Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Warrior Of Ice
Днес в Замундата случайно се натъкнах на един канадски психотрилър - Pontypool. Доста оригинален подход има лентата, а и е удивително каква атмосфера постига в рамките на толкова ограничен мизансцен.
monolithe
Някой гледа ли Pandorum? По трейлъра съдя, че ще е интересно. Имаше заинтригуващи моменти! Иначе май ше се прави групово масово посещение на културното мероприятие "2012" . Мисля да е в неделята след М(айм)уунсороу. Ако на някой му се идва, може да се присъедини!
sharon
За Pandorum писахме на миналата страница точно. Иначе ще се помисли и по въпроса за 2012, хмм.
Bruce666
A този Pandorum интересен ли е по принцип? Ин аз наскоро започ. да гледам един култов сериал от края на 80те и 90те години "Tales From the Crypt".
http://www.youtube.com/watch?v=02YNv3xURbI...PL&index=70 devil.gif
Vaskes
За Пандорум ще се самоцитирам от един друг форум. smile.gif

При все, че навява доста асоциации с филми като Event Horizon, The Descent, Eden Log, Alien и т.н., историята всъщност е хубава. Има клишета, има и неочаквани обрати и добри идеи. По време на разни екшън/страшни моменти камерата има навика да се клати, а действието изглежда забързано понякога, което не ми хареса като похват, но не и дразнещо, пък и е един от малкото кусири, които намирам на филма.

Естествено, не е "новият Alien", както смело пишеше на някаква реклама. Но като цяло е доста добър и даже ми хареса повече от Event Horizon. Но аз така и така не съм му кой знае какъв фен на Хоризонта (т.е. страшно ме радва първата половина, но после много се омазаха нещата).


7/10
gadabout
С жената гледахме Up! оня ден в IMax и съм с много приятни впечатления.
Сюжета си е направо нетипичен за комп. анимация, макар и фабулата да не е супер оригинална. Филмчето е поднесено с много стил във всичките си изразни средства и въздейства без уговорки, като при това липсва елементът на холивудска лигня, на който иначе съм безпогрешен детектор.

Жалко само че винаги се намира някой десетокласник-мачо, който да се изцепи след края "Баси тъпия филм, копеле!" и да ти сдуха удоволствието.
Bruce666
Не съм ходил скоро на кино. Знам че сега всичко главно е тъпня, ама все пак наскоро мисля да гледам няк. филм шот отдавна не съм ходил.
Airin Of Ancelot
Някой гледа ли Zombieland? Голяма забава е. happy.gif
sharon
Даа, има си страшно радващи моменти! laugh.gif Left 4 Dead wannabe на места, че и повече.
Vendo
Goodbye to the Normals
Во Царствии Твоем
Вчера се забавлявах с това:

Slash
The Return На моменти е някакъв леко хаотичен, но към края му ти става едно готино, че всъщност си гледал много добър филм със страхотен сюжет и с малки подсказки по време на самия филм, които ако внимаваш ще забележиш.

The Last House On The Left Доволен съм. Много силни моменти, хубав замисъл, само последните минути очаквах повече от бащата, но с микровълновата компенсира. happy.gif
Vendo
Цитат(Во Царствии Твоем @ Nov 11 2009, 01:31 PM) *
Вчера се забавлявах с това:

http://4.bp.blogspot.com/_Ia8tECPalsg/SLLM...ng_poster_1.JPG

Много приятно филмче!
pa®tci
^^ "The Last House On The Left" римейка или оригинала?

Снощи гледахме "Ink" има какво да се види и да се размисли над. Определено останах (почти) крайно доволен ("Разказвачите" ми стояха нелепо, особено на фона на пипнатите Инкубуси). Препоръчвам за хора с акъл.
Warrior Of Ice
И на мен доста ми допадна филма, Боби. Направен с малко пари, но с идея.
lodborg
+1 За Ink! Страхотен филм, страхотна визия, страхотна история. Повече такива трябват, че напоследък нещо...
Slash
^^^ Е римейка, не съм срещал оригинала в замундата.
gadabout
И аз гледах Ink, понеже отдавна му бях метнал око, а вие ме убедихте да го видя.
Страхотен филм! Директно ми влиза в класацията на най-любими филми, въпреки някои несъвършенства в типажите.
Много неща мога да кажа за него, обаче ме мързи, хах...
Во Царствии Твоем
Разпръснах си мозъка с малоумни екшъни.. Мамка му понякога ми се гледат дори и такива идиотии:

Започна се с:



Продължи се с :

G.I.Joe

И се завърши с:



Последното в традициите на "Две димящи дула" и "Гепи", но бих го приел радушно ако този филм предхождаше уникалната двойка на Ричи, тук сякаш 90% от филма вече го бях гледал.
Slash
Гледал ли си Тейкън? Той за мене е най-якия екшън, който съм гледал през последните години. Твърдо ЗА екшъните, трябва си и пуцане, 4-те Дай Харда ми стоят на харда като светини и едва ли не съм ги обградил с цветя и възглавници happy.gif
Michael
Днес изгледах The Vampire's assistant.Поредното разочарование brickwall.gif Не си спомням кога запоследно излезе свестен фил на митологична/фентъзи тематика.
Во Царствии Твоем
^^ Не, Тейкън не съм го гледал, просто явно си има моменти, които - пуцалки и то все със супергерои ала : Shoot Em Up, Transporter 1,2,3, и сие мародери - са ми необходими като витамини в края на зимата smile.gif Дори и с едно око да ги гледам , явно ми трябва и тази тръпка smile.gif
Ще намеря Тейкън и ще му се пробвам - благодаря за предложението drinks_drunk.gif

Дай Хард си е класика, както и трилогията (за сега) на Борн, или поне влизат в класацията ми за филми, които бих гледал със сигурност повече от 2 пъти smile.gif
Warrior Of Ice
Saw VI - поредната страшно силна глава от поредицата. Някои вече мрънкат за комерсиализация, изчерпване и т.н., нищо от което не усетих във филма. Продължават историята по доволно убедителен начин, навързват сюжетните нишки и същевременно спазват традиционното ниво на бруталност. Евала.
sharon
Хах, да си мрънкат колкото искат, това си е познато проклятие, свързано с имената на не една или две поредици.
Точно преди Saw VI си припомних останалите части - удивително е как постепенно се хвърля все повече и повече светлина върху цялостната история от съвсем различна гледна точка спрямо неща, които в даден момент хич не са били ясни, а сега спомагат много за поддържането на напрежението. Краят пак беше доволно непредсказуем и силен, браво за замисъла. Въобще говорим за абсолютната наркомания... suicide.gif Доволна съм много, догодина по това време - пак. happy.gif
lodborg
^ & ^^ Тука излиза малко преди Коледа чак. Ще се чака да се появи с хубаво качество в Замунда...

Аз се връщам от прожекция на 2012. Продължавам да се учудвам (а уж вече не би трябвало) с каква скорост големите американски продукции стават все по-тъпи и по-тъпи. Наистина нямам представа как подобен сценарий е преминал одобрение. От друга страна обаче, цялата зала се посмя хубаво (на моменти, които уж трябваше да са сериозни или тъжни) пък и имаше някои апокалиптични сцени, които си заслужаваха, така че не беше съвсем капо. Само малко.
stage
Цитат(Bruce666 @ Nov 3 2009, 02:12 AM) *
A този Pandorum интересен ли е по принцип? Ин аз наскоро започ. да гледам един култов сериал от края на 80те и 90те години "Tales From the Crypt".
http://www.youtube.com/watch?v=02YNv3xURbI...PL&index=70 devil.gif

hmm ако си фен на хорора ти препоръчвам да изгледаш оригиналния Tales From The Crypt от 72
http://www.imdb.com/title/tt0069341/



eдин от най-добрите хорор филми правен някога, истинска класика

DEATH LIVES!

http://www.youtube.com/watch?v=NnxFio89IU0

тука има качен целия филм на части
http://www.youtube.com/watch?v=nwGKus5rlDM...feature=related
onnellinen
Сега гледах Surrogates , хареса ми.
Опа, тука май сте на страница "интелектуални" кървища. smile.gif
Chaotic One
Аз пък днес гледах I Sell The Dead и останах очарована. Приятна черна комедия. happy.gif
gadabout
Най-накрая гледах Сектор 9.
Филмът е хубав. Питър Джаксън си личи.
Какво ме подразни - на моменти твърде пищна детайлност, от една страна. От друга, прекалено човешки черти са придадени на същества с прекалено много хриле и пипалца, което, добавено към пукащо-плякащия им говор, ги прави трудносмилаеми на моменти (макар да ми е ясно защо са подбрани такива). От трета, имаше какво още да се иска от финала, щото аха-аха да ме размисли и разчувства, ама не успя съвсем. Едно-две клишета спокойно можеха да бъдат спестени тук-таме. И от четвърта страна, все трябва да има още нещо, което да направи подходът към иначе познатата сюжетна линия и идеи на 100% оригинален, а сега останах с впечатлението, че и с 90% са се задоволили...
Все пак ме хвана и ме държа от начало, до край. Определено съм доволен.
PitBull
Е край вече, направиха римейк на най-любимия ми филм за всички времена, който си го гледам от 3-годишна възраст (същото заглавие от 81ва). Един филм се надявах да пожалят от римейк, не можаха значи.

От друга страна пък трябва да се абстрахирам от такива неща, неки всеки си твори каквото иска и както иска (то в случая с Холивуд не е много до творене, а по-скоро до пазарна стратегия, ма айде да не задълбавам).
Blashyrkh
Някой друг на мнение, че 2012 смуче магарешки топки? а?
t0xIc
Цитат(Blashyrkh @ Nov 17 2009, 10:40 PM) *
Някой друг на мнение, че 2012 смуче магарешки топки? а?



Е то не трябва да го гледаш филма ,за да знаеш че ще е мега тъпня . Емерих от Старгейт не е правил хубав филм.
ping_pong_bitches
Преди 10 мин изгледах The Countess, някой ако иска може да пробва. Аз лично мисля, че можеше да е по-зрелищен и кървав.
ZerraX
Оууу филм за Elizabeth Bathory ще го прегледам щом имам време.
blame
^
http://zamunda.net/details.php?id=176598&hit=1
Този е странен, много. Поглежда на историята по неочаквана от мен гледна точка, ала опредлено интересна. И филма има дух. Пък и каквото съдя от плакатите, в сравнение с горния Елизабет бе наистина красавица тук.


The Countess не съм го гледала,но опредлено ще. Въпреки,че не съм сигурна, че на тази тематика търся нещо точно "зраелищно". Та,може и да ми хареса. smile.gif
sharon
Аз пък си харесах "Beyond A Reasonable Doubt" - съвсем прилично поднесена история, която в краен случай така и не прекрачва разни граници. Малко юридически мръсни номера и една от безбройните роли, които по закон пасват абсолютно перфектно на брилянтния образ на Michael Douglas. happy.gif
ping_pong_bitches
Цитат(blame @ Nov 18 2009, 01:19 AM) *
^
http://zamunda.net/details.php?id=176598&hit=1
Този е странен, много. Поглежда на историята по неочаквана от мен гледна точка, ала опредлено интересна. И филма има дух. Пък и каквото съдя от плакатите, в сравнение с горния Елизабет бе наистина красавица тук.

The Countess не съм го гледала,но опредлено ще. Въпреки,че не съм сигурна, че на тази тематика търся нещо точно "зраелищно". Та,може и да ми хареса. smile.gif

Прочетох резюмето на твоето предложение, може би съвсем друга гледна точка, днес по-късно ще гледам. Под "зрелищно" имах предвид, че от това, което съм чел за Нея очаквах самите убийства да са представени "по-така", но иначе "трансформацията" на приоритетите в живота и въобще вътрешният свят на Bathory е представен според мен доста добре.
Во Царствии Твоем


Евала на Крисчън Бейл!
SepulTeraHead
Inglorious Basterds
Мноо як. Единственото, което не ме накефи чак толкова е как убиваха нацисти постоянно. rolleyes.gif Примерно тоя дето току що беше станал баща. Ама пък нали за тва са "копилета". Иначе много яки сцени с типичните за Тарантино абсурдни моменти. Цялата сцена в бара беше супер всъщност.

Moon
Абе не че е толкова лош, ама някво след като прочетох резюмето в замунда, вече знаех каква е цялата идея и че и двамата са клонинги, пратени от алчаната корпорация, да им изкарват пари, щото така е по-евтино. А за sci-fi филм да го разгадаеш от самото начало е доста зле хаха.
stage
Цитат(SepulTeraHead @ Nov 22 2009, 01:49 PM) *
Moon
Абе не че е толкова лош, ама някво след като прочетох резюмето в замунда, вече знаех каква е цялата идея и че и двамата са клонинги, пратени от алчаната корпорация, да им изкарват пари, щото така е по-евтино. А за sci-fi филм да го разгадаеш от самото начало е доста зле хаха.

...и е доста далеч от класика като A Space Odyssey.
sharon
^ E, когато някой направи филм, който дори малко да се доближава до това, ела и ми кажи... wub.gif
stage
^

wub.gif hump.gif

а ако си говорим за не фантастика
http://www.ucalgary.ca/~tstronds/nostalghi...alker_front.jpg
onnellinen
Гледах "2012" - хареса ми.

^Полско кино???? Рекламирах ли вече "Сексмисия"?
stage
руско, тарковски.
sharon
^^^ Така може, да. Брилянтна класика. wub.gif openwidehug.gif Дори е може би в по-друг паралел, да кажем.
Vendo
Най-после гледах Pandorum. И ми хареса. Много. Нито веднъж докато го гледах не се сетих за Event Horizon, нито пък за Alien. Хареса ми хепи енда. Може да е клише, но все пак се надявах да стане нещо такова през цялото време.
Michael
Цитат(lodborg @ Nov 13 2009, 01:00 AM) *
Аз се връщам от прожекция на 2012. Продължавам да се учудвам (а уж вече не би трябвало) с каква скорост големите американски продукции стават все по-тъпи и по-тъпи. Наистина нямам представа как подобен сценарий е преминал одобрение. От друга страна обаче, цялата зала се посмя хубаво (на моменти, които уж трябваше да са сериозни или тъжни) пък и имаше някои апокалиптични сцени, които си заслужаваха, така че не беше съвсем капо. Само малко.

Вие добре сте тръгнали да се хилите като прасета, ма след 3 години нас ни чака същото.
_TNT_
^ Така си е, после 2022 пак, ако не и по-рано!

Последният нов филм, който ми хареса, беше "Inglorious Basterds". Яка игра и весели абсурди. Сцената в бара мачка. smile.gif
sharon
Ти остави сцената в бара, мен още началната с онова сравнение с плъховете ме разби! laugh.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.