Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Towa, koeto ne ni ubiwa ni prawi po-silni...
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Blackhearted_Angel
Nitz6e opredeleno mn mi dopada,i tazi misyl mn me nadyhwa w li4niq mi jiwot.Nadqwam se da ne kajete i tozi pyt 4e temata e typa,za6toto spored men moje mn da se kaje zatowa wink.gif
_SiegfrieD_
Странно как почти всички от вас "се кефят" на Ницше...
Blashyrkh
Важи в повече от случайте, но не винги. Ако ми отрежат патк*та например не виждам как ще стана по-силен...

Оф мама му стара. Казах си че няма да пиша в тоя раздел повече и еи ме на mad.gif
Nightwish
Много хубава тема:) А това изразче може само да ме накара да се замисля и мозъчните клетки на всички да започнат да работят на пълни обороти:)

Колко много може да се напише, но няма да се разпростирам надълго и широко, че може да се повторя:)

Има много много истина в тази мисъл. Това, което не ни убива, ни прави освен по - силни по - мъдри също. В живота на всеки един човек се появяват препятствия , на които човек трябва да устои. И понеже все пак сме хора, всеки един от нас първоначално се отчайва и си мисли защо на мен сега това се случва, не може ли веднъж моя живот да е наред и нямам проблеми...и куп въпроси от този вид. Но ако се стабилизира и си каже тази мисъл просто на ум, то според мен събира сили и може да си помогне сам , като стане по - силен и по - мъдър и излезе от трудността, която го измъчва или проблема, който има. Точно по тази причина съм съгласна с мисълта. Аз лично много пъти съм изпадала в подобни ситуации...и винаги съм се опирала на такива мисли, че човек не трябва да се предава и че единственото , което може да направи е да стисне зъби и да продължи напред!

П.С. Всеки човек веднъж преминал с тази мисъл в ума си някакъв проблем, след това придобива смелост за да се изправя смело пред останалите трудности в живота..
Lethe
Цитат(_SiegfrieD_ @ Mar 10 2005, 02:34 PM)
Странно как почти всички от вас "се кефят" на Ницше...

Нали?
laugh.gif

Харесвам цялостното му творчество и идеите, които влага в него, а не подобни бонбонени фрази.
SepulTeraHead
Цитат(_SiegfrieD_ @ Mar 10 2005, 05:34 PM)
Странно как почти всички от вас "се кефят" на Ницше...

Щото е много метълско да отричаш всеприетия морал, а Ницше дава алтернатива. Не, че и аз не споделям някои от мислите му....
Sw1tched
Ако някакви неприятни случки те направят психично болен, по-силен ли ставаш ?
Svetyl
Малииии аз по тая логика какъв супермен трябва да съъъм!!!!!!:П
Blackhearted_Angel
Цитат(_SiegfrieD_ @ Mar 10 2005, 02:34 PM)
Странно как почти всички от вас "се кефят" на Ницше...

koe mu e strannoto.az ne otgowarqm za "wsi4ki",a samo za sebe si puke.gif
Blackhearted_Angel
Цитат(Бог @ Mar 10 2005, 05:13 PM)
Цитат(_SiegfrieD_ @ Mar 10 2005, 02:34 PM)
Странно как почти всички от вас "се кефят" на Ницше...

Нали?
laugh.gif

Харесвам цялостното му творчество и идеите, които влага в него, а не подобни бонбонени фрази.

Nqmam dumi,ako temata wi dopada,to pyk 6te se zaqjdate,e 6tom _Siegfried_ pi6e neam kwo da kaja...za bonbonenata fraza
Blackhearted_Angel
Цитат(Nightwish @ Mar 10 2005, 05:01 PM)
Много хубава тема:) А това изразче може само да ме накара да се замисля и мозъчните клетки на всички да започнат да работят на пълни обороти:)

Колко много може да се напише, но няма да се разпростирам надълго и широко, че може да се повторя:)

Има много много истина в тази мисъл. Това, което не ни убива, ни прави освен по - силни по - мъдри също. В живота на всеки един човек се появяват препятствия , на които човек трябва да устои. И понеже все пак сме хора, всеки един от нас първоначално се отчайва и си мисли защо на мен сега това се случва, не може ли веднъж моя живот да е наред и нямам проблеми...и куп въпроси от този вид. Но ако се стабилизира и си каже тази мисъл просто на ум, то според мен събира сили и може да си помогне сам , като стане по - силен и по - мъдър и излезе от трудността, която го измъчва или проблема, който има. Точно по тази причина съм съгласна с мисълта. Аз лично много пъти съм изпадала в подобни ситуации...и винаги съм се опирала на такива мисли, че човек не трябва да се предава и че единственото , което може да направи е да стисне зъби и да продължи напред!

П.С. Всеки човек веднъж преминал с тази мисъл в ума си някакъв проблем, след това придобива смелост за да се изправя смело пред останалите трудности в живота..

Ti mai si edinstweniq 4owek ottuk koito pone malko se zamisli nad towa.A ti dosta qko se argumentira.Mn ti blagodarq,4e pro4etoh pone edin istinski post w taq tema!Za drugite mn zdrawe,drugiq pyt 6te pusna swinska tema za da se "kefqt "wsi4ki evil.gif

Jiwota e samo za silnite-bonbonena fraza,nali BOG
Lethe
Точно така, Blackhearted_Angel
И като сме го обърнали в Нитцше стил, да си кажа, че напоследък много ме изнервя простодушието на хората. (нямам предвид никой от тук четящите и пишещи потребители)
SepulTeraHead
Blackhearted_Angel, усещам как агресивността на неразбрана тийнеджърка блика от постовете ти.
Drummer
Цитат
Towa, koeto ne ni ubiwa ni prawi po-silni...

Tova ne beshe li niakakuv nadpis vurhu opakovkata na steroidi? eh.eh.eh.eh
The Forsaken
Това, което не ни убива ни прави по-силни......
Няма да си казвам жалките интерпретации, самото изказване е гениално
pi4
Цитат(Бог @ Mar 10 2005, 07:13 PM)
Харесвам цялостното му творчество и идеите, които влага в него, а не подобни бонбонени фрази.

Nietzsche не е за всяка уста лъжица. аз харесвам у него много рядкото съчетание от философия и поезия, като двете са толкова преплетени, че не могат да се отделят. за съжаление поради това много труден за превод. знам два превода на български на "тъй рече зарасутра"; и двата трудни за четене, а оригиналът е толкаво леко написан и се чете на един дъх, такъв поетичен стил трудно е да се намери, поне на мен не ми е известен, но аз съм чел толкова малко.

иначе някакъв цитат да стои на дъвка против хемороиди това днес си е едно нищо просто, както παντα ρει (всичко тече) спокойно може да се намира върху очистително или нещо за отпушване на канали.

изкушавам се да преведа следния цитат, който ми се мотае от вчера в главата:
Цитат
Diese Tat ist ihnen immer noch ferner als die fernsten Gestirne - und doch haben sie dieselbe getan!
Nietzsche: Die fröhliche Wissenschaft, S. 211.


това дело е за тях още по-далечно и от най-отдалечените звезди - и все пак те биха го направили още веднъж

...повече или по-малко буквално, но смисълът, както аз го разбирам с ограничения си мозък, е: което са направили (убили са Бог) им е напълно чуждо и непознато и въпреки това биха го направили още веднъж.

за да се дистанцирам от собствената си дилетанщина, ето тук един линк: Nietzsche Info, който може да чете, мисля, че си заслужава, специално, върху цитата от настоящата тема има някои разяснения.
Ataegina
Склонна съм да се съглася, че Ницше е имал интересни хрумвания.

Цитат
Важи в повече от случайте, но не винги. Ако ми отрежат патк*та например не виждам как ще стана по-силен...
.
- ще знаеш за в бъдеще, че не трябва да правиш отново нещото заради което си си загубил пат*ката, за да не си загубиш и топ*ките.

Имах предмет в университета с интересното име визуалното в хоризонта на естетическото мислене.
Преподавателката беше бъбривка скорострелкова (по съдържание класова разбира се). Интересно ми беше. После започнах да се замислям, защо тя никога не изказваше свое мнение. Лекциите и бяха изцяло от сентенции на велики мислители - изключително интересни сентенции разбира се, но на тях не може да стане истинска дискусия. И изпита беше такъв - зуб зуб яко на това какво е било, и от кого казано. И преливаш от философ във филосов.
Аз предпочитам да откривам сама сентенциите в живота си. Това му е интересното на живота. И когато все пак прочетеш какво са казали другите да кажеш - така е и аз съм направил същите изводи, но от своят опит.
Nightwish
Това е хубаво да си ги откриваш сам правилата и после само да преценяваш дали важат за теб или не..обаче понякога ти е нужна и помощ, точно за да започнеш да мислиш за своите сентенции:)
Crafter
Цитат(The Forsaken @ Mar 12 2005, 07:29 PM)
Това, което не ни убива ни прави по-силни......
Няма да си казвам жалките интерпретации, самото изказване е гениално

Обективно погледнато (в конкретният случай използвам това словосъчетание на място, макар че ми се подигравате, че го казвам непрекъснато) мисълта не е тотално правилна и коректна, но това не променя факта, че е гениална.
SepulTeraHead
Е то имено това, че не е конкретна, я прави гениална тази мисъл. Такива са и всички наистина добри мисли. Конкретността е някакво ограничение. Например да кажеш "измих си зъбите"... не, няма нищо гениално в това...


........обективно погледнато tongue.gif
Crafter
Не съм съгласен, че липсата на конкретност в дадено нещо (сама по себе си) може да го направи гениално.
SepulTeraHead
Реално погледнато аз не съм твърдял такова нещо.
Crafter
Цитат
то имено това, че не е конкретна, я прави гениална тази мисъл.


Цитат
е съм съгласен, че липсата на конкретност в дадено нещо (сама по себе си) може да го направи гениално.


Цитат
Реално погледнато аз не съм твърдял такова нещо.


Цитат
майка ти
SepulTeraHead
Цитат
с топки
Angermeans
Цитат
Black Metal ist Krieg !!!
Crafter
Nazier Of Ice will clean the topic smile.gif the story ends smile.gif
Warrior Of Ice
icon_headbang[1].gif Blind Guardian icon_headbang[1].gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.