Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: днешната младеж
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Sw1tched
Цитат(Acid Burn @ Mar 25 2005, 06:27 PM)
Не знам на вас как ви звучат две 15 - годишни момичета, които изпиват чаша бира, "напиват" се и се събличат по сутиен и прашки на пилоните (казвам го защото съм го видяла със собствените си очи).

headbang[1].gif headbang[1].gif
SepulTeraHead
И аз на един купон го видях това. Бях и аз на 15. Не беше никак гадно... biggrin.gif
Beerzebub
Цитат(Acid Burn @ Mar 25 2005, 05:27 PM)
Евала!Успях да прочета цялата тема+това найстина заинтригуващо мнение, с което съм напълно съгласна.
Не знам на вас как ви звучат две 15 - годишни момичета, които изпиват чаша бира, "напиват" се и се събличат по сутиен и прашки на пилоните (казвам го защото съм го видяла със собствените си очи).На много простотия съм се нагледала през краткото си съществуване и благодаря на родителите ми, че са успели да ме опазят от това.
За все по - изпростяващата младеж не е виновна само образователната система, която е пълен боклук и не може да те задържи в училище дори за големите междучасия, не само в плитките холивудски клишета, на които младежта се радва (Не, че Холивуд не прави и добри филми, но това е друга тема, която нямам намерение да обсъждам сега) и не само в чалгата и рапа, която нясажда допълнително простотия.Мисля, че ако един младеж открие това, което го вълнува истински (не говоря за висене по нет клубовете и игра на Caunter Strike или там както си пишеше).Става въпрос за спорт, рисуване, музика дори ако щеш и скейт...много по добре е да прекарваш цялото си свободно време в каране на скейт(примерно) или в някоя друга подобна дивотия отколкото да я прекараш в кафето с кутията цигари и двама пича дет са поне с 15 години по големи от теб.Просто прекаленото свободно време и незаинтересоваността на младите към каквато и да е странична дейност ги предрасполага към затъпяване.Е какво от това, че ми се смеят, че ходя на рисуване и чета книги?Или че вместо да си купя розови парцалки с парите от стипендията си купувам книги, дискове с музика или, че гледам прекалено много филми(не ви говоря за онзи тип филми към който вече показах негативното си отношение).Има много такива деца, които попадат в такава среда (демек на простаци) и фактът, че примерно ще предпочетат да излязат с родителите си от колкото да отидат на дискотека, или че учат, четат и т.н ги кара да се чувстват неудобно пред съучениците си.Има найстина много много фактори, които влиаят на затъпяването на младежта.

(По тая теема мога да си пиша и до утре следобяд, ама вече ме заболяха пръстите smile.gif )

Ааайде пак...
Образователната система била виновна... Глупости! Спред мен каквато и да е тя, учениците няма да се кефят да ходят на училище. Изходът е те да бъдат накарани да го правят, като същевременно там правилата и контролът се позатегнат.
Вече е станало едва ли не модно (буквално) да се обвиняват всякакви видове общини, министри, образователни системи, филми, игри, музика (която 100% задължително НЕ Е метъл wink.gif ) т.н. Проблемът вечно в извън нас...

Курсове по рисуване? И аз, за кратко, съм ходил и никой никога не ми се е подигравал... Но има хора, дето са с такива, че и на курсове по Ракетостроене да се запишат, пак ще спукват от бъзик. (Не намеквам нищо!)
moonshield
Каквото и да си говорим, всичко си е строго индивидуално. Всеки решава сам как да си уплътнява свободното време, дали ще чете, рисува или ще играе игри на Пе Це-то, важното е да няма апатия, безразличие към това, което се случва наоколо. Ако не подхождаш с желание, всичко е безмислено. Номера е да се интересуваш и да търсиш. Училището има за цел не толкова да те запаси със тонове информация, а да те научи на самодисциплина и да те подготви за живота. Друг е въпросът дали успява.
В крайна сметка, каквато и да е, това е НАШАТА МЛАДЕЖ! ДА ЖИВЕЙ!!!
InsArtTure
Абе ще кажа за мен. Аз чета и пиша литература. Слушам и пиша музика. Интересувам се от всички изкуства. Интересувам се от история,география,философия,психология и други науки. Издигам в култ природата. Винаги се опитвам да разбирам хората и да МИСЛЯ С ГЛАВАТА СИ!

И знаете ли какво? 90% от познатите ми млади хора ми се смеят за тази ми същност. Подиграват ми се,казват, че съм бил "наистина странен"

А какви са те?
-не са прочели една книга през живота си(съвсем сериозно)
-не знаят каква музика слушат
-никаква обща култура
-никакви амбиции
-никакви интереси

Е...не зная, но мосля, че в този форум има доста хора,които мислят като мен. Ние ли сме сбърканите или те? Кое е правилното?

Имате ли отговор? Общо взето нашата младеж не ми харесва. Нито чуждата. Истинска деградация.

Не е ли така? sad.gif
Lethe
^ Трябва да те запозная с един мой прител.Много добре ще се разберете.

Една госпожица по-горе беше засегнала интересен въпрос.
Цитат
да прекарваш цялото си свободно време ... в кафето с кутията цигари и двама пича дет са поне с 15 години по големи от теб

Сега, както винаги преди, е особено престижно да излизаш с батковци.Ок, няма лошо.Но при все че новия приятел на една съученичка е на 32, женен и има дете на 3 годинки... Това минава границите на разумното.
А мое наблюдение и редовна практика е да карам 'готините мацки' и 'гъзари' от училище или по купони да се сдухват като им обяснявам колко са плитки и как нямат собствено мнение.Отнема им дни да излязат от депресията си, след което идват и ме питат 'Как да се променя?' devilsmiley.gif
Наистина са много сладки,no могат сериозно да притеснят и причинят проблеми на по-скромните и притеснителни деца, една моя съученичка е типичен пример, и ми става доста неприятно като й се подиграват за това че учи.Тогава се намесвам аз tongue.gif
Sw1tched
Цитат(Бог @ Mar 27 2005, 11:03 PM)
А мое наблюдение и редовна практика е да карам 'готините мацки' и 'гъзари' от училище или по купони да се сдухват като им обяснявам колко са плитки и как нямат собствено мнение.Отнема им дни да излязат от депресията си, след което идват и ме питат 'Как да се променя?' devilsmiley.gif

Съмнявам се. Въпросните индивиди са притежатели на необятно количество и неизмеримо качество сиво вещество - съответно ако спориш с идиот ще те принизи на своето ниво и ще те победи с опита си (както имаше една такава мисъл).
Lethe
Ами то че няма да се променят ми е ясно, важното в случая е че осмислят поне за момент съществуването на чужда гледна точка, която за него/нея е съвършено непонятна, и докато тази мисъл изтлее в съзнанието идеите, които си опитал да обясниш, разтърсват света му/й изоснови.
smile.gif


Милия ми брат е типичен пример, живея с него вече 16 години и доста отблизо имах честта да се запозная с тази тъй интересна структора на личния свят на индивида.
such a sweetheart
Crafter
Цитат(InsArt†ure @ Mar 27 2005, 10:20 PM)
Абе ще кажа за мен. Аз чета и пиша литература. Слушам и пиша музика. Интересувам се от всички изкуства. Интересувам се от история,география,философия,психология и други науки. Издигам в култ природата. Винаги се опитвам да разбирам хората и да МИСЛЯ С ГЛАВАТА СИ!

И знаете ли какво? 90% от познатите ми млади хора ми се смеят за тази ми същност. Подиграват ми се,казват, че съм бил "наистина странен"

А какви са те?
-не са прочели една книга през живота си(съвсем сериозно)
-не знаят каква музика слушат
-никаква обща култура
-никакви амбиции
-никакви интереси

Е...не зная, но мосля, че в този форум има доста хора,които мислят като мен. Ние ли сме сбърканите или те? Кое е правилното?

Имате ли отговор? Общо взето нашата младеж не ми харесва. Нито чуждата. Истинска деградация.

Не е ли така? sad.gif

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Wolfheart
Цитат(Бог @ Mar 27 2005, 08:03 PM)
Сега, както винаги преди, е особено престижно да излизаш с батковци.Ок, няма лошо.Но при все че новия приятел на една съученичка е на 32, женен и има дете на 3 годинки... Това минава границите на разумното.


Еми нормално е 32 годишен мъж, като се разведе с дъртилото си да търси крехко месце wink.gif Интересното е, че ми е трудно да си представя да имат много общи интереси, но тяхна си работа.
Това си е съвсем нормално, момичетата да излизат батковци. Батковците търсят по-млади девойки, защото тяхните връстнички са уредени вече със сериозни гаджета, а момичетата търсят батковци, защото са по-уравновесени от да речем лигльовците в класа.

А сега за образованието...то има повече възпитатилен характер, колкото да се наливат знания и умения. Възпитателния характер се състои в това, индивида да придобие навици и чувство за отговорност, които ще са му от полза в бъдещата работа. Но освен това, спокойно мога да кажа, че поне това в българия е абсолютна кретенщина, защото се набляга на заучената информация, а това, колоко е разбрана и усмислена, никой не се интересува - оценка се пише на това, което е запомнено. Ми то така може ученика да научи учебниците на изуст, да му пишат шестиците и после да забрави всичко...какъв е смисъла.
Познавам един, който учи в Американския колеж - повечето време го отделят да дискутират това, което са научили, докато в "нормалните" училища преподавателите изпяват урока и си ходят.
Lethe
pod batko razbiram 20-25
32 = 4i4ko
Wolfheart
Още малко ми остава и излизам от категорията "батко"
Dragon's Bride
Цитат(Бог @ Mar 28 2005, 10:10 AM)
pod batko razbiram 20-25
32 = 4i4ko

icon_headbang[1].gif и аз на моя мъж му викам дедо ама
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif смея се със сълзи просто laugh.gif
Drummer
Така, инвестицията в чалгата и простотията е на лице. Ама вижте сеа, тия, дето ги обсъждате тука са лошата част на това поколение (или както искате там го наричайте) и като гледам повечето от вас тука са на по 15-18 години и се пишат, че са нещо повече, защото слушат метъл и се напиват на концерти и простотия. Тъпо е да се мисли по тоя начин. Радвам се, че има някои от вас, които се интересуват от стойностни неща и тука трябва да се отбележи, че вие също сте някаква част от това поколение, а не като отделни хора и няма да е зле да кажете добри неща за него, защото взимате участие. На никой не му дреме за китните чалгари. ("китен чалгар", нов термин - "чалгар от Китен", използва се за назоваването на изрусени чалгари и облечни в ENERGIE, HARRISON, MORRISОN, KURRASSON etc, бел. ред.) Anyways, не се интересувам от тия, нито им обръщам някакво внимание, през кура са ми (както и повечето хора), ама има и други t33n-ове, макар и малко, които са доста голям коефициент на интелигентност и не се обличат целите в черно, нито ходят с кубинки, нито носят 419 кила желязо по тях. Не обсъждам подобна глупост в подобна тема, ама понеже стана въпрос и реших да си кажа мнението. Баси, к'во толкова ги обсъждате, не мога да разбера? Оставете ги в огромня им психически упадък, който ще се развива дългo време и ще консумира слабите. You simply don't know the power of the dark side mofo. headbang[1].gif
Lethe
Цитат(THERION @ Mar 28 2005, 11:03 AM)
icon_headbang[1].gif и аз на моя мъж му викам дедо ама
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif смея се със сълзи просто laugh.gif

чакай де
от 32 чак до 50 е чичко, дядо е след това
cool.gif
Между другото в чичковците няма нищо лошо, с дядовците не знам какво е положението tongue.gif
Angermeans
Цитат
от 32 чак до 50 е чичко, дядо е след това


Май по твоите разбирания жив мъж на възраст над 55 си е абсолютно разхищение на кислород wink.gif
Lethe
Ти го каза.
cool.gif
Nightwish
Страхотни определения имате за хората..Просто сте ВЕЛИКИ! Да ви Имам разума! Страшни философи се извъдихте!
от 20-25 батковци, после чичовци, после дядовци..Това е толкова грешно, колкото даже не можете да си представите. Първо нямате право да слагате такива определения..и второ, малко се отделихте от темата, а?!

....помислете малко де, недейте писа механично.
Съжалявам за това , че излезнах извън темата...ама стигате до там, че човек да ви се смее като чете.

На 60 години какво..жените вече трябва да умират, а мъжете ..абе по - добре всеки да живее до 30 години и после да се самоубива, защото просто за какво е на тази планета..Ако зависеше от вас , Планетата Земя щеше вече да я няма..
Ей затова няма развитие..!
Може би само до 25 човек има чувства ..да сте учили биология..Да сте чували, че хората се пенсионират чак на 60 ?! Дайте да убием всички, защо да живеят, след като са минали 25..
Майка ми е била баба като ме е раждала..Логиката Ви е много кофти!
Lethe
Девойко гиздава, явно чувството ти за хумор малко накуцва.
wink.gif
The Forsaken
Ili mai vashite "shegi" sa leko tupi4ki, a?
Tova 4e zatupiavame s pokoleniqta e pod vsiakakvo sumnenie- obrazovatelnata ni sistema e takava, a i u4itelite ne sa dostatu4no stimulirani, s dve dumi, plashtat im malko, za da mogat da vlojat malko 4uvstvo v obu4enieto na tezi "djver4eta'
InsArtTure
Цитат
Tova 4e zatupiavame s pokoleniqta e pod vsiakakvo sumnenie- obrazovatelnata ni sistema e takava, a i u4itelite ne sa dostatu4no stimulirani, s dve dumi, plashtat im malko, za da mogat da vlojat malko 4uvstvo v obu4enieto na tezi "djver4eta'


Не са учителите виновни, ами са родителите. На тези девойки, дето искат да си хванат някоя мутра с 20 години по-голям от тях-техните са същите. Положението на младежта днес е резултат от последната младеж.

Тва, че затъпяваме е грешка на родителите ни и няма спор по това!
Drummer
Цитат(The Forsaken @ Mar 28 2005, 07:35 PM)
a i u4itelite ne sa dostatu4no stimulirani, s dve dumi, plashtat im malko, za da mogat da vlojat malko 4uvstvo v obu4enieto na tezi "djver4eta'

Учителите не са стимулирани, WTF MAN? Какво трябваше да значи това? Да пускат метъл в час на учениците и да поумняват? Баси, к'во пък общо имат те и въобще образователната система, не мога да разбера? Че всички се изсрахте в темата, както си трябва - да, ама това беше прекалено. Не им плащат на учителите да куфеят, нито да скачат на две ръце, нито да правят оргии с мъже, за да постигнат някакъв положителен ефект върху малоумните си ученици. Или сам си решаваш какво искаш да те интересува и какво да правиш в бъдеще и никой друг, защото може образователната система да е най-доброто си ниво, което може да същестува, но ти да отказваш да си отвориш разума, за да ти вкарат нещо, било то и кур, а след това да си идеш например в любимото кафе и да изпушиш на екс една кутия Арда Качак и да се мислиш за c00l. Жалко е. Просто учителите преподават по свой начин, защото такава им е работата, пък ти, ако искаш разбирай какво говорят. Стимулирани учители, няма такова нещо. Край.

Цитат(InsArt†ure)
Не са учителите виновни, ами са родителите. На тези девойки, дето искат да си хванат някоя мутра с 20 години по-голям от тях-техните са същите. Положението на младежта днес е резултат от последната младеж.

Тва, че затъпяваме е грешка на родителите ни и няма спор по това!

И к'во са виновни родителите? Сигурно те казват: "Сине/сестро/дъще или каквото и да е там, отиди да се напиеш, след като изслушаш deadly dozen чалга и след това се еби!" Няма и такова нещо. thumbdown.gif
The Forsaken
Цитат
Учителите не са стимулирани, WTF MAN? Какво трябваше да значи това? Да пускат метъл в час на учениците и да поумняват? Баси, к'во пък общо имат те и въобще образователната система, не мога да разбера? Че всички се изсрахте в темата, както си трябва - да, ама това беше прекалено

Slushai mom4ence mad.gif roliata na u4itelqt v edno obshtestvo e mnogo goliama! Roditelqt u4i deteto na obiknoveni, bazovi moralni prinzipi. V u4ilishte 4ovek se zapoznava sus svetut, podgotvq se za realniq jivot. I ako edin takuv u4itel- nisko platen i nisko kvalifiziran- izlezne utre pred decata i po4ne da razpravq kak niama smisul da hodish na u4ilishte, kak vsi4ki deca sa glupavi, ami te opredeleno niama da stanat "hora". Kakuv metul? Govorim za materialn stimul! Na u4itelite ne im PLASHTAT dostau4no! Tolkova li e trudno da se ulovi prenosnoto zna4enie, a ne da se vuzpriema vsi4ko bukvalno? hmm.gif
Drummer
Цитат(The Forsaken @ Mar 28 2005, 08:08 PM)
Slushai mom4ence mad.gif  roliata na u4itelqt v edno obshtestvo e mnogo goliama! Roditelqt u4i deteto na obiknoveni, bazovi moralni prinzipi. V u4ilishte 4ovek se zapoznava sus svetut, podgotvq se za realniq jivot. I ako edin takuv u4itel- nisko platen i nisko kvalifiziran- izlezne utre pred decata i po4ne da razpravq kak niama smisul da hodish na u4ilishte, kak vsi4ki deca sa glupavi, ami te opredeleno niama da stanat "hora". Kakuv metul? Govorim za materialn stimul! Na u4itelite ne im PLASHTAT dostau4no! Tolkova li e trudno da se ulovi prenosnoto zna4enie, a ne da se vuzpriema vsi4ko bukvalno? hmm.gif

The wise man has spoken.
Виж сеа, това, дето го говриш са пълни глупости, и предполагам го разбираш до една степен. Че няма смисъл да се ходи на у-ще, ако сам можеш да научиш всичко вкъщи, няма. И има доста такива личности, но както и да е. Училището не те подготвя за света, сам се подготвяш. Нито има понятие като "реален живот". Преди това, нито живееш в илюзия, нито нищо, сещаш се. Ако всички разчитаха на учителите да ги подготвят и на у-щата, то досега всички да сме на примитивно ниво. А колкото до плащането... виж втори ред от този пост. Просто се чудя как ви хрумват такива мисли, че поколението днес е тъпо, защото не се плаща на учителите достатъчно. thumbdown.gif
Аре, стига толкова по тая тема, че почвам да се дразня. Говорите, без да си имате ни най-малка представа за нещата.
InsArtTure
Цитат
И к'во са виновни родителите? Сигурно те казват: "Сине/сестро/дъще или каквото и да е там, отиди да се напиеш, след като изслушаш deadly dozen чалга и след това се еби!" Няма и такова нещо.

Ами да! Ако не знаеш, че е така-просто не си виждал родители mad.gif

Цитат
Аре, стига толкова по тая тема, че почвам да се дразня. Говорите, без да си имате ни най-малка представа за нещата.


Абе не всички-ама някои тука си нямат идея как стоят нещата!
Lethe
Днес вече ми правиха забележка за обръщението 'тъпак', така че ще го прескоча.
...ти видя ли какво написа току що????????????????????????
Кой родител казва такова нещо на детето си?
Моя баща ми казва 'Няма да излизаш с ония наркомани, няма да ходиш по оргии, няма да си купуваш нов сутиен, за да ми се ебеш с тоя и оня' = ВЪЗПИТАВА МЕ!
The Forsaken
Цитат
Виж сеа, това, дето го говриш са пълни глупости, и предполагам го разбираш до една степен И има доста такива личности, но както и да е. Училището не те подготвя за света, сам се подготвяш. Нито има понятие като "реален живот". Преди това, нито живееш в илюзия, нито нищо, сещаш се. Ако всички разчитаха на учителите да ги подготвят и на у-щата, то досега всички да сме на примитивно ниво. А колкото до плащането... виж втори ред от този пост. Просто се чудя как ви хрумват такива мисли, че поколението днес е тъпо, защото не се плаща на учителите достатъчно. thumbdown.gif
Аре, стига толкова по тая тема, че почвам да се дразня. Говорите, без да си имате ни най-малка представа за нещата.


Ами изобщо не говоря глупости по мое мнение. Това че ти го виждаш така, не значи че е така в действителност. Относно представата ти за ролята на училището- тя е огромна. Училището ни изгражда като личност. Имало много хора, които си се били родили умни, и не им трябвало училище? Ето това минава за първокласна глупост. Още по време на Класицизна, и на Просвещението Джон Лок, ако го знаеш кой е, е казал че човек се ражда без никакви знания, или едно своеобразно tabula rasa или преведено буквално- празно табло. Взаимоодействието със вета ни изгражда като характери-а училището просто ни насочва, за да не почнем да се дрогираме или да крадем. Да, предполагам че и родителите имат също толкова важна роля, те ни учат на морала. В училище ни учат на ЕТИКА. Това най-просто казано е науката, което изучава морала. И когато излезнаеш оъ "тъпото" даскало, което според теб е ненужно, няма да си празно табло, а ще можеш да направиш правилни(разбира се отностително казано) избори, да преценяваш отлично житейските ситуации. В този смисъл и че училището е една малка подготовка за живота- всичко, което правим, е свързано с дейностите в живота. Единствената разлика е, че грешките се наказват с лоша оценка, а не с изхвърляне или съдебни процеси. Затова по ниакъв начин не смятам, че допреди това човек живее в илюзия. Надявам се да ме разбра hmm.gif
Lethe
Ок, а наркоманите и крадците не ходят на училище, така ли?
laugh.gif
pi4
пък сократ казва, че ученето е припомняне. склонен съм да мисля, че е прав. за tabula rasa няма никакви доказателства.
Everblack
Днешната младеж... ами днес всичко е толкова променено в сравнение с преди 10 години например... Като цяло тенденциите за развитие на младежта никак не са благоприятни, лично според мен се забелязва голяма деградация сред младото поколение... Днес влизайки в кафето първо на очи ми се набиват 11-12 годишни деца, които пушат, пият и псуват като хамали... Аз на тяхната възраст сигурно съм си играл на криеница... Но е несериозно да се твърди като цяло, че днешната младеж е "тъпа", познавам много млади и интелигентни хора. Не трябва да се обвиняват училището и учителите, все пак когато някой реши, че не иска да учи не можеш да го караш на сила... Може би всичко опира до възпитание и характер...
Wolfheart
[quote=The Forsaken,Mar 30 2005, 05:52 PM] [QUOTE]Училището ни изгражда като личност....Взаимоодействието със вета ни изгражда като характери-а училището просто ни насочва, за да не почнем да се дрогираме или да крадем....В училище ни учат на ЕТИКА. Това най-просто казано е науката, което изучава морала. [/quote]
Аз до 7-ми клас в такова училище съм учил, че такъв морал и такава етика се учеше там, че да ти умре коня от залушка. Че то не бяха наркомани в задния двор на даскалото, то не беше бойно поле в коридорите през междучасията...
SepulTeraHead
19-то СОУ беше като "War At The Warfield" icon_headbang[1].gif
Demiurg
... тоест, както установихме няколко страници по- рано: "Нищо ново под Слънцето". Просто старата песен с нови изразни средства. biggrin.gif

А да сте се замисляли, че учителите може би не реват само за пари, а за нещо като "нормален учебен процес" ?? Да имат нещо като нагледни пособия, карти, скелети или там-каквото-ви-показват в часовете, нещо като телескопи за часовете по астрономия (примерно), разни даджи за демонстрации по физика и пр... За София може би са по- добре нещата, ама в провинцията майка ми (която е учителка) си носи тебешири от къщи !!!! Щото училището няма пари за шибани тебешири !!!! Да не говорим за компютри !!!! И в тия условия някои хора трябва да предават някакви знания, на някакви други, на които по никакъв начин не могат да събудят интереса !!! Примирете се, че учителите и образователната ни система са obsolete отвсякъде и се образовайте сами.
Wolfheart
Цитат(Demiurg @ Mar 30 2005, 11:40 PM)
... тоест, както установихме няколко страници по- рано: "Нищо ново под Слънцето".  Просто старата песен с нови изразни средства.  biggrin.gif

    А да сте се замисляли, че учителите може би не реват само за пари, а за нещо като "нормален учебен процес" ??  Да имат нещо като нагледни пособия, карти, скелети или там-каквото-ви-показват в часовете, нещо като телескопи за часовете по астрономия (примерно), разни даджи за демонстрации по физика и пр...

Е то дори да ги има джаджите за демонстрации и лабораторни постановки, пак няма да се стигне до тях, защото времето едва достига учителите да си изпеят урока и да се изпитат ученицити. Организацияа е много слаба. Като ученик си спомням, че половината час минаваше в разправии, кой къде да седне, нинам-си-кой номер защо отсъства, защо са разместени чиновете и други подобни дреболии.
onnellinen
Когато аз бях 11 клас, се връщах от кафенето в час и видях едно момче от 9и или 10и клас тъкмо да обръща гръб на стената на даскалото и да си закопчава панталона (или там с квото беше).
Няма място за съмнявам какво е правил...

Та, докъде е стигнала днешната младеж, щом като препикава ъгъла на училището като мършав помияр?
onnellinen
Не сте видели грешката smile.gif
И аз сега я виждам smile.gif
Slash
Смех, смех... laugh.gif Голям майтап тая тема.

Така... преди да се заключи тази тема, мислех да кажа, че всяко момче/момиче/друго в годините си на израстване е абсолютно индивидуално, но който не го е разбрал - няма да го разбере. Моето детство беше доста странно, но ако можех да почна отначало, щях да направя абсолютно същите грешки... за да съм това, което съм сега.

И за финал, вижте тук, колко бързо расте "днешната младеж."

Бъдете наблюдателни.
dambov
всичко зависи от средата и от възпитанието дадено от родителите не трябва да се обвиняват само децата щотото не всички осъзнават кво правят brickwall.gif
t0xIc
Споко - за всичко е виновен Слави Трифонов а.к.а. Дългия/Патриота
Blashyrkh
Цитат(kotrag @ Jul 1 2005, 08:53 PM) *
Та, докъде е стигнала днешната младеж, щом като препикава ъгъла на училището като мършав помияр?


хахахахахах bowdown.gif
`Xandria`
Каква младеж,направо мутанти!Няма вече нищо непознато за тях,от всичко са "опитали" boxed.gif
Nikola Bathory
Цитат(Slash @ Jul 10 2005, 10:11 PM) *
И за финал, вижте тук, колко бързо расте "днешната младеж."

Бъдете наблюдателни.


лол, тази е на 3 години??
Жалко, не съм педофил.... засега
Nickolleta
Добре, де, аз все си мисля, че е до човека! Пропушила съм в 7-ми клас, и трева тогава съм пробвала за пръв път и съм се напивала тогава и след това доста... за музика - не ми се говори какво съм слушала едно време... hmm.gif suicide.gif и съм седяла по градинки с пияни и напушени съученици и съм лъгала родителите си и съм бягала от часове (то това кой ли не го е правил rolleyes.gif )
НО това не ми пречи сега да се занимавам с куп интересни и развиващи личността неща, да се интересувам от "по-различни" хора и "по-различни" неща, да имам съответните амбици и да изисквам от себе си много повече от други на моята възраст, че и да се боря да постигна нещо... happy.gif

тц! имам предвид, че всеки е правил това с бягането от часове и лъгането на родители - останалото, разбира се, че не е по съвестта на всеки biggrin.gif
`Xandria`
Цитат(Nickolleta @ Mar 9 2006, 03:14 PM) *
и съм седяла по градинки с пияни и напушени съученици и съм лъгала родителите си и съм бягала от часове (то това кой ли не го е правил rolleyes.gif )

Аз например openwidehug.gif
Tова с пиенето,тревата и лъгането защо не го пробва още в предучилищна,нали "всеки го е правил"?Не е така,но за едно си права-зависи от човека,и от начнът му на мислене.
Nikola Bathory
Цитат(`Xandria` @ Mar 9 2006, 01:22 PM) *
Цитат(Nickolleta @ Mar 9 2006, 03:14 PM) *

и съм седяла по градинки с пияни и напушени съученици и съм лъгала родителите си и съм бягала от часове (то това кой ли не го е правил rolleyes.gif )

Аз например openwidehug.gif
Tова с пиенето,тревата и лъгането защо не го пробва още в предучилищна,нали "всеки го е правил"?Не е така,но за едно си права-зависи от човека,и от начнът му на мислене.


И аз също не съм правил подобни неща! smile.gif
MadHatter
Цитат(`Xandria` @ Mar 9 2006, 03:22 PM) *
Аз например openwidehug.gif
Tова с пиенето,тревата и лъгането защо не го пробва още в предучилищна,нали "всеки го е правил"?Не е така,но за едно си права-зависи от човека,и от начнът му на мислене.


Ставаш нападателна, не си права. Има бройка хора, които не са го правили, дали са умни или глупави, за да не го направят, е спорен въпрос. Емпиристите твърдят, че човек получава истинната информация чрез опит, други - чрез чужд източник, трети - чрез двете. Аз съм от третите. Но пък за начина на мислене съм съгласна и аз. Както вече се е казало - то си зависи най-много от родителите. На огромен брой просто не им пука за децата. Но има и фактора "природна даденост" и той е може би главното. Аз с природата и нуклеиновите киселини не мога да споря.
stage
Емпикакво?????!111 huh.gif
`Xandria`
Цитат(MadHatter @ Mar 9 2006, 06:35 PM) *
Ставаш нападателна, не си права ...Но пък за начина на мислене съм съгласна и аз

Противоречиш си,драга съфорумке... smile.gif
Не съм целяла да бъда нападателна,просто слагането на всички под едни знаменател не ми допадна,и го оспорих. wink.gif
Достатъчно ясно съм изразила моето мнение.
MadHatter
Говорех за
Цитат
защо не го пробва още в предучилищна,нали "всеки го е правил"?

И няма проблем ако не си целяла това. Просто не прозвуча правилно. А и никой не казва, че не си си изразила ясно мнението wink.gif
_sk8mastR_
Треволяк, спиртове... Мне, такива работи на правя и мама и тате знаят за това... Не ми е това проблемът, а баба ми. Като отявлена пенсионерка, тя е готова на всичко, за да запази моето благоприличие, което напоследък се изразява в постоянни забележки стигащи до спорове, караници, викане, скачане и подобни... На тема - това как се обличам - една малка, но много същаствена подробност.

Давам това за пример, но за да разберете какво наистина искам да кажа, ще подрънкам още малко. Тя ми разбравя как НЕ ТРЯБВА да се обличам с тези УЖАСНИ, ГРОЗНИ, РАЗДЪРПАНИ, С 10ИНА МОМЕРА ПО-ГОЛЕМИ дрехи, защото приличам на незнам-си-какво. Но и че са ЧЕРНИ! А никой не е умирал?! Защо постоянно се мъкна като някакъв тъмен субект по улиците на града, със разни вериги около врата? И пентаграми [още не е видяла големия обърнат кръст ph34r.gif ] и тоя черен лак - като некъф труп! Буууу! Пък косата ми! Ау, леле! Тая хубава здрава коса! И защо я мъча така?! И тея расти! Тоя въшкарник, малииии! И какво? Пиърсинг?! Добре, че не знае какво й готвя за 18тия си рожден ден... И дааа, тея кецове - колко са грозни пууу! Едни хубави ботушки защо не сложа? Ами и тея дънки - като насрана! Някаква пола, че да ми се гледали хубаваите крака laugh.gif хахах! [най-много от всичко мразя да ме заглеждат всякви типове по улицата annoyed.gif ] И да, да не забравя - колко е просташко да си иззулвам раницата чак до задника, ми да! Колко по-удобно е да ти подпира врата отзад като някоя от онея възглавнички за сън за колите...

В крайна сметка знаете ли защо го прави?? Защо всеки божи ден трябва да се дърляме на тая и подобни теми??? Защото е мноооооого важно какво мислят другите хора за нас! Какво ще кажат другите! Ама мен ми е през... ама както и да е. Това е единсвената причина, поради която се коментира всяка постъпка на 'новото поколение', защото е много важно как това седи на фона на 'великите деяния' на прадедите ни. Вечното сравнение, вечната грижа за това кой какво бил направил... Но никой не се интересува 'защо', аджеба! Ако някой иска да е наркоман - go ahead, dude, решил е, че това му йаресва - ами да се трови! Наркоманите може би също са хора и имат индивидуалност. Не всички са почнали, защото 'мама и тате имат пари и мога да правя каквото си искам, ама ми е скучно и...' Всички си имат своя индивидуаност, проблеми и т.н. Който какъвто път си хване - негов си проблем, никой няма право да му се меси, да го съди за това и дори даже да го коментира.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.