Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: най-добри бг музиканти
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
falio`
тая тема я отварям щото според мене в БГ има уникални инструменталисти, които спокойно могат да бъдат наредени до 4уждестранните. Много бг музиканти са ме впе4атлили много. ето някой от тях:

вокали - Шута (Vendetta), Бобз (Fyeld), Иво (Plastic Bo.), Стамбето (Another Day), Чавдар (Crowfish), Сашо (Last Hope) ... малкия от Cut Off
китаристи - Радни и Денис (Spot), Чавдар (Crowfish), китариста на Redrum, също на Cold Breath, на Indignity и др.
басисти - Жоро (Crowfish, Spot), Марко (Envy, Lazybones), Гелето (Switchstance)
барабанисти - Божо (Crowfish, Outrage), Сашо (Envy), Марин (Vendetta), Мариан (Zaplaxa), Бамби (O.H.), Додо (Fyeld), Асен (Redhate), Петя (Linoleum) и др....и разбира се, но най-добрия според мене - Стельо (Spot) - ненормален барабанист. тва за мене е професионалист!

има много групи които просто си ли4и професионализма в тях като цяло: Crowfish, Vendetta, Last Hope, Fyeld, Spot, Plastic Bo., Redrum, Cut Off, Propaganda и др.

a 4авдар от Crowfish го удебелих щото тва за мене е може би най-добрия вокалист, просто има уникален глас!!!
pi4
е, аз съм по-друга генерация, пък и отдавна не следя какво става на бг сцената, за мен това са Нова Генерация, преди всичко Димитър Воев, мисля че той беше световно ниво, Васил Гюров и останалите от онова време. Жалко, че след смъртта на Димитър Воев цялата тази история угасна, останалите не можаха да устискат без него, а и се пръснапа по света, закото такава беше модата тогава.

а от по-старите уважавам много и Георги Минчев, бог да го прости и него.

както и много от джаз музикантите, някои от които познавам даже лично, те са и наистина известни къде ли не извън българия.
xskacorex
вокали - Иво (Plastic Bo.), Хунджев (Взрив), Юли (Кът Оф), Ох, забравих им имената. (Суичстенс)
китаристи - не разбирам, ама иво (пластик). ебати. който е ходил на репетиция на групата знае за какво става въпрос. прсто ненормалник.
басисти - Гелето (Switchstance).. други незнам.
барабанисти - Божо (Crowfish, Outrage), Марин (Vendetta), Петя (Linoleum), Стельо (Spot), Вальо (пилешка чорба), барабаниста на кът оф и енви. може би и да да, на фийлд.

вальо, как реши, че барабаниста на о.н. е от най-добрите бе? хах
falio`
абе добър е бе. много яки ги праи. сега новите песни някви кардани лудници
lubaka
Пак да кажа по добър в България от Буги Барабата няма headbang[1].gif
Angermeans
И за теб това са най-добрите музиканти в България ?

Осъзнай се момче, музиката не свършва с пънка и хардкора...
Crafter
Цитат(Angermeans @ Mar 3 2005, 05:59 PM)
И за теб това са най-добрите музиканти в България ?

Осъзнай се момче, музиката не свършва с пънка и хардкора...

Цитат
Много бг музиканти са ме впе4атлили много. ето някой от тях:


Това са хората, които той е харесал! И това какво той е харесал си е лично негова работа. Всъщност друг въпрос е че нещата, които те свирят по никакъв начин не са трудни по принцип... и в този смисълл са по-скоро някви яки композитори, но как да е...

Иначе аз ще спомена само едно име: Димитър Налбантов:
http://www.nalbantov.info/
falio`
аз имам впредвид от метал/хардкор/пънк бандите... а и наистина изброил съм някой от тях. тва 4е изброените свирят някав "лесен" стил не озна4ава 4е не са добри. 4уй Spot на живо и мисля 4е ше останеш впе4атлен..., и тва е само пример за група. сигурно има много метал групи дето са по-добри, за тва можеш просто да ги споделиш, просто не съм много запознат толкова с метал групи.
са се сетих btw група която си4ките са много големи изроди: Suffer H
Death_Angel
Ахахаха брао брао добри размисли хиихи..аз си тачим Филд,Ахат,БТР,Last Hope и тарарарарам и още де.. SPARK
Everblack
хмм, ами аз не мога да кажа кой е добър и кой не е biggrin.gif, но ще кажа кои български групи ми харесват... "Болг" са едни от фаворитите ми, също така и "Инспел", ако се брои и "Сварог"... но не може без "Ахат" най-доказаната и добра за мен БГ група smile.gif
izginaame
Abe nay-dobri sa KAFFE xe-xe-xe-xe smile.gif
Lord_Azerath
Димо Димов-Svarrogh
jimmy page
абе не знам кой кво ама мен все още си ми харесва гласа на Звезди wink.gif
а за китаристи да сте чували : Светослав Хвърчилков (кралската академия - Лондон 1-во или 2-ро място) Мартин Свинаров (някъде в Лос Анджелис май за хеви метъл) Българският Маклафин - Николай Антонов или Андонов не знам....НЕЧОВЕЦИИИИИ headbang[1].gif
Niilo
Николо Коцев!

Това е един от най-добрите български китаристи при всички положения.
alpha prime
Цитат(Everblack @ Mar 8 2005, 01:46 PM)
хмм, ами аз не мога да кажа кой е добър и кой не е  biggrin.gif, но ще кажа кои български групи ми харесват... "Болг" са едни от фаворитите ми, също така и "Инспел", ако се брои и "Сварог"... но не може без "Ахат" най-доказаната и добра за мен БГ група  smile.gif

hehehehe ... mnogo fenowe imali pedalite grozni brqh BOLG wub.gif icon_headbang[1].gif
Everblack
alpha prime не знам дали са педали, а и не ме интересува особено.... Все пак демократична страна сме - всеки има правото да бъде такъв какъвто иска biggrin.gif, но имат добри неща! headbang[1].gif
alpha prime
a kupi li si diska ili ima6 samo ne6tata deto sa w internet
Everblack
...ами имам само нещата от нет-а. sad.gif
Steve_Harris
Цитат(Everblack @ Mar 20 2005, 11:35 AM)
...ами имам само нещата от нет-а. sad.gif

Тук е момента да се намеся smile.gif Виждам, че харесваш БОЛГ! Пиши един мейл на bolg@mail.bg и може да се сдобиеш с копие от сплита на минимална цена(само пощенските разходи и левче, два отгоре tongue.gif ) smile.gif
Biophobia
Цитат(Everblack @ Mar 8 2005, 12:46 PM)
хмм, ами аз не мога да кажа кой е добър и кой не е biggrin.gif, но ще кажа кои български групи ми харесват... "Болг" са едни от фаворитите ми, също така и "Инспел", ако се брои и "Сварог"... но не може без "Ахат" най-доказаната и добра за мен БГ група smile.gif

Тия групи от къде ги изкопа? С нещо ново и различно да излизат? blink.gif
Biophobia
Цитат(Steve_Harris @ Mar 29 2005, 08:03 PM)
Цитат(Everblack @ Mar 20 2005, 11:35 AM)
...ами имам само нещата от нет-а.  sad.gif

Тук е момента да се намеся smile.gif Виждам, че харесваш БОЛГ! Пиши един мейл на bolg@mail.bg и може да се сдобиеш с копие от сплита на минимална цена(само пощенските разходи и левче, два отгоре tongue.gif ) smile.gif

Само да добавя, че скоро едно приятелче, ще ви пуска албума в mp3.online.bg и някои други БГ сървъри. Купил си диска и много му харесал...
Biophobia
Цитат(alpha prime @ Mar 19 2005, 12:42 PM)
a kupi li si diska ili ima6 samo ne6tata deto sa w internet

Ммм? Песните различни ли са от Диска? хехех те са 3 песни и ги има в дата.бг въпреки, че не са пълни, както казах на Мейдъна, скоро ще ги има пълни на висок бирейт - mp3.online.bg
Angermeans
Цитат(Biophobia @ Mar 30 2005, 12:11 PM)
Тия групи от къде ги изкопа? С нещо ново и различно да излизат? blink.gif

Поне не те са крали рифове от Amorphis cool.gif
Biophobia
Цитат(Angermeans @ Mar 30 2005, 02:37 PM)
Цитат(Biophobia @ Mar 30 2005, 12:11 PM)
Тия групи от къде ги изкопа? С нещо ново и различно да излизат? blink.gif

Поне не те са крали рифове от Amorphis cool.gif

Ха ха ха, защо точно Аморфис, каква е връзката? Нищо ново не показват като идеи, а пък за техника да не говорим.. Само дето на запис звучат добре..
Angermeans
Явно толкова си слушал и ти Biophobia wink.gif

Имаше едно тяхно парче, където ТОТАЛНО е окраден един от основните рифове на "Black Winter Day"
Biophobia
Цитат(Angermeans @ Mar 30 2005, 07:29 PM)
Явно толкова си слушал и ти Biophobia  wink.gif

Имаше едно тяхно парче, където ТОТАЛНО е окраден един от основните рифове на "Black Winter Day"

Хаха пак се изказа малчугане. Аз съм създал Биофобия и бях главното действащо лице... Сега си направих труда да чуя въпросното парче на Аморфис, защото тая група никога не съм харесвал, най-малко пък слушам. И така кажи в коя песен на Биофобия има ТОТАЛНМО окраден риф на Black Winter Day хехехе, че ми е много интересно да чуя? Все пак си слушал Биофобия, нали?
Angermeans
Точно вашата група съм слушал, г-н музикален гуру !

Не притежавам вашите шедьоври и не помня заглавието на парчето, но бъдете сигурен, че ще се поразпитам и ще се сдобия с въпросното парче и ще можем тогава да говорим...
Demiurg
?? А какво всъщност свирят Биофобия?? Като гледам аватара - предпочитам да не знам, но интригата с Аморфис не ми дава мира. Харесвам Аморфис !
Biophobia
Цитат(Angermeans @ Mar 31 2005, 01:33 AM)
Точно вашата група съм слушал, г-н музикален гуру !

Не притежавам вашите шедьоври и не помня заглавието на парчето, но бъдете сигурен, че ще се поразпитам и ще се сдобия с въпросното парче и ще можем тогава да говорим...

Добре :-)))))))) аз спирам до тук, когато се сдобиеш с парчето на Биофобия, ми кажи само името му и къде в него чуваш Аморфис :-)))
Biophobia
Цитат(Demiurg @ Mar 31 2005, 03:33 AM)
??  А какво всъщност свирят Биофобия??  Като гледам аватара - предпочитам да не знам, но интригата с Аморфис не ми дава мира.  Харесвам Аморфис !

Нищо не свирят вече, тази група не съществува. Ако все пак любопитството ти надделее, което ме съмнява - от тук може да чуеш Биофобия.
Angermeans
Тук трябва да се извиня публично на Biophobia, защото се оказа, че парчето, където е краден рифа, е на DIABOLISM и се казва "Страната, гдето се раждат ветровете" или нещо от сорта, а не на BIOPHOBIA. Грешката е моя, изказах се неподготвен, и наистина дължа едно огромно извинение.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.