Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: траш в БГ
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Dead`blue`eyes
Има и може ли да се развива траш металът в нашата родна Бъглария според вас...просто изразете личното си мнение.
Според мен той има бъдеще стига да има сериозни музиканти
AncientWisdom`
А според мен сега се слуша пое4е Дет и Блек а Траша мн по малко
SepulTeraHead
няма сериозни траш групи в България. Фенове има.
lubaka
Би било яко да има яки траш групи, но
Цитат
няма сериозни траш групи в България. Фенове има.
InsArtTure
и аз съм на мнение, че фенове има, само дето на музикантите не им се свири траш. Но има време. Ако се развива метълът, ще се развива и трашът... smile.gif
Dead`blue`eyes
Донякъде групите виновни..обаче не смятате ли,че не е изцяло вината в музикантите,а имат пръст в зациклянето на траш-а в България и студията.Имам чуството,че не приемат тази музика както е в другите държави...не мислите ли така?По-дискриминиращо гледат на металът общо взето.
Dead`blue`eyes
Цитат(InsArt†ure @ Feb 24 2005, 05:48 PM)
и аз съм на мнение, че фенове има, само дето на музикантите не им се свири траш. Но има време. Ако се развива метълът, ще се развива и трашът... smile.gif

ДА!Фенове определено има и това е много добре. smile.gif
SepulTeraHead
Какво ти гледат дискриминиционно? Няма една банда, която да извади някоя песен, която да ме смаже от бързи яки рифове като Kreator, Slayer и Exodus примерно. Цироза правят някакви опити, но парчетата им са все едно от онзи детски период на траша 81-82 и звучат по-скоро като Motorhead. Което не е лошо, ама за мен разбиранията за траш метъл са ми малко по-други.
Dead`blue`eyes
Цитат(Black Seppath @ Feb 24 2005, 10:07 PM)
Какво ти гледат дискриминиционно? Няма една банда, която да извади някоя песен, която да ме смаже от бързи яки рифове като Kreator, Slayer и Exodus примерно. Цироза правят някакви опити, но парчетата им са все едно от онзи детски период на траша 81-82 и звучат по-скоро като Motorhead. Което не е лошо, ама за мен разбиранията за траш метъл са ми малко по-други.

Е определено и на мен ми се иска да чуя български траш смазващ като Kreator обаче май няма да е скоро.Важното е да има кой да се влага в стила и да прави опити да направи нещо красиво,а все ще се стигне и до моментът да се чуе такова нещо рано или късно.
ivomag
Бе дано е по-рано отколкото късно все пак!Че тоя стил нещо липсва в подземния живот! icon_headbang[1].gif Ще се радвам ако има такива БГ групи!
AncientWisdom`
Цитат(Black Seppath @ Feb 24 2005, 08:07 PM)
Какво ти гледат дискриминиционно? Няма една банда, която да извади някоя песен, която да ме смаже от бързи яки рифове като Kreator, Slayer и Exodus примерно. Цироза правят някакви опити, но парчетата им са все едно от онзи детски период на траша 81-82 и звучат по-скоро като Motorhead. Което не е лошо, ама за мен разбиранията за траш метъл са ми малко по-други.

Kolkoto do Slayer ne mislq 4e neshtata im sled '90 sa smazvasti !!!
Blashyrkh
Цитат(AncientWisdom` @ Feb 25 2005, 04:10 PM)
Kolkoto do Slayer ne mislq 4e neshtata im sled '90 sa smazvasti !!!

Стават, но са далеч от истината no.gif
AncientWisdom`
A kolkoto do ciroza te pravqt Kavuri na
Slayer - Raining Blood ,Mendatory Suicide(ne s`m sigoren dali taka se pishe),I hate You
Sepultura - Mass Hypnossis , Territory , Refuse Resist , Slave new World
Sodom - Tapping The Vine (I tva ne s`m sigoren taka li se pishe) Bulleth in Your Head
Venom - Black Metal , Couthess Bathory
Kreator - People of The Lie , Violence revolution
Dead`blue`eyes
И то си ги догаждат повечето до доста близка степен,щото като знам,че има групи дет кат направят кавър по някой път няма нищо общо с реалността,обаче разбира се има и такива дето си ги правят както викат "едно към едно"
alpha prime
и да има здрави групи .. колко човека ше си купят нещо издадено от тия банди ... bye.gif SPARK
The Jolly Roger
Да ама феновете тия песни искат да си ги слушат на живо в оригинално изпълнение, дори и при цена от 20лв. За да може траша в България да се развива ни трябва поне една добра група с повече авторски песни за изпълнение. Не знам за Цироза, защото просто не съм ги слушал, но единствената група в България заслужаваща уважение от траш феновете са The Revenge Project, а като се има впредвид меко казано хибридния им стил, това е адски малко.

В крайна сметка фенове много, групи малко. Дори не успяха да сложат една истинска траш група да подгрее Destruction! no.gif
Dead`blue`eyes
Не успях да ида на Destruction обаче наистина можеха да пуснат някакви свестни групи(неща да обиждам никой де).
А относно тия фенове където искат да слушат на живо няма нищо лошо де ама се пак си говориме и за някакви кавъри.А и не всеки може да отдели примерно 20 лева за билет,20 за път(зависи кой от къде е де),за ядене и за пиене и то се връзват доста пари..някой нямат възможност
Blackhearted_Angel
Цитат(Dead`blue`eyes @ Feb 23 2005, 09:37 PM)
Има и може ли да се развива траш металът в нашата родна Бъглария според вас...просто изразете личното си мнение.
Според мен той има бъдеще стига да има сериозни музиканти

Thrash-a winagi 6te ima byde6te,moje i da ima nqkakwi thrash grupi w Bg no e trudno da probiqt ot tolkowa "rok" grupi kato D2 laugh.gif xaxaxa i dr podobni ligni.Dolu komersa! thumbdown.gif Trqbwa metal grupite w Bulgariq da nadignat glawi,6toto sum sigurna 4e i w po-malkite grad4eta dori ima takiwa!/ kakto Ciroza taka i dr/
Dead`blue`eyes
Малки или големи според мен ако има кой да ги оцени групите могат да направят страшно много неща.Иначе подркрепа,че трябва да се освежат малко и да се осъзнаят все пак че трябва музика да правят wink.gif
izginaame
Mnogo mneniq ,mnogo ne6ta...Abe trebvate da 4uete albuma na AMUZIA -"Labirinti v razuma" i 6te vidite kakvo e BG tra6.Are priqtno vi slu6ane tongue.gif
AncientWisdom`
Mi az s`m go slushal .Amuzia naistina bqha qka grupa ve4e ne sa daje mai sa se razpadnali i ednata 4ast praat nekav Hard Core a dr nekav Metal COre
metalurgiq
Имаше подем по някое време, сега на концертите на утвърдени банди сме по-200,300 човека.
То тези концерти са най-яки-здраво разбиване с яка музика и бира drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
evil_ivo
Бе то няма кой знае колко групи. Айде да се разпиша и в тая тема с 2-3 линка. Пък на който му харесат smile.gif
Axecutor
Symbolic
Mass Cremation
Hades
Anekdot - младички още smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.