Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: днешната младеж
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
onnellinen
Дано от днешната младеж не излязат такива хора. Или... що пък не... Ще пребият бизнесмените и силиконките.
Chimera
^ Точно такива ще станат. Не само побойници, ами измамници, лентяи, изнасилвачи, убийци. Младежта не расте под похлупак, тя вижда какво се случва в обществото и в къщи, и копира почти несъзнателно, но дословно. За да се промени тенденцията първо трябва да се превъзпитат поне две поколения: бъдещите родители и пълнеж на обществото, тоест ние, и децата, които в момента са между 5 и 10 години, например. Само че нещата хич не са тръгнали в тази посока.

Но пък в крайна сметка на света винаги трябва да има някакво зло. It is just the way things work.
karelian
Кой да превъзпита тези две поколения?
КАК?


^^ На теб какво ти пречат бизнесмените и силиконките?
Те ли са най-голямото зло? unsure.gif
onnellinen
^ Не ми пречат. Дразнят ме тия, дето им подражават, защото са доста повече.

^^Философията от последното изречение винаги ми е била интересна smile.gif
Chimera
Цитат(karelian @ Dec 17 2009, 09:06 AM) *
Кой да превъзпита тези две поколения?
КАК?

Очаква се, че едното поколение (ние) е достатъчно зряло за да положи неимоверните усилия да се превъзпита само; да промени начина си на мислене. По-младото поколение също лежи на нашите плещи. Мда, пиша някакви фантастики тука.


Цитат(onnellinen @ Dec 17 2009, 01:35 PM) *
^^Философията от последното изречение винаги ми е била интересна smile.gif

На мен също. Но "злото" е нещо, което е било с човека ако не от самото начало, то от момента в който е осъзнал, че може да манипулира света около себе си в своя полза...сиреч Ог да набие Гог и да вземе пещерата му и жена му Ненди. А натам всичко е въпрос на предаване на занаята...
onnellinen
За съжаление наистина пишеш фантастики. Нихилизъм трудно се лекува.
PitBull
Цитат(Chimera @ Dec 17 2009, 08:59 AM) *
Цитат(onnellinen @ Dec 17 2009, 01:35 PM) *
^^Философията от последното изречение винаги ми е била интересна smile.gif

На мен също. Но "злото" е нещо, което е било с човека ако не от самото начало, то от момента в който е осъзнал, че може да манипулира света около себе си в своя полза...сиреч Ог да набие Гог и да вземе пещерата му и жена му Ненди. А натам всичко е въпрос на предаване на занаята...


Мда, имало е и ще го има злото, без съмнение, това нещата дали стават по-зле или не е функция на доброто, обаче. Т.е., дали го има и дали полага достатъчно усилия да контролира злото. Щото може да е пълно с хора с перфектния мироглед, но ако са свикнали да пасуватда ги тъпчат като овчици (както е в България), работата е яко закучена, повече отколкото ако ги нямаше. С други думи, въпросът е какво прави Гог след покушението от Ог.

Chimera
"Доброто" винаги акомпанира "злото" и двете са в абсолютно равновесие...ако се гледа безпристрастно, което е почти невъзможно. В нашият случай "злото" надвива, но това е просто защото на нас не ни изнася. В България "доброто" може да се окаже самото ни разграждане като нация. Ще ни тъпчат "кат' овци" докато всички разумни и читави българи не се разпилеят по света, докато страната не се срине от собственото си прояждане отвътре и в крайна сметка тази пасивност не се превърне в естествен подбор.

А Гог... ако е умен и има някакви инстинкти ще се изправи срещу Ог. Или най-малкото - ще тръгне на път, ще си намери нова Ненди, ще създаде поколение някъде другаде. А ако е българин - цял живот ще лежи пред бившата си пещера самосъжалявайки се и проклинайки света. Това най-вероятно ще правят и неговите деца...отгледани от Ог.
PitBull
^ Стига де, не толкова песимистично...
Chimera
^ Не става дума за песимизъм wink.gif Възможността е наша - ако не се стегнем в кръста, пръста и лявата плешка децата ни ще страдат заради нашето бездействие, а светът (като природна сила) няма да ги търпи и ще ги затрие. Всичко е въпрос на избор и в последствие - воля smile.gif
PitBull
^ всъщност и аз точно това имах предвид. smile.gif
sepulturatr
Дат'с ит... ди енд ъф ит ол smile.gif
Днешната младеж пие, пуши, чука се и шмърка...

А вие сте жалки комплексирани пенсионери, с мнооооого тежък филм, неизживяно детство и много злоба...

Chimera, мацка, ти си откачалка smile.gif


Цитат(onnellinen @ Dec 16 2009, 07:31 PM) *
Ще пребият бизнесмените и силиконките.

Защо, точно на успелите хора, и хубавите жени се спря? suicide.gif Слушат чалга и въртят гюбеци, нали?...
Нямат си ценности и принципи нали? brickwall.gif

Мислех да напиша 3 реда рофл в тоя пост, ама май картинката хич не е смешна ;\
onnellinen
^Офтопик - ако бяха хубави жени, нямаше да им се налага да се обличат с дрехи от сексшоп, да слагат толкова грим и да си подплатяват природните дадености (или липси) със силикон, изкуствени кичури, перхидрол и високи токчета. А като видя тупирана коса в комплект с обици-рингове за хуй, изперквам.
Кофти се изказах за бизнесмените, признавам. Но повечето от тях не са ми пример за подражание.
Chimera
Цитат(sepulturatr @ Dec 19 2009, 02:24 PM) *
Днешната младеж пие, пуши, чука се и шмърка...
А вие сте жалки комплексирани пенсионери, с мнооооого тежък филм, неизживяно детство и много злоба...

Ако под неизживяно детство имаш предвид, че на 12 сме били девствени и трезви, то вероятно си прав, наборе. А злобата по-скоро струи от твоя пост, "жалък, комплексиран пенсионер" на 19 годинки.


Цитат
Chimera, мацка, ти си откачалка smile.gif

Истината е някъде там, мачко.
Beyond the Grave
Цитат(sepulturatr @ Dec 19 2009, 02:24 PM) *
Цитат(onnellinen @ Dec 16 2009, 07:31 PM) *
Ще пребият бизнесмените и силиконките.

Защо, точно на успелите хора, и хубавите жени се спря? suicide.gif Слушат чалга и въртят гюбеци, нали?...

Мой, сега остава да кажеш, че тия са ти идолите и те признавам! laugh.gif
sepulturatr
^Престаравам се, за да се противопоставя, на другата крайност (ващо престараване) unsure.gif

^^ alien.gif new_bulgarian.gif tooth.gif
conguestadors
Цитат(onnellinen @ Dec 19 2009, 03:04 PM) *
^Офтопик - ако бяха хубави жени, нямаше да им се налага да се обличат с дрехи от сексшоп, да слагат толкова грим и да си подплатяват природните дадености (или липси) със силикон, изкуствени кичури, перхидрол и високи токчета.

Маце това е доста селско разсъждение, при все, че жена ми е доста хубава, аз нямам нищо протим силикона и високите и токчета.
karelian
^ Какво ще кажеш за това:

Цитат
А вие сте жалки комплексирани пенсионери, с мнооооого тежък филм, неизживяно детство и много злоба...

laugh.gif изкефи ме!



и на него не му е лесно... laugh.gif
onnellinen
^^ Пич, принципно и аз нямам. Ама при тези дами е доста... как да ти кажа... хем прекалено, хем излишно. И не по-малко селско е да разсъждаваш, че с всичките тези "подобрения" магически ще станеш супер-мацка.
PitBull
Цитат(conguestadors @ Dec 20 2009, 04:22 PM) *
Цитат(onnellinen @ Dec 19 2009, 03:04 PM) *
^Офтопик - ако бяха хубави жени, нямаше да им се налага да се обличат с дрехи от сексшоп, да слагат толкова грим и да си подплатяват природните дадености (или липси) със силикон, изкуствени кичури, перхидрол и високи токчета.

Маце това е доста селско разсъждение, при все, че жена ми е доста хубава, аз нямам нищо против силикона и високите и токчета.

Е виж са, между селска и стилна визия има огромна разлика, като и в двете се използват горе долу едни и същи атрибути. Айде за силикона няма да спорим щом те кефи, хубаво, но не мисля, че като цяло има много мъже които биха се възпротивили на стилна употреба на високи токчета, дрешки и грим. Въпросът е, че масовата чалгария е натрапила една много отвратителна натруфена курво-гейска визия в нашта действителност по отношение и на двата пола, което никъде по света другаде няма да го видиш. Хубавите жени с излъчване са си хубави. Накичените кокошки не само, че си намаляват от привлекателността, но и показват колко прости и празни са на външен вид.
nikoi
"За да се промени тенденцията първо трябва да се превъзпитат поне две поколения: бъдещите родители и пълнеж на обществото, тоест ние, и децата, които в момента са между 5 и 10 години, например."
Какво значи да превъзпиташ някого? - Ако имаме една незасадена площ, обрасла в бурени, ние трябва да изтръгнем треволяка, за да засеем площта със своето бъдещо продоволствие; ако пък тази земя вече е била засята с нещо друго, чуждо на нашите стомашни прогресии, ние пак ще изтръгнем тези "бурени" и ще засеем земята с това, което е удобно на червото ни; но ако в последствие друг наследи нашата земя и я прецени спрямо своите пищеварения, много вероятно би било той да изтръгне нашите БУРЕНИ и да засее земята.....! Ние искаме да изтръгнем децата от ДЕЦАТА и да ги направим възрастни(като нас), защото това е нашето разбиране за правота, но не ни идва на ума, че и последната тревица, че и най-долният мироглед храни самочувствието на нечие същество. Ние обвиняваме юношите - "Вие сте разпасани, малолетни пианици и курвета, наркомани и магистралки и т.н." - съдим ги от гледището на нашата правда и на не тяхната, а на нашата кривда, но дори и не помисляме да ги разберем, да се снишим до нивото на тяхната изправеност, та да видим от там - от нивото на растеж(физиологически, мисловен и духовен) на нашите деца и младежи, грамадността на понятия като: ДОБРО и ЗЛО, ПРАВИЛНО и ГРЕШНО, РЕД и ХАОС и др. - да видим света на големите през очите на низкия(не само физически)!
Не казвам, че ние трябва да оставаме в низкото, но не трябва и да го отричаме, като една друга изправеност, различна от нашата, защото ако ние сме по-високо изправените, то тази наша правота е пораснала върху основата на отдавна забравените ни низости!
pa®tci
Ти още ли не си си пререзала вените ма?
Svetyl
^^Съгласен съм, но, моля те, пиши с по-прости изречения, не мога да ти следя мисълта.
onnellinen
След поредната преработка на твой пост, която явно е неизбежна:
Започна добре, докато не стигна:
Цитат(nikoi @ Dec 23 2009, 12:43 PM) *
...от нивото на растеж(физиологически, мисловен и духовен) на нашите деца и младежи, грамадността на понятия като: ДОБРО и ЗЛО, ПРАВИЛНО и ГРЕШНО, РЕД и ХАОС и др. - да видим света на големите през очите на низкия(не само физически)!

Понятията въобще не са грамадни. Ред и хаос са по-големи философски глупости от добро и зло. Искрено се надявам, че все пак разбираш какво казваш и че под "низки" нямаш предвид буквалното значение, а само, че са низки от "нашата" неразбираща гледна точка. Ако е буквалното значение - разсъждението ти е мегатъпо.
Няма "низък физически". Почети още малко патетична художествена литература и опитай да използваш варианта със С, който се отнася до физическите параметри.
nikoi
Интересно ми е колко ли си висока(във всяко отношение), та обвързваш тъй изказването ми за низостта(което означава да си по-нисък в духовен план от някого спрямо неговата идейна представа за висота) с чисто телесните пропорции на някои хора?!
Всеизвестно е, че децата и младежите имат по-малък социален и житейски опит от един възрастен човек, а светът, с всичките с висоти и низости, е продукт на големите, които го продават на малките. Аз просто казвам, че всичката ни правота спрямо децата, младежите или спрямо всякакви други ниски или криви спрямо тази наша изправеност хора е понятие глобално(на света в който живеем) за света на тези хора. Тяхната "низост" е НИЗОСТ спрямо нашето разбиране за правилност. Детската недоразвита мисъл представлява бедняк, на който ние предлагаме да си купи трюфели; той няма средствата да си позволи това и понеже финансовото му състояние е ниско, поне за момента, той се отправя към по-достъпните за него стоки - не може да натресем трюфелските понятия на световния тезгях пред младежките бедни(спрямо продукта) очи и да очакваме, че те ще гладуват докато съберат средства да си купят "правилната стока"! Да не говорим, че не винаги скъпо оцененото от търговеца е по-вкусно от обикновения картоф.
Нека седнем на масата с по-ниските и с по-низките от нас и да похапнем заедно с тях и трюфели, и картофи и тогава вече може да установим нужния баланс на вкусовете между отделните поколения.

P. S.
И все пак първата вечеря да е от нас, че нали уж сме по-богати и по-заинтересовани!
onnellinen
Цитирам те:
Цитат
низкия(не само физически)!
Няма низък физически и не се възползвай от фонетичната асимилация, за да изглеждаш умен и интересен. Наистина не разбрах - смяташ ли децата за недорасляци или не ги смяташ?
Представи си себе си и детето ти на 5 години пред червен светофар и чакате да светне зелено. Минава една котка и кола я блъска. Котката умира в локва кръв на половин метър пред вас. Ти се разреваваш, защото си чувствителна натура и мама те е учила, че се плаче в такива случаи. 5-годишното ти дете обаче не се разплаква. Това какво значи? Че детето е безчувствено, че не разбира, че няма житейския опит? Защо според теб от децата се скрива, че дядо им е починал, а им се казва, че е заминал някъде? Защо, когато на плажа има деца, всички трябва да са с бански и не може да ходиш без горнище/долнище или чисто гол/а?
nikoi
Смятам, че може да има деца и на 40 години, а също смятам, че може да има възрастни на по 10, 12 години. Младежът може да бъде много по-зрял от някои уж големи, ама на години, а не на акъл, хорица, но както плодовете така и ние съзряваме по различен начин и точно, защото искаме да натресем ясни и овчи правила на пубера(точно в пубертета детето търси себе си, за да стане възрастен), а не да разберем кое е най-правилното за тази, израстваща пред нас, индивидуалност, затова "правилното съзряване" е нещо недостъпно за юношата в единствено число.
Детето е по-отдалечено от собствената си смърт, и изобщо от единственото константно пнятие на живота, за разлика от нас. Затова то не се плаши от мъртвата котка, затова то дави мравки и убива най-безмилостно мухи - защото то не се страхва от собствената си смърт, не я съзнава. Ние не жалим котката - жалим себе си в проекцията на смъртта чрез трупа на котката.
Защо крием от децата истините за живота ли? Може би, защото няма как да ги скрием от себе си и спрямо тежестта на събитието ние се опитваме да го видоизменим чрез лъжата в удобната истина за децата(за нас в генетичната ни проекция). Но това удобство е повече за нас, отколкото за малчуганите, защото не знаем какви хора биха станали те, при наличието на повече истинност в детството(всъщност деца расли в по-сурови условия, обикновенно излизат по-стойностни хора), но знаем какви родители бихме били ние, спрямо представата за родителството, ако им предоставим тези истини.
onnellinen
Не ми харесва начинът ти на разсъждение. Опитваш се да покажеш обективен поглед върху нещата, като показваш най-масовата гледна точка, изказваш я много сложно и пак толкова сложно споменаваш, че тази масова гледна точка може и да не е вярна. Аз не смятам, че детето не осъзнава смъртта. Може би си прав, че тя е твърде далеч от него, но това не значи, че не я осъзнава. Смъртта му не го вълнува, както не вълнува и нас. Човекът се вълнува от това по какъв начин ще умре, ще боли ли, има ли нещо след смъртта, дали ще излезе от тялото си и ще се види отстрани, но самата смърт не го вълнува и той не я осъзнава. Смъртта се осъзнава чрез обстоятелствата около нея и физическите усещания - техният сбор значи "смърт". Да обясниш на едно дете какво е смърт е именно затова сложно, защото човекът всъщност не знае какво е това смърт.
the_mess
Бтв неможеш да знаеш със сигурност дали смъртта е близо до някой - абсолютно всичко е въможно. wink.gif
Също е относително и тва за богато дете - развалено дете.
Violet
Цитирам Баба ми: "Днешното поколение е разкрепостено"... еми то и аз не съм много голяма, ама чак пък такива глупости като по-малките от мен на тяхната възраст не съм правила smile.gif
Chimera
^ Хахаха, този голям талант, бре. Без проблем може да мине за "агент" и да проверява разни места. Но ми е интересно дали чужденецът е казал "Отидох да си взема простипу*ка и една ме ограби" или "аз си минавах оттам и дори не ги поглеждах, когато изведнъж хоп! изчезна ми портфейла..."
Void KD
^
^^
Ахахаахах biggrin.gif
karelian
Каква днешна младеж бе? Това хора ли са?

Ама така е, в държава, където чалгата е на почит.... Такива са резултатите.
Какви родители ще са тия?
И все повече "днешни младежи" са като тях. ПОМИЯРИ!
The Lion
Младите не са виновни. Те са продукт на обществото, а то е загнило до основи. Липсват основни ценности, човешките отношения се измерват в парични стойности, сексът и простащината са издигнати на пиедестал. Какво очаквате?!
t80
училището
t80
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2945771
t80
Деца псуват в ефир
The Lion
Много ми е болно да гледам подобни неща. Тези хлапета родители нямат ли?! Представям си в какви "личности" ще израстнат.
Void KD
^^ АХахахахахахаххахаха laugh.gif
винаги съм искал да го направя
Megadeth
^Никога не вдигаха biggrin.gif
Demiurg
... не съм влизал отдавна, но като гледам, тая тема е на 5 години и нищо не се е променило ! ;-)
"Младите", с които форума тръгна, вече не са толкова млади, повлече ги живота в различни страни, но глобално - нищо не се е променило !
Наздраве ! drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif
t80
17 г. момче уби баща си
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.