Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Кои харесвате повече: Slayer или Sepultura?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
izginaame
Много неща се говорят за Slayer и Sepultura. Не е ясно кои са по-добри. Какво смятате вие за това?
lubaka
Slayer са култ велики, а Sepultura за мене не съществува след напускането на Макс Кавалера.
SLAYER icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
S-O-D
за мен Slayer са титани и са определено по-големи от Sepultura
Angermeans
Sepultura "Arise" >>> Slayer "Reign in Blood" & "South of Heaven" >> Sepultura "Beneath the Remains", "Schizophrenia" & "Chaos AD" > останалите Slayer-и до "Seasons in the Abyss" включително >>>>>>>>>> всичко останало на двете групи
SepulTeraHead
Sepultura! Казвам го почти без да се замислям. Наистина не са направили нищо откакто се разделиха с Макс. (По-ското от Chaos A.D. насам. Roots е трагедия!) Специално Chaos A.D. за мен е един от възможно най-великите метъл албуми на всички времена - еталон за тежест и идейност в същото време. Това е и албумът, песните от който ме направиха фен на екстремния метъл(по-ското един best of на Sepultura, но в последствие установих, че всичките ми любими песни от този диск са от Cahos A.D.). И да беше само този албум... Arise и Beneath The Remains също са невероятно силни албуми. Винаги като слушам песни като Inner Self, Desperate Cry и Alerted State съм в някакво особено състояние, в което ми се струва смешен абсолютно всичкият друг метъл.*

Slayer също са велика банда(една от любимите ми), но идва един момент, в който стават прекалено еднообразни. Аз харесвам по-различните им албуми най-много: Seasons In The Abyss и Diabolus In Musica са ми любимите албуми на Slayer(+ естествено повечето песни от Reign In Blood, South Of Heaven и Divine Intervention).

П.С. Можеше да се сетиш да я направиш анкета тая тема. Предполагам Ицо ще го промени това като го види.

* С твърде явното изключение на първите 2 албума Machine Head и Pantera след Cowboys.
lubaka
Именно, Chaos A.D е сред най великите траш албуми icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Crafter
punk.gif SLAYER punk.gif

Според мен Арая е най-добрият траш вокал. Рифовете им са по-хеви отколкото тези на Сепултура, което лично мен ме кефи повече.

SLAYER
Svetyl
Sepultura, nqkoi neshta na SLayer mi se wijdat malko prostowati.
Everblack
Slayer!
Все пак Sepultura без Макс Кавалера са нищо, а Soulfly лично на мен нещо не ми се нравят... A Slayer си остава класика... Seasons In The Abyss е моето любимо тяхно творение icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Slayer, категорично. Sepultura също са много важна група, но поне за мен място за сравнение няма. Slayer са метъл икони, буквално. А албуми като "Reign In Blood", "South Of Heaven" и "Seasons In The Abyss" и до днес са ненадминати. На Sepultura единствено "Beneath The Remains" мога да го поставя редом до тях...
pain
sepultura icon_headbang[1].gif headbang[1].gif
Angermeans
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 13 2005, 09:58 AM)
Slayer, категорично. Sepultura също са много важна група, но поне за мен място за сравнение няма. Slayer са метъл икони, буквално.

Странно мнение, като се има предвид колко голяма група са били Sepultura в началото на 90те, по времето на "Arise" и "Chaos AD". Според мен, на база фенове, през този период Sepultura са били даже по-голямата банда, иначе Slayer са по-влиятелните в метъла, те все пак са и по-стара група...
Warrior Of Ice
Цитат(Angermeans @ Mar 13 2005, 12:12 PM)
Според мен, на база фенове, през този период Sepultura са били даже по-голямата банда, иначе Slayer са по-влиятелните в метъла, те все пак са и по-стара група...

За това говоря, разбира се, не за известност.
Dragon's Bride
icon_headbang[1].gif slayer
Crafter
Аз ще допълня, че SlayeR са показали много повече музикалност от Sepultura.

Освен това "последният албум New Faith е много як" хахахахахаа
Snowwhite
Фюрерчо - някоя нощ,когато си в нет-а, а не както днес - да си легнеш толкова рано tongue.gif - ще взема да те убедя аз, че :

wub.gif Sepultura са пъти и класи по-добри отколкото Slayer някога ще бъдат ! ! ! wub.gif
Blashyrkh
Цитат(Snowwhite @ Mar 14 2005, 02:08 AM)
wub.gif Sepultura са пъти и класи по-добри отколкото Slayer някога ще бъдат ! ! ! wub.gif

Хе хе ...
Crafter
Цитат(Snowwhite @ Mar 14 2005, 05:08 AM)
Фюрерчо - някоя нощ,когато си в нет-а, а не както днес - да си легнеш толкова рано tongue.gif - ще взема да те убедя аз, че :

wub.gif Sepultura са пъти и класи по-добри отколкото Slayer някога ще бъдат ! ! ! wub.gif

Ицо, банни я, тя изказва мнение различно от това на администратора хахахахахаах wink.gif

Шегувам се де smile.gif

А по въпроса... ами айде тая нощ ще поговорим надълго и нашироко колко тъп е Ахе и как Слеър са класи на Сепулмайкати.
KpuTukA
Soulfly
Angermeans
Цитат(Lord Ash @ Mar 14 2005, 09:11 AM)
А по въпроса... ами айде тая нощ ще поговорим надълго и нашироко колко тъп е Ахе и как Слеър са класи на Сепулмайкати.

Сепултура са една от най-култовите банди в метъла, еди-кво-си-майкати го лепвай на мазни педерунгели като твоите любимци Manowar tongue.gif

И Милен изобщо не е тъп, просто някои хора като теб и Налбантов (така и не я разбрах тази негова страст да е на всяка манджа мерудия, иначе жив и здрав да е човека) не знаят кога да спрат...
Dagon
SLAYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

KERRY KING е най-големия Thrash китарист на всички времена!
Crafter
Цитат
Сепултура са една от най-култовите банди в метъла


От където и да го гледаш Slayer са по-култови.

Цитат
еди-кво-си-майкати го лепвай на мазни педерунгели като твоите любимци Manowar


Звучиш доста просто като говориш без да знаеш. ManowaR не са ми любимци.

Цитат
И Милен изобщо не е тъп


Милен се държи тъпо във форума. ФАКТ!

Цитат
просто някои хора като теб и Налбантов (така и не я разбрах тази негова страст да е на всяка манджа мерудия, иначе жив и здрав да е човека) не знаят кога да спрат...


Налбантов просто ем защити smile.gif Както и доста други хора. Милен се държа тъпо. Милен е тъп. Милен да го духа.



Slayer са по-добри.

Майка ви.

Цитат
KERRY KING е най-големия Thrash китарист на всички времена!


Mile е по-як, но и Кинг е пич.
Slash
Sepultura без Макс са нищо, това е просто и логично.
Slayer са може би малко по- култови от Sepultura, според мен... но по дяволите, еднообразни са ми!
Бих казал Sepultura, понеже се пита коя харесвам повече, не коя е по-култова.
2Cool4U
Sepultura
AncientWisdom`
Цитат(Everblack @ Mar 13 2005, 09:35 AM)
Slayer!
Все пак Sepultura без Макс Кавалера са нищо, а Soulfly лично на мен нещо не ми се нравят... A Slayer си остава класика... Seasons In The Abyss е моето любимо тяхно творение icon_headbang[1].gif

A spored men musikata na SLAYER sled '90 e mn zle !
SepulTeraHead
Divine Intervention слушал ли си?
Mort
icon_headbang[1].gif Slayer icon_headbang[1].gif
Slash
Цитат(AncientWisdom` @ Apr 1 2005, 07:09 PM)
A spored men musikata na SLAYER sled '90 e mn zle !

Изказвания от типа- "много зле" за величия, като Slayer или Sepultura, в случая, са СМЕШНИ.
Nightmare
Не ме интересува кои са се доказали повече на метъл сцената, не ме интересува кои смятате за "култови" и кои не, не ме интересува колко албума издали едните, колко - другите. Интересува ме - SEPULTURA.
Независимо, че лицето, същността на бандата напусна, те винаги ще са нещо повече от другите.
Подкрепям мнението за Slayer - еднообразнииии, не съм си правила труда да слушам всичките им албуми. Не ми харесват и това е. Поне не достатъчно.
Feanor`
Е тука ще отговоря без да се замислям. SEPULTURA !!! cool.gif
sepulturatr
Казвам без да се замислям СЕПУЛТУРА без да се замислям,въпреки че слушам Слеър от 4 години.По назад видях мноо добри думи за албума CHAOS A.D. което много ме зарадва biggrin.gif а също и добри думи Сепултура след ерата Макс Кавалера. biggrin.gif Много ме зарадвахте.Има останали фенове на Сепултура
Lucretia
ANGEL OF DEEEEEEAAAAAATH icon_headbang[1].gif
ManOwaRadO
Ми без да философствам излишно, само ще кажа, че SLAYER са много по-добри.
Pyjamka
^Въпросът не е кои са по-добри, а кои ти харесват повече. С впечатление съм, че масово хората бъркат двете понятия (не изключвам и себе си де). Е, то се подразбира, като казваш, че Slayer са по-добри, че харесваш тях, но е важно изказът да е правилен. wink.gif
Аз не съм особена почитателка на нито една от двете групи - и едните, и другите имат песни, които да ми харесват, и такива, които не. Въпреки всичко, Sepultura сякаш повече са ми на сърце; Slayer идват прекалено бързо и някак не успявам да се насладя напълно....
SepulTeraHead
То верно, че "Reign In Blood" е ебати мини-дозичката. biggrin.gif Ама стига да откъснеш 1-2 глави.
ManOwaRadO
Цитат(Pyjamka @ Feb 8 2006, 05:18 PM)
^Въпросът не е кои са по-добри, а кои ти харесват повече. С впечатление съм, че масово хората бъркат двете понятия (не изключвам и себе си де). Е, то се подразбира, като казваш, че Slayer са по-добри, че харесваш тях, но е важно изказът да е правилен. wink.gif

Добре де приемам корекцията, но въпреки това и смятам, че SLAYER са по-добри (като под "добри" ме мързи да обяснявам какво точно имам предвид biggrin.gif )
Queen_Of_Snow
Sepultura въпреки че след като го няма МАкс.. абе Сепултура са icon_headbang[1].gif
Izkufelia
Мене SLAYER ме кефят повече.
ManOwaRadO
Цитат(Queen_Of_Snow @ Feb 9 2006, 06:06 AM)
Sepultura въпреки че след като го няма МАкс..

... стават Негролтура tongue.gif tooth.gif
Queen_Of_Snow
Цитат(ManOwaRadO @ Feb 9 2006, 11:22 AM)
Цитат(Queen_Of_Snow @ Feb 9 2006, 06:06 AM)
Sepultura въпреки че след като го няма МАкс..

... стават Негролтура tongue.gif tooth.gif

ти го каза rolleyes.gif
melhaer
аз се кефя и на двете банди, но за мен лично Seasons... е един от най-великите метал албуми правени някога...

иначе на живо слейър са дървеняци... не като техника, а като сценично поведение...

докато ако отъждествяваме сепултура с макс...малиии...направо ще се разбия на 24...
DisasterpriseR
А стига бе... Slayer Не е ли си Sepultura-та да ми дъни на главата! [img]http://www.metal-world.info/forum2/html/emoticons/icon_headbang[1].gif[/img] Sepultura 100% съм аз!!! icon_headbang[1].gif
Slash
Цитат(DisasterpriseR @ Feb 9 2006, 05:10 PM)
А стига бе... Slayer

Избягвай подобни тъпи емотиконки, до велики групи като SLAYER...
p0w3r
самото участие в 10-ката на top 100 heavy metal albums доказва кои са по добрите (slayer) a сепултура без макс кавалера , вижте са за каде сме без кавалери на тоя свят така е и сас сепултура icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Полицията на метафорите трябва да те арестува сега.
ManOwaRadO
Цитат(melhaer @ Feb 9 2006, 04:59 PM)
иначе на живо слейър са дървеняци... не като техника, а като сценично поведение...

Тва все едно не съм го чул!
Rodd1ck
Според мен Slayer оказват по-голямо влияние върху музиката, но Sepultura ми харесват много повече от тях и наистина SLayer стават еднообразни до някакъв момент wink.gif !
Rolf
Определено Slayer ме радват повече. Може да са малко по-еднообразни, но пък в сравнение със Sepultura имат повече яки албуми.
comnetbg
sepultura sux
SLAYER RULEZzZ icon_headbang[1].gif guitar.gif metal.gif metal.gif drinks_drunk.gif
sepulturatr
Цитат(ManOwaRadO @ Feb 9 2006, 12:22 PM) *
... стават Негролтура tongue.gif tooth.gif

Кво значение има ??? mad.gif


Цитат(comnetbg @ May 22 2006, 10:44 PM) *
sepultura sux

Е тва пък кво беше ?! brickwall.gif mad.gif
съкс викаш ?! mad.gif puke.gif crying.gif
...............
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.