Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: How to Hack
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
melhaer
Абе понеже се отоплявам на ток и се чудех, няма ли някакъв начин да се измисли как да се прекара елетроразпределение? Преди бчх чувал, че имало някви джаджи дето ги включваш в контакта, а в тях си включваш ел. уреда и не знам си какво ставало (бос съм в тая област, че да обясня) и плащаш по-малки сметки:)

Та ако някой има някви идеи, не само за тока, ами за всичко дето мое да ни подопомогне, да сподели, know how да даде:)
Sw1tched
Kradec.
melhaer
приемайте го като едно съвременно robin hood society:)

не че имам нещо против да си плащам сметките, както го и правя, ма да се събразят малко - гонят европески цени, ма не гонят европейски заплати:)

като цяло проблема на държавата е, че голяма част от данъците, които плащаме не отиват реално в държавата, а в нечии джоб - ето примерно сега таксите за път, чрез винетки - ще е добре ако тзи пари отиват за поддръжка на пътищата, но много добре знаем, че няма да е така и че ще продължим да се друсаме по бабуните и дупките. Водата която ползваш е пълна с пясък и други боклуци, така че да не ти пука да ги хакваш - тъкмо ще спестиш някой лев за следващия концерт:)
Warrior Of Ice
Аз само знам как един приятел си монтира перка за процесор директно върху топломера на парното и цяла зима се отопляваше за жълти стотинки. wink.gif До колко това е приложимо, обаче, зависи от формата на радиатора... Това между другото.
melhaer
Цитат
Аз само знам как един приятел си монтира перка за процесор директно върху топломера на парното и цяла зима се отопляваше за жълти стотинки. wink.gif До колко това е приложимо, обаче, зависи от формата на радиатора... Това между другото.


WOI, абе тая тема бтв, да не е опасна като цяло, в смисъл ако форумите се следят от някви педалчета, да не направят проблеми на хората, които поддържат сайта?
Warrior Of Ice
Цитат(melhaer @ Jan 10 2005, 03:08 PM)
WOI, абе тая тема бтв, да не е опасна като цяло, в смисъл ако форумите се следят от някви педалчета, да не направят проблеми на хората, които поддържат сайта?

Да заповядат. wink.gif
melhaer
иначе това с перката за процесора е доста хитро - аз съм се чудел ако насочиш венитлатор към топломера дали ще има ефект. Явно ще има, но номера с перката е доста по напредничав:)
Crafter
Много яка тема smile.gif Малко ми е странно как Ицо не я е изтрил... но за сметка на тва поста ми ще отиде, знам аз..
alpha prime
Цитат
Абе понеже се отоплявам на ток и се чудех, няма ли някакъв начин да се измисли как да се прекара елетроразпределение? Преди бчх чувал, че имало някви джаджи дето ги включваш в контакта, а в тях си включваш ел. уреда и не знам си какво ставало (бос съм в тая област, че да обясня) и плащаш по-малки сметки


казаха ми днеска как крадат ток с някъв уред ама забравих smile.gif
като се видя пак с ония лумпени ще ти кажа ... беше нещо от сорта наааа ... някакъв лазер май
Snowwhite
Вместо с вентилатор, който също 'аби ток, се слага кубче лед, поставено в найлон върху топлоизмервателния уред(неговата кожица ranting.gif ) и се подменя регулярно.От това по-тънкана - нема накъде!!!
melhaer
Цитат
Вместо с вентилатор, който също 'аби ток, се слага кубче лед, поставено в найлон върху топлоизмервателния уред(неговата кожица ranting.gif ) и се подменя регулярно.От това по-тънкана - нема накъде!!!


ми то това с леда и него съм го мислил а си е играчка, а вентилатор от комп сигурно ако бачка нон стоп един месец да ти изхаби най-много един два лева, а би ти спестил доста повече, но в крайна сметка, важното е да работи системата:))))
Wolfheart
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 10 2005, 01:00 PM)
Аз само знам как един приятел си монтира перка за процесор директно върху топломера на парното и цяла зима се отопляваше за жълти стотинки. wink.gif

направо да инсталира водно охлаждане wink.gif
Mort
За електроенергията знам, че се прави някакъв т.нар. "мост" на електромера, като така го заобикаляш. Всичко зависи, обаче, дали живееш в къща, кооперация, панелка, защото има различни типове електромери, отделни и общи. Ако има общ не знам дали ще стане. Ма ако те хванат глобите са жестоки.
Wolfheart
Като правиш това с моста, най-много да се опържиш на 220-те волта.
По-разпространен метод е този с магнита. Майсторството се състои в това да нагласиш магнита така, че магнитното поле на магнита да се противопоставя на това на диска на електромера, за да затрудни движението на диска, за да отчита по-ниска консумация.
Но най-на далавера се живее в студентски град. Или преди 2-3 години се живееше така, защото сега консумативите, като ток, вода и отопление се плащат отделно. На времето в нашия вход имаше пекарна за слънчоглед. Бившия съквартирант редовно си оставяше сутринта бутилката с кола/бира да се изстудява на стуята вода на мивката в банята и я взимаше чак вечерта. Баси прахосника!
Dead`blue`eyes
Sw1tched...гаси изцепката "Kradec" човека гледа да си намали разходите с някви уреди дет точно за тва са си направени.Сеедно не е тръгнал да прикачва,закачва и някви такива неща..... wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.