Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: SENTENCED TO ETERNITY
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Lady_of_Fire
icon_headbang[1].gif
ZDRAVEITE NA VSI4KI. NA VA6ETO VNIMANIE PREDLAGAM DA 4UETE NOVATA SENZACIA NA BULGARSKATA METAL SCENA- "SENTENCED TO ETERNITY". Vav saita na metal-world.kafence.com mojete da 4uete dve ot avtorskite par4eta na bandata,a vav tozi forum mojete da si ostavite mnenieto i kritikite otnosno muzikata im.
Beware the heavens punk.gif
Beerzebub
Ами... какво да кажа...
Хареса ми!
Песните са разнообразни и не писват... Очаквах да е обратното, честно казано wink.gif .
Имам малко критика към вокалистката (вокалистките?). Нямам нужния слух и образование за да кажа дали пее фалшиво или не. Но общото ми впечатление е, че звучи някак плахо и неубедително.
Още нещо, в "Lady of Fire" за секунда се дочува нещо като изгрухтяване, предполагам за подчертаване на даден пасаж... Не мога да коментирам дали стои на място, заждото разбрах само отделни думи от текста, но определено този момент не ми хареса. Като идея не е лошо, но на фона на този нежничък вокал просто не върви, според мен. Мисля че много по-изпипано щеше да звучи ако момичето беше докарало някой малко по-нисък тон... Или поне страничният грухтящ глас да не беше толкова брутален...
Съжалявам за мизерните си изразни средства, но разсъждавам на принципа "Хареса ми/Не ми хареса", та ако съм се изразил дърварската от това ще да е...

Ами, освен да ви пожелая успех в начинанието...
super.gif Ще се видим по концерти super.gif
Sw1tched
Цитат(Lady_of_Fire @ Dec 9 2004, 03:05 PM)
NOVATA SENZACIA NA BULGARSKATA METAL SCENA

Е достатъчно да отблъснете много от прочелите го wink.gif.

Кефи ме гласа на момичето, макар че може би трябва още малко упражнениица.
"Пианото" кефи също.
Звука на китарата е гадничък ..смисъл 21-ви век сме можеше и по-добре да го направят в репетиционната (предполагам) където е записвано.
Изгрухтяването наистина е идиотско хаха.

Anyway има потенциал.
Warrior Of Ice
Цитат(Lady_of_Fire @ Dec 9 2004, 02:05 PM)
NA VA6ETO VNIMANIE PREDLAGAM DA 4UETE NOVATA SENZACIA NA BULGARSKATA METAL SCENA- "SENTENCED TO ETERNITY".

icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif punk.gif biggrin.gif


Сега сериозно - голям фен съм ви. Това, което най-много ми харесва, са вокалите. Някой сигурно би казал (Сашо май вече го и направи), че са слаби, тихи, твърде нежни и т.н. На мен точно това ми допада - че са някак ефирни, не ти се натрапват... И двете вокалистки се справят добре, инак гласовете са сходни и на моменти трудно ги разграничавам в двугласните пасажи. Китаристът ви е добър, личи си, но Sw1tched е прав за саунда на парчетата - можеше да е по-плътен и въобще - по-съвременен.

P.S. Кавърът на "Come Cover Me", който не е качен на сайта, също е страхотен. Обаче, Lady_of_Fire, пропуснала си да споменеш и вашата версия на "Story Of All Times" - и нея я има в секцията Download. Според мен също си заслужава да се чуе. smile.gif
Beerzebub
Аз съм хитър и си ги свалих и трите biggrin.gif .
За вокалите... Добре де, ефирност, лошо няма, но имаше моменти в които почти ги губех.
Sw1tched
е и аз ги свалих и 3-те за да мога спокойно да изказвам експертно мнение laugh.gif . Ми аз вече казах че вокалите ми харесват въпреки че не е това музиката която слушам.
InsArtTure
Ми аз няма кво да кажа за групата-познавам ги отдавна и даже съм им ходил на "концерт". Казвам така щот не бяха как трябва така нещата тогава ама как да е .

Въпросът ми тук е КОЙ по дяволите е Lady of Fire? Ако е тази ,за която си мисля(едната вокалистка)-добре ама нещо не се връзва.
И ако е тя трябваше да даде лайнъп-а,но айде...
Сигурно е тя-защото това обяснява появяването на темата в този раздел. laugh.gif
Sw1tched
Цитат(InsArt†ure @ Dec 10 2004, 09:30 AM)
Сигурно е тя-защото това обяснява появяването на темата в този раздел. laugh.gif

blond? biggrin.gif
InsArtTure
Малей-тя ако го види няма да ми се размине. Не бе не е блонд,просто няма опит с форуми.
Lady_of_Fire
Zdraveite otnovo. Parvo iskam da izkaja ogromno blagodarq na vsi4ki,koito proqviha interes kam tazi tema i kam grupata.Sa6to se radvam 4e vsi4ki izkazvate svoeto obektivno mnenie,nezavisimo dali e polojitelno ili ne,tova deistvitelno e ot zna4enie da se znae kakvo e vpe4atlenieto. Vtoro, napisala sam "senzaciqta na bg scena", ne za6toto imam tvarde visoko mnenie za grupata,naprotiv,az li4no sam dosta kriti4na v muzikalno otno6enie,no prosto iskah da provokiram interesa i da moje pove4e hora da se zainteresuvat. Radvam se 4e ima hora,koito sa haresali par4etata,blagodarq i na tezi,koito ne gi odobrili osobeno,no izkazvat kompetentno mnenie i so4at gre6kite. Treto,razbira se ne moga da tvardq 4e dori se doblijava Come Cover Me do originala,to Tarya e unikalna!
ps.Za tezi koito se interesuvat>
vokalistkite sa dve, i da, az sam edna ot tqh.deistvitelno nqmam koi znae kakav opit s forumite,no ne mi i trqbva zasega.
Molq tezi,s koito se poznavame,da si napi6at imto,ili pone ne6to,s koeto da gi poznaq,6toto taka nick-4etata ni6to ne mi govorqt.
I nakraq,blagodarq vi za interesa,pi6ete pak,az sam tuka i vi 4eta:-))))))))))))
headbang[1].gif
feb
Това е чудесно, но не е нужно да report-ваш всички топици които ти харесват или на които искаш да им отговориш. Просто чети надписите по бутончетата.....
InsArtTure
Цитат
Molq tezi,s koito se poznavame,da si napi6at imto,ili pone ne6to,s koeto da gi poznaq,6toto taka nick-4etata ni6to ne mi govorqt.


Ха-ха! Аз съм Кирчо-кой друг. Как не ме позна-не виждаш ли аватара? biggrin.gif

Въобще благодарение на мен ги слушате тези неща,щото аз ги пратих на Уориора да ги качи tongue.gif

Айде.... и S.t.E. 4ever!!!
InsArtTure
ААА ,Злати, не казвай всеки път здрасти когато постваш. Повече от излишо е!

Казвам го във връзка с просвещаването ти относно форумите wink.gif
synchu
Здр и от мен,
чух парчетата и :
мога да кажа само - браво ! мен лично ми харесват парчетата и има 'ляб в цялата идея.
Са че има много работа т'ва е ясно, особено по продукцията. Ама вече споменах, че то е ясно :-)

Най ми хареса Lady_of_fire, но вокалите трябва да се overdub -нат поне още два пъти (Таря, Таря ама и тя си ги пее поне по 2-3 пъти + бекинг, за да изкарат тази плътност...), за да имат маса иначе звучат кухо някак си.
Звука на останалите инструменти и микса е въпрос на техника и познание smile.gif Ко има нещо да се пита конкретно - питайте...тук има достатъчно народ, който може да отговори.
Има неколко фалшиви момента - предполагам, че са направени за придаване на интересен дисонанс на места, ама на мен не ми звучат достатъчно дисонансни, а по-скоро фалшиви, същото важи и за някои от хармониите.
Grunt (ревовете) са мноо яки и мноо на място - браво smile.gif
Абе има много интересни идеи ....продължавайте напред и успех от сърце! punk.gif
продължавам с Within Тemptation по случая....
Sw1tched
Цитат(feb @ Dec 16 2004, 06:31 PM)
Това е чудесно, но не е нужно да report-ваш всички топици които ти харесват или на които искаш да им отговориш. Просто чети надписите по бутончетата.....

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Сори, не се сдържах tongue.gif .
Synchu остави ги, мисля че идеята им е просто да имат записано това, което са измислили, за да знаят хората какво да очакват на концерт...виж ако наистина са с претенциите за 'Сензация' трябва да си дадат зор и с продукцията...като Distorment laugh.gif
synchu
Сички требва да си дават зор wink.gif мое 'ората да не знаят как, да нямат възможност да го направят сега и т.н. важното е потенциал да има...
Shiva
Златина laugh.gif Е,преди да си попитала-аз съм Поли от твоя клас punk.gif Реших и аз да чуя,и въпреки,че този стил хич не ми допада,ще кажа,че доста ви бива.Успех!
tonybecker
mi synchu tvoeto mnenie me zainteresova i to dosta.a btw ne si misli koi znae kakvo za fal6ivite zvuci prosto malko bqhme razkoncentrirani(pone kitaristite de),do kolkoto mislq mai sa moi gre6ki.A otnosno ka4estvoto na zapisa.purvo toi ne e pistov daje i e praven v MND.bih kazal 4e 6ef4eto tam malko e poopleskal ne6tata,no tova nqma zna4enie. A i mene me zainteresuva su6to gotinoto izkazvane "koncert"-bih kazal perfectno izkazvane 6toto si be6e to4no taka.ta tva e.
icon_headbang[1].gif
tonybecker
"The guitar is the easiest instrument in the world to play badly

A i tva e mnogo dobro izkazvane
synchu
e аре сега....китаристите никога не си признават, че са свирили фалшиво - "свирили са интересно". Да бе ясно.. за запис на живо си е много добре...аз ако ти пусна живи записи от една група отпреди 10-12 години в която дрънках 1-2 пъти да чуеш кво е ъндърграунд - запис на първа репетиция хехехе...само дето съм го потрошил някъде ....
Мисълта ми е, че има интересни идеи, звучите добре и е готино да си направите и пистови записи, ако някой от групата има компютър...като си поиграете ( тук не следва "малко", а следва "адски много") ще се получи...smile.gif
Успех! ако правите концерт - пишете...да се опитам да намина...

п.с. изречението в подписа е на Сеговия, който и на 93 години е казвал, че всеки ден научава нещо ново за китарата ....
_FcalmTL_
И на мен ми харесаха песните, въпреки че не са точно мой тип. Може би, ако бяхте използвали повече дет вокали, щеше да звучи по-стабилно. smile.gif
Sw1tched
Цитат(Damned_In_Black @ Dec 23 2004, 12:58 PM)
И на мен ми харесаха песните, въпреки че не са точно мой тип. Може би, ако бяхте използвали повече дет вокали, щеше да звучи по-стабилно. smile.gif

Щеше да звучи като гъз. Мнение smile.gif
_FcalmTL_
Цитат(Sw1tched @ Dec 23 2004, 04:54 PM)
Цитат(Damned_In_Black @ Dec 23 2004, 12:58 PM)
И на мен ми харесаха песните, въпреки че не са точно мой тип. Може би, ако бяхте използвали повече дет вокали, щеше да звучи по-стабилно. smile.gif

Щеше да звучи като гъз. Мнение smile.gif

Твое мнение! wink.gif smile.gif
synchu
Цитат(Sw1tched @ Dec 23 2004, 07:54 PM)
Цитат(Damned_In_Black @ Dec 23 2004, 12:58 PM)
И на мен ми харесаха песните, въпреки че не са точно мой тип. Може би, ако бяхте използвали повече дет вокали, щеше да звучи по-стабилно. smile.gif

Щеше да звучи като гъз. Мнение smile.gif

подкрепям...
даже по-лошо...
InsArtTure
Цитат
Златина  Е,преди да си попитала-аз съм Поли от твоя клас  Реших и аз да чуя,и въпреки,че този стил хич не ми допада,ще кажа,че доста ви бива.Успех!


Хехе-събрахме се трима от 95 СОУ. Айде идвайте още, че да прославяме даскалото. Викам да се сберем и да му направим сайт.

Сори за офтопика, ама трябва да се знаят нещата biggrin.gif
Lady_of_Fire
drinks_drunk.gif 4NG na vsi4ki!
Sega na vaprosa,za death vokalite,4estno kazano az sam se zamislqla po tozi vapros,no neka si go kajem 4estno-na6ata muzika ne bi podhojdala s tejki vokali.ne 4e imam ne6to protiv tqh razbira se,no ne e v stila ni.
za MND prosto kvo da kaja, qvno 6te trqbva da tarsim novo studio,ne 4e mu pravq antireklama na tova,no samo 4uite reguliraneto...To govori samo za sebe si.
az li4ko iskam da blagodarq oficialno na Insartture za vsi4ko koeto napravi za Sentenced to Eternity,adski sme mu zadaljeni,i dano o6te dalgo vreme da e s nas! thanks Kiro!
i kakvo drugo ostana- a da:
TONY BECKER, LUV U BABY! wub.gif
Death_Angel
Ми хора песничката ми хареса,щот аз само една си свалих.Обаче ми се струва,че пеят малко плахичко.Плюс това много духат в микрофона.Иначе и двечките звучът добре.Харесаха ми! :guitar:Абе я мани от няколко дни само на тая песен цикля-Stroy of all times ае много ми харесва бе.СТРАХОТНА Е.
Lady_of_Fire
[COLOR=red]ami otnosno plahoto peene,naistina ima ne6to takova,za koeto az pone mnogo se opitvam da rabotq,za da ne se polu4ava ve4e taka,a i vse pak trqbva da se ima v predvid,4e nikak ne e lesno da nadvika6 5 razli4ni instrumenta,kogato se pravi ne pistov,a direkten zapis. No razbira se ima da se raboti o6te eheeee!
InsArtTure
Цитат
i vse pak trqbva da se ima v predvid


Само да отбележа,че се казва"имам предвид", а не "имам в предвид".
Сори за офтопика, ама нещо ме дразнят лекинко правописните грешки(както обикновено biggrin.gif )

Ех! ама как обичам да се заяждам само tongue.gif
Sw1tched
Цитат
a i vse pak trqbva da se ima v predvid,4e nikak ne e lesno da nadvika6 5 razli4ni instrumenta,kogato se pravi ne pistov,a direkten zapis.

E tova zavisi i ot stila hehe..nashiq vokalist nadvika i kitarata i barabanite..bez mikrofon biggrin.gif
Lady_of_Fire
E,to i az gi nadvikvam bez microfon,no vse pak na6iqt stil ne pozvolqva podobni krqskaniq i ne ni e tova i celta...Ob6to vzeto na6ite glasove zvu4at po 4isto i qsno,ako ne se tormozim da vikame,no razbira se zavisi si i ot studioto...V na6to naposledak microfonite ne sa mnogo na nivo...No anyway...Uroci mu e maikata guitar.gif
Lord_Azerath
Двете песни които чух не са зле.
Sw1tched
Хех днеска ги чухме и на живо wink.gif ..докато чакахме пред PJ...трябваше да во дам флаер за концерта ни.
falio`
mi nqkfo. sa si sfalih pesnite vi. i....LADY OF FIRE E EBATI QKATA PESEN hah. naistina mn me kefi. sa slusham i drugata pesen
Iced Girl
Цитат(Beelzebub @ Dec 9 2004, 04:45 PM)
Имам малко критика към вокалистките. Нямам нужния слух и образование за да кажа дали пее фалшиво или не. Но общото ми впечатление е, че звучи някак плахо и неубедително.

Aз отдавна казвам, че добре би било да се снижат малко тоновете. Мисля, че ще бъде само плюс... Не е необходимо човек да има "нужен" слух, за да чуе някои неточности... Но с малко повечко упражненийца, може и урочета, нещата ще си дойдат ня мястото. wink.gif
Много, много, много успех занапред желая на групата!
И айде скоро да ги видим на сцена! guitar.gif super.gif

PP:И китаристът малко по-сериозно! Че критики отнася... tongue.gif
Crafter
Цитат(Iced Girl @ Jan 30 2005, 08:53 PM)
Цитат(Beelzebub @ Dec 9 2004, 04:45 PM)
Имам малко критика към вокалистките. Нямам нужния слух и образование за да кажа дали пее фалшиво или не. Но общото ми впечатление е, че звучи някак плахо и неубедително.

Aз отдавна казвам, че добре би било да се снижат малко тоновете. Мисля, че ще бъде само плюс... Не е необходимо човек да има "нужен" слух, за да чуе някои неточности... Но с малко повечко упражненийца, може и урочета, нещата ще си дойдат ня мястото. wink.gif
Много, много, много успех занапред желая на групата!
И айде скоро да ги видим на сцена! guitar.gif super.gif

PP:И китаристът малко по-сериозно! Че критики отнася... tongue.gif

Хахах добре казано!
Death_Angel
Мдам още си въртя песничките...много ми харесват особено Story of all times манияче съм си мдаааммм
hamann
еи кво става с групата даите некво инфо и трите песни са много яки и обезателно да качите "Come Cover Me" вашата версия трабва да се чуе icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
InsArtTure
^ групата е в много затруднено положение. Очакваме да се разберат помежду си. Дано по-скоро всъщност.
blame
Не,не,не нееееее
Прочетох темата до някаде,и повече няма.
Пъх....
хахаха
няма да кажа нищо смсилено,само аз си знам защо.
А песничките - отдвана си ги обичам....и други любими мухли.
хахаха
и моля,модеаторите да не бутват смотаното ми мненйце!!!! bounce8.gif
Lady_of_Fire
InsArtTure, bratle, ae udari edno ramo, shtom mislish che sme go zakasali (koeto ne go otricham:-)))
Demiurg
Ритъм-секцията -> РАЗСТРЕЛ ! devilsmiley.gif
На вокалистките -> bowdown.gif (ама и още може).
Клавириста -> нищо забележително не чух, но си върши работата (да разбирам ли, че не е член на групата?). Би ми харесало с повече клавири.
Композиция и аранжимент - поне има.
Звук - има.
Lady_of_Fire
Vsashtost zashto reshi 4e klavirista ne e chast ot bandata?- Naprotiv, toi e v qdroto i. Vse pak mn blagodaria za mnenieto, ceni se vsqka konstruktivna kritika, odobeno ot hora, koito razbirat ot muzika:-)))
Btw, "razstrel za ritum sekciqta"- koe po-tochno vizirash- ritum kitarata ili barabanite?
Demiurg
За клавириста - доста бледо му е присъствието (бледнее в общия звук, няма запомнящи се партии (отсвири или каквото и да е), да не говорим за сола), затова си помислих че просто ви е познат, който сте помолили да вкара тука едни клавири...
Ритъм секцията е барабани и бас !!! Ударението е в РИТЪМ - а при вас го няма. Пробвай - пусни си парчето и почни да си тактуваш - ще те изненадат многократно ! devilsmiley.gif Да си купят метроном ! Не мога да посоча виновника веднага (май е барабаниста), но като цяло тримата (с китариста) МНОГО клатят !!!!

- Като оставим настрана самото изпълнение, парчетата ме кефят. А и от времето на старите Theater Of Tragedy не съм слушал дамски дует, та сигурно затова ми харесва толкова.

Абе има и в аранжиментите трески за дялане.... brickwall.gif Ама това - след другия запис.... Къде записвате ?
Lady_of_Fire
Nqkoi zapisi sa napraveni v M'n'D, ne bqhme dovolni. dry.gif Sledvashtite bqha v Knqjevo pri Biser- za tam puk da ne govorim kolko se polu4i zle ozvu4avaneto... Poslednite zapisi napravihme v PJ Sound, pri Plamen- tam stanaha nai-dobre, samo malko mixa trqbva da se poizdokara... Btw to4no tezi posledni zapisi gi nqma o6te v neta,ina4e bih ti gi predostavila whistle.gif
Principno klavirista ni ima dosta sola, daje ima edno 2-minutno solo v Through the Pain, ako si q 4ul.. To taka ili ina4e e trudno da si izvadish mnenie ot 3 pesni4ki samo, pri tova zapisvani predi 1,5 god. tongue.gif
ps. na poslednite zapisi sviriha s metronom. ako ima6 skype, moje da ti gi pratq bye.gif
Boot
Злати, здравей бе. Аз съм Ивето.
Нещо не знам какво да кажа. Последните ви записи така и не стигнаха до мен, макар че Галя ми обеща и за това ви бойкотирам с неслушане.
Ама ако запратиш нещо по-ново няма да ти се обидя. Щото Галя, както винаги, се мотае.
Lady_of_Fire
Ееее, къде си бе мацко! Айде ше ти пратя веднага, нямаш проблеми, скайпа ми е Evils_Bride , ако искаш намери ме, и през него ше ти пратя, нямаш грижи... rolleyes.gif kissssyyyyy
sepulturatr
Много добри icon_headbang[1].gif bowdown.gif

Само дето тези вокалистки малко бъркат в здравето на човека ...
Beerzebub
ROFL
Rolf
Парчетата, които са качени в Metal World, са много добри. smile.gif С една по-качествена продукция няма да имате грешка.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.