Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: RQ:Метъл Групи С Цигулки
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
InsArtTure
Първо-извинявам се за меко казано тъпата тема,но ми писна да гледам тъпи теми без да правя нищо.Искам и аз да се изявя. biggrin.gif

Та мисълта ми е: споделете знанието си относно метъл банди които изпозват цигулки в творчеството си. Аз съм запознат с някои но не ми се изреждат в момента- и да се повторите-не е страшно.

Айде мерси и работете...
Warrior Of Ice
С теб си говорехме за The Sins Of Thy Beloved, така че с тях започвам... laugh.gif Иначе, на ума веднага ми идват Rhapsody, Therion, Dark Moor, Haggard, Wuthering Heights (доста умерено), After Forever, My Dying Bride, Anathema, Mago De Oz, Within Temptation, Dargaard, In Extremo...
Angermeans
Според мен едни от най-добрите цигулки са си в старите албуми на My Dying Bride biggrin.gif

Обаче трябва да чуеш и Celestial Season "Solar Lovers". Цигуларките там са две и атмосферата е неописуема...
Този албум го няма по free-тата, ако искаш мога да ти го кача някъде - пиши ми PM.
InsArtTure
Цитат
Иначе, на ума веднага ми идват Rhapsody, Therion, Dark Moor, Haggard, Wuthering Heights (доста умерено), After Forever, My Dying Bride, Anathema, Mago De Oz, Within Temptation, Dargaard, In Extremo...


Ми хубаво, ама всички тия ги знам и съм ги слушал biggrin.gif Давай още...

Пък и нямам предвид това от време на време, в някоя песен да се появява цигулка, ами да си е в репертуара на всяка песен и албум,т.е да присъства като лайн-ъп. Щото иначе това че на Уътъринг Хайтс се чува 2,3 пъти цигулка въобще не ме радва...
Mort
Elvenking - италианци са и свирят нещо средно между Rhapsody и Blind Guardian. Като цяло се вписват в жанра power, но с доста елементи от други стилове... Обърни внимание най-вече на първия им албум, въпреки че във втория имат цигулар като постоянен музикант, а в първия са гости.
Beerzebub
Morgul, Ram-Zet wink.gif

Аз лично обичам разнообразието в метъла и стига да не се прекалява с ефекта на цигулката, или някой друг инструмент, е яко!
ivomag
Аз веднага се сещам за няколко групи,които използват цигулки и тем подобни инстроменти.А ето и няколко:My Dying Bride, Anathema,Within Temptation,Rhapsody, Therion.Е сигорно има и още,но в момента не се сещам!
_SiegfrieD_
Morgul.Интересен норвежки блек метъл от Jack D. Ripper,в който се използват и цигулки.
InsArtTure
Elven King съм ги чувал.

Цитат
Аз лично обичам разнообразието в метъла и стига да не се прекалява с ефекта на цигулката, или някой друг инструмент, е яко!


Аз пък като човек, който не слуша само метъл, много се радвам когато се прекалява. И точно за това говоря. Не ми се слушат някви групи дето са викнали цигулар за една седмица да посвири с тях,ами групи,които залагат на цигулката в звученето си.

Моля продължавайте да се мъчите...
Beerzebub
Еми Зиги ти го каза, чуй Morgul (> линк <)! Обърни внимание на албума The Horror Grandeur (2000).

Ram-Zet (> линк <) също имат цигуларка като постоянен член в бандата, макар че те са доста специфични като звучене... Дано ти харесат!
Crafter
Зиг, от де я видя таз песен Jack D Ripper???
Тя ме заинтересува а не я открих никуде.
Dragon's Bride
Skyclad wub.gif wub.gif wub.gif
Snowwhite
Tristania
_SiegfrieD_
Цитат(Sturmfuhrera @ Jan 13 2005, 03:15 PM)
Зиг, от де я видя таз песен Jack D Ripper???
Тя ме заинтересува а не я открих никуде.

Това е човекът,чийто е проекта Morgul wink.gif
Mort
Korpiklaani - чуй това направо разбивачка... Във Finntroll също има цигулки.
Niilo
icon_headbang[1].gif Dark Lunacy icon_headbang[1].gif
_SiegfrieD_
Цитат(Mort @ Mar 8 2005, 11:28 AM)
Korpiklaani - чуй това направо разбивачка...

Това е гадно,бе wink.gif
Wolfheart
Empyrium
Tvangeste
Graveworm
Angermeans
Аз пак да си кажа, че Celestial Season поставят всички в метъла на колене като се стигне до цигулки !
Crafter
Цитат(_SiegfrieD_ @ Mar 16 2005, 12:43 AM)
Цитат(Mort @ Mar 8 2005, 11:28 AM)
Korpiklaani - чуй това направо разбивачка...

Това е гадно,бе wink.gif

А аххахааххаахаха Korpiklaani са велики и това е! Баси якото хоро виеме с Ицо и THerion като ги чуем! smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Angermeans @ Mar 16 2005, 12:22 AM)
Аз пак да си кажа, че Celestial Season поставят всички в метъла на колене като се стигне до цигулки !

Доста смело (и бих добавил, необосновано) твърдение, при положение, че в партиите на цигулката при Celestial Season не се наблюдава нито особено разнообразие, нито впечатляват с някаква техничност. Групи, които използват цигулки за фон - колкото искаш. Дори едни Sins Of Thy Beloved за мен са по-добри в това отношение... wink.gif Да не говорим за групи като Therion или Haggard.
Mort
Цитат
А аххахааххаахаха Korpiklaani са велики и това е! Баси якото хоро виеме с Ицо и THerion като ги чуем!
Ахахаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif , ще взема и аз да се включа, особено подходяща е песента Beer, Beer wink.gif .
Blashyrkh
В първия албум на At the Gates има цигулки. Малко са но ме кефят много!
_SiegfrieD_
И в Arckanum се чуват тук-там цигулки,но въобще не препоръчвам този проект на хора,които държат на саунда wink.gif
Angermeans
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2005, 06:43 AM)
Доста смело (и бих добавил, необосновано) твърдение, при положение, че в партиите на цигулката при Celestial Season не се наблюдава нито особено разнообразие, нито впечатляват с някаква техничност.

Техничността хич не ме интересува, а специално за този албум/стил мисля, че разнообразието на цигуларските партии е напълно задоволително, все пак не говорим за прогресив или нещо от сорта !

Слушал съм всичките изброени от теб групи* и пак цигулките на Celestial Season за мен са много по-запомнящи се и меланхолично звучащи, а за мен това е истинският звук на този инструмент.

* Като стана въпрос за Haggard, на тях имам един уникално готин DVD-rip, ако някой се интересува може да му го драсна ако идва на концерта на Дистормънт/Заплаха на 28ми.
Warrior Of Ice
Цитат(Angermeans @ Mar 17 2005, 08:43 PM)
Като стана въпрос за Haggard, на тях имам един уникално готин DVD-rip, ако някой се интересува може да му го драсна ако идва на концерта на Дистормънт/Заплаха на 28ми.

Би било чудесно. smile.gif Нали говориш за целия "Awaking The Gods"? Защото имам бонус DVD-то към "Eppur Si Muove", в което има само част от въпросния концерт в Мексико...
Angermeans
Целия е, на DivX, а качеството е бижу wink.gif
Niilo
А защо не го драснеш на някое free? smile.gif
Stiff
никой тук не спомена SKYCLAD, там цигулката е определяща!
InsArtTure
Искам го това ДВД-рипче! Да бе-що не го качиш някъде за да не се налга да се срещаме някъде си?
Angermeans
Ами до дата.бг достъп нямам, а датаком.бг ми прави проблеми като се логвам под ftp - казва ми, че паролата ми е грешна blink.gif , а като се логвам от сайта няма никакви проблеми.

Ще до драсна примерно на Warrior-а и той ще ви го качи някъде, deal ? smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Angermeans @ Mar 18 2005, 03:00 PM)
Ще до драсна примерно на Warrior-а и той ще ви го качи някъде, deal ? smile.gif

Ще го направи с кеф! smile.gif
_Moonshield_
Знам, че е леко тъпо да отворя тема на почти 5 години, но...

My Dying Bride - The Angel and The Dark River guitar.gif Т'ва е албумът!
keeperofthegrove
Цитат(_Moonshield_ @ Nov 15 2009, 12:19 PM) *
Знам, че е леко тъпо да отворя тема на почти 5 години, но...

My Dying Bride - The Angel and The Dark River guitar.gif Т'ва е албумът!

E, тогава и аз да добавя и Chthonic.

Цитат
Chthonic uses the traditional Chinese stringed instrument, Er- hu, which can be compared to an eastern violin. The sound of the Er-hu is one of grief and sorrow
Ghost
Имаше едни руснаци Dominia, които вкарваха цигулки в музиката си по много готин начин.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.