Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Porcupine Tree
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Angermeans
Има ли тук някой друг, освен мен, който да харесва тази уникална британска банда ?

За тези, които не знаят, Porcupine Tree е група, зад цялата музика и текстове на която стои един гений на име Стивън Уилсън.


Стилът е нещо като психеделик/прог. рок с по-модерно звучене (усещат се разни Pink Floyd влияния), но и това не е съвсем точно описание. Само мога да кажа, че групи като Anathema, Opeth, The Gathering и Katatonia са изключително повлияни от Porcupine Tree , особено в по-късното си творчество.

Албуми на групата, получили най-голямо признание от феновете и музикалните критици, са Signify (1996) и In Absentia (2002). Вторият е и моят любим, в него за пръв път Уилсън вкарва и разни по-тежички рок/метъл рифове, въпреки че основното звучене е запазено. Ако харесвате и музика, по-различна от "true" метълщината, горещо ви препоръчвам да си го свалите от http://mp3.online.bg
Любими парчета от него: "Blackest Eyes", "The Sound of Muzak", "Heartattack in a Layby"
pi4
аз ги харесвам, но не съм се задълбочавал много, т.е. аз обичам да слушам цялостен албум, както са го намислили артистите (ако не са намислили нищо, значи толкова по-зле за тях).

исках да те питам, споменаваш все mp3.online.bg, може ли да се взима пълноценно от там неща или са демота?
Warrior Of Ice
Цитат(Angermeans @ Mar 12 2005, 01:11 PM)
Стилът е нещо като психеделик/прог. рок с по-модерно звучене (усещат се разни Pink Floyd влияния),

Не са никак разни, а направо са си подчертани... wink.gif Pink Floyd като че ли са основните вдъхновители на Porcupine Tree, макар да не можем да говорим за каквото и да е копиране. Групата е уникална в много отношения - и като звучене, но най-вече като атмосфера, като емоционалност... "In Absentia" и за мен е най-стойностната им творба.
autumn
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 12 2005, 11:46 AM)
Цитат(Angermeans @ Mar 12 2005, 01:11 PM)
Стилът е нещо като психеделик/прог. рок с по-модерно звучене (усещат се разни Pink Floyd влияния),

Не са никак разни, а направо са си подчертани... wink.gif Pink Floyd като че ли са основните вдъхновители на Porcupine Tree, макар да не можем да говорим за каквото и да е копиране.

Предчувствам насладата!
Мерси за препоръките wink.gif
abductor
Цитат(pi4 @ Mar 12 2005, 02:35 PM)
исках да те питам, споменаваш все mp3.online.bg, може ли да се взима пълноценно от там неща или са демота?

biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif Ами провери, де... biggrin.gif
Angermeans
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 12 2005, 11:46 AM)
Не са никак разни, а направо са си подчертани... wink.gif Pink Floyd като че ли са основните вдъхновители на Porcupine Tree, макар да не можем да говорим за каквото и да е копиране

Не споря, но и според мен Porcupine Tree си имат собствен стил и са изключително оригинални.

Също така бих препоръчал да чуете албума Metanoia, той е доста по-различен от другите, изцяло инструментален и се усещат леки индъстриъл и етно забежки. Stupid Dream също не е за изпускане !
pi4
Цитат(abductor @ Mar 12 2005, 03:18 PM)
Цитат(pi4 @ Mar 12 2005, 02:35 PM)
исках да те питам, споменаваш все mp3.online.bg, може ли да се взима пълноценно от там неща или са демота?

biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif Ами провери, де... biggrin.gif

ъъъ, не бях се сетил, мерси за добрия съвет.
autumn
Страхотна музика!!!

свалих си половината "In Absentia" и сега се наслaждавам до дупка:)

мерси за препоръките и много ме радва това, че се намират хора, които харесват такава музика

Поздрав с "Trains"!

When I hear the engine pass
I'm kissing you wide
The hissing subsides
I'm in luck

When the evening reaches here
You're tying me up
I'm dying of love
It's OK
Angermeans
Чуй и този smile.gif - http://inferno.centrum-group.com/m/Porcupi...romo)-2005-UPM/

(10x to Inferno !)
Slash
Щрак и пак
Rolf
Огромни благодарности! bowdown.gif
Slash
brickwall.gif Паролата за разархивиране е Phonograph...
Danny47
Страхотна музика правят. Някъв барабанист от Мексико ми препоръча заради барабаниста им, но групата прави уникална музика!
Rodd1ck
От това, което съм слушал, In Absentia най ми допада.
Nothing to No One
много благодарности bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif wub.gif wub.gif wub.gif
wqwrrr
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 12 2005, 01:46 PM) *
Не са никак разни, а направо са си подчертани... wink.gif Pink Floyd като че ли са основните вдъхновители на Porcupine Tree, макар да не можем да говорим за каквото и да е копиране. Групата е уникална в много отношения - и като звучене, но най-вече като атмосфера, като емоционалност... "In Absentia" и за мен е най-стойностната им творба.

Всъщност си е напълно логично да са повлияни от музиката на Pink Floyd, както повечето психеделик рок банди. Pink Floyd оставят твърде ясна черта в развитието на музиката като цяло, влиянието им в този стил е като че ли задължително. smile.gif
А за Porcupine Tree, групата е прекрасна. Завидна идейност и усет за композициите, несравнимото свирене и задължителните им атмосфера и емоция правят групата идеална за четене и писане. Особено писане.
Rodd1ck
Като са се друсали с едно и също как няма да имат подобно звучене. biggrin.gif
Virgin_Steel
Кое точно им е надрусаното? По-скоро те надрусват с музиката си, но това е различно....
abydos
Bump for awesomeness.

Любимата ми група. Дълго време не ми харесваха, но изведнъж попаднах на In Absentia и от тогава всичко се промени. Всеки албум е различен, има нещо ново какво да предложи, завлича те в историята на песента/албума и те опиянява с прекрасни мелодии, текстове, усещане. Една от наистина малкото (в днешно време) оригинални групи. Дано имам късмета да ги видя на живо. smile.gif
Danny47
Уникална банда! Нещо им затрих дискографията, трее си я дръпна пак!
abydos
Клип на Normal

http://www.youtube.com/watch?v=YTbDzBnfTfg
abydos
We Lost The Syline (2008) [V0]
acoustic live
abydos
Steven Wilson - Insurgentes /LTD.ED+Bonus Disc/ (2008) [V0] + Cover Version V (2008) [V2]

Няма спиране тоз човек.
Чупитопки
Слушал съм само In Absentia и Fear of a Blank Planet, както и концертния We Lost the SKyline, но бих казал, че са адски добри.
sgoh
Преди няколко дена ми се наложи да предприема едно дългичко нощно пътуване, та започнах да си търся подходящ "саундтрак".
Важното в случая беше, да е нещо непознато и неслушано, за да може да ми задържи вниманието по-дълго.
Та така в крайна сметка в плейъра ми се озова "Fear of a Blank Planet".

Другото не може да се опише...


Ще се преслуша и останалата част от дискографията им, ама първо да се навъртя на тоя. smile.gif
abydos
Очакват те много и все приятни изненади :д
abydos
Интересно интервю от преди 1-2 години май.
http://www.fiveeightforums.com/personal/in...ws/DW_A0147.wav
abydos
Цитат
Porcupine Tree are happy to announce the forthcoming release of their tenth studio album "The Incident". The record is set to be released via Roadrunner Records worldwide on 21st September, as a double CD.

The centre-piece is the title track, which takes up the whole of the first disc. The 55-minute work is described as “a slightly surreal song cycle about beginnings and endings and the sense that ‘after this, things will never be the same again’.”

The self-produced album is completed by four standalone compositions that developed out of band writing sessions last December - Flicker, Bonnie The Cat, Black Dahlia, and Remember Me Lover feature on a separate EP length disc to stress their independence from the song cycle.

Video footage of the band in the studio working on The Incident, as well as audio previews, will be available online soon. The band will tour extensively to promote the album from mid September onwards.
Ta' Zhal
Откъде да почвам тези, имате ли съвет?
abydos
http://www.metal-world.info/forum/index.ph...st&p=285015
А ако си psychodelic фен ти препоръчвам и първите им 3 неща, The Sky Moves Sideways си е задължително да се чуе, но не да се започва с него.
Ta' Zhal
Мерси, това не съм го видял.
_TNT_
Доколкото имам наблюдения - по-скоро почни както аз почнах (по препоръка на abydos) от последните неща.
abydos
Моля, дано ти харесат. Те са на периоди и тяхното кратко описание е нещо такова.

long psychedelic and space rock pieces in early works - # On the Sunday of Life (1991), # Up the Downstair (1993), # The Sky Moves Sideways (1995)
to shorter pop rock songs in late nineties - # Signify (1996), # Stupid Dream (1999), # Lightbulb Sun (2000)
and darker more metal-oriented songs in the beginning of the 21st century - # In Absentia (2002), # Deadwing (2005), # Fear of a Blank Planet (2007), Nil Recurring EP

The Sleep of No Dreaming, Waiting (Phase One), Dark Matter, Radioactive Toy, Nine Cats, It Will Rain for a Million Years, Synesthesia, Not Beautiful Anymore, Fadeaway, The Sky Moves Sideways Phase 1, Dislocated Day, - тези задължително трябва да се чуят от първия период. От Signify нататък всичко ми е прекалено любимо, за да съм обективен.
monolithe
Новият албум е просто великолепен. Изключително меланхоличен и отнесен, и все пак все така Porcupine-ски... Адски обсебваща музика. Великолепно!!!
NiksY
Този месец ги гледах в Солун и съм твърдо на мнението, че това е най-качествената live група, която съм гледал някога. Просто съвършен концерт.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.