Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: background crew
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
pi4
kato nevezha si misleh, che naj vazhite sa tia deto sa naj-otpred: kitaristi, vocali, ako njakoj se zavyrti na klavishite.
kato odyrtjah i pochnah da oglushavam progresivno zapochvah da syznavam, che bez tia otzad: bas i barabani; tia otpred sa nishto prosto.
eto i moite favourites:
bas:
mel schacher (grand funk), lemmy, dimityr voev (po azbuchen red)
ray shulman (gentle giant), hugh hopper (soft machine)
barabani:
ian paice (deep purple), john bonham (led zeppelin), pat mastelloto, bill bruford, joszef laux (locomotiv gt), mick pointer (marillion)
spisykyt mi e nepylen, drugi shte dopylnjat sigurno neshto, a i az, a ako se setja
The Jolly Roger
Тука има само едни фаворити. Стив Харис и Нико Макбрейн са просто ненадминати, а и скоро едва ли ще им се намери конкуренция.

Леми и Мики Дий също са доста добри. Дуета Бъртън-Улрих си е легендарен. Жалко че се случи онази трагедия с Клив...
KpuTukA
Аре, аре на баса най-добър е Les Claypool

Барабанистите са прекалено много - Ian Paice, Danny Carey (фаворитът), Великият Cozy Powell, Dave Lombardo ...
за сега не се сещам за други
InsArtTure
В момента се сещам за изключителния барабанист Томас Щаух от Гардиън. Там обаче ритъм секцията се проваля от баса на Ханси, който е ненадминат в пеенето,но в свиренето sad.gif

За Харис и Макбрейн е ясно.
Други фаворити за мен са Ексел и Бонке от Едгай.

Засега това ми идва на ума...
xskacorex
mm, the biggest barabanist valio >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> *
falio`
да бе напрафо... wub.gif

басисти...зна4и на Operation Ivy е мега луд басиста ама надали някои ги е 4уфал...
винаги много ме е кефил баса на Rage Against The Machine
и на много други групи ама не мога да определя кой от тях наи-добър.

барабанисти:
- Joey (Slipknot)
- Dave Lombardo - наистина много луд
- тоя от Fear Factory,
- тоя от Cannibal Corpse
- Biohazard, Sepultura - барбанисти които адски ме кефят как измислят барбаните, а не толква заради майсторстото им. просто праат страшни комбинации
- барабанистите на Throwdown, From Autumn To Ashes, Born From Pain и още много много групи.

ина4е не слушам много метал ама ебати много ми пълнят душата някви барбанисти дето гледам по Фрактура.

п.с. Добавям и Toni Royster Junior. тоя е ненормален
SepulTeraHead
Васко от Distorment е много добър.
pi4
хоп, имам си темичка и кирилица.

Цитат
Великият Cozy Powell


не знам защо го смятат някои за велик, все слушам велик, велик, ама като го слушам него, само блъска по единия барабан и това е.

подсетих се за Billy Cobham, той е малко от джаз ъгъла, но с него е свирил Tommy Bolin преди Deep Purple (в албума Spectrum), после е свирил с Милчо Левиев и John Scofield, George Duke (Frank Zappa, Weather Report и кой ли не още), както и с Mike Stern, а започва с Miles Davis и Mahavishnu Orchestra (John McLaughlin). има много тежък удар.

днес пак прослушах Mel Schacher (освен Grand Funk, още Foreigner, Journey, Van Halen, Bon Jovi), наистина е феноменален басист, жалко, че изглежда тук никой не го е чувал. пропуск, да се оправи.

забравих да спомена Стоян Янкулов, започнал като барабанист в хеви метъл банда (някой да знае коя?), сега ужасно добър в джаза и разни fusion проекти.
Mort
За мен Роджър Глоувър, Гийзър Бътлър, Леми, Джои Де Мейо и Стив Харис са най-добрите басисти на всички времена...
За барабанистите Иан Пейс, Кози Пауел...
The Jolly Roger
Само не разбирам в темата се споменават дуети от басист и барабанист, а впоследствие всеки започва да изрежда индивидуалности, наистина виртуозни, но индивидуалности. Както InsArt†ure отбеляза една птичка пролет не прави. Обикновено са нужни адски добри и басист и барабанист, нали?
KpuTukA
Или са добри или не са. Не мисля, че ако не могат да свирят сами барабанистът или съответно басистът ще им помогне. За това няма никакво значение как се изброяват, по двойки или отделно.
Значи какво излиза , че Стив Харис не може да свири без Нико, глупости.


@pi4 Аре бе само блъска по единия барабан!!
The Jolly Roger
По-точно е обратното. laugh.gif
pi4
Цитат(Mort @ Mar 3 2005, 10:13 AM)
За мен Роджър Глоувър, Гийзър Бътлър, Леми, Джои Де Мейо и Стив Харис са най-добрите басисти на всички времена...
За барабанистите Иан Пейс, Кози Пауел...

Все съм искал някой да ми обясни, защо Roger Glover трябва да е добър басист, мисля, че трябва да е, но никога не съм чул нищо особено от него, единственото му соло е в Pictures Of Home и то е постно като пилешки бульон.
Mel Schacher единственият, който свири на преден план, а китарата (Mark Farner, той е би впрочем басистът на групата, преди Terry Knight да им стане мениджър) държи ритъм.

cozy powell... станах да си пусна catch the rainbow пак, та белким схвана какво му харесвате. в началото е доста ресторантски, впрочем на картинката има по един барабан за всяка ръка и по един фус за всеки крак, плюс един дебел чинел и още един по-кльощав. и така си и звучи, сякаш са му свили барабаните. Точно като сравнявам rainbow с deep purlpe си личи каква огромна роля има ian paice и че ritchie без него си е чалгаджия.

да, в rainbow on stage powell е трагичен, постен като суроватка, няма никаква плътност, съвсем плитко млати по кожите - това е. може и от озвучаването да е; сега изнамерих rainbow rising - същата работа, изпуска по няколко такта, там където bonham ще е ударил поне три пъти. е, не го разбирам този култ, някой ще обясни ли?
KpuTukA
blink.gif

Доста съм озадачен от тези изказвания за Кози. Най-вероятно имаш някакви пристрастия които не ти позволяват да говориш обективно, но това не означава, че може да наричаш един от най-изявените рок барабанисти "постен" и всякакви други тъпни. Самия факт, че сега си изнамерил Rising, говори сам за себе си. Усещам и някаква неприязън към Ричи (най-великият китарист за мен),което донякъде обяснява и отношението към Кози. Слушай без предразсъдъци. И мисля, че да даваш за пример Catch the Rainbow (ако говориш за първия албум на Rainbow, а не за On Stage) е леко неуместно тъй като там не свири Кози. Добрият барабанист се определя не само от това колко удара нанася в секунда (не говорим за бойни изкуства, все пак) и колко барабана има около него, а и от чувството за ритъм и къде и как вмъква брейковете. Кози има още доста изяви освен в Rainbow, просто си направи труда да се запознаеш с творчеството му преди да говориш.

А да, това също е комплект на Кози щом е толкова важно за теб колко барабани има около себе си.

P.S. Чуй Primus, като говорим за изявени басисти.
Lethe
Момъка, който тропа в Morbid Angel.
Което ме подсеща да си намеря диска с Morbid Angel, че тая електроника ми втръсва.
Warrior Of Ice
Цитат(Снежная Королева @ Mar 7 2005, 12:57 PM)
Момъка, който тропа в Morbid Angel.

Pete Sandoval. smile.gif Много голям, наистина...
Lethe
Същия!
Заради Covenant вече трета година не съм свалила плаката им от шкафа.
pi4
Цитат(KpuTukA @ Mar 7 2005, 12:53 PM)
blink.gif

Доста съм озадачен от тези изказвания за Кози. Най-вероятно имаш някакви пристрастия които не ти позволяват да говориш обективно, но това не означава, че може да наричаш един от най-изявените рок барабанисти "постен" и всякакви други тъпни. Самия факт, че сега си изнамерил Rising, говори сам за себе си. Усещам и някаква неприязън към Ричи (най-великият китарист за мен),което донякъде обяснява и отношението към Кози. Слушай без предразсъдъци. И мисля, че да даваш за пример Catch the Rainbow (ако говориш за първия албум на Rainbow, а не за On Stage) е леко неуместно тъй като там не свири Кози. Добрият барабанист се определя не само от това колко удара нанася в секунда (не говорим за бойни изкуства, все пак) и колко барабана има около него, а и от чувството за ритъм и къде и как вмъква брейковете. Кози има още доста изяви освен в Rainbow, просто си направи труда да се запознаеш с творчеството му преди да говориш.

А да, това също е комплект на Кози щом е толкова важно за теб колко барабани има около себе си.

P.S. Чуй Primus, като говорим за изявени басисти.

не, не, тук не става дума да се заяждаме, говоря съвсем хладнокръвно и обективно. преди съм бил голям фен, можеш да ми вярваш, но вече не. не е изключено просто cd-та, които имам да са просто лоши записи, това допускам също. просто споделям (старшината не топи, той споделя).
иначе става дума за On Stage, аз съм доста добре запознат с Rainbow, но вече нямам нищо друго освен On Stage и Rising, Down To Earth също ми харесваше, обаче това е много минало, вкусът ми се е изменил много пъти. днес Rainbow ми се виждат скучни и еднообразни. от Purple имам много редки колекции (listen learn read on, препоръчвам го горещо на всички purple фенове, това са пълни до ръба 6 диска), впрочем именно сравнението на тези записи с Rainbow ме подтикна към тази тема.
опитвам се да слушам без никакви предразсъдъци, отдавна не се бия вече с някой на противното мнение относно групи (преди се случваше).
прав си за паузите и чувството за ритъм. аз мисля, че най-важното е обаче запълването, това се прави от барабанистите главно и това е което при кози някак не ме убеждава. едно нещо е добро, това е изпълнението на mistreated от on stage, което минава известните ми интерпретации но purple, като запъшка coverdale направо ми се драйфва, ама той си такъв.
да сега се и сещам, че hughes ми харесва много повече от glover, преди пак да се отпочнат някакви дискусии да добавя, че лично харесвам повече MkII на Purple, откокото MkIII.
а, да сега виждам, не ми е важно кой колко барабана има. имах предвид, че (Cozi) звучи като някой, на когото са свили барабаните и не е свикнал само с два.
KpuTukA
Така е, качеството на записа има голямо значение. Голям фен съм на първите 4 албума на Rainbow, затова приех нещата малко лично.

Coverdale и Hughes - няма по-мазни типове от тях.
pi4
Цитат(KpuTukA @ Mar 8 2005, 04:56 PM)
Така е, качеството на записа има голямо значение.

да, прав си. ние с тебе сме от една партия, гледам, жалко е сега да се дърляме за подробности. аз съм слушал тези двете (Rising и OnStage) и на плочи когато бях съвсем малък и мисля, че записът беше доста по-добър от гадните cd-та, които имам. това ми напомня, че мога да потърся пак от тях, rainbow е евтина група на пазара за плочи май, затова и cd-та им не са ремастерени.
същият проблем е и с grand funk. напоследък издадоха една подобрена серия, но пак не е достатъчно добра, както когато ги слушах на плочи у едно приятелче с гигантска квадрофония.

Цитат
Голям фен съм на първите 4 албума на Rainbow, затова приех нещата малко лично.

да да, слушал съм тези 4 най-подробно, години наред. и аз им бях голям фен дълго време. изглежда се дължи на тъпите cd-та, какво да се прави

Цитат
Coverdale и Hughes - няма по-мазни типове от тях.

пак си много прав, особено за първият, за вторият си промених малко мнението, като слушах един ранен запис (пак от тоя сбор на purple, за който писах миналия пост) на него и не беше никак лош, групата му се е казвала Trapeze. впрочем има и едно изпълнение на coverdale пак в тоя сбор, групата му се е казвала the goverment изпълняват едно парче на kansas, мисля, върховна отвратителност.
KpuTukA
Удивително е колко често двама души на едно мнение спорят за едно и също. Краят е един и същи всеки път - НАЗДРАВЕ. drinks_drunk.gif

Какво съдържа това сборно на Пърпъл и от къде си го купил.
pi4
ами намирам естествено схоластични спорове да се водят в тесниа кръг на посветените, нали знаеш, поняакога става дума за съвсем дребни подробности.

така, намерих следния линк

Listen Learn Read On

там даваш по линковете, описано е добре. ценна е също книжката, аз още не съм я прочел цялата, много ценни факти има в нея, които за пръв път чувам, като например как са арестувани в Джакарта след убийството на нйакакъв техен мениджър.

тук пък

Listen Learn Read On

тряабва да има и сампли, но не ги пробвах. на него има и доста обширен каталог. обърни внимание на Live In Japan (3cd), това е другият сет, за който говорих.

иначе го купих тука някъде из магазините, мисля, че още го има. цената беше май към 70€, ако не се лъжа, аз се пазарих и ми направиха май отбивка, абе не знам вече. заслужава си обаче, качеството на записите е много добро.

ами, кво друго, естествено, drinks_drunk.gif утре евентуално ще мина на концерт на nazareth, стара любов някак, ако не ме домързи като днес.

p.s. благодаря за препоръката primus, знам ги отпреди, харесваха ми, но не съм задълбочавал, може би ако ми попадне нещо....
Jicata
басист: Matt Freeman (Operation Ivy/Rancid) - ЛУДО КОПЕЛЕ Е!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
барабанист: Joey Jordison (Slipknot); Travis Barker (Blink-182/Box Car Racer/The Transplants); Falio (Chicken Soop/Distorment/Empty Face)

P.S. Последния за нищо не става, ама е приятел и затва го написах хахахах hmm.gif icon_headbang[1].gif wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.