки хоръри прави Стивън Кинг. Преди време гледах "Без резервации" - як хорър, ама знаеш точно какво ще се случи... Иначе има разни комедии като "Пичове за пример", които макар и 99% бъкани с безсмислици те карат да се смееш.
conguestadors


Много добра комедия. Препоръчвам.
Kuutamo
Цитат(Elinor @ Mar 20 2009, 09:15 PM) *
Ам туко що дръпнах нещо - Sauna се нарича и май е шведски ужас ще гледам и ще видя. Защото жанра исторически - ужаси не ми вдъхва доверие. whistle.gif .

Фински ужас cool.gif , и сигурно от около половин година я очаквам да се появи, за да я гледам. biggrin.gif Скоро време очаквам да намеря подходящо време за това. wub.gif
Slash



Долф Лундгрен и Ути Бъчваров! Нееее, копеле!!! laugh.gif icon_headbang[1].gif
stage
Цитат(Slash @ Mar 26 2009, 07:02 PM) *
Долф Лундгрен и Ути Бъчваров! Нееее, копеле!!! laugh.gif icon_headbang[1].gif

epic <3 biggrin.gif

## В ролите : Долф Лундгрен, Джина Мей, Майкъл Паре, Ути Бъчваров, Любо Ганев, Владимир Владимиров, Райчо Василев

http://store.picbg.net/pubpic/1A/21/aeebe7fb03a71a21.PNG
pa®tci
"Last House On The Left" (1976)

РЕВОЛЮЦИЯ! Даже за в днешно време има някои, меко казано, потресающи сцени. Само мога да си представям какъв е бил импакта върху хората през 70-те, щом и при якото изрязване дето е било по киносалоните, е имало (буквално) повръщащи. Явно филмчето добре ги е разтърсило. Тия дни ша мерна и римейкчето, макар да ме съмнява да ме "хване" толкова. Тая седемдесетарска хипарска атмосфера просто къри и извозва.
Chaotic One
Вчера гледах XІІІ:The Conspiracy. Останах учудващо доволна, макар и края да беше предвидим. happy.gif
sharon
Аз го гледах преди време, дори май бях писала. Както и да е, и аз останах доволна, но точно това и очаквах. "The Broken" ми направи интересно впечатление тези дни - не бих го нарекла дори хорър, малко по-психологично е, иначе говорим за нещо леко ала "Mirrors". Така коментираният "Sauna" също ми хареса, доста интересно е заснет.
Ulair
^ Мдам, в ''Sauna''-та имаше някакъв психологически ефект, хареса ми атмосферата донякъде, но имах чувството, че сюжетът нещо куца. Леекичко недодялан филм. Е, все пак рядко може човек да изрови някое филмово творение на братята финландци, а Sauna остави в мен добро впечатление като цяло.
Slash
Два скандинавски хита:



От Норвегия. Криминален, по някакъв норвежки бестселър. Модерен, динамичен, много приятен и изпипан.



От Дания. Доста заплетен, за любителите на добри сценарии.
Twilightfall
"Varg Veum" и аз го гледах преди време, не беше лош, но не е нищо особенНо.

А последно гледах това:

Ta' Zhal
Герой гледах вчера, по препоръка на един приятел. Изключително красив филм, краят малко ми разваля мнението за него, обаче.
Rolf
Защо, краят според мен го прави още по-внушителен...
ludspamer
Хаха, гледах го по Нова ми се стори малко глупав. 3 часа говорят за асасинейшъна на импрератора, накрая така и не го убиха.
Ta' Zhal
^^ Значи, това желание "ай-да-избием-всичките-герои-просто-ей-така" беше доста самоцелно. Трагичният ефект се поизгуби, промяната у Безименния беше нереалистична, смъртта му - не особено необходима, дуелът между Летящ сняг и Счупен меч имаше малоумен край ("оп, просто размахвах меча към теб с крясъци, кой би предположил, че нещо би ти се случило, омг"), който поразвали образа на мацката, превърщайки я от желязната китайка в пача. В смисъл, дори да е целяла да умре, е можела да намери по-лесен и по-малко драматичен начин от това да му се хвърли. И епилогът, разбира се. Това, че очаквах да прочета нещо тип "3 месеца по-късно Небе умира от инфекция на раната си/цироза/малария", е едно на ръка, шокира ме, тъй да се каже. "Той биде погребан като герой"? От кого, по дяволите, нали само императорът разбира цялата истина?
Warrior Of Ice
Гледах доста нахваления "The International" преди малко, но не съм особено впечатлен. Твърде е муден, липсва му и напрежение като за трилър. Иначе Клайв Оуен си е стабилен, но самата роля не му дава особено пространство за изява.
Slash
Гледах Dying Breed HQ Banned Poster
Изкъртващ отвсякъде. Първите 50 минути няма почти нищо, но нататък компенсира. Трябва си здрав стомах де, но има и по-гнусни работи като Wrong Turn 2 или разчленяването в Babysitter Wanted, например.

Dying Breed ме мотивира да потърся и The Last Confession Оf Alexander Pearce. Той е по същата история. Предстои да го гледам. Предполагам, че ще е по-сериозен и биографичен, не толкова хорър ориентиран. Във всеки случай историята наистина си заслужава. ph34r.gif
sharon
Цитат(Ta' Zhal @ Apr 1 2009, 06:59 PM) *
Трагичният ефект се поизгуби, промяната у Безименния беше нереалистична, смъртта му - не особено необходима

Не, не, специално в азиатското кино не чак толкова необходима смърт няма, повярвай ми. Може да остане неоправдана, но точно там е разковничето. Филмът е един от най-любимите ми що се отнася до тяхната индустрия, че и извън рамките й. Историята просто е поднесена по няколко различни начина, докато краят изяснява какво, защо и как. За конфронтацията Летящ сняг Vs. Счупен меч - и това не е никакъв прецедент, веднага се сещам за финалните сцени на "Shinobi", "Shadowless Sword" (макар че те са по-късни) и още цифра други, според мен тук е абсолютно на място. Нямаше и защо да обясняват причините, ясно беше и от какво е продиктувано решението на мацката, а самата сцена си е невероятно красива... wub.gif
Ta' Zhal
Спор няма, красива е.
Иначе гледах последно The Nines, препоръчван ми като хубав, смислен и различен филм. Много съм разочарован. Това, че филмът е неразбираем докъм доста след средата си не е задължително хубаво качество, а и само по себе си то нито прави филма интересен, нито прави идеята оригинална, нито прикрива оргомните дупки и ненужни моменти в реализацията.
А сега ще хвърля око на "историческия" филм за Дракула. Една от любимите ми исторически фигури е това. Брам Стокър е нещастник, образът на човека Цепеш е 85940 пъти по-интересен, романтичен и мрачен от всичките вампирски истории, взети заедно. Един добре направен филм за него може да гази. Не че имам кой знае какви надежди, ма любопитството ме гризе.

Edit: Охо, като за 90-минутна работа филмчето е много сполучливо. И по-дълго са можели да го направят, ама с толкова пари-толкова. Доволен съм.
Warrior Of Ice
На хорър феновете мога да препоръчам "The Uninvited" - приятна психарийка, в която до последно търсиш свръхестествени елементи, но такива всъщност няма. Интересен сценарий, а краят просто кърти!
HateBreeder
За жалост на тези филми,обикновено,се смея.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.